اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1635
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 مهر 1388, 11:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 14500 بار
سپاس‌های دریافتی: 14949 بار

اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط oweiys » پنج شنبه 17 فروردین 1391, 7:12 pm

بسم الله الرحمان الرحيمتمجید احمدی نژاد از کوروش/ فردوسي مكتب پيامبر را نجات داددر آن جلسه مقايسه اي بين مديريت ايراني و غربي ارائه داده و به فتح عراق از سوي كوروش كه به درخواست اقليتي كوچك اما موحد و پيرو حضرت موسي در اين كشور، صورت گرفته بود اشاره كردم كه بدون هيچ گونه كشتار ، تخريب و ظلمي صورت گرفت و هم ملت عراق و همين اقليت موحد از بند حاكم ظالمي كه بر آنها مسلط بود به دست كوروش اين جوان ايراني عدالت طلب و آزادي خواه نجات يافتند و كوروش سپس با صدور فرماني آزادي ، عدالت و كرامت انساني را در اين سرزمين براي همگان مورد تاكيد قرار داد .

به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دكتر محمود احمدي نژاد شامگاه شنبه به وقت محلي در اجتماع پرشور ايرانيان مقيم تاجيكستان در محل خانه فرهنگ ايرانيان نوروز را سنتي كهن در تاريخ خواند و اظهار داشت : ‌سنت ها و مناسبت هايي در تاريخ ماندگار مي شوند كه ريشه در فطرت انسان ها و آسمان داشته و به حال انسان و انسانيت نافع باشند .

رييس جمهور وجهه اصلي ايراني ها در طول تاريخ را وجهه فرهنگي دانست و افزود : ملت ايران همواره ملتي فرهنگي بوده و امروز وقتي نام ايران برده مي شود فرهنگ در ذهن همگان تداعي مي شود همانگونه كه نام برخي كشورها با جنگ و كشتار، برخي با حيله گري و تزوير، برخي با خودخواهي و تكبر و برخي با زياده خواهي همراه است نام ملت ايران قرين با ارزش هاي فرهنگي و انساني است .

دكتر احمدي نژاد موضوع و محور اصلي فرهنگ را انسان ذكر كرد و اظهار داشت : اگر انسان از ساحت فرهنگ برداشته شود چيزي از فرهنگ باقي نمي ماند و اگر فرهنگ از انسان گرفته شود ديگر انسانيتي باقي نمي ماند و اين يعني اينكه ملت ايران همواره انساني زندگي كرده اند .

رييس جمهور به ريشه انساني سنت ها ، آداب و رسوم ملت ايران اشاره و تصريح كرد : همه سنت ها و آداب و رسوم ايراني ها بر همياري ، همدلي ،‌ تقويت عشق و محبت ، احترام به ديگران ،‌شجاعت ،‌توحيد ، عدالت ، دفاع از شرافت و حيثيت ، جوانمردي و بخشندگي استوار است و نوروز به عنوان جشن عشق ، دوست داشتن ،‌پاكيزگي ، بخشندگي و نور ، يكي از رسوم و سنت هاي ملت ايران است .

دكتر احمدي نژاد به سخنان خود در جلسه اي كه به مناسبت رونمايي از منشور كوروش در ايران برگزار شده بود ، اشاره و خاطر نشان كرد : در آن جلسه از دو گروه نام بردم كه از پيشرفت و قدرتمند شدن ايران هراسناك و ناخشنود مي شوند كه البته برخي ها هم از اين سخنان بنده ناراحت شدند .

رييس جمهور ادامه داد : يك دسته قلدرهايي كه مي خواهند بر جهان حاكم شده و شخصيت ، فرهنگ و داشته هاي ملت ها را چپاول كنند از آنجا كه مي دانند اگر ملت ايران قدرتمند شود با فرهنگ متعالي خود و نه با زور مانع آنها خواهد شد و به عنوان الگويي براي ساير ملت ها در مقابل زياده خواهان تبديل خواهد شد از پيشرفت و تعالي ايران هراسناك هستند .

دكتر احمدي نژاد گفت : عده اي ديگر كه از پيشرفت ايران ناراحت مي شوند آدم هاي حقير و كوچكي هستند كه مي خواهند همواره به عنوان پيشقراول ملت ايران ، نقش آفريني كنند اما نمي توانند آن قدر بزرگ شوند كه لايق حكومت و اين ملت باشند و لذا بويژه در 200 سال اخير تلاش كرده اند ملت ايران را كوچك نگه دارند تا بتوانند خود را بر آنها حاكم كنند .

رييس جمهور در ادامه افزود : در آن جلسه مقايسه اي بين مديريت ايراني و غربي ارائه داده و به فتح عراق از سوي كوروش كه به درخواست اقليتي كوچك اما موحد و پيرو حضرت موسي در اين كشور، صورت گرفته بود اشاره كردم كه بدون هيچ گونه كشتار ، تخريب و ظلمي صورت گرفت و هم ملت عراق و همين اقليت موحد از بند حاكم ظالمي كه بر آنها مسلط بود به دست كوروش اين جوان ايراني عدالت طلب و آزادي خواه نجات يافتند و كوروش سپس با صدور فرماني آزادي ، عدالت و كرامت انساني را در اين سرزمين براي همگان مورد تاكيد قرار داد .

دكتر احمدي نژاد اضافه كرد : در دوره اخير هم زماني كه ملت عراق اسير حاكمي فاسد و ظالم شده بودند كه حقوق آنها را تضييع ،‌ عالمانشان را كشته ، شخصيت و هويتشان را تحقير و لگدمال مي كرد مدعيان انسانيت و آزادي به اسم نجات ملت عراق به اين كشور حمله كردند ، اما در همان 10 روز اول بيش از 100 هزار نفر كشته شدند و تا امروز ملت عراق متحمل بيش از 1 ميليون نفر كشته و مجروح ، 4 ميليون نفر آواره ، كشتار و تخريب گسترده شده است و به هيچ يك از حقوق خود نيز دست نيافته است ؛ اينها دو نمونه از مديريت ايراني و مديريت غربي هستند .

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه انسان وقتي به گذران عمر خود توجه مي كند طبيعتاً از گذر عمر محزون مي شود ، گفت : با وجود آنكه انسان از بالا رفتن عمر خود خوشحال نمي شود اما در لحظه تحويل سال نو علي رغم آنكه اين لحظه به معناي گذشت يك سال ديگر از عمر است ، اما همه از آن خوشحال هستند و گويي سختي ها و ناكامي هاي سال كهنه را با تحويل سال به تاريخ سپرده و سال جديد را به عنوان فرصتي جديد پيش روي خود مي بينند .

دكتر احمدي نژاد در ادامه شرايط فعلي زندگي بشر را بسيار دورتر و متفاوت تر از شرايط مطلوبي كه خداوند براي انسان مقدر فرموده است توصيف كرد و افزود : انسان ها تا امروز مزيه انسانيت واقعي ، آرامش، عدالت و امنيت را نچشيده اند و دوره اي كه تا به امروز بر بشر گذشته است زمستان بوده و هنوز بهار آدميت فرا نرسيده است .

وي تصريح کرد: زماني بهار آدميت فرا مي رسد كه همه غل و زنجيره ها از انسان برداشته شده و عدالت به عنوان شرط اول سعادت و آزادي انسان و بستر شكوفايي همه استعدادهاي او بر جهان حاكم شود .

رييس جمهور، اظهار داشت : طبق وعده همه انبياء الهي روزي فرا خواهد رسيد كه عدالت گستر حقيقي كه از عمق جان عاشق همه انسانهاست بيايد و عدالت را بر همه زمين برقرار كند و آن روز، روز آغاز شكوفايي همه استعدادهاي انسان است.

دكتر احمدي نژاد ايران را سرزمين فرهنگ توصيف و تصريح كرد :‌منظور از ايران نه يك جغرافيا ،‌ نژاد يا قوم خاص ، بلكه يك فرهنگ است و هر جا كه سخن از عدالت طلبي و آزادي خواهي باشد آن جا ايران است .

رييس جمهور ادامه داد : انسانها نيز همچون فرهنگ وقتي بزرگ و متعالي مي شوند که ديگر در قالب مرزهاي جغرافيايي ، قومي و قبيله اي نگنجند از همين روست كه بسياري از كشورها به رقابت با يكديگر پرداختند تا بزرگان ايران زمين را به نام خود معرفي كنند و البته اين مساله ايرادي هم ندارد ، چرا كه انسان هاي بزرگ ، جهاني مي شوند و هر كس به آنها نگاه كند الگوي مطلوب خود را در آنان ديده و آنها را متعلق به خود مي داند .

دكتر احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود شاهنامه فردوسي را توحيد نامه ، انسان نامه ، عدالت نامه و عشق نامه توصيف كرد و گفت: همه پيامبران براي نجات انسان و نشان دادن راه سعادت و كمال به انسان ها مبعوث شدند؛ اما صرف عرضه كردن اين ارزش ها و نشانه هاي سعادت كافي نبود و لازم بود ملتي، حقيقت اين پيام ها را دريافت كرده و آنها را شكوفا كند .

رييس جمهور، گفت : ملت ايران پس از پذيرش اسلام مشاهده كرد كه حكومت دوباره به دست امويان و عباسيان افتاد كه بويي از راه و مرام پيامبر نبرده بودند و آنها بر ملت ايران نيز حاكم شده ، شخصيت ملت را تحقير و استعدادهايش را لگد مال كردند و در اين شرايط اين فردوسي بود كه هويت موحد ،‌عدالت خواه ، آزادي طلب و انساني ملت ايران را مجدداً احيا كرد .

فردوسي مكتب پيامبر گرامي اسلام را نجات داد

دكتر احمدي نژاد افزود : فردوسي مكتب پيامبر گرامي اسلام را نجات داده و بار حقيقي اين مكتب را از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ايران گذاشت و اين ملت نيز الحق به خوبي از عهده ايفاي اين مسئوليت برآمد.

رييس جمهور، اظهار داشت : امروز نيز اگر ملت ايران نباشد اثري از آزادي ، انسانيت و عدالت در دنيا باقي نخواهد ماند و تنها ملتي كه با تكيه بر تاريخ ، تمدن و فرهنگ خود و با تكيه بر مكتب پيامبر گرامي اسلام (ص) و راه اميرالمومنين (ع) در مقابل زياده خواهان ايستاده، ملت ايران است .

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد : ملت ايران امروز تصميم تاريخي خود را گرفته و راه روشن پيش روي خود را كه رسيدن به قله هاي حقيقي كمال و سعادت است برگزيده است و به همه بدخواهان مي گويم كه ملت و فرهنگ ايران زنده اند چون توحيد و عدالت زنده است و تا رسيدن به بهار حقيقي انسانيت زنده و پاينده خواهند بود .

رييس جمهور در پايان زبان وشعر فارسي را ، زبان فرهنگ توصيف كرد و گفت : زبان فارسي نظير ندارد چرا كه با هيچ يك ديگر از زبان هاي دنيا نمي توان مفاهيمي بزرگ و بلند كه براي توصيف آنها نگارش كتاب هاي قطور لازم است را در چند بيت شعر خلاصه كرد .

دكتر احمدي نژاد همچنين به قرائت ابياتي از رودكي به عنوان پدر شعر فارسي پرداخت و اظهار داشت : اگر چه رودكي در ظاهر نابينا بود اما اشعار وي گواه بر آن است كه او بر همه عالم بينا و مسلط بوده است.

با داده قناعت كن و با داد بزي در بند تكلف مشو و آزاد بزي

در به ز خودي نظر مكن غصه مخور در كم زخودي نظر كن و شاد بزي

هيچ شادي نيست اندر اين جهان برتر از ديدار روي دوستان

هيچ تلخي نيست به دل تلخ تر از فراق دوستان پر هنر

چون كار دلم به زلف او ماند گره بر هر رگ جان صد آرزو ماند گره

اميد زگريه بود ،‌افسوس ،افسوس كان هم ، شب وصل در گلو ماند گره

با آنکه دلـم ازغـم هجـرت خـون است شـادي به غـم تـوام زغـم افـزون است

انديـشه کنـم هر شب و گويـم يـا رب هجرانش چنين است،وصالش چون است

نا رفته به شاهراه وصلت گامي نايافته از حسن جمالت کامي

ناگاه شنيدم ز فلک پيغامي کز خم فراق نوش بادت جامي!

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

------------------------------------------------------------------------------------------


واكنش آيت الله مكارم به مرجع اظهارات منتسب به احمدي نژاد ؛ خود فردوسي هم تكذيب مي كند!

آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه بدون اینکه به طور مستقیم نام مسئولی را ببرد از یک مسئول ارشد سیاسی کشور که فردوسی را منجی اسلام نامیده بود به شدت انتقاد کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حضرت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به سخن یکی از مسئولان مبنی بر اینکه اسلام توسط بنی‌امیه و بنی‌عباس خراب شده بود و فردوسی آمد و مکتب پیامبر (ص) را نجات داد اظهار داشت: این سخن ظلم بزرگی است به علمایی که از ابتدا تا امروز به دنبال حفظ مکتب اسلام و تشیع بوده و هستند.

وی افزود: یعنی شیخ طوسی، سید مرتضی، سید رضی، شهید اول و شهید ثانی و...، که سال‌ها زندان را تحمل کرده و خونشان نیز در این راه ریخته شده است،‌ اسلام را نجات نداده‌اند و فردوسی آن را نجات داده است.

ایشان با بیان این که خود فردوسی نیز چنین عبارتی را تکذیب می‌کند، اظهار داشت: فردوسی گفته است که «بسی رنج بردم بدین سال سی // عجم زنده کردم بدین پارسی»؛ خود او می‌گوید که با تلاش‌های زیادی که در این سی سال متحمل شده‌ام، زبان فارسی را زنده کرده‌ام. بنابراین این که گفته می‌شود فردوسی مکتب پیامبر اسلام(ص) را نجات داده است ضد گفته او است.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که مشخص نیست این‌ها چه هدفی دارند، خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند که هدف از مطرح کردن این حرف‌ها این است که با روحانیت مبارزه کنند و نقش آن را کم‌رنگ نمایند،‌ همچنین گفته می‌شود که هدفشان قرار دادن مکتب ایرانی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران است تا ما را از سایر کشورهای اسلامی جدا سازند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که با بیداری اسلامی، ارتباط ما با کشورهای اسلامی بیشتر و قوی‌تر می‌شود؛ باید دقت بیشتری داشته باشیم. خوب است که این افراد، مراقب سخنانشان باشند و بدانند که این گونه سخنان، چه آثار شومی در پی دارد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] در جریان سفر اخیر خود به دوشنبه پایتخت تاجیکستان، در اجتماع پرشور ایرانیان مقیم تاجیکستان در محل خانه فرهنگ ایرانیان گفته بود: فردوسی مکتب پیامبر گرامی اسلام را نجات داده و بار حقیقی این مکتب را از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ایران گذاشت و این ملت نیز الحق به خوبی از عهده ایفای این مسئولیت برآمد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط Mr.Amirhessam » جمعه 18 فروردین 1391, 2:19 am

  دكتر محمود احمدي نژاد شامگاه شنبه به وقت محلي در اجتماع پرشور ايرانيان مقيم تاجيكستان در محل خانه فرهنگ ايرانيان نوروز را سنتي كهن در تاريخ خواند و اظهار داشت : ‌سنت ها و مناسبت هايي در تاريخ ماندگار مي شوند كه ريشه در فطرت انسان ها و آسمان داشته و به حال انسان و انسانيت نافع باشند .

  

  رييس جمهور وجهه اصلي ايراني ها در طول تاريخ را وجهه فرهنگي دانست و افزود : ملت ايران همواره ملتي فرهنگي بوده و امروز وقتي نام ايران برده مي شود فرهنگ در ذهن همگان تداعي مي شود همانگونه كه نام برخي كشورها با جنگ و كشتار، برخي با حيله گري و تزوير، برخي با خودخواهي و تكبر و برخي با زياده خواهي همراه است نام ملت ايران قرين با ارزش هاي فرهنگي و انساني است .

  

  دكتر احمدي نژاد موضوع و محور اصلي فرهنگ را انسان ذكر كرد و اظهار داشت : اگر انسان از ساحت فرهنگ برداشته شود چيزي از فرهنگ باقي نمي ماند و اگر فرهنگ از انسان گرفته شود ديگر انسانيتي باقي نمي ماند و اين يعني اينكه ملت ايران همواره انساني زندگي كرده اند .

  

  رييس جمهور به ريشه انساني سنت ها ، آداب و رسوم ملت ايران اشاره و تصريح كرد : همه سنت ها و آداب و رسوم ايراني ها بر همياري ، همدلي ،‌ تقويت عشق و محبت ، احترام به ديگران ،‌شجاعت ،‌توحيد ، عدالت ، دفاع از شرافت و حيثيت ، جوانمردي و بخشندگي استوار است و نوروز به عنوان جشن عشق ، دوست داشتن ،‌پاكيزگي ، بخشندگي و نور ، يكي از رسوم و سنت هاي ملت ايران است .

  

  دكتر احمدي نژاد به سخنان خود در جلسه اي كه به مناسبت رونمايي از منشور كوروش در ايران برگزار شده بود ، اشاره و خاطر نشان كرد : در آن جلسه از دو گروه نام بردم كه از پيشرفت و قدرتمند شدن ايران هراسناك و ناخشنود مي شوند كه البته برخي ها هم از اين سخنان بنده ناراحت شدند .

  

  رييس جمهور ادامه داد : يك دسته قلدرهايي كه مي خواهند بر جهان حاكم شده و شخصيت ، فرهنگ و داشته هاي ملت ها را چپاول كنند از آنجا كه مي دانند اگر ملت ايران قدرتمند شود با فرهنگ متعالي خود و نه با زور مانع آنها خواهد شد و به عنوان الگويي براي ساير ملت ها در مقابل زياده خواهان تبديل خواهد شد از پيشرفت و تعالي ايران هراسناك هستند .

  

  دكتر احمدي نژاد گفت : عده اي ديگر كه از پيشرفت ايران ناراحت مي شوند آدم هاي حقير و كوچكي هستند كه مي خواهند همواره به عنوان پيشقراول ملت ايران ، نقش آفريني كنند اما نمي توانند آن قدر بزرگ شوند كه لايق حكومت و اين ملت باشند و لذا بويژه در 200 سال اخير تلاش كرده اند ملت ايران را كوچك نگه دارند تا بتوانند خود را بر آنها حاكم كنند .

  

  رييس جمهور در ادامه افزود : در آن جلسه مقايسه اي بين مديريت ايراني و غربي ارائه داده و به فتح عراق از سوي كوروش كه به درخواست اقليتي كوچك اما موحد و پيرو حضرت موسي در اين كشور، صورت گرفته بود اشاره كردم كه بدون هيچ گونه كشتار ، تخريب و ظلمي صورت گرفت و هم ملت عراق و همين اقليت موحد از بند حاكم ظالمي كه بر آنها مسلط بود به دست كوروش اين جوان ايراني عدالت طلب و آزادي خواه نجات يافتند و كوروش سپس با صدور فرماني آزادي ، عدالت و كرامت انساني را در اين سرزمين براي همگان مورد تاكيد قرار داد .

  

  دكتر احمدي نژاد اضافه كرد : در دوره اخير هم زماني كه ملت عراق اسير حاكمي فاسد و ظالم شده بودند كه حقوق آنها را تضييع ،‌ عالمانشان را كشته ، شخصيت و هويتشان را تحقير و لگدمال مي كرد مدعيان انسانيت و آزادي به اسم نجات ملت عراق به اين كشور حمله كردند ، اما در همان 10 روز اول بيش از 100 هزار نفر كشته شدند و تا امروز ملت عراق متحمل بيش از 1 ميليون نفر كشته و مجروح ، 4 ميليون نفر آواره ، كشتار و تخريب گسترده شده است و به هيچ يك از حقوق خود نيز دست نيافته است ؛ اينها دو نمونه از مديريت ايراني و مديريت غربي هستند .

  

  رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه انسان وقتي به گذران عمر خود توجه مي كند طبيعتاً از گذر عمر محزون مي شود ، گفت : با وجود آنكه انسان از بالا رفتن عمر خود خوشحال نمي شود اما در لحظه تحويل سال نو علي رغم آنكه اين لحظه به معناي گذشت يك سال ديگر از عمر است ، اما همه از آن خوشحال هستند و گويي سختي ها و ناكامي هاي سال كهنه را با تحويل سال به تاريخ سپرده و سال جديد را به عنوان فرصتي جديد پيش روي خود مي بينند .

    دكتر احمدي نژاد در ادامه شرايط فعلي زندگي بشر را بسيار دورتر و متفاوت تر از شرايط مطلوبي كه خداوند براي انسان مقدر فرموده است توصيف كرد و افزود : انسان ها تا امروز مزيه انسانيت واقعي ، آرامش، عدالت و امنيت را نچشيده اند و دوره اي كه تا به امروز بر بشر گذشته است زمستان بوده و هنوز بهار آدميت فرا نرسيده است .  

  وي تصريح کرد: زماني بهار آدميت فرا مي رسد كه همه غل و زنجيره ها از انسان برداشته شده و عدالت به عنوان شرط اول سعادت و آزادي انسان و بستر شكوفايي همه استعدادهاي او بر جهان حاكم شود .  

  رييس جمهور، اظهار داشت : طبق وعده همه انبياء الهي روزي فرا خواهد رسيد كه عدالت گستر حقيقي كه از عمق جان عاشق همه انسانهاست بيايد و عدالت را بر همه زمين برقرار كند و آن روز، روز آغاز شكوفايي همه استعدادهاي انسان است.  

   دكتر احمدي نژاد ايران را سرزمين فرهنگ توصيف و تصريح كرد :‌منظور از ايران نه يك جغرافيا ،‌ نژاد يا قوم خاص ، بلكه يك فرهنگ است و هر جا كه سخن از عدالت طلبي و آزادي خواهي باشد آن جا ايران است .

   

  رييس جمهور ادامه داد : انسانها نيز همچون فرهنگ وقتي بزرگ و متعالي مي شوند که ديگر در قالب مرزهاي جغرافيايي ، قومي و قبيله اي نگنجند از همين روست كه بسياري از كشورها به رقابت با يكديگر پرداختند تا بزرگان ايران زمين را به نام خود معرفي كنند و البته اين مساله ايرادي هم ندارد ، چرا كه انسان هاي بزرگ ، جهاني مي شوند و هر كس به آنها نگاه كند الگوي مطلوب خود را در آنان ديده و آنها را متعلق به خود مي داند .  

  دكتر احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود شاهنامه فردوسي را   نامه ، انسان نامه ، عدالت نامه و عشق نامه توصيف كرد و گفت: همه پيامبران براي نجات انسان و نشان دادن راه سعادت و كمال به انسان ها مبعوث شدند؛ اما صرف عرضه كردن اين ارزش ها و نشانه هاي سعادت كافي نبود و لازم بود ملتي، حقيقت اين پيام ها را دريافت كرده و آنها را شكوفا كند .

   

  رييس جمهور، گفت :  ملت ايران پس از پذيرش اسلام مشاهده كرد كه حكومت دوباره به دست امويان و عباسيان افتاد كه بويي از راه و مرام پيامبر نبرده بودند و آنها بر ملت ايران نيز حاكم شده ، شخصيت ملت را تحقير و استعدادهايش را لگد مال كردند و در اين شرايط اين فردوسي بود كه هويت موحد ،‌عدالت خواه ، آزادي طلب و انساني ملت ايران را مجدداً احيا كرد .

   

  دكتر احمدي نژاد افزود : فردوسي مكتب پيامبر گرامي اسلام را نجات داده و بار حقيقي اين مكتب را  از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ايران گذاشت و اين ملت نيز الحق به خوبي از عهده ايفاي اين مسئوليت برآمد.

   

  رييس جمهور، اظهار داشت : امروز نيز اگر ملت ايران نباشد اثري از آزادي ، انسانيت و عدالت در دنيا باقي نخواهد ماند و تنها ملتي كه با تكيه بر تاريخ ، تمدن و فرهنگ خود و با تكيه بر مكتب پيامبر گرامي اسلام (ص) و راه اميرالمومنين (ع) در مقابل زياده خواهان ايستاده، ملت ايران است .  

  دكتر احمدي نژاد تصريح كرد : ملت ايران امروز تصميم تاريخي خود را گرفته و راه روشن پيش روي خود را كه رسيدن به قله هاي حقيقي كمال و سعادت است برگزيده است و به همه بدخواهان مي گويم كه ملت و فرهنگ ايران زنده اند چون توحيد و عدالت زنده است و تا رسيدن به بهار حقيقي انسانيت زنده و پاينده خواهند بود .

  

  رييس جمهور در پايان زبان وشعر فارسي را ، زبان فرهنگ توصيف كرد و گفت : زبان فارسي نظير ندارد چرا كه با هيچ يك ديگر از زبان هاي دنيا نمي توان مفاهيمي بزرگ و بلند كه براي توصيف آنها نگارش كتاب هاي قطور لازم است را در چند بيت شعر خلاصه كرد .

  
  

  
  
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  
  
ذکر چند نکته حتما ضروری است:
  
  

  
  
1- قسمت های برجسته شده را با دقت بیشتری مطالعه کنید!
  
  
2- قسمت هایی که با رنگ قرمز مشخص شده مفاهیم کلیدی متن را عرضه میکنند!
  
  
3- در مورد بلاهایی که حکومت امویان و عباسیان بر سر سرزمین های اسلامی اورده اند مطالعه کنید،زبان،فرهنگ و حتی دین دگرگون شده در بسیاری از کشورهای اسلامی حاصل حکومت این دو بر مسلمانان است.در تمامی سرزمین هایی که زیر سلطه این حکومت ها بوده اند زبان عربی جاری است و اکثرا سنی مذهب هستند.
  
  
تنها کشور اکثرا شیعه دنیا ایران است و تنها جایی که مدعی وجود اسلام ناب محمدی است هم همین جاست! در حقیقت تنها ملتی که در برابر نفوذ فرهنگی و سیاسی اعراب مقابله کرده و جلوی ادغام فرهنگی بین خود و اعراب را گرفته سرزمین ایران است که مهد شیعیان محسوب می شود.
  
  
4-اماده پاسخگویی به شبهات دوستان هستم.
  
       نمی توان از جایگاه رفیع مجاهدان راه خدا ،عالمای بزرگ شیعه به سادگی عبور کرد،اما برای درک مجدد مطلب بالا بهتر است به ایرانی و عرب بودن فقهای نامبرده شده نگاهی بیندازیم:  

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 


 البته فراموش نکنیم،که اسلام عزیز پیش از هر چیز و هر کسی مدیون جانفشانی،صبر و استقامت اهل بیت پیامبر و ائمه ماست نه هر شخص دیگری خواه عالم باشد ، خواه شاعر! 
 البته در سخنان ایت الله مکارم سخن از حفظ اسلام زده شده است در حالیکه در سخنان رئیس جمهوری سخن از حفط مکتب پیامبر است! مکتب پیامبر همان مکتب ائمه و اهل بیت است که همان مذهب شیعه است. 
  
     
    
    
    
    
  
آخرین ويرايش توسط 1 on Mr.Amirhessam, ويرايش شده در 0.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1635
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 مهر 1388, 11:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 14500 بار
سپاس‌های دریافتی: 14949 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط oweiys » جمعه 18 فروردین 1391, 10:43 am

سلام
 دكتر احمدي نژاد افزود : فردوسي مكتب پيامبر گرامي اسلام را نجات داده و بار حقيقي اين مكتب را  از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ايران گذاشت و اين ملت نيز الحق به خوبي از عهده ايفاي اين مسئوليت برآمد.   

مسئله واضح است ؛ من فكر مي كنم همه ما اشتباه مي كنيم و مهم اين هستش كه انسان متوجه اشتباهش بشه و نه توجيه وضوحات.

خدا را شكر كه با اشعار فردوسي آشنايي محدودي دارم ، فردوسي شاعر بسيار بزرگي است كه استعاره هايش بي نظير ، تشبيهاتش و

تمثيلاتش زيبا و صلابت اشعارش زبانزد است .... اما :

بنده در مقدمه شاهنامه (به گفتار پيغمبرت راه جوي ...) كه به مدح پيمبر(ص) و امير مومنان (ع) پرداخته شده كه الحق والانصاف بسيار

شجاعانه و دقيق هست در جاي ديگر شاهنامه برخورد نكردم آيا فردوسي بزرگ تنها با اشعار (البته شجاعانه) مقدمه شاهنامه ناجي

مكتب پيامبر (ص) شده؟!
آيت الله مكارم:این جمله از سوی کسانی است که درباره مکتب ایرانی داد سخن می‌دهند.

البته شجاعت آيت الله مكارم تحصين كننده است ، همان شجاعتي كه آيت الله جوادي آملي در هنگامي كه امام جمعه قم بودند نشان

دادند و .... صحبت هاي ايشان:

دیگر ذلّت‌پذیر نیست؛ گرفتار این نیست که حالا آژانس چه فتوایی می‌دهد! البرادعی چه فتوا می‏دهد! چه جور تهدید می‏کنند. کفّاری که پا بند

نیستند و پایشان هم به جائی بند نیست، دارند ما را تهدید می‏کنند. مایی که هم پابندیم، هم پایمان بسته است؛ به قدرت اَزلی بسته

است، خوب چه ترسی ما داریم؟

البته و صد البته گفتني ها خيلي است و مجالي نيست ....
آخرین ويرايش توسط 1 on oweiys, ويرايش شده در 0.
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط FREE MAN » جمعه 18 فروردین 1391, 11:21 am

من نمیدونم ایرانی بودن ما چه ایرادی داره که تا یک نفر اون رو بیان میکنه کلی علیه اون جبهه میگیرن ؟؟؟ شاید یه عده از خداشونه که ما ها هم عرب میشدیم و هر چی تمدن و تاریخ داریم رو میریختیم توی سطل آشغال . بابا این عربا همونایی هستن که حضرت علی و امام حسن و امام حسین و بقیه ائمه رو اونطور به شهادت رسوندن .اینا همونایی هستن که دارن سوخت جنگنده های اسراییل رو تامین میکنن تا بمب بریزن روی فلسطینیها ، همونایی هستن که دارن توی بحرین شیعه می کشن. حالا ما باید هی خودمون رو بچسبونیم بهشون . :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط Mr.Amirhessam » جمعه 18 فروردین 1391, 11:46 am

oweiys نوشته شده:سلام

 دكتر احمدي نژاد افزود : فردوسي مكتب پيامبر گرامي اسلام را نجات داده و بار حقيقي اين مكتب را  از دوش نااهلان برداشته و بر دوش ملت ايران گذاشت و اين ملت نيز الحق به خوبي از عهده ايفاي اين مسئوليت برآمد.   

مسئله واضح است ؛ من فكر مي كنم همه ما اشتباه مي كنيم و مهم اين هستش كه انسان متوجه اشتباهش بشه و نه توجيه وضوحات.

خدا را شكر كه با اشعار فردوسي آشنايي محدودي دارم ، فردوسي شاعر بسيار بزرگي است كه استعاره هايش بي نظير ، تشبيهاتش و

تمثيلاتش زيبا و صلابت اشعارش زبانزد است .... اما :

بنده در مقدمه شاهنامه (به گفتار پيغمبرت راه جوي ...) كه به مدح امير مومنان (ع) پرداخته شده كه الحق والانصاف بسيار شجاعانه و

دقيق هست در جاي ديگر شاهنامه برخورد نكردم آيا فردوسي بزرگ تنها با اشعار (البته شجاعانه) مقدمه شاهنامه ناجي مكتب

پيامبر (ص) شده؟!

آيت الله مكارم:این جمله از سوی کسانی است که درباره مکتب ایرانی داد سخن می‌دهند.

البته شجاعت آيت الله مكارم تحصين كننده است ، همان شجاعتي كه آيت الله جوادي آملي در هنگامي كه امام جمعه قم بودند نشان

دادند و .... صحبت هاي ايشان:


دیگر ذلّت‌پذیر نیست؛ گرفتار این نیست که حالا آژانس چه فتوایی می‌دهد! البرادعی چه فتوا می‏دهد! چه جور تهدید می‏کنند. کفّاری که پا بند

نیستند و پایشان هم به جائی بند نیست، دارند ما را تهدید می‏کنند. مایی که هم پابندیم، هم پایمان بسته است؛ به قدرت اَزلی بسته

است، خوب چه ترسی ما داریم؟

البته و صد البته گفتني ها خيلي است و مجالي نيست ....

اویس عزیز،برادر خوبم
شما شاهنامه را از بعد دینی نگاه کرده اید؟! شخصیت اسفندیار چگونه شخصیتی است؟!
به طور کل ایرانیان در شاهنامه چگونه شخصیتی دارند؟! در کجای شاهنامه با این قسمت تناقض میبیندید :
هويت موحد ،‌عدالت خواه ، آزادي طلب و انساني
شما در شاهنامه اسفندیار را شخصیتی مذهبی نمی بینید که برای ایستادگی بر روی عقیده و اعتقاداتش رو در روی هر خطری می ایستند؟! این همان ایمان نیست؟!
یکتا پرستی را در سراسر شاهنامه نمیبنید؟! این همان موحد بودن نیست؟! و ....
البته اگر بنده توجیه نمی کردم،الان ما در این فروم داشتیم به زبان عربی سخن میگفتیم! احتمالا 99% سنی مذهب بودیم! البته اثری هم از قم و ... وجود نداشت که کسی بخواهد در مورد این مسائل نظر بدهد! احتمال بسیار زیاد در حال حاضر ال سعودی،ال خلیفه ای و همچین چیزی در کشور ما حاکم بود! غیر از این است؟!!
اینکه بگویم رئیس جمهور سخن اشتباهی انجام داده اند با برداشت نجات اسلام باید گفت! که انکس که می گوید علما اسلام را نجات داده اند هم سخن اشتباهی را گفته اند! مگر نه اینکه اسلام مدیون فداکاری های حضرت عباس است؟! مگر نه اینکه اسلام مدیون زینب کبری است؟! مگر نه اینکه اسلام مدیون گلوی بریده مولا و سروم حسین ع است؟! مگر نه اینکه اسلام اول از همه مدیون ائمه و اهل بیت است و در مرحله بعد :
اسلام مدیون خون کسانی است که در راه خدا جهاد کردند ، از مال و ناموس و دنیا گذشتند،اسلام مدیون پابرهنگان و مستضعفان است ، مدیون کسانی است که خمس و زکات میدهند و ...(علما بخشی از این ها هستند)،اگر غیر از این است بنده را توجیه کنید
؟!
در مورد ایت الله مکارم هم همین بس که ایشان در مورد مجله خاتون که بارها تکرار کرده ام،مجله را مطالعه نکرده بالای منبر خطابه شجاعانه ای ابراز فرمودند!(از بعد تحرف سخنان مجله که بگذریم که ایشان نخوانده بودند! ایشان فرق پادشاهی پهلوی و قاجار رو هم در متن درک نکرده بودند!)، شما هم فراموش نکن دوست من ایشون در هر رده ای هم باشند مبرا از اشتباه نیستند،مگر اینکه خدایی نکرده به معصومان ما شخصی اضافه شده باشد.
جایگاه دینی ایشان و کتب و مقالات ایشان سوا از سخنان سیاسی است که بیان میکنند،تعبیر اشتباه نشود،متاسفانه در چند ساله اخیر تحرکات مشکوکی در بیوت برخی مراجع دیده می شود! نمونه دقیقا ویژه نامه خاتون است،که همان متن تحریف شده را به ایشان نشان داده و یا نقل کرده اند و گرنه کلیت موضوع بد نبود و نیست!
در مورد مکتب ایران هم رهبری به روشنی پاسخ گفته اند نیازی به اظهار نظر دیگران نیست چون سخن رهبری فصل الخطاب است! البته اگر شما علاقمند هستید با سلفی ها ،طالبان ، چچنی ها ، وهابیت که در اسلام به اسم مسلمان حضور دارند یکی باشید مشکلی نیست!
هم که در زندگی اش اشتباه دارد،خواه رئیس جمهور باشد! خواه ایت الله...(زندگی کسانی مانند منتظری،صانعی و شریعتمداری را مطالعه کنید تا ببنید از کجا میتوان به کجا رسید).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته جالب اینجاست در حالیکه رهبری مدام بر اصلی نکردن مسائل فرعی کشور سخن می گویند برخی که علاقه خاصی به رهبری دارند! و در دهه 50 و 60 قائل به اصل ولایت فقیه نبوده اند،در هر مورد در کشور اظهار نظر می کنند و ثبات کشور را بر هم میزنند،اگر قرار باشد هر شخصی در هر مقامی هر انچه خواست بیان کند که واویلا، پس رهبری برای چه در بالاترین نقطه سیاسی کشور قرار دارند؟! برای چه رهبر ما باید فقیه و مجتهد باشد؟!
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور اسیبی نرسد!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1635
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 مهر 1388, 11:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 14500 بار
سپاس‌های دریافتی: 14949 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط oweiys » جمعه 18 فروردین 1391, 1:10 pm

من نمیدونم ایرانی بودن ما چه ایرادی داره که تا یک نفر اون رو بیان میکنه کلی علیه اون جبهه میگیرن ؟؟؟

منظور مكتب اسلام ايراني است و ... مطلب فراوان ديگر ، مي تونيد به سايت هايي كه از پول بيت المال اداره مي شوند و نظريات مختلفي هم دارند مراجعه كنيد...

-------------------------------------

هركسي كه مخالف ما باشد دروغ گو نيست و نبايد بهش حمله كنيم .... مرجع بزرگ شيعه آيت الله مكارم كجا و امثال من كجا
ایشون در هر رده ای هم باشند مبرا از اشتباه نیستند،مگر اینکه خدایی نکرده به معصومان ما شخصی اضافه شده باشد.

و آقاي احمدي نژاد هم از اين قائده مستثني نيستند ، اميدوارم هواداران ايشان هم متوجه شوند ... البته مطلب بسيار هستش ... خيلي

اما چون بحث سياسي در اين جا قدغن است و كلا كدورت به بار مي آورد ؛ اگر من مدير رعايت نكنم چه توقع از ديگران!

در اين جا بحث رو تمام مي كنم اما اي عزيزان نگذاريد بيت المال را بخورند! چه به اسم اسلام ايراني ، چه به اسم دين ، چه به اسم

تبليغات تا انتصاب هاي مدرك جعلي و قاتلين كهريزكي و حيف و ميل كنندگان بيت المال در مسند قدرت بشينند و ارزش هاي انقلاب را

از درون از بين ببرند.

(نكته نكته نكته :‌ تندروهاي شكم باره اين وري هم مورد تاييد نيستند ؛ خدايا به كرمت ما را از شر دشمنان داخلي و خارجي نجات ده ...)
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط FREE MAN » جمعه 18 فروردین 1391, 4:28 pm

دوست عزیز من نه طرفدار مکتب اسلام ایرانی هستم نه مکتب اسلام عربی و نه حکومت احمدی نژاد . من طرفدار اسلام الهی هستم که متاسفانه کاملا تعطیل شده (اگه دلیل خواستید بگید تا بنویسم).... از بعضی افراد هم که به کل منکر ایرانی بودن ما میشن متنفرم .من یه ایرانی مسلمون هستم که نمیخوام ایرانی بودنم رو فراموش کنم. فقط همین
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط Mr.Amirhessam » جمعه 18 فروردین 1391, 6:34 pm

به نظران شما! اولین نفر منظورم با شما دوست خوبم است،اویس عزیز سخنان زیر از چه کسی است؟!!
هرگاه پاسخ را یافتید ، دلیل سخنان احمدی نژاد بزرگ کردن فردوسی و ... را متوجه می شوید!=========================================================================
     
من موافقم كه از «فردوسى» تجليل شود، شاهنامه تحليل شود و حكمت فردوسى استخراج گردد تا همه بدانند كه اين حكمت، اسلامى است يا غيراسلامى. اين بزرگداشتى هم كه برگزار شد، اصلاً به دستور و خواست من بود؛ منتها چون اواخر رياست جمهورى‌ام بود، به آقاى مهندس «حجت» گفتم كه دنبال نماييد و فردوسى را بزرگ كنيد. فردوسى بايد هم بزرگ شود. فردوسى در قلّه است. اميدواريم كم‌كارى - كه دوستان اشاره كردند - گريبان ما را نگيرد تا حكمت فردوسى را بيان كنيم. ما هستيم كه اسم او را «حكيم ابوالقاسم فردوسى» گذاشتيم؛ دشمن ان دين كه اين اسم را نگذاشته‌اند. خوب؛ اين حكيم چه كسى است و حكمت او چيست؟ آيا حكمت زردشتى است، حكمت بى‌دينى است، حكمت پادشاهى است يا حكمت اسلامى؟ اين را مى‌شود در آورد. اگر كسى به شاهنامه نگاه كند، خواهد ديد كه يك جريانِ گاهى باريك و پنهان و گاهى وسيع، از روح توحيد، توكّل، اعتماد به خدا و اعتماد به حق و مجاهدت در راه حق در سرتاسر شاهنامه جارى است. اين را مى‌شود استخراج كرد، ديد و فهميد. مخصوصاً بعضى از شخصيتهاى شاهنامه خيلى برجسته هستند كه اينها را بايد شناخت و استخراج كرد.   
من يك وقت گفتم كه «اسفنديار» مثل اين بچه حزب‌اللّهيهاى امروز خودِ ماست! در فرهنگ شاهنامه يك حزب‌اللّهى غيورِ دين‌خواهِ مبارز وجود دارد. بله؛ اين كارها را شما بكنيد تا ديگران نكنند. شما كه نكرديد، ديگران مى‌كنند. 
   ==========================================================================   

    [COLOR=#000000]آنچه‌ كه‌ از   ‌، معرفت‌ و انديشه‌ والای‌ بشری‌ در ديوان‌های‌ شعری‌ زبان‌ فارسی‌ گنجانده‌ شده‌ است‌ بسيار مهم‌ و قابل‌ توجه‌ است‌ و در اين‌ زمينه‌ می‌توان‌ به‌ حكمت‌، معارف‌ الهی‌ و انديشه‌ مورد نياز بشری‌ كه‌ در شاهنامه‌ حكيم‌ ابوالقاسم‌ فردوسی‌ موجود است‌، اشاره‌ كرد.       
     ==========================================================     
    [COLOR=#000000]شما خيال نكنيد كه در   فردوسى ، يك ذره حكمت زردشتى وجود دارد. فردوسى آن وقتى كه از اسفنديار تعريف مى‏كند، روى   او تكيه مى‏كند. مى‏دانيد كه اسفنديار يك فرد متعصبِ مذهبىِ مبلّغ دين بوده كه سعى كرده پاكدينى را در همه جاى ايران گسترش بدهد. تيپ اسفنديار، تيپ حزب‏اللهى‏هاى امروز خودمان است؛ آدم خيلى شجاع و نترس و دينى بوده است؛ حاضر بوده است براى حفظ اصولى كه به آن معتقد بوده و رعايت مى‏كرده، خطر بكند و از هفت‏خان بگذرد و حتّى با رستم دست و پنجه نرم كند. وقتى شما شاهنامه را مطالعه مى‏كنيد، مى‏بينيد كه فردوسى روى اين جنبه‏ى ديندارى و طهارت اخلاقى اسفنديار تكيه مى‏كند. با اين‏كه فردوسى اصلاً بنا ندارد از هيچيك از آن پادشاهان بدگويى كند، اما شما ببينيد گشتاسب در شاهنامه چه چهره‏يى دارد، اسفنديار چه چهره‏يى دارد؛ اينها پدر و پسر هستند. فردوسى بر اساس معيارهاى اسلامى، به فضيلتها توجه دارد؛ در حالى كه بر طبق معيارهاى سلطنتى و پادشاهى، در نزاع بين گشتاسب و اسفنديار، حق با شاه است. «به نيروى يزدان و فرمان شاه» يعنى چه؟ يعنى هرچه شاه گفت، همان درست است؛ يعنى حق با گشتاسب است؛ اما اگر شما به شاهنامه نگاه كنيد، مى‏بينيد كه در نزاع بين اسفنديار و گشتاسب، حق با اسفنديار است؛ يعنى اسفنديار يك حكيم الهى است. فردوسى از اول با نام خدا شروع مى‏كند - «به نام خداوند جان و خرد / كزين برتر انديشه بر نگذرد» - تا آخر هم همين‏طور است؛ فردوسى را با اين چشم نگاه كنيد. فردوسى، خداى سخن است؛ او زبان مستحكم و استوارى دارد و واقعاً پدر زبان فارسى امروز است؛ او دلباخته و مجذوب مفاهيم حكمت اسلامى بود؛ شاهنامه را با اين ديد نگاه كنيد.
استقبال مردم از اشعار فردوسى و حافظ البته بعضيها زردشتى‏مسلكند، بعضيها هم زردشتى‏مسلك نيستند. آنهايى كه زردشتى‏مسلكند، خوششان مى‏آمد كه به زردشتيگرى تظاهر كنند و چيزى درباره‏ى فردوسى بگويند؛ اما حقيقت قضيه كه اين نيست. اين شاهنامه‏ى فردوسى در مقابلمان است. شما خيال مى‏كنيد كه اگر در شاهنامه‏ى فردوسى چيزى برخلاف مفاهيم اسلامى وجود داشت، اين‏قدر در جوامع اسلامى جا مى‏افتاد؟ شما مى‏دانيد كه در اين نسلهاى گذشته، مردم ما چه‏قدر دينى بوده‏اند. در كدام خانه و كدام ده و كدام محله، شاهنامه نبود يا خوانده نمى‏شد؟ همه جا مى‏خواندند و منافاتى هم با مفاهيم اسلامى نمى‏ديدند. حافظ هم همين‏طور است. در ديوان حافظ هم با اين‏كه سخن از مى و معشوق و پياله و اين حرفهاست، در عين حال مردم بين آن اشعار و مفاهيم مذهبى منافاتى نمى‏ديدند؛ يعنى از اشعار حافظ واقعاً همان برداشت عرفانى را مى‏كردند؛ اگرچه بنده به آن شدت قبول ندارم كه همه‏ى شعرهاى حافظ عرفانى است.       
    [COLOR=#000000]---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     
     خداوندا ما را از شر شیطان رانده شده محفوظ نگاه دار ، و چشمانی بصیر و بینا به ما ببخش تا حق را از باطل تشخیص دهیم.     
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 فروردین 1390, 7:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 388 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط masoud-35 » شنبه 19 فروردین 1391, 3:47 pm

راستی گناه کورش ودین زرتشتوتاریخ ایران چیه که اینمهمه مورد بی مهری قرار میگیرن مگه نه اونموقع که اعراب دخترانشون را زنده به گور میکردن ایرانیان موحد بودندو......
هرجا سخن از تاریخ اعراب حتی بعد از اسلام هست سخن نیرنگ وتزویروحب نفس وخیانت و....شهید کردن امامان ودروغو....
ما اسلام رابدونه فرهنگ عربی میخواهیم وبه گذشته وتاریخ ایران افتخار میکنیم ومخالف نابود کردن آن هستیم

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 737
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2789 بار
تماس:

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط Erratic » شنبه 19 فروردین 1391, 7:26 pm

البته ربط انچنانی به موضوع این توپیک نداره
اما
ایرانیان از ازل یکتا پرست
همیشه متفاوت نسب به اطراف خود و در تمام امور پیشتاز
در عین حال یزدان را چون کلید در تمام امور خود ریشه کرده و بر پایه ی حق و عدالت زندگی میکردند. و شعارشان: گفتار نیک , پندار نیک , کردار نیک بود.
پادشاهان اصیل ایران نیز بر همین پایه و اساس حکومت خود را اداره کرده و هر گاه نیاز به مردم خود داشتند مردم حتی بی چونو چرا اطاعت میکردند.
ایران ابر قدرت دنیا بود...
در عین حال مسائلی در ان زمان وجود داشت که در اسلام امورزی مورد تایید نیست
منکر نمیشویم که انسان پیوسته در تکامل است و شیوه های جدید را برای بهتر زیستن کشف میکند چه در امور اقتصادی چه در امور فرهنگی و چه بسا در تمام امور.
پیامبران نیز که از طرف خداوند ماموریت خطیر بر دوششان بود با توجه به پیشرفت ادمی در سایر امور سعی در تکامل بخشیدن به امور دینی مینمودند. چه بسا دین مشرف بر تمام امور همه انها را تحت الشاع قرار داده و سعی در کامل کردن بشر مینمودند.

(انکار کردن این مشکل است که قدرت ایرانیان را دست کم گرفته یا ضعیف جلوه دهیم چه بسا با ساختن فیلم پرنس ایرانی که محصول غرب است با توجه به دستکاری بسیاری از مطالب نتوانستند قدرت ایران رو کوچک جلوه دهند.
به وضوح مشاهده میشود که بسیاری از خارجی ها طلای ایران را میپرستیدند!)

سوال اینجاست: انها از چه نوع حکومتی استفاده میکردند که انقدر موفق بودند؟

در این میان یک چیز کاملا مشخص است ایران در بسیاری از موارد همواره قطبی از دنیا بوده و امروز هم هست
پس از گذشت چندی دشمن ها سعی در ضعیف کردن این ملت بزرگ و جهانی داشته و انها را به چالش میکشند
برای اینکار دو گزینه در پیش رویشان بود:
1- جنگ با استفاده سلاح سرد یا حتی گرم
2- جنگ نرم و ضعیف کردن و در اخر سلطه

برای یاد اوری دوباره با توجه به اسناد خود غربی ها در فیلم پرنس ایرانی ( شمشیر ایران به هرکجا که راه میافت با اطاعت همراه میشد)

پس گزینه اول با توجه به بزرگ و گسترده بودن حکومت ایران همینطور مردم وفادار به پادشاه غیر قابل انجام بود
پس به گزینه دوم روی اورده و ان را در دستور کار قرار دادند.

با توجه به گسترده بودن مطالب منبعد انهارا خلاصه میکنیم

مهمترین کشورهایی که ایران توسط انها مورد تاختو تاز قرار گرفتند یا به نحوی با انواع دقل بازی ها به چالش کشیده شدند عبارت اند از
مغول ها , اعراب , یهودی ها , کشورهای امروزی چون انگلیس , روسیه , امریکا(که در ریشه حکومتشان متشکل از غرب میشود) و در مواردی هم پرتقال یا اسپانیا

پس از حمله اعراب به ایران برای عوض کردن دین ایرانیان
بسیاری از ادابو رسوم مردم ایران به کلی تغییر کرده یا تغییرات جزئی را به همراه داشتند.
که مهمترین انها نیز همان دین بود.

با توجه به نامه حضرت محمد به یزدگرد بسیاری حمله اعراب رو به ایران محکوم میکنند.
روایت است که تنها کودکانی که در رحم مادرشان بودند از فساد مبرا شدند
در این میان سوال است که حضرت علی یا حضررت محمد چه میکردند؟
ایا انها نیز مشارکت داشتند یا خیر؟
بسیاری معتقدند که ایران در ان زمان جمعیت انچنانی نداشته که این خود مبحثی جداست.
اما با توجه به گسترده بودن ممالک ایران همینطور کشتار پی دی پی ایرانیان با توجه به جنگها و سیطره های حکومت های مختلف این سخن رد میشود.

اما دین مردم ایران همچنان اسلام عربیست
اینکه فردوسی این دین رو حفظ کرده یا روحانیون فرقی نمیکنه

فردوسی هم کتاب بزرگی داره
روحانیون هم با توجه به حرکاتشون در تاریخ خودی نشوند دادند
که بیشترین تاثیراتشونو در تاریخ معاصر وارد کردند

اما چیزی که در اصل مشخصه برگردانده شدن دین مردم ایران به اسلام است با توجه به اینکه مردم قبل از ان هم یکتا پرست بودند
همینطور با توجه به گسترده بودن دین اسلام
این دین شامل ادیان انعطاف پذیر میباشد.
اما
در حال حاضر مهمترین سندی که در رابطه با دین اسلام موجوده و به گفته مورخان تحریف نشده قران کریم هستش

اما قسمتهایی که شامل احادیث یا روایات میشن به شدت ایراد دارند

در این زمینه مثالی می اوریم
ربای بانکی

در دین اسلام سپرده ی پول برای دریافت سود ربا محسوب میشه اما به وفور اینکار در تمامی بانکهای کشور انجام میگیره
حالا جالبش اینجاست که این سود حتی "پول کشته شدن" پول فرد مورد نظر نمیشه

برای مثال شما 100 هزار تومن در بانکی میسپارید برای اینکه بهتون رباشون بده یا همون سودشو که در واقع میشه ربای شرعی با توجه به اسلام
اما نکته اینجاست که سود این پول حای "کشته شدن پول"شما با توجه به ارزش پولتون رو هم نمیده
یعنی اگه شما امسال با صد هزار تومن بتونید یک دست لباس با کیف بخرید
سال بعد با همین مبلغ شاید فقط بهتون یک کیف بدن و جالبه که سود پولتون به اضافه اصل پولتون ممکنه به زور جای اصل پول اولیته تون در زمان سپرده گذاری رو پر کنه
تناقض های اینچنینی به وفور پیدا میشه واین تنها یک مثال است
همه اینها سوال میشه برای مردم درصورتی که نمیتونن روز کاغذ پیاده ش کنن اما همواره وجود تناقضهارو حس میکنن
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 240
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 دی 1390, 5:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 164 بار
سپاس‌های دریافتی: 885 بار

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط leylas » شنبه 19 فروردین 1391, 7:34 pm

با سلام
هیچ کس نگفت که هر قوم یا کسی که میخواهد مسلمان شود باید عرب هم بشود یا فرهنگ عربی را قبول کند

حتی بحثهای زیادی در مورد مذمت و سرزنش اعراب و جایگزینی قومی دیگر برای اعتلای اسلام شده که بسیاری از موارد مورد تایید است.

حتی در بهبوههی انقلاب و استفاده ی ابزاری از تاریخ ایران و بالاخص کوروش کبیر توسط شاه مخلوع ، امام خمینی و بزرگان دیگر کوروش را نفی نکردند

حالا یه سوال ایجاد میشه...
با وجود تایید عظمت و تاریخ ایران آیا مهمترین مسئله برای ما اسلام است یا ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر مسئله ی مهم ما ایران است و ایرانی کردن تمام خوبیها(گرچه مقداری اینطور است ولی بسیار جای بحث و فحس دارد)چه موقعیتی بهتر از الان که دشمنان ما به شدت دنبال ایجاد تفرقه از این راه و جداکردن اعراب از انقلاب اسلامی هستند پس تمام حمایتها از این نوع حرکت میشود

ولی اگر مسئله اسلام است که نیازی به اسلامی کردن همه ی خوبیها نیست چون در مکتب اسلام هیچ چیزی بد نیست و خوبی یعنی همه چیز سر جای خودش باشد(وضع شی الا موضعه)و اسلام همین برنامه و راهکار است و دقیقا اسلام خوبی محض است و قطعا بهتر از تمدنهایی با درصد خوبی و عدل بسیار بالا...
و نکته ی مهم تر این که در این راه از همه چیز باید گذشت
و صحبت نکردن از محل نزاع و عامل ایجاد فتنه که بماند................................

در حال حاظر دو دسته افراد در حال دامن زدن به این مسئله هستند:
دسته ای ندانسته که با نیتی درست و بر اساس حسی درست(حب الوطن من الایمان)دست به این کار میزنند و درک و تحلیل درستی از مسایل سیاسی موجود ندارند
دسته ای هم با نیات شوم خود به دنبال جدا کردن مسلمان ایرانی از مسلمان غیر ایرانی هستند....
بدانید همان قدر که برتری دادن مسلمان عرب از عجم مورد تنفر پیامبر اعظم و ائمه اطهار بود قطعا این نوع برتری دادن هم مورد تنفر ایشان هست
چون تنها ملاک برتری در اسلام تقواست و نه نژاد و رنگ و سرمایه و....

در آخر هم اشاره کنم
که بنده در اصیل ترین خانواده های اصیل ترین قومهای آریایی به دنیا آمدم(با توجه به مطالب بالا هیچ برتری ذاتیی برای بنده نخواهد داشت،در ضمن در این مورد حاظرم با دوستان بحث کنم اما عمومی نه،چون باید توضیحات شخصی از جمله نام خاندان و شهرستان و... ارائه بدم)
پس لطفا مطالب بنده رو به عنوان نوعی انتقام گیری و... مپندارید
با اجازه
یا علی :razz: :razz: :razz:
 ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم برگرد تا سربند  یا زهرا  نبستیم 
   
 آماده ی نبرد [HIGHLIGHT=#00b050]  [HIGHLIGHT=#00b050]و  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]پ     

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 737
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2789 بار
تماس:

Re: اظهارات منتسب به احمدي نژاد در مورد پيامبر اعظم و فردوسي

پست توسط Erratic » شنبه 19 فروردین 1391, 8:10 pm

امریکا و غرب بعد از انقلاب همواره ایران رو تحدید میکردند و فشارهاشونو وارد میکردند
ما 50 سال دیگه هم راجع به این مسائل صحبت کنیم شما میگید نکنید اینکارو عرب زدایی میشه یا ایران زدایی میشه هر چیز دیگه

اصلا هم بحث اینکه اعراب چقدر مرتبه شون پایین تر از ایرانیاست یا بالاتر هم بحث نمیکنیم که شما نگید طرف یا حالیش نیست یا دشمنه
چه بسا داستانای زیادی راجع به اعراب هست که خوندنش هم میتونه به عنوان یک جوک شمارو بخندونه یا حتی در بعضی موارد باعث میشه اشکاتون سرازیر شه
اصلا همگی قبول داریم که پیامبران در 99 درصد موارد به سرزمین هایی فرستاده شدن که شدید ترین فسادها در اونجا به وقوع میپیوسته

اما راجع به مسائل اقتصادی چی؟
اگه راجع بهش صحبت کنیم دشمنیم؟؟؟
اینکه تمام چیزها در ایران معمولا رشد بالای 500 درصد رو تجربه کردن و متاسفانه در بسیاری از مواقع این رقم به دوهزار درصد هم میرسه
عقل سلیم میگه حقوق شما باید چند درصد رشد کنه که جوابگوی قیمتهای تخیلی بازار رو بده؟
5 دصد؟ 20 در صد؟ نه اصلا 100 در صد؟


من اصلا خارجو نمیخوام وارد معادلات کنم که مبادا بهمون انگ دشمن بچسبونید
اما برای مثال 20 درصد قیمت سوخت در خارج رشد کرده صداشون داره میرسه به اوج
اما اگه مردم ما حتی راجع به این مسائل هم صحبت کنن همه به چشم دشمن بهش نگاه میکننو میگن اخیه

سوخت که گرون بشه همه چی گرون میشه چون مهمترین قسمت صنایعمون سوختشه
در نتیجه قیمتها افزایش پیدا میکنه و جنس مورد نظر تا برسه به دست مردم فقط خدا کریمه که جیبش برسونه جنسو بخره یا نه

در نوک هرم چه کسی قرار داره؟
دولت
دولت سوختو که گرون کرد تا اون پایین به همه فشار میاد که در اخر مردم قرار دارن و فقط سودش میره تو جیب دولت

این تنها یه نمونه ست
تا دلتون بخواد میتونم مثالهای اینچنینی بزنم
اقا حرف نزنیم؟ قیمتها فحشا میارن هزارتا فساد میارن ربا میارن حتی رو دین مردم هم تاثیر میذارن البته تا جایی هم به نفع دین
شما بگو حرف نزن
ما هم میگیم چشم
اما اخرش که چی؟
آخرین ويرايش توسط 1 on Erratic, ويرايش شده در 0.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

قفل شده

بازگشت به “ساير گفتگوها”