در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

در بازار دیجیتال چی بخریم چی نخریم؟

توسط A3eman » يکشنبه 3 اردیبهشت 1391 18:56

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد تلویزیونهای خیره کننده جدید پخش کننده های باکیفیت بلو-ری، کامپیوترهای رومیزیمتحول شده و دوربین های DSLR وسوسه هایی هستند که به سختی می توانیم دربرابرشان مقاومت کنیم. با اینکه تقریبا در همه موارد موجودی حساب هایبانکی مان ناامید کننده خواهد بود اما ما کسانی را می شناسیم که حاضرندبرای داشتن بهترین ها تا حد غیرقابل تصوری صرفه جو باشند.

از نظرآنها تصاحب بهترین ها حق همه مردم روی کره زمین است. ما به شدت با این طرزتفکر موافقیم و تا جایی که امکان دارد از آن پروی می کنیم. با این حالپیگیری خبرها و اتفاقات بازار می تواند بسیار موثر باشد. به خصوص وقتیبدانیم محصولاتی بهتر در حال ساخت هستند و به زودی پشت ویترین فروشگاه هادیده خواهند شد. تجربه به ما می گوید دندان روی جگر گذاشتن و صبر کردنگاهی به شدت لذت بخش است.

تلویزیون و سینمای خانگی

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بهتراست تا ماه بهمن منتظر بمانید. پلاسمای ST50 پاناسونیک کیفیتی بالاتر ازبهترین های سال پیش دارد و بهایش به اندازه پلاسماهای رده متوسط سال پیشاست. ما عقیده داریم صبر کردن بازهم می تواند به نفعتان تمام شود. شمابهتر است تا خردادماه زمانی که سامسونگ پلاسماهای جدیدش را وارد بازار میکند، منتظر بمانید. در مورد پخش کننده های بلو-ری هم وضعیت مشابهی وجوددارد.هنوز آی فون 4S نخریده اید؟

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

توصیهمی کنیم الان هم نخرید و صبر کنید تا در پاییز امسال، آی فون 5 وارد بازارشود؛ آی فونی که از لحاظ طراحی یک تحول واقعی به حساب می آید.لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

واقعاخرید لپ تاپ و کامپیوتر در حال حاضر به صلاح شما نخواهد بود. مگر اینکهواقعا هیچ چیزی دم دست نداشته باشید و ناچار باشید فورا وسیله ای برایکارهایتان تهیه کنید.دوربین های پیشرفته نسل جدید

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دوربینهای DSLR همچنان خیلی خوب هستند اما نه برای کسانی که در جست و جوی چیزیبهتر می گردند! اگر دنبال دوربینی بهتر از دوربین گوشی همراه می گردید ودر عین حال دوربین های کامپکت هم راضی تان نمی کند، بهتر است کمی صبر کنیدچون ما اطلاع داریم نسل جدید دوربین ها به بازار عرضه خواهد شد. ایندوربین ها مانند DSLRها، لنزهای قابل تعویض دارند اما از لحاظ اندازه فقطاندکی بزرگ تر از دوربین های کامپکت هستند.

دوربین 5n-Sony NEX یکیاز دوربین های خوب این دسته است که حدود 700 دلار قیمت دارد، اما عکس هایشکیفیت یک دوربین DSLR با بهای 1500 دلاری را دارند.چرا این طور فکر می کنیم؟

اواخربهار امسال پردازنده های Ivy Bridge اینتل وارد بازار می شوند و ما شاهداولترابوک هایی بهتر و مدرن تر در بازار خواهیم بود. به علاوه می دانید کههنوز اولترابوک ها آنچنان که باید، در بازار ایران وارد نشده اند وقیمتشان تعدیل نشده است، پس چرا باید عجله کنید، به علاوه در نظر بگیریدکه نسخه نهایی ویندوز 8، پاییز امسال عرضه می شود و به تناسب آن بازار سختافزار را متحول خواهد کرد. به علاوه پیش بینی می شود که تولیدکننده ها،مانیتورهایی لمسی با طراحی کاملا جدید را معرفی کنند. ما همچنین احتمال میدهیم گره کور بازار هارد دیسک ها بالاخره باز شود و شاهد کاهش قیمت اینمحصول باشیم. حتی اگر این اتفاق نیفتد به طور حتم قیمت SSDها ارزان ترخواهد شد.به صرفه ترین انتخاب در بازار تبلت ها

تبلتها حداقل برای ما ایرانیان محصولات عجیبی به حساب می آیند زیرا استفاده ازاینترنت برای ما همیشه به نشستن در پشت رایانه های شخصی خلاصه شده است. ازطرفی بسیاری پیش خود می گویند با وجود تلفن های هوشمند چه نیازی بهاستفاده از این محصولات زمخت وجود دارد؟ با تمامی این تفاسیر باید قبولکرد که تبلت ها در حال تسخیر بازار رایانه های شخصی هستند و اگر بخواهیمهمراه با بازار حرکت کنیم (اصطلاحا به روز باشیم) مجبوریم دست به خرید اینمحصولات بزنیم. در اینجاست که سد عظیمی به نام قیمت گزاف در جلوی ما حاضرمی شود. واقعا چند نفر حاضر می شوند برای خرید آی پد 2 مبلغی معادل یکمیلیون و 700 هزار تومان پرداخت کنند؟ همین موضوع بهانه ای شد که ما دراین مطلب به معرفی سه تبلتی بپردازیم که قیمت آنها کمتر از 700 هزار توماناست، هرچند که قیمت واقعی این تبلت ها بسیار پایین تر از چیزی است که دربازار داخلی معامله می شود.کره ای ها همیشه در صحنه

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

سامسونگتوانست پس از سال ها رقابت، نوکیا را در بازار تلفن های همراه شکست دهداما حتی آنها هم می دانند بازار تبلت تفاوت های بسیاری با تلفن های همراهدارد. آنها برای موفقیت در این بازار پررقابت از استراتژی سلیقه هایگوناگون استفاده کردند. در حال حاضر به صرفه ترین تبلت آنها گلکسی تب 2هفت اینچی است. این تبلت نازک دارای امکانات جالبیست که می تواند خریدارانرا مجاب به پرداخت احتمالا در حدود 600 هزار تومان کند. بزرگ ترین نقطهقوت این تبلت استفاده از آخرین ورژن سیستم عامل آندروید ملقب به بستیحصیری(4) است. دیگر ویژگی این محصول خشاب SD استفاده شده در آن است که بهکاربر اجازه خرید حافظه تا 32 گیگابایت را می دهد. (گلکسی تب 2 از حافظهداخلی هشت گیگابایتی استفاده می کند) سامسونگ در یکی دیگر از شیرین کاریهای خود از دو دوربین سه مگاپیکسلی عقب و VGA جلو استفاده شده در گلکسی تباستفاده کرده اما مشکل اینجاست که دوربین های این تبلت به شدت بی کیفیتهستند. دیگر نقطه ضعف این محصول نبود هیچ گونه پورت HDMI است. با وجودتمامی نقطه مثبت و منفی گلکسی تب 2 هفت اینچی سامسونگ در مجموع انتخابخوبی برای دوستداران تبلت های ارزان قیمت است.آمازون نبض بازار را در دست می گیرد

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

باتوجهبه شهرت ذاتی کیندل فایر در جهان، دیگر نیازی به معرفی یا تعریف از اینتبلت نیست. تبلت فوق العاده ارزان قیمت آمازون تا اینجای کار به عنوان جدیترین رقیب آی پد شناخته می شود. این محصول کوچک بهترین انتخاب برایدوستدارن کتاب و علاقه مندان محصولان ارزان قیمت است هرچند نمی توان ازمشکلاتی همچون حافظه هشت گیگاباتی و نبود پردازنده قوی این دستگاه چشمپوشی کرد. در مورد اولی آمازون استفاده از سیستم ابری این شرکت را توصیهکرده که شاید برای همه کاربران داخلی ( باتوجه به سرعت های اینترنت متغیر)انتخاب مناسبی نباشد اما نبود سخت افزار قوی نمی تواند مشکل بزرگی برایکاربران این تبلت باشد زیرا بسیاری از بازی های جذاب همچون پرندگان خشمگینبرای تبلت آمازون در دسترس هستند. اگر نظر مار ا بخواهید بهترین انتخاب دربین تبلت های ارزان قیمت کیندل فایر است زیرا علاوه بر قیمت نازل، اجازهاستفاده از انواع و اقسام خدمات آمازون را به کاربران می دهد. به ویژهبرای کاربران ایرانی که فقط با یک گیف کارت ساده می توانند به مخزن انبوهکتاب های این شرکت در کسری از ثانیه دسترسی داشته باشند.ناشران کتاب در جبهه گجت ها

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

روزگاریآمازون و «بارنز و نوبلز» به عنوان بزرگترین منتشرکنندگان کتاب دنیاشناخته می شدند اما حرکت به سمت بازار دیجیتال سبب شد که این دو برایمقابله با ورشکستگی، محصولاتی به نام «e-Book reader» (کتاب خوان هایالکترونیک) را روانه بازار کنند. پس از معرفی آی پد، آمازون تبلت خود راکه مخلوطی از تبلت و کتاب خوان های الکترونیک بود را وارد بازار کرد و بهتبع آن بارنز و نوبلز هم دست به کار شدند که نتیجه آن محصولی به نام «نوکتبلت» بود. این تبلت بیش از 50 دلار گران تر از کیندل فایر است اما در عوضاز امکانات جالبی بهره می برد. به طور مثال حافظه آن به جای هشت، شانزدهگیگابایت (البته این تبلت در دو مدل عرضه می شود که اولی به جز ظاهر،تفاوت چندانی با کیندل فایر ندارد) و رم آن به جای 512 مگابایت، یکگیگابایت است. دیگر ویژگی این تبلت عمر باتری هشت ساعت و بیست دقیقه ای آناست که در بین تمامی تبلت های هفت اینچی موجود در بازار نظیر ندارد. بهطور کلی نوک تبلت به جز سرویس های داخلی تفاوت چندانی با کیندل فایر نداردهرچند محصول آمازون انتخاب بهتری برای استفاده در بازار داخلی است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
reza4087, Ali$amir, Ghost Rider, ARafiee, anga2009, Present

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

340

تشکر کرده: 371 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1390 21:47

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 1457 مرتبه در 253 پست

Re: در بازار دیجیتال چی بخریم چی نخریم؟

توسط Ghost Rider » يکشنبه 3 اردیبهشت 1391 23:13

برای من به شخصه یه سوال بزرگ پیش اومده. پارسال(89) بهمن ماه قیمت لپ تاپ ایسوس با پردازنده core i7 و سایر مخلفات(کلا چیز تاپی بود) قیمتش یک میلیون و دویست بود ولی چند روز پیش که قیمت کردم فهمیدم که قیمت ها خیلی بالا رفته (در حد دو برابر). میخواستم بدونم این افزایش به خاطر بالا رفتن قیمت دلاره یا کلا افزایش جهانی قیمت رو تو سطح دنیا داشتیم؟(بعید میدونم) اگه به خاطر افزایش قیمت دلاره اگه مذاکرات با 5+1 به نتیجه برسه میشه انتظار داشت که قیمت ها کاهش پیدا کنه؟ کلا تا دو سه ماه آینده رو واسه خرید لپ تاپ صلاح میدونید؟
The only easy day was yesterday

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: در بازار دیجیتال چی بخریم چی نخریم؟

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 00:16

سلام دوست عزیز.
بله.بخش زیادیش به علت بالا رفتن قیمت دلاره."مثلا ASUS K53SD رو حدود یک ماه پیش به قیمت 1.800.000 خریداری کردم اما قیمت جهانی خیلی پایین تره"
بخش کمی از این افزایش قیمت هم به خاطر بالا رفتن قیمت هارد در پی سیل تایلند بود.منتها کمی شیطنت از طرف فروشنده ها در این بخش انجام شد.
تا اونجایی که میدونم یکی دو برند از هارد ها کارخانجاتشون اصلا در تایلند نبوده " طی پرس و جو از برخی دوستانی که دستی در کار دارند" اما بعد از سیل قیمت اون دو یکی دو برند هم بالا رفت.
امید میره پس از موافقت با برنامه هسته ای ایران در نشست بغداد "که به جاهای خیلی خوبی رسیده" از برج 3-4 به بعد شاهد کم شدن تحریمات و پایین رفتن قیمت دلار باشیم.
کمی صبر کنید.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Ghost Rider

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 00:57

آرشيو سپاس: 160 مرتبه در 52 پست

Re: در بازار دیجیتال چی بخریم چی نخریم؟

توسط VAHSHI » دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 00:58

درسته یکی از برندهای معروف در تایلند نبوده ولی کارخونه از کار افتاده وسترن دیجیتال یکی از دو تولید کننده بزرگ هارد در دنیا تا چند ماه خط تولیدش از کار افتاده بود و تا چند ماه آینده کاملا به ظرفیت تولید قبل میرسه البته قیمت هارد هم کاهش خوبی داشته البته در بازار جهانی درسته که برندهای دیگه آسیب ندیدن ولی وقتی یکی از تولید کنندههای بزرگ دچار مشکل بشه عرضه و تقاضا بهم میخوره و این باعث افزایش قیمت میشه .
در ایران بالا رفتن قیمت دلار باعث این وضعیت شده که اثر اجناس دیجیتال حتی بالای دو برابر و نزدیک یه برابر رشد قیمت داشتن بعضی هاشون !
ANANOKI

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب VAHSHI تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان