در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

در غرب سگها شهروندی محترمند ... من در ایران شهروندم؟

توسط dolphine » جمعه 1 اردیبهشت 1391 09:42

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تلويزيون کابلی برای سگ ها در جنوب کاليفرنيای آمريکا راه اندازی شد.
داگ تی وی ۸ ساعت برنامه در روز پخش می کند که اختصاصاً برای سگ ها ساخته می شوند.
فيلمبرداری برای برنامه های داگ تی وی در ارتفاع پايين يعنی در افق ديد سگ ها انجام می شود؛ اين برنامه ها سياه و سفيد است و صدا و موسيقی پخش شده، اختصاصاً برای سگ ها ساخته می شود.
در داگ تی وی آگهی های تجارتی پخش نمی شود. يک ميليون عضو شرکت های تلويزيون کابلی در شهر سن ديه گوی کاليفرنيا به داگ تی وی دسترسی دارند.
شرکت پی تی وی، شرکت اصلی تلويزيون های کابلی در اين منطقه، می گويد: استقبال از داگ تی وی به حدی بوده است که اين شرکت در چندماهه آينده سراسر آمريکا را تحت پوشش، قرار خواهد داد.
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .

پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
Present

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

Re: در غرب سگها شهروندی محترمند ... من در ایران شهروندم؟

توسط leylas » جمعه 1 اردیبهشت 1391 09:54

دلفین جان این عنوان شما یه جورایی توهین به ایران و ایرانییه :-?
و بنده واقعا برات متاسفم
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
Present, ASHKAN95, dolphine, A3eman, Qaher1406, mojtabba

Major II

Major II

نماد کاربر
656

تاريخ عضويت

تهران

توسط dolphine » جمعه 1 اردیبهشت 1391 10:13

leylas نوشته است:دلفین جان این عنوان شما یه جورایی توهین به ایران و ایرانییه :-?
و بنده واقعا برات متاسفم

leylas  عزیز چرا از روی تعصب زود قضاوت میکنی ... کجای حرفم به ایران وایرانی توهین کردم ! فقط قصه نهفته خودمو که تو این جامعه مرده پرست زندگی میکنم و قلبم برای ایران وایرانی میتپه رو  با اونا مقایسه کردم ...

جمله : من در ایران شهروندم ؟...  انقدر بار توهین آمیز داشت که برام متاسفی ؟ پس کی باید حقوق و خواسته هامونو  نقد کنیم ؟

همیشه وقتی میخوایم حق وحقوقمونو به رخ بکشیم از ترس همین تفکرات کلیشه ای رایج ... مدام باید بگیم : منظورم خودمه ها به کسی بر نخوره ها ... خدای نکرده به کسی توهین نشه ها ...  فقط خودمو میگم ... تو دعواهای ساده هم فقط برای اینکه طرف کله شقه و کوتاه نمیاد و برای اینکه موضوع ختم به خیر بشه / مدام باید بگیم : من غلط کردم ... من شکر خوردم ... اشتباه از من بود و من حقی نداشتم ... شما بزرگوارید . شما حق دارید ...

منم اینجا از ترس همین تفکرات که چرا توهین میکنی ؟ چرا جمع میبندی ؟ از خودت مایه بزار ؟ به تو چه که حق وحقوق من چیه ؟ ....... خودمو مثال زدم ... با این حال بازم برام متاسفید ... بابا ایو الله ...

پیامبر اکرم (ص)

Present, ac800fr, FARSHAD.ADL, DJ Dani, X.Nima, tfn57, Lord_Jason

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

توسط leylas » جمعه 1 اردیبهشت 1391 10:24

بحث سنجش حقوق شهر وندی و نقد، بحثی جداست و من هم خیلی راجع بهش حرف دارم
شما یه تاپیک بزن بحث میکنیم
ولی اینکه حقوق شهروندی ایران رو در کنار یه سگ آمریکایی نقد میکنی :x  
اینجاش میشه توهین
حالا یا خواسته یا ناخواسته
برادر من شما فکر کن داری راجع به یه دانشمند صحبت میکنی و ازش تعریف میکنی مثلا یهو برگردی بگه این آقای فلانی مغزش اندازه ی فیله و اندازه ی گرگ و سگ جسوره و اندازه دلفین با ذکاوت و در کمال تعجب اندازه ی مار بی سر و صداست و مثل مارمولک از شیب تند درجات علمی بالا میره.........................
دوباره بگم در مورد موضوع شهروندی و اساسا فرق شهروند و مسلمان و...خیلی صحبت دارم ولی این تیتر شما واقعا بد بود
اولش وقتی تیتر رو خوندم با توجه به سابقه ی شما تو گذاشتن عکسهای جالب فکر کردم مثلا عکس یه سگ آمریکایی رو با یه سگ ایرانی گذاشتی و مقایسه کردی ولی....................
بازم اگه ناراحت شدی ببخشید (منم خیلی ناراحت شدم)
و یه ناراحتی دیگه اینکه ما هرجای سایت هر مطلب درست یا غلطی زدیم طرف مقابل اول میاد میگه که داری با تعصب برخورد میکنی
و اینجا دیگه از اون نوبراش بود
آره در مورد اینطور مسائل من تعصـــــــــــــــــــــــــــب دارم
با اجازه یا علی
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
mehdighorbani, kdf, dolphine, A3eman, Qaher1406, Present

Major II

Major II

نماد کاربر
656

تاريخ عضويت

تهران

توسط dolphine » جمعه 1 اردیبهشت 1391 11:04

دوست عزیز چرا به این توجه نمیشه که اونا انقدر برنامه و سرگرمی و امکانات برای همنوعانشون در جامعه فراهم کردن که از سر سیری و صد البته بخاطر خدماتی که از جانوران بخصوص سگها میگیرن ... بنابرین براشون حقوقی قائل شدن ... هم من هم شما میدونیم که اون برداشت واستفاده ای که ما از تلویزیون داریم رو جانوران که ندارن ... پس چرا هزینه میکنن ؟ پولشون زیادیه ؟ نه بابا اتفاقا مشکل مالی زیاد دارن ... بیکاری هم زیاد شده ( البته مقطعی ) ... فقط برای اینکه برای زحمات و خدماتشو ارج نهند ... غذای ویژه با طعمهای مختلف برا حیوانات در سوپر مارکتها ... آرایشگاههای ویژه حیوانات ... حمامهای ویژه ... آموزشگاههای مخصوص ... نه تنها برای سگها ... برای  همه جورشون ...

خداییش نکنه خبرهای نارضایتی مردم( جامعه ) آمریکا رو زیاد جدی بگیری ... نه اینکه همشون راضیند ...نه ... مشکلات همه جا هست ... ولی اگه از دوست وآشناهایی که رفت وآمد دارند و در اونجا زندگی میکنن ( حتی ایرانیهای وطن پرست  و دوآتیشه )  سوال کنی ... بالای 90% از اینکه گرین کارت دارن و از مزایای زندگی و شهروندی اونجا حداقل استفاده رو میبرن ... راضیند ... و امیدوارند که حقوق شهروندی در ایران هم درست بشه ... و مرجع بی طرفی حقوق مردم رو رسیدگی کنه ...

بازم میگم بدون هیچ منظور خاصی ... فقط دلم برای خودم کمی سوخت ...  که میسوزیم ومیسازیم ...

پیامبر اکرم (ص)

FARSHAD.ADL, Ghost Rider, Present, ac800fr, ASHKAN95

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1599

تشکر کرده: 1994 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 1 اردیبهشت 1391 16:54

سلام و درود بر دوستان گرامی ؛

در یک جامعه سرمایه داری تقریبا" هرچیزی که بتونه ثروت آفرین باشه آزاده و سیستم به گونه ایست که ثروت و لذت بر اصول اخلاقی تقدم دارن(البته از دید ما، چون اونها از اخلاق تعریف متفاوتی دارن) . در این جوامع، مصرف گرایی حرف اول را میزنه چون تنها راه بقای چنین سیستمی مصرف گراییست . در حالیکه در یک جامعه اسلامی(دینی) اولویت ها 180 درجه فرق دارند و هر چیز لذت بخش یا سودآوری مجاز نیست .
اتفاقا" در بسیاری از این کشورها همانقدر که حقوق شهروندی وجود داره ، نژاد پرستی ، تبعیض میان رنگین پوست ها و یا پیروان ادیان دیگر مانند مسلمانان هم وجود داره . شما به ویترین کشورها نگاه نکنید !

همیشه هستند کسانی که با دیدن چنین چیزهایی مات و مبهوت میشن ولی در ادامه مطلبی را که مدت ها پیش در سایتی خوانده بودم قرار میدم چون بی ارتباط با این موضوع نیست :

تشریح یك اصطلاح ... (آسیمیله شدن)
در تماس شهروندان كشوری ضعیف با جامعه ای در یك كشور قوی (از نظر ثروت و سرمایه) افراد به سرعت آسیمیله شده و بعضا خود را در مقابل تمدن جدید باخته و به تقلید رفتار آنان می پردازند. فرد آسیمیله شده به طور ارادی یا غیرارادی سعی می كند خود را به آن شخص كه متجددتر است شبیه كرده و نسبت به مدرنیسم و مظاهر زندگی كشور متجدد ، خود را حتی از آنان نیز متعصب تر نشان دهد. در حالی كه یك شهروند كشور ضعیف ، گذشته اش را با بزرگنمایی می ستاید، فرد اسیمیله به دلیل دگرشیفتگی دربست از گذشته اش بریده و حتی آن را انكار می كند. برخی عوام كه تنها مصرف كنندگان تولیدات غربی اعم از فرهنگی، اقتصادی و ورزشی اند، آسیمیله می شوند، جامعه را تنها به یك مصیبت اجتماعی گرفتار می كنند. اما اسیمیله شدن تحصیل كردگان مصیبت بزرگتری است كه خواسته یا ناخواسته در ابعاد گوناگون گریبان جامعه ای را می گیرد.دگرشیفتگی تحصیلكردگان و روشنفكران كه قشر آگاه و متعقل پیكره اجتماع خویشند، فاجعه ای است كه خسارت های فراوانی را می تواند بر جامعه تحمیل كند. تاریخ نشان داده است كه جهان سومی ها در مواجهه با تمدن جدید غرب، بعضا چنان مفتون و مسحور شده اند كه بی درنگ شروع به تقلید از آنها كرده و به جای این كه علل رشد و پیشرفت آنان را بیابند و خود نیز تلا ش كرده اند به درجات بالا برسند و به خلق تمدن و تكنولوژی بپردازند، به شبیه سازی های ظاهری بسنده كرده و در این راه افراط هم می كنند. آسیمیله شدن یا شبیه سازی از عوامل ثانویه تغییر رفتار اجتماعی در بورس شدگان و یا مهاجران به كشورهای غربی است . كه گریبان كشورهای مبدا را می گیرد و به عنوان آسیبی جدی مطرح است.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
hany, Present, Ghost Rider, mehdighorbani, ASHKAN95

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
358

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

توسط kingday » جمعه 1 اردیبهشت 1391 18:05

دوست عزیز

این برنامه مخصوص سگها برای خدمت به خود سگها و احترام به اونها نیست و البته نمایش یک برنامه صرفا احترام قائل شدن برای قشری خاصی نمیتونه باشه مخصوصا که شبکه کابلی هستش و در نتیجه پولی
و هدف اصلی ایجاد انگیزه بیشتر برای مشتریان انسان در مشترک شدن در این شبکه و پرداخت هزینه اون هستش و نه محترم شمردن حقوق شهروندی برای سگها و البته به علت رقایت شدید در بین هزاران کانال تلویزون در امریکا اینکه یکیشون بیاد برای سگها یا گربه ها یا موشها تلویزیون اختصاصی بزاره عجیب نیست.

البته ما در جامعه خودمون  شهروندان محترمی  هستیم که شاید  در بسیاری از کشورها هم این شرایط نباشه و جای شکرش هم باقیه و نباید اینقدر ناشکر باشیم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
leylas