در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

29

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 16 آبان 1390 01:34

آرشيو سپاس: 27 مرتبه در 12 پست

دوربین های مداربسته هیبریدی

توسط Aryaz » دوشنبه 28 فروردین 1391 00:05

دوربین های مداربسته هیبریدی

این سیستم در مواردی که شما یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ موجود نصب شده دارید که تمامی دوربین ها از طریق کابل کواکسیال به DVR یا VCR سیم کشی شده اند و نیاز دارید که سیستم  موجود خود را بهبود و یا توسعه ببخشید، به کمک تان می آیند.

در مواقعی که افراد می خواهند تصمیم گیری کنند که سیستم دوربین مداربسته موجود خود را بهبود بخشند یا اینکه سیستم دوربین مداربسته جدیدی خریداری کنند، سؤال های زیر وجود دارد:

1)آیا می خواهید به جای دوربین های آنالوگ خود، دوربین های آنالوگ جدیدی نصب می کنید؟

2)آیا می خواهید از ترکیبی از تجهیزات موجود خود با دوربین های جدید IP  استفاده کنید؟

3)آیا می خواهید کاملاًاز دوربین های IP استفاده کنید؟

هرچند پاسخ کاملاً واضحی وجود ندارد و هر موردی بسته به شرایط و امکانات موجود با مورد دیگر فرق می کند، بنابراین هر یک از این گزینه ها تحت شرایط خاص خود می توانند بهترین راه حل باشند.

با این حال به طور کلی در پاسخ به سؤال اول می توان گفت که اگرچه ممکن است با دوربین های آنالوگ جدیدتر به ویژگی های پیشرفته تری دست یابید اما عملکرد کلی سیستم بازتابی از همان سیستم آنالوگی که قبلاً داشته اید خواهد بود  و سؤال سوم نیز معمولاً  گران ترین گزینه خواهد بود، اما در پاسخ به سؤال دوم باید گفت این گزینه در بیشتر مواقع به کمک سیستم شما می آید و راه حل بهینه ای را ارائه می دهد.

سیستم های هیبریدی از ترکیب دوربین های مدار بسته آنالوگ موجود با دوربین های مدار بسته IP جدید تشکیل می شود که  این فرآیند از طریق ضبط و نمایش تصاویر دوربین های IP و هم دوربین های آنالوگ به جای NVR وDVR، بر روی یک ضبط کننده یکسان THE SAME RECORDER امکان پذیر می گردد.

همانطور که می دانید DVR ها ضبط کننده تصاویر برای سیستم های آنالوگ هستند و به طور مشابه NVR ها برای سیستم های تحت شبکه به کار می روند، درحالیکه سیستم  های هیبریدی هم از دوربین های تحت شبکه و هم از دوربین های آنالوگ پشتیبانی می کنند و در حقیقت به صورت ترکیبی از DVR/NVR می باشند.

مهمترین مزیت سیستم های ترکیبی این است که می توانند از NVR ها ارزان تر باشند و انتقال از دوربین های آنالوگ به تحت شبکه را آسان می کنند و با استفاده از سیستم های هیبریدی می توان از کلیه مزایای سیستم های آنالوگ و تحت شبکه به نحوی بهره برد که لطمه ای به کیفیت هیچ یک وارد نگردد.این سیستم دارای کانال هایی برای دوربین های آنالوگ و نیز دارای کانال های دیگری ویژه دوربین های  IP می باشد و بنابراین می تواند از سیستمی که متشکل از هر دو نوع دوربین است، حمایت کند.

ممکن است این سؤال به وجود آید که ترکیب این دو تکنولوژی در چه مواقعی به کار می آید؟

همانطور که می دانید دوربین های آنالوگ برای نظارت کلی یعنی مواقعی که دیدن جزئیات به طور واضح و شفاف نیاز نیست، بسیار مناسبند اما برای تشخیص و شناسایی جزئیاتی چون چهره افراد و یا نمره پلاک ماشین ها به دوربین هایی با وضوح بالاتر یعنی دوربین های  IP نیاز است و به همین دلیل گاهی تحت شرایط موجود، نیاز است این دو تکنولوژی با هم ترکیب شوند تا احتیاج شما را برآورده کنند و در عین حال از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.

مزیت اصلی ایجاد سیستم های هیبریدی این است که شما می توانید از زیرساخت های آنالوگ موجود استفاده کنید و نیز امکان مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بالایی به سیستم موجود می بخشند. همچنین از آنجا که خیلی از مواقع افراد بودجه کافی برای سیستم هایی که صرفاً از دوربین های IP تشکیل شده باشد ندارند، بسیار مفید  واقع می شوند و سبب کاهش چشمگیری در هزینه های انجام پروژه های بزرگ می گردند.

درحقیقت این سیستم پلی است مابین تکنولوژی سیستم های آنالوگ و سیستم های IPو به این معناست که می توانند  از ترکیبی از این دو تکنولوژی استفاده کنید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان