در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

گرجستان هواپیمای بدون سرنشین خود را تست کرد

توسط Shahryar » چهارشنبه 23 فروردین 1391 14:45

گرجستان هواپیمای بدون سرنشین خود را تست کرد


Georgian-produced drones. President’s administration photo


گرجستان، هواپیمای بدون سرنشین شناسایی بومی خود را در حضور رئیس جمهور این کشور ساکاشویلی تست کرد. این تست در تاریخ 10 آوریل صورت پذیرفت. بنا به اظهار وزارت دفاع گرجستان، هواپیمای بدون سرنشین این کشور قادر است تا 8 ساعت مداومت پرواز تا ارتفاع 3.000 متری و حداکثر سرعتی معادل 160 کیلومتر بر ساعت داشته باشد. این هواپیما مجهز به دوربین عکس برداری و مادن قرمز برای اجرای ماموریتهای شناسائی، نظارت هوایی، گشت ساحلی و مرزی میباشد. هواپیمای بدون سرنشین گرجستان مجهز به چتر برای فرود و Airbag برای جلوگیری از خسارات احتمالی حین فرود میباشد.


A Georgian-produced drone. President’s administration photo


گرجستان قراردادی با شرکا البیت سیستم اسرائل در خصوص تجهیز این کشور به هواپیماهای بدون سرنشین داشت اما این قرارداد وارد مسائل دعوای حقوقی شد. ساکاشویلی رئیس جمهوری گرجستان در مراسم به پرواز درآمدن هواپیمای بدون سرنشین ساخت این کشور اظهار داشت : وقتی شما از خارج از کشور سیستمی را تهیه میکنید، فروشنده خارجی ممکن است یا همه تکنولوژی را به شما منتقل نکند و یا آن تکنولوژی را به دشمن شما هم بفروشد. اما ما اکنون وابسته به خارج از کشور خود نیستیم. این دومین باریست که ساکاشویلی خطر به اشتراک گذاشته شدن اطلاعات از طرف فروشنده خارجی را مطرح میکند. در اوایل ماه مارچ، ساکاشویلی در هنگام افتتاح کارخانه نظامی تولید راکتهای چندگانه اظهار داشت : شما به دیگران وابسته نیستید. دیگرانی که یا ممکن است شما را فریب دهند و یا اطلاعات شما را به دشمن شما ارائه دهند.

President Saakashvili in a military uniform with his six-year-old son, Nikoloz,
at a presentation of a Georgian-produced drone, Georgia’s Defense Minister Bacho Akhalaia seen left
President’s administration photo
اگرچه ساکاشویلی به هیچ مورد خاصی اشاره ای نکرد، اما میتوان حدث زد که وی به افشای طرح مبادله اطلاعات روسیه- اسرائیل که در ویکی لیکس افشاء شد اشاره داشت. در این طرح اسرائیل کدهای هواپیماهای بدون سرنشین خریداری شده از طرف گرجستان را به روسیه ارائه و از آن طرف روسیه کدهای سیستم موشکی تور-ام1 ایران را در اختیار اسرائیل قرارداد.
11 آوریل 2012
Civil.ge
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Aghayehashemi از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
hamed_713, reza4087, Shahbaz, behrad90, nima-rad, Qaher1406, HASAN BARATY, Mehrab373, zoornachi, Lord_Jason, sroasha, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, oweiys

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان