آیا کارت من هم هک شده است؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1320 بار
سپاس‌های دریافتی: 2338 بار
تماس:

آیا کارت من هم هک شده است؟

پست توسط serat&mersad » دو شنبه 28 فروردین 1391, 10:50 am

[HIGHLIGHT=#FFFF00]آیا کارت من هم هک شده است؟ 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

جزئیاتی از هک حساب کاربری ۳ میلیون حساب بانکی حاکی است، این هک شامل بخشی از کارت‌ها آن هم در سالهای ۸۷ تا ۸۹ می‌باشد.

به گزارش سافت گذر به نقل از ایتنا؛ اخیرا خبر هک شدن حساب کاربری ۳ میلیون کارت مشتریان بانکی کشور در فضای مجازی منتشر شده است.

این اطلاعات که در وبلاگ عامل اصلی این حمله هکری منتشر شده متعلق به فردی است که خود را "خ.ز.ف" نامیده و به گفته وی ظاهراً پیش از این سرقت اطلاعات مذکور را به مدیران عامل بانک‌ها اطلاع داده است.

برای اینکه کارت بانکی خود را در بین بیش از سه میلیون کارت قرار گرفته در سایت پیدا کنید می توانید از لینک [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] استفاده کنید.

اما پیش از این جست‌وجو موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

۱- عدم وجود کارت بانکی شما در بین کارت‌های این سایت به معنی در خطر نبودن آن نیست.

۲- این سایت تنها حاوی بخشی از کارت‌ها آن هم در سال‌های ۸۷ تا ۸۹ استفاده شده می‌باشد.

۳- بانک‌ها موظف به شناسائی اطلاعات سایر کارت‌های استفاده شده هستند و ابطال آنها به عهده خود بانک‌ها می‌باشد. البته اگر حفاظت از حساب‌های مشتریان برایشان مهم باشد.

۴- اطلاع‌رسانی به سایر هموطنان و ثبت شماره کارت و رمز برای کنترل در این سایت قبل از تحویل آن به بانک صادر کننده تنها راه اطمینان هموطنان به این ادعا و اثبات کذب بودن ادعاهای دیگر می‌باشد.

۵- در هر صفحه از اطلاعات کارت‌ها تقریبا ۳۰۰۰۰ کارت گنجانده شده است لذا شاید باز کردن صفحات در سرعت پائین و با استفاده از فیلترشکن کمی زمان‌بر باشد.

منبع خبر: itna.ir
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: آیا کارت من هم هک شده است؟

پست توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 5 اردیبهشت 1391, 2:29 am

با سلام ؛

اول این را عرض کنم که ماجرا مال امروز و دیروز نیست ! ولی تازه صداش رو درآوردن .
در تاریخ 3-12-90 یعنی حدود دو ماه پیش ، یکی از بانک هایی که من در اون حساب دارم با فرستادن پیامکی درخواست کرده بود که برای تغییر رمز کارت اقدام کنم در غیر اینصورت کارت را غیر فعال خواهند کرد !
این نشان میده که بانک ها از خیلی وقت پیش خبر داشتن که چنین اتفاقی خواهد افتاد ولی اغلب بانک ها از ترس اینکه مردم حسابهاشون را خالی نکنن، اطلاع رسانی نکردند .

همچنین مطلبی که در بالا قرار دادید ، بویژه شماره 4 دقیقا" همان چیزیست که یک هکر میخواد !

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”