مشاركت در "ساعت زمين " از فضا

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

مشاركت در "ساعت زمين " از فضا

پست توسط behrad90 » شنبه 12 فروردین 1391, 4:25 pm

 


مشاركت در "ساعت زمين " از فضا

 
 امسال در مراسم ساعت زمين ، يكي از فضانوردان مستقر در ايستگاه فضائي بين المللي اولين فردي خواهد بود كه اين رويداد را از مدار مشاهده خواهد كرد .


 تصویر 


روز "ساعت زمين" شنبه 31 مارس (امروز ) است و ساعت 8.5 تا 9.5 (بوقت محلي) عصر اين روز در سراسر جهان چراغها و تجهيزات غير ضروري به مدت يك ساعت خاموش ميشوند . اين اقدام نمادين به منظور افزايش آگاهي عمومي در تغييرات آب و هوائي با استفاده از سوختهاي فسيلي انجام ميشود .

اين مراسم اولين بار در سال 2007 در استراليا توسط صندوق حمايت از حيات وحش WWWF انجام شد و با استقبال عمومي در سيدني بيش از 2.2 ميليون نفر و 2000 حرفه به مدت يكساعت چراغهاي خود را خاموش كردند. روز ساعت زمين اكنون يكي از رويدادهاي داوطلبانه جهاني به منظور كاهش مصرف سوختهاي فسيلي و مقابله با تغييرات آب و هوائي و آلودگيهاي زيست محيطي و همچنين افزايش آگاهي در مورد منابع محدود اين سياره است .

يكي از مقامات آژانس فضائي اروپا اعلام كرد در سال 2011 بيش از 5200 شهر شامل 1.8 ميليارد نفر در 135 كشور در هفت قاره در اين مراسم حضور داشتند.

امسال ايستگاه فضائي بين المللي هم در اين رويداد مشاركت دارد و يكي از فضانوردان مستقر در اين ايستگاه به نام آندره كويپر اين رويداد را از ارتفاع 386 كيلومتري زمين مشاهده و گزارش ميكند .كويپر ميگويد هيچ راهي بهتر از اين براي افزايش آگاهي مردم به آينده زيباترين سياره جهان وجود ندارد .

در طول اين رويداد اين فضانورد هلندي عكسهائي از زمين را در وبلاگ رسمي خود و تويتر به مشاركت خواهد گذاشت و به زبانهاي انگليسي و هلندي بصورت زنده گزارش خواهد داد. وي به عنوان سفير WWWF از موقعيت منحصر به فرد خود نشان خواهد داد كه انسان ميتواند تاثيرات اكولوژيكي خود را روي زمين كاهش دهد.

 
منبع :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”