در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 فروردین 1391 12:27

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ناپدید شدن درایو ها

توسط ho13 » دوشنبه 7 فروردین 1391 12:33

با سلام خدمت دوستان عزیزم
من روی سیستمم یه هارد یک ترا دارم . روی اون سه درایو ایجاد کرده بودم  (c,d,e) چند روز پیش که سیستمو روشن کردم درایو dوe توی my computer ناپدید  شده بودند.در disc management به جز داریو سی که درسته بقیه هارد همهش  unllocate شده. نمیدونم چرا؟کلی اطلاعات توی درایو دی داشتم که الان بهش  دسترسی ندارم.همه فضای unallocate شده رو یه درایو جدید ساختم و با برنامه  recover my files جستجو زدم که فقط اطلاعات درایو e منو برگردوند ولی هیچی  از اطلاعات درایو d که حجم زیادی هم داشتن (حدود 500گیگ) برنگشته ولی توی  فایلایی که برنامه نشون میده سه تا فایل هست با نام $badclus $bad که حجم  بالایی داره میخواستم ببینم این فایلا چیه و آیا همون اطلاعات درایو d هست و میشه برشون گردوند یا نه؟؟
البته زمانی که برنامه داشت جستجو میزد توی لاست فایلایی که مدام اضافه  میشد و پیدا میکرد. preview اکثر عکسهام توش بود ولی بعدش که دیگه سرچ تموم  شد و مرحله سیو کردن فایل ها اومد اثری ازش نبود.
اسکرین شات هم گذاشتم.
ممنون اگه راهنمایی کنین خیلی به اطلاعاتش نیاز دارم

Major I

Major I

نماد کاربر
420

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

Re: ناپدید شدن درایو ها

توسط X.Nima » دوشنبه 7 فروردین 1391 16:59

سلام دوست عزیز  

مسلما یکی اومده و خرابکاری کرده (درایوها رو Delete کرده)!!!

اسم فایل ها نشون میده که اون قسمتا موقع ریکاوری با بدکلاستر یا همون بدسکتور مواجه شده! نمیدونیم این بدسکتور نرم افزاریه یا سخت افزاری. شما با فرمان CHKDSK یه بار کل دیسک رو اسکن کنید، امیدواریم مشکل نرم افزاری باشه (خرابکاری یه نفر) و بدسکتور ها رفع بشن. و امیدوار باشین تا فایل ها دوباره با موفقیت ریکاور بشن.

ریکاوری بدلیل وجود بدسکتور تو اون نواحی نتونسته فایل ها رو کاملا بازیابی کنه!

××× پس کارهایی که پیشنهاد میکنم بترتیب انجام بدید:
1. با یه انتی ویروس قوی و بروز دیسک رو اسکن کنید - ممکنه بدسکتور کار یه ویروس باشه.
2. دیسک رو چک کنید تا مشکل بدسکتور حل شه (امیدوارم که حل شه!)
3. دوباره دیسک رو چک کنید!!! (ترجیحا این دیسک-چک با یه نرم افزار قوی باشه).
4. ریکاوری!

*** در تعداد دفعات ریکاور کردن دیسک محتاط باشین و سعی کنید وقتی مطمئن شدین که بدسکتور مرتفع شده دوباره ریکاور کنید.

امیدوارم مشکلتون حل شه...
   ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT  
نقطه. سر خط....                                 !...We'll Charge when Satan Laughs

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب X.Nima تشکر کرده اند:
behrad90, nima-rad, MASTER, Ali$amir, CentralWeb, oweiys