جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 144 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

مشاركت در "ساعت زمين " از فضا

توسط behrad90 » شنبه 12 فروردین 1391 15:25
مشاركت در "ساعت زمين " از فضا


امسال در مراسم ساعت زمين ،  يكي از فضانوردان مستقر در ايستگاه فضائي بين المللي  اولين فردي خواهد بود كه اين رويداد را  از مدار مشاهده خواهد كرد .

روز "ساعت زمين" شنبه  31 مارس (امروز ) است و  ساعت 8.5 تا 9.5  (بوقت محلي) عصر اين روز در سراسر جهان چراغها و تجهيزات غير ضروري به مدت يك ساعت خاموش ميشوند . اين اقدام نمادين به منظور افزايش آگاهي عمومي در تغييرات آب و هوائي با استفاده از سوختهاي فسيلي انجام ميشود .

اين مراسم اولين بار در سال 2007 در استراليا توسط صندوق حمايت از حيات وحش WWWF انجام شد و با استقبال عمومي در سيدني بيش از 2.2 ميليون نفر و 2000 حرفه به مدت يكساعت چراغهاي خود را خاموش كردند.  روز ساعت زمين اكنون يكي از رويدادهاي داوطلبانه جهاني به منظور   كاهش مصرف سوختهاي فسيلي و مقابله با تغييرات آب و هوائي و آلودگيهاي زيست محيطي  و همچنين افزايش آگاهي در مورد منابع محدود اين سياره  است .

يكي از مقامات آژانس فضائي اروپا اعلام كرد در سال 2011 بيش از 5200 شهر شامل 1.8 ميليارد نفر در 135 كشور در هفت قاره در اين مراسم حضور داشتند.

امسال ايستگاه فضائي بين المللي هم در اين رويداد مشاركت دارد و يكي از فضانوردان مستقر در اين ايستگاه به نام آندره كويپر اين رويداد را از ارتفاع 386 كيلومتري زمين مشاهده و گزارش ميكند .كويپر ميگويد هيچ راهي بهتر از اين براي افزايش آگاهي مردم به آينده زيباترين سياره جهان وجود ندارد .

در طول اين رويداد اين فضانورد هلندي عكسهائي از زمين را در وبلاگ رسمي خود  و تويتر به مشاركت خواهد گذاشت و به زبانهاي انگليسي و هلندي بصورت زنده گزارش خواهد داد. وي به عنوان سفير WWWF از موقعيت منحصر به فرد خود نشان خواهد داد كه انسان ميتواند تاثيرات اكولوژيكي خود را روي زمين كاهش دهد.


منبع :
http://www.space.com/15103-earth-hour-s ... ipers.html

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
Shahbaz, ARafiee, oweiys, Ali$amir, FREE MAN, CAPTAIN PILOT, Mehrab373, ASHKAN95, airplane

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان