در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

تني چند از شهيدان يهودي 8 سال دفاع مقدس

توسط oweiys » سه شنبه 22 فروردین 1391 23:01

به نام خداوند بخشنده مهربان

در تاریخ 2 خرداد ماه سال جاری مراسم تجلیل از هموطنان یثارگر مسیحی، زرتشتی و كلیمی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور نمیندگانی از هموطنان مسیحی، زرتشتی و كلیمی و غلامعلی عادل رئیس مجلس شوری اسلامی و احمد مسجدجامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این مراسم كورش نیكنام نمینده زرتشتیان در مجلس شوری اسلامی به نمیندگی از طرف همه هموطنان غیرمسلمان ضمن تقدیر از شجاعت و فداكاری یثارگران از به كار بردن واژه هموطن مسیحی، زرتشتی و كلیمی به جی اقلیت مذهبی ابراز شادمانی كرد و گفت: همه ما در واژه یران، ایرانی بودن شریك هستیم و افتخار می‏كنیم و یك صدا فریاد می‏زنیم ایران مال همه ایرانیان است.
وی در ادامه سخنان خود از وجود برخی قوانین قضیی درخصوص اقلیت‏هی دینی گله كرد و اظهار داشت: امیدواریم قوانین درخصوص شهادت دادن، ارث و قصاص در مورد اقلیت‏هی دینی اصلاح شود تا بهانه‏ی به دست بیگانگان داده نشود كه بگویند حقوق اقلیت‏ها در ایران رعیت نمی‏شود.
در ادامه غلامعلی حداد عادل، رئیس مجلس شوری اسلامی: ضمن دعوت مردم به شركت در انتخابات و تجلیل از یثارگران مسیحی، زرتشتی و كلیمی اظهار داشت: خون عزیزان مسیحی، زرتشتی و كلیمی با خون جوانان ما مسلمانان همراه شد و خرمشهر كه خونین شهر شده بود را در سوم خرداد آزاد كرد.
در خاتمه این مراسم، طی مراسمی از تعدادی از یثارگران جوامع مسیحی، زرتشتی و كلیمی تقدیر به عمل آمد كه از جامعه كلیمی ایران آقیان: دكتر سیامك مره‏ صدق، دكتر منصور یشاریم، دكتر جهانبخش قهرمانی (جانباز 70%) و دكتر یونس حمامی لاله زار به عنوان نمینده
بیمارستان دكتر سپیر واحد خیریه كلیمیان معرفی شدند.

در حاشیه: گروه كرال هموطنان مسیحی، زرتشتی و كلیمی با اجری چندین سرود در این مراسم هنرنمیی كردند.

تنی چند از شهدی كلیمی یرانی عبارتند از:

شهید مهندس شهرام زرینی
متولد 1337 در كرمانشاه
محل شهادت كرمانشاه 29 دی 1365

شهید فریبرز موریم
متولد 1338 در قصرشیرین
محل شهادت عملیات والفجر 30 بهمن 1361

شهید اسحاق تیزابی
متولد 1337 در آبادان
زمان شهادت 5 اسفند 1359

شهیــد سیروس حكیـمیان
متولـد 1340
مــــحل شــهادت جبـهه مــدیران 7 آبـان 1363

شهیــد حمید نهاوندی
متولد 1332 در تهران
محل شهادت پادگان عشرت‏

آباد تهران 22 بهمن 1357

مصاحبه با جهانبخش قهرمانی مجروح جنگی كلیمی

مرجان ابراهیمی

* لطفا خودتان را معرفی كنید:
** ینجانب جهانبخش قهرمانی فرزند باباجان در سال 1344 در یكی از روستاهی استان كرمانشاه متولد شدم و اكنون نیز ساكن شهر كرمانشاه هستم.

* در مورد وضعیت تأهل خود بگویید :
** من در سال 1374 ازدواج كردم كه ثمره این پیوند دو دختر به نام‏هی استر و آذین، شش و چهار ساله می‏باشد و در ینجا از همسر فداكار و فرزندانم كه بار مشكلات را همراه من به دوش می‏كشند و موفقیت‏هیم را مدیون آنها هستم قدردانی می‏كنم.

* در مورد وضعیت تحصیلی و شغلی خود توضیح بدهید:
** پس از به اتمام رساندن دوران دبیرستان به خدمت مقدس سربازی اعزام گردیدم و پس از آن در سال 1367 در كنكور سراسری در رشته داروسازی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم و داری مدرك دكتری داروسازی هستم و سپس در شهر كرمانشاه اقدام به تأسیس داروخانه نمودم و اكنون هم در این مكان شاغل می‏باشم.

* انگیزه شم برای شركت در جبهه هی جنگ چه بود؟
** به نظر من زمان جنگ، زمانی بود كه مملكت محتاج به مردان شجاع جهت دفاع از ایران بود و م وظیفه حتمی خود دانستم كه به عنوان فردی از افراد جامعه دینم را نسبت به وطنم ادا كنم و به خدمت مقدس سربازی اعزام گردم و گام كوچكی جهت خدمت به مملكتم بردارم.

* چه سالی به جبهه اعزام شدید و در چه منطقه‏ ی مشغول به خدمت بودید؟
** در سال 1363 به جبهه‏

هی جنگ اعزام گردیدم و در منطقه جنوب، قسمت شرهانی مشغول به خدمت بودم.

* در چه تاریخی و كجا مجروح گشتید؟

** در روز 26 دی ماه سال 1364 در منطقه عملیاتی شرهانی در جنوب بر اثر انفجار به شدت مجروح گردیدم و اكنون جانباز هفتاد درصد از ناحیه دو پا می‏باشم و با وجودی كه با مشكلاتی مواجه هستم، اما خوشحالم كه توانستم در راه دفاع از كشورم قدم بردارم و این خود مسبب تسكین دردهیم می‏باشد و این طرز تفكر موجب گردیده كه مشكلات خود را اول با مدد خداوند متعال و بعد با كمك خانواده‏ام تا حد زیادی هموار سازم.

* خاطره ی از جنگ برای ما تعریف كنید:
** به نظر من جنگ سراسر خاطره است، اما شیرین‏ترین خاطره من مربوط به روز آزادی خرمشهر است. اگر چه این روز فراموش ناشدنی مربوط به 3 خرداد 1361 و زمانی بود كه من یك محصل دبیرستانی بودم و هنوز به جنگ نرفته بودم ام این روز بریم باشكوه و شاد بود. متأسفانه آن زمان علی‏رغم میل شدید قلبیم امكان مراجعه به آن منطقه و مشاهده از نزدیك صحنه‏هی شادمانی مردم را نداشتم ولی از تلویزیون شاهد شادمانی مردم بودم و خودم را نیز در این جشن سهیم می‏دانستم. آن روز نه تنها در خرمشهر بلكه در همه شهرها جشن و شادمانی برپا بود و در شهر ما كرمانشاه هم مردم در كوچه و خیابان‏ها با پخش كردن شیرینی خرسندی خود را اعلام می‏داشتند. من از همان روز عزمم را جزم كردم كه بعد از اتمام دبیرستان سریعاً به جبهه‏ هی نبرد حق علیه باطل بپیوندم و از میهنم دفاع كنم.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

Re: تني چند از شهيدان يهودي 8 سال دفاع مقدس

توسط panda64 » چهارشنبه 23 فروردین 1391 21:25

دفاع از ناموس مذهب نمی شناسد. روحشان شاد :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب panda64 تشکر کرده اند:
anga2009, Present, CentralWeb, airplane, hermes_PERSIAN, oweiys, roh, srf020