در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
352

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 3 دی 1385 18:41

saboonat- kazamon

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 22 پست

سوال: مزایا و معایب تورنت

توسط alenkita » دوشنبه 14 فروردین 1391 01:56

با سلام
میخواستم از دوستان سوال کنم که مزایا و معایب دانلود از تورنت چیه؟
یعنی اگه من یه فیلم هم لینک تورنت و هم لینک دانلود مستقیمش(مثلا دانلود با idm) رو داشته باشم بهتره با کدوم دانلود کنم؟در ضمن برای دانلود شبانه
ممنون
منم کورش
شاهنشاه هخامنشی ، آزاده ای از ایران فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی کردن به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.

Major I

Major I

نماد کاربر
420

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

Re: سوال: مزایا و معایب تورنت

توسط X.Nima » دوشنبه 14 فروردین 1391 12:33

سلام...
خب خب خب!!! تورنت عزیزم  

دوتا از مزایای مهم که باعث میشه خیلیا به تورنت رو بیارنو میگم:

× رایگان بودن همیشگی!
× و از اون مهمتر گستردگی فایل ها هست که تقریبا میشه گفت چیزی نیست که شما بخواهید و تورنتش نباشه! (برعکس لینک مستقیم).

--- اما در مقایسه با لینک مستقیم، باید توضیحاتی راجع به نحوه کار تونت بدم که ممکنه خیلی از شما بدونید.
تورنت یه برنامه فایل شیرینگ هست. یعنی همزمان آپلود و دانلود دارید. در حقیقت وقتی شما دارید یه فیلمی رو دانلود میکنید، در حقیقت شما از از هیچ سرور آنلاینی دانلود نمیکنید! بلکه دارید از سیستم یه شخص/اشخاص دیگه ای اون فایل رو میگیرید. همونطور که دیگران دارن از شما فایل رو میگیرن (آپلود شما برای همینه). پس باید اینو هم متوجه شده باشید که هرچی سیدر (آپلود کننده های) بیشتری وجود داشته باشه، سرعت دانلود شما بیشتره! چون همزمان آپلود های بیشتری در بیرون انجام میشه و دانلود شما هم بالاتر میره!

از مهمترین معایبش هم همین فایل شیرینگ بودنشه که باعث میشه سرعت دانلود زیادی نداشته باشید. چون ممکنه اون لحظه سیدر زیادی نباشن و سرعتتون خیلی پایین بیاد.

الان دیگه باید کاملا متوجه شده باشید که تورنت چطوری کار میکنه. خب؟

حالا میریم سراغ مقایسش با لینک مستقیم.

××× اگر شما برای یه فایلی هم لینک مستقیم داری هم تورنت، بی درگ با لینک مستقیم شروع به دانلودش کنید، چرا که سرعتش قابل مقایسه با تورنت نیس اصن! دلایلش رو هم با توجه به نحوه کار تورنت باید بدونید.

××× پس کی بریم سراغ تورنت؟
+++ وقتی دنبال فایلی گشتیدو مستقیمشو پیدا نکردید، مطمئنا تورنتشو پیدا میکنید
خب، توضیحات به نظرم کامله، اگر سوال یا شک و شبهه ای هست بگید تا بگم.

یه نکته مهم. موقع دانلود یه تورنت، خسیس و خودخواه نباشید! یعنی همینکه دانلود کردید، آپلود رو متوقف نکنید! چون اگه همه بخوان اینکارو کنن شما هیچوقت نمیتونید دیگه تورنتیو دانلود کنید!!!

امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم. موفق باشید.                                     
   ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT  
نقطه. سر خط....                                 !...We'll Charge when Satan Laughs

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب X.Nima تشکر کرده اند:
Ali$amir, behrad90, nima-rad, SAMAN, ASHKAN95, shola, Lord_Jason, serat&mersad