در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

برترین سلاح های گرم در تاریخ +عکس

توسط A3eman » سه شنبه 5 اردیبهشت 1391 12:04

اگر می خواهیدبا سلاح های انفرادی که سرنوشت بسیاری از جنگ ها در صد سال اخیر را مشخصکرده و بسیاری از وقایع را در تاریخ معاصر رقم زده اند آشنا شوید این مطلبرا مطالعه کنید.
به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ،سلاح های گرم نقش مهمی در شکل دادن به تاریخ بشریت داشتند. در چند قرناخیر انواع بسیار زیادی از سلاح های گرم ساخته شده و به ارتش های جهانتحویل داده شده اند.
اما فقط تعداد معدودی از این سلاح به شهرتجهانی رسیده و در تمام جهان شناخته شده هستند. در این مطلب قصد داریم تاشما را با تعدادی از معروفترین سلاح های گرم در جهان آشنا کنیم.


تفنگ "هنری"
اینسلاح برای بسیاری از علاقمندان به سینمای وسترن ، تفنگی آشنا است. اینسلاح با مکانیزم گلنگدنی خاص خود که در زیر ماشه قرار گرفته است یکی ازمهمترین سلاح ها در جریان جنگهای داخلی و جنگ میان سفید پوستان وسرخپوستان بوده است.
تفنگ هنری توسط " بنجامین تایلر هنری" درسالهای دهه 1850 میلادی ساخته شده است. گلوله های کالیبر 0.44 اینچ بهصورت تک تک از مخزنی که در جلوی ماشه و در زیر سلاح واقع شده است به درونمخزنی در داخل سلاح هدایت می شوند.
مخزن سلاح ظرفیت نگاهداری 16عدد گلوله را دارد. بعد از هر شلیک تیرانداز بایستی با حرکت دادن دستگیرزیر ماشه پوکه گلوله شلیک شده را به بیرون هدایت کرده تا گلوله بعدیجایگزین شود. نواخت این سلاح 28 گلوله در دقیقه است.


Colt 45
یکیدیگر از سلاح هایی که برای همیشه با غرب وحشی و گاوچران ها و همچنینسینمای وسترن عجین شده است ، رولور کالیبر 0.45 اینچ ساخت شرکت "کلت " است.
رولورمذکور در 1873 به ارتش آمریکا تحویل داده شد و برای مدتهای طولانی توسطارتش و نیروهای پلیس این کشور و بسیاری دیگر از کشورهای دنیا مورد استفادهقرار گرفته است. این سلاح به وسیله یک توپی 6 تیر تغذیه می شود و بعد ازهر بار شلیک گلوله بعدی آماده شلیک می شود.
نکته مهم در موردرولورها این است که در صورت گیر کردن یک گلوله، مکانیزم کلی سلاح دچارتوقف نمیشود و با جایگزین شدن فشنگ بعدی سلاح به کار خود ادامه خواهد داد.می توان گفت که این سلاح کمری به همراه سلاح "هنری" در قرون گذشته تاریخآمریکا را نگاشته اند.


Mauser Model 1898
اینسلاح گلنگدنی آلمانی یکی از مشهورترین سلاح گرمی است که تا کنون در جهانوارد خدمت شده است. تفنگ "مدل 98" که در سال 1898 ساخته شده است یک شاهکارواقعی از کمپانی "ماوزر" آلمان است که برای مسلح کردن ارتش امپراتوریآلمان ساخته شد. ماوزر 98 در طول هر دو جنگ جهانی به عنوان سلاح سازمانیارتش آلمان مورد استفاده قرار گرفت.
این اسطوره آلمانی که به وسیلهشانه های 5 تیری مسلح می شود از گلوله های کالیبر 7.92 میلی متری استفادهمی کند. این سلاح برای چندین سال به عنوان سلاح سازمانی ارتش ایران نیز بهکار گرفته می شد و امروزه نیز همچنان در ایران در میان عشایر و بعضی ازشکارچیان می توان این سلاح را پیدا کرد.
در ایران این تفنگ  " برنو"خطاب می شود. آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان نازی که در جنگ اول جهانی بهعنوان یک سرباز در ارتش آلمان جنگیده بود این سلاح را تفنگ مورد علاقه خودخطاب کرده بود.


تیربار M2HB
اینتیربار یکی از مشهورترین و در عین حال ترسناک ترین تیربارهایی است کهتاکنون در جهان وارد خدمت شده است. تیربار مدل "M2H2" با کالیبر 12.7 میلیمتر یکی از نیرومندترین سلاح های نیروهای پیاده نظام است که از سال 1921به این سو در بسیاری از ارتش های جهان وارد خدمت شده است.
گلوله اینتیربار بزرگترین گلوله برای سلاح های نیروهای پیاده است که می تواند بهراحتی مسافتی در حدود 2 کیلومتر را طی کند. این تیربار در بسیاری ازنبردهای معروف قرن بیستم و بیست و یکم همچون جنگ دوم جهانی، جنگ کره ، جنگویتنام، جنگهای اعراب و اسراییل، جنگ ایران و عراق و افغانستان و عراقمورد استفاده قرار گرفته است.
ام 2 اچ 2 به وسیله نوار فشنگ از کنار تغذیه می شود و می تواند در هر دقیقه 1200 گلوله شلیک کند.


Colt 1911 .45
بهجرات می توان این سلاح کمری که توسط جان براونینگ طراح شرکت کلت در ابتدایقرن بیستم طراحی شده است را بهترین و مشهورترین سلاح کمری در طول تاریخدانست.
ام 1911 با گلوله های بسیار نیرومند 0.45 اینچ مسلح شده استو در سال 1911 میلادی به خدمت ارتش آمریکا وارد شد و به این دلیل به عنوانمدل M1911 مشهور شده است.
کلت 45 مدل 1911 را تقریبا می توان در هرنقطه ای از جهان پیدا کرد و از جنگ جهانی اول به این سو در تمامی نبردهایبزرگ و بسیاری از درگیری های کوچک حضور داشته است. این سلاح کمری که با یکخشاب 7 تیر تغذیه می شود .


AK47
بدونهیچ گونه شک و شبه ای این سلاح روسی که در سال 1947 میلادی به ارتش شورویسابق تحویل شده است برترین سلاح گرمی است که تاکنون ساخته شده است. میتوان به جرات این ادعا را مطرح کرد که مسلسل "کلاشینکوف" مدل AK-47 یکی ازعوامل مهم در شکل گرفتن تاریخ و بسیاری از مرزهای سیاسی و جغرافیایی درنیمه دوم قرن بیستم بوده است.
طراح این اسطوره روسی "میخایلکلاشنیکوف" یک گروهبان رسته زرهی در ارتش شوروی سابق در زمان جنگ دومجهانی بود که در زمانی که دوران نقاهت حاصل از مجروحیت از زخمهای حاصله ازنبرد با نیروهای آلمانی را می گذراند به فکر طراحی یک سلاح هجومی مناسببرای ارتش شوروی افتاد.
وی پس از پایان جنگ دوم جهانی و با الگوگیریاز سلاح " MP-44 " آلمانی سلاحی با نام AK-47 را ساخت. AK 47 که با گلولههای کالیبر 7.62 میلی متری مسلح می شود دارای یک خشاب حاوی 30 گلوله بودهو با سرعت 600 گلوله در دقیقه تیراندازی می کند.
نکته مهم در مورد این سلاح سادگی عملکرد آن و همچنین مقاومت بالای آن دربرابر شرایط بد جوی است.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
M.Lawyer, SEAFARER, FREE MAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان