انجام آزمایش سقوط فضاپیمای اوریون توسط ناسا

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

انجام آزمایش سقوط فضاپیمای اوریون توسط ناسا

پست توسط HGhana » جمعه 1 اردیبهشت 1391, 2:11 am

 تصویر 

 [FONT=Tahoma,sans-serif]ناسا در روز 29 فوریه سال جاری میلادی، مدل آزمایشی فضاپیمای اوریون را بر فراز پایگاه زمینی ارتش آمریکا واقع در منطقه یوما، مورد آزمایش سقوط با چتر قرار داد.  

 [FONT=Tahoma,sans-serif]این آزمایش با هدف سنجش چگونگی جریانهای حلقوی و آشفتگی های موجود در الیاف هوایی پدیدار شده در پس فضاپیما در اثر سقوط، صورت گرفت.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=AR-SA][FONT=Tahoma,sans-serif]فضاپیمای اوریون باظرفیت حمل 4 تا 6 فضانورد و بمنظور کشف اعماق کهکشانها قرار است در آینده جایگزین فضاپیماهای کنونی ناسا (شاتل ها) گردد. ناسا در صدد است توسط فضاپیمای اوریون تعدادی از افراد جامعه اقتصادی و بین المللی را به ایستگاه بین المللی فضایی اعزام نماید.   [FONT=Tahoma,sans-serif]سامانه پرتابگر فضایی  [FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif] که راکتی بسیار سنگین است قرار است ضمن حمل فضاپیمای اوریون به اعماق فضا، قابلیتهای نوینی را برای بشر جهت کشف کهکشانهای آنسوی مدار کره زمین فراهم سازد.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif lang=AR-SA]   [FONT=Tahoma,sans-serif lang=AR-SA][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”