در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

تمجید مفصل رهبری از کارنامه دولت و مسئولان در سال ۱۳۹۰

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 2 فروردین 1391 23:53

آیت الله خامنه ای، اول فروردین ۱۳۹۱، مشهدالرضا، در جمع زائران امام رضا(ع):

«…سال ۹۰، اوج فعالیتهای آنها (دشمنان) بود و من می خواهم بر روی این نکته تکیه کنم، علی رغم آنها، به کوری چشم آنها،

ملت ایران در سال ۹۰، با حرکات خود، با پیشرفت خود، با تصمیم گیریهای خود، به همه دنیا، از جمله به دشمنان، باز هم به طور مکرر فهماند که «ما می توانیم.»
از نقاط ضعف، بی اطلاع نیستیم، نقاط ضعف هم داریم، اما نقاط قوت در جمع بندی نهایی، بسیار بیشتر است از نقاط ضعف.
سال ۹۰ را سال «جهاد اقتصادی» اعلام کردیم، لذا من از مسائل اقتصادی آغاز می کنم.
تحرک اقتصادی مسئولین کشور

با همراهی مثال زدنی و تحسین برانگیز مردم در طول سال ۹۰، قابل ذکر است. از جمله آنچه که می توان در این زمینه مطرح کرد همین مساله هدفمندی یارانه ها است. همه کارشناسان اقتصادی، چه در دولتهای قبلی و چه در دولت کنونی، متفق القولند که هدفمندی یارانه ها برای کشور یک نیاز و یک ضرورت است. همه این را اعتراف کرده اند. با وجود اینکه این معنا، مورد اتفاق همه بوده است،

این اقدام لازم به خاطر دشواریهایش، به خاطر پیچیدگیهایش بر زمین مانده بود. دولت و مجلس، همت کردند در سال ۹۰، در شرایط تحریم، در شرایطی که دشواری و پیچیدگی این کار بیشتر از همیشه است، اقدام کردند، مراحل مهمی را از این کار پیش بردند.

کار تمام نشده است، اما آنچه مسئولان کشور تاکنون اقدام کرده اند، چه در دولت، چه در مجلس شورای اسلامی و پشتیبانی و همدلی و همراهی ملت، آنها را قرین موفقیت کرد، بسیار مهم و قابل توجه است…
یکی از هدفهای این قانون، عبارت است از توزیع عادلانه یارانه هایی که نظام و دولت به مردم می دهد. من قبلا در صحبتی شرح دادم که یارانه ها همیشه به صورت نامتعادل و غیرعادلانه در بین قشرهای مختلف مردم تقسیم می شده است. طبیعتِ کار یارانه عمومی همین است. با هدفمندی یارانه ها، در واقع یک تعادلی، یک اجرای عدالتی، در تقسیم و توزیع یارانه ها وجود پیدا کرده استو من خبرهای موثقی از سراسر کشور دارم که حاکی از آن است که این کار در بهبود زندگی طبقات ضعیف، نقش موثر داشته است.

… مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است…
یک هدف دیگر، مدیریت مصرف حاملهای انرژی است…

آمارهایی که منتشر شده است و آمارهای مورد قبول است به ما نشان می دهد که تا همین امروز اگر قانون هدفمندی یارانه ها اجرا نمی شد، مصرف بنزین در کشور، تقریبا دو برابر مصرفی بود که امروز انجام می گیرد.

وقتی که تولید داخلی بنزین به قدر مصرف نیست، ما مجبوریم چه کار کنیم؟ باید بنزین را وارد کنیم. یعنی دست ملت ایران زیر کارد بدخواهان و دشمنان باشد! با این کار، صرفه جویی شد. امروز مصرف بنزین در کشور تقریبا به قدر تولید داخلی است، احتیاج به واردات بنزین نداریم. این برای کشور یک امتیاز بزرگ است. این کار در سال ۹۰ انجام شد….
من به خاطر کلیدی بودن مساله پیشرفت علم و فناوری نسبت به این مساله حساسم. از راههای مختلف، کانالهای مختلف، گزارشهای متفاوتی را تقریبا به طور مستمر دریافت می کنم و می توانم به شما قاطعانه عرض کنم سطح پیشرفتهای کشور، بسیار بیشتر از آن چیزی است که تاکنون به اطلاع مردم رسیده است…
(در اینجا آیت الله خامنه ای چند مورد از این پیشرفتها را شرح می دهند و سپس می گویند:)
اینها همه مربوط به سال ۹۰ است. اینها بخشی از دستاوردهای سال «جهاد اقتصادی» است.

پیشرفت علمی است، پیشرفت فناوری است، نشان دهنده اقتدار علمی کشور است اما دارای تاثیر مستقیم اقتصادی برای کشور است.

جهاد اقتصادی یعنی این!

من در پایان سال ۹۰، در همین هفته گذشته، بازدیدی داشتم از پژوهشگاه صنعت نفت. چیزهایی انسان در آنجا مشاهده می کند که نظایر آن را در بعضی از بازدیدهای دیگر در پژوهشگاههای گوناگون علمی کشور انسان می بیند، به این نتیجه می رسد

که اینها استثناء نیست، قاعده است. این پدیده های مهم که یک روزی بود که ملت ما در خواب هم نمی دید این پیشرفتها را، اینها تحقق پیدا کرده است، به شکل قاعده در آمده است.

من چند تا از این خصوصیات و پدیده هایی را که در آنجا مشاهده کردم اینها را به شما عرض می کنم…
یک خصوصیت، ارتباط صنعت با دانشگاه است که این از آروزهای دیرینه بنده است. همیشه سفارش می کردم مسئولان گوناگون بخشهای مرتبطِ دولتهای گذشته را که سعی کنید بین صنعت و بین دانشگاه ارتباط برقرار کنید. خوشبختانه این ارتباط را دیدم که برقرار شده است.

البته باید عمومیت پیدا کند…
  این، بخش اقتصادی در سال ۹۰! سالی که از اول آن سال تا آخر، عربده دشمنان و بدخواهان ملت ایران بلند بود. گاهی تهدید کردند، گاهی فشار سیاسی آوردند، گاهی تحریم کردند. عوامل دولت آمریکا، امروز در سراسر دنیا دارند تلاش می کنند برای اینکه بتوانند تحریم ها را عملی کنند، به خیال اینکه به ملت ایران ضربه بزنند، بین ملت ایران و نظام اسلامی جدایی ایجاد کنند…
در زمینه خدمات اقتصادی، دهها هزار خانه، مسکن ساخته شد در اختیار مردم قرار گرفت. این آمارها، آمارهای بزرگی است، آمارهای مهمی است.

مسکن روستایی ساخته شد. جاده ها ساخته شد. بزرگراهها و آزادراهها ساخته شد. اینها طلیعه دهه پیشرفت و عدالت است… ما سه سال از این دهه را گذرانده ایم. در مقابل با این دشمن، در مقابل با این بدخواهان عنود و خبیث، این ملت فعال و پرنشاط توانسته است این پیشرفتها را به وجود بیاورد.
… ما امروز احتیاج داریم به اتحاد و یکپارچگی. بهانه های اختلاف، زیاد است. گاهی سلیقه دو نفر با هم یکسان نیست در یک قضیه ای، نباید بهانه اختلاف بشود. گاهی یک گرایشی در کسی هست، در دیگری نیست، نباید مایه اختلاف بشود. آرا، نظرات، همه محترمند. اختلاف در درون، منازعه در درون، مایه فشل می شود… دو جور هستند مخالفین. یک مخالفی است که دنبال حق است، او هم دنبال جمهوری اسلامی است، او هم دنبال انقلاب است، او هم دنبال دین و خدا است، منتها راه را اشتباه کرده است. با این نباید دشمنی کرد. این فرق دارد با کسی که در جهت غیر نظام اسلامی، با هدف معاندانه علیه نظام اسلامی حرکت می کند. دلها را به هم نرم کنید. برخوردها را نسبت به یکدیگر مهربانانه تر کنید. این رسانه های الکترونیکی و اینترنتی متاسفانه موجب شده است که افراد بی محابا علیه یکدیگر حرف بزنند، بد بگویند، باید این هم یک جوری تدبیر بشود از طرف مسئولین کشور.»

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Shahbaz, Ali$amir, CentralWeb, hesperus, reza4087, كيارش, Qaher1406, sghanbare1, airplane