موقعیت ناوهای هواپیمابر آمریکا درجهان+ نقشه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

موقعیت ناوهای هواپیمابر آمریکا درجهان+ نقشه

پست توسط Qaher1406 » جمعه 18 فروردین 1391, 11:23 pm

موسسه مطالعات امنیتی استراتفور، نقشه ای حاوی موقعیت نیروهای دریایی آمریکا در جهان منتشر کرده است.

تصویرتصویربه گزارش مشرق به نقل از اشراف، موسسه مطالعات امنیتی استراتفور با انتشار گزارشی، موقعیت نیروی دریایی آمریکا در جهان را با نقشه ای ترسیم کرده است. در این گزارش آمده است:
این نقشه نشان دهنده موقعیت تقریبی گروه رزمناوهای آبی خاکی و گروه ناوبرهای رزمی ایالات متحده است که اطلاعات مربوط به آن از منابع آشکار به دست آمده است. هیچ اطلاعات طبقه بندی شده یا حساسی برای بروز رسانی این نقشه به کار نرفته است. گروه رزمناوهای آبی خاکی و گروه ناوبرهای رزمی ایالات متحده عناصر حیاتی برای سلطه آمریکا بر اقیانوسهای جهان هستند. گروه ناوبرهای رزمی متشکل از یک ناو هواپیمابر در مرکز گروه بوده و به یک ناوبر هوایی متصل است. گروه ناوبرهای رزمی شامل ظرفیتهای تهاجمی عمده ای است. یگ گروه رزمناو آبی خاکی از سه کشتی جنگی بعلاوه یک واحد تفنگدار واکنش سریع است.

گروه ناوبرهای رزمی


• ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در حیطه عملیاتی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده و عملیات آزادی پایدار در افغانستان را پشتیبانی می کند. همچنین این ناو عملیاتهای امنیت دریایی و همکاری برای تامین امنیت صحنه نبرد را نیز پشتیبانی می کند.

• ناو هواپیمابر کارل وینسون در حیطه عملیاتی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده و از عملیات آزادی پایدار، عملیاتهای امنیت دریایی و همکاری برای تامین امنیت صحنه نبرد پشتیبانی می کند.

• ناو هواپیمابر اینترپرایز در حال حاضر به سمت خلیج فارس حرکت کرده است و در حال ماموریت برای ناوگان پنجم و ششم نیروی دریایی آمریکا قرار دارد که جزء برنامه گردش نیروی نظامی آمریکا برای حضور در آبهای بین المللی در سرتاسر جهان برای تامین امنیت دریایی است.


• ناو هواپیمابر جی.اچ.دابلیو بوش در حال حاضر در اقیانوس اطلس مشغول اجرای برنامه های ارزیابی کیفی خود است.


• ناو هواپیمابر آیزنهاور در حال حاضر در اقیانوس اطلس مشغول اجرای تمرینهای عادی خود است.

گروه رزمناوهای آبی خاکی


• ناو رزمی ماکین ایسلند در حیطه عملیاتی ناوگان پنجم آمریکا برای پیشتیبانی امنیت دریایی و اجرای عملیات برای همکاری در تامین امنیت صحنه نبرد حضور دارد.


• ناو رزمی اسکس در حیطه عملیاتی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا حضور داشته و در حال حاضر مشغول آموزشهای ادغام آبی خاکی و تمرینات خود است.


• ناو رزمی بونهوم ریچارد در حیطه عملیاتی ناوگان هفتم حضور داشته و در حال انتقال به محل جدید ماموریت خود در بندر در ساسبو ژاپن برای جایگزینی با ناو رزمی اسکس است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”