درخواست اطلاعات در مورد گونه های گیاهی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با علوم کشاورزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

درخواست اطلاعات در مورد گونه های گیاهی

پست توسط m-sajedy » پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391, 7:02 pm

دوستان اگر کسی اطلاعی از این موارد داره

گونه های سوزنی برگ مورد استفاده در فضای سبز در ایران
کونه های پهن برگ ..................................................
انواع گل های فصلی .................................................

لطفا" بیان کنید
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

Re: درخواست اطلاعات در مورد گونه های گیاهی

پست توسط sayeh_roshan_1988 » پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391, 7:03 pm

جای خالی یه نفر بد جوری احساس میشه . . . :razz:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 155 بار

پست توسط دکتر محمدی » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 1:11 pm

با کسب اجازه از دوست عزیز و بزرگوارم، استاد عزیز ، دانشمند فرهیخته جناب دکتر سید میثم عزیز
تصویرتصویر

دوست گرامی برای دریافت پاسخ سوالات خود به کتاب گیاه شناسی استاد ارجمند حکمتی یا استاد فرهیخته مرحوم دکتر احمد قهرمان مراجعه فرمایید.

با تشکر

دکتر محمدی
دکترای زراعت

ضمنا از مدیر محترم این انجمن درخواست انتقال موضوع به انجمن مربوطه(علوم کشاورزی) را دارم
با تشکر

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

پست توسط m-sajedy » شنبه 23 اردیبهشت 1391, 2:12 pm

دکتر محمدی نوشته شده:
با کسب اجازه از دوست عزیز و بزرگوارم، استاد عزیز ، دانشمند فرهیخته جناب دکتر سید میثم عزیز
تصویرتصویر

دوست گرامی برای دریافت پاسخ سوالات خود به کتاب گیاه شناسی استاد ارجمند حکمتی یا استاد فرهیخته مرحوم دکتر احمد قهرمان مراجعه فرمایید.

با تشکر

دکتر محمدی
دکترای زراعت

ضمنا از مدیر محترم این انجمن درخواست انتقال موضوع به انجمن مربوطه(علوم کشاورزی) را دارم
با تشکر

به خاطر فعال کردن این مبحث عذرخواهی می کنم
بنده به خاطر درس ها وتکالیف این روز ها یه کم حواس پرت شدم و این پست رو ندیدم
سوال بالا رو بنده به درخواست از یکی از اقوامم که دانشجوی رشته کشاورزی (گرایش فضای سبز) هستند مطرح کردم

از جناب دکتر محمدی به خاطر پاسخ دادن و معرفی کتاب بالا تشکر می کنم
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 155 بار

پست توسط دکتر محمدی » شنبه 23 اردیبهشت 1391, 4:58 pm

به خاطر فعال کردن این مبحث عذرخواهی می کنم
بنده به خاطر درس ها وتکالیف این روز ها یه کم حواس پرت شدم و این پست رو ندیدم
سوال بالا رو بنده به درخواست از یکی از اقوامم که دانشجوی رشته کشاورزی (گرایش فضای سبز) هستند مطرح کردم

از جناب دکتر محمدی به خاطر پاسخ دادن و معرفی کتاب بالا تشکر می کنم[/quote]

سلام خدمت شما کابر گرامی

وظیفه بنده در این سایت البته با اجازه دوست عزیز و بزرگوارم استاد ارجمند من سید میثم عزیز جواب گویی به سوالات مطرح شده از طرف شما دوستان میباشد البته چنانچه ایمیل دوست و استاد فرهیخیته سید میثم عزیز را دارید ایشون بسیار تکمیل تر و کامل به شما توضیح خواهند داد بنده بیش از این نمیتوانم توضیح دهم چون رسم ادب اینطور حکم میکند.

موفق باشید تصویر

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان-زمین-همه جا...
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار

پست توسط cassia » چهار شنبه 3 خرداد 1391, 10:36 am

درود....

توصیه میکنم کتاب دکتر جمشید حکمتی که در مورد گلهای فصلی فضای ازاد هست را تهیه کنید.کلا اطلس رنگی گیاهان درون این کتاب هست با مشخصات کامل گلها. :razz:

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان-زمین-همه جا...
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار

پست توسط cassia » چهار شنبه 3 خرداد 1391, 10:50 am

نمونه سمبل های( symbol)

مورد استفاده در فضای سبز

سوزنی برگها

گیاهان سوزنی برگ به گیاهانی اطلاق می شود که دارای برگهای سوزنی شکل باشد .سمزنی برگان به گیاهانی که دارای طبیعت طبیعت و ماهیت مشخص سیخ مانند باشند نیز گفته می شود .با توجه به این تعاریف کاربرد سمبل سوزنی برگان در مورد گیاه
hollyکه دارای برگهای پهن با سیخ های تیز در اطراف حاشیه برگ برگ میباشد مناسب است .مثال دیگر در این گروه گیاهان پهن برگی هستند که ساقه های آنها با خارهایی پوشیده شده است .

خطوط بیرونی سمبل گیاهان سوزنی :

خطوط بیرونی Dashing:در این حالت خطوط کوتاهی مستقیما در روی خط راهنما که به صورت شعاعی حول نقطه مئکزی کشیده و عمود بر خط راهنما ترسیم می شوند

خطوط بیرونیSpiking:در این حالت یک سری خطوط مانند سریهای ازwترسیم می شوند اما در این حالت جهت wهای ترسیمی بر عکس wهایی است که در خطوط بیرونی حلقه ای پهن برگها رسم می شود .بهتر است که در ترسیم این خطوط بیرونی انتهای wها توسط قلم رها میشود و به هم نچسبند تا ظاهر بهتری به خود بگیرند.

خطوط بیرونی زیگزاگ:

در این طرح مشابه طرح Spiking یکسری خطوط ممتد به صورت زیگزاگ ترسیم می شود اما تفاوت این روش ترسیم با طرح Spikingدر این است که محل تغیر جهت خطوط در این طرح نک تیز است در حالی که در طرح Spikingخطوط به جای خطوط شکسته، خطوط خمیده میباشد.

سمبل شعاعی

در هنگام ترسیم اینگونه جزییاتاز نقطه مرکزی هر سنبل به طرف پیرامون خطوط بیرونی یکسری خطوط تیز و تند ترسیم میشود که مشابه پره چرخ می باشد .در این حالت نباید وسواس به خرج دادکه حتما خطوط با رسیدن به خطوط بیرونی پایان یابند و بهتر است که تعدادی به خط پیرامونی نرسیده و تعدادی آن را قطع نمایند به دلیل اینکه خطوط شعاعی خود به صورت شکل جالبی در میاید میتوان در این حالت حتی خطوط بیرونی را نیز ترسیم نمود. با استفاده از مداد Hیا HB میتوانخطوط پر رنگتری ترسیم نمود که این خطوط نسبت به خطوط بیرونی ترسیم شده پر رنگتر بوده و سبب مشخص شدن سمبل میگردند .استفاده از مداد H2 به صورت ترکیب با مداد H یا HBسبب ایجاد خطوط متفاوت و متغیری می شود .پس از به دست آمدن و ترسیم کامل جزئیات در انتهای طرح برای افزایش جلوه سمبل و وزن مرکز سمبل میتوان از مداد B2 استفاده نمود .افزودن بیشتر وزن مرکز سمبل لین احساس را به وجود می آورد که قسمت میانی سمبل وزین و پر توجه است که این حالت سبب زیبای در نقشه میشود

نکته مهم :بهبود مرکز سمبل های شعاعی

با برگشت و مراجعه مجدد به جزئیات سمبل های شعاعی با مداد B2 در بخش مرکزی سمبل میتوان ضخامت خطوط را افزایش داد و سمبل زیبا میشود.

پهن برگ

هر گیاهی که دارای برگهای پهن و صاف باشد جزو گیاهان پهن برگ طبقه بندی می شود.

خطوط بیرونی گیاهان پهن برگ

خط بیرونی حلقه ای: در این روش بر روی خط راهنما یکسری حلقه های کوچک کشیده می شود. خط بیرونی این حلقه ها مشابه یکسری W در کنار هم می باشد. هر سری از این خطوط را به طور تصادفی در طول های متفاوت رسم کنید . باید توجه داشت که بعضی بخشها دارای 5 یا 6 حلقه هستند و بعضی بخشها دارای یک حلقه هستند.

خط بیرونی بی قاعده : در این نوع خطوط تفاوتهای زیادی وجود دارد. خطوط بیرونی بی قاعده مشابه خط بیرونی عمودی است با این تفاوت که در خطوط بیرونی بی قاعده تاکید بیشتری بر مشابه سازی و تجسم شاخ و برگ درختن وجود دارد . در این حالت نیاز نیست مانند خطوط بیرونی حلقه ای از الگوی خاصی پیروی شود اما باید توجه داشت که طرح دارای حالت جذاب و زیبایی باشد.

خطوط بیرونی چتری: برای علائمی که دارای اندازه کوچک تا متوسط هستند خطوط بیرونی چتری ، طرح خوبی می تواند باشد. در این روش ابتدا خط زمینه ساده ترسیم می شود و سپس 3 تا 5 جفت حلقه ( که به طرف داخل چین خوردگی دارند) با فواصلی به طور تصادفی در روی خط زمینه ایجاد می شود.

جزئیات شاخ و برگ

شما می توانید جزئیات مربوط به شاخ و برگ را در بخش داخلی سمبل ترسیم نمائید. سعی کنید که جزئیات ترسیم شده توسط شما به حالت طبیعی نزدیک باشد. اگر در ترسیم جزئیات با آرامش این کار را انجام ندهید و بر روی ترسیم جزئیات بیش از حد لازم دقت نمائید سبب می شود که ظاهر طبیعی گیاه در سمبل ترسیم شده توسط شما از بین برود. هنگامیکه یاد بگیرید که چگونه خطوطی را به صورت تصادفی رسم کنید خواهید دید که ترسیم این جزئیات زمان بسیار کمی از شما می گیرد.

موزی : برای ترسیم شاخ و برگ موز چند شاخه دارای برگ را رسم کنید . تعداد برگ ها در ساقه ها و شاخه ها باید از 1 تا 4 عدد باشد تا ایجاد تفاوت و تنوع کند.

سه گوش و چهارگوش: چند مثلث و مربع جهت ترسیم جزئیات به صورت تصادفی رسم نمائید.

ثابت: خطهایی را به سرعت و مشابه دایره رسم کنید . در این مورد باید توجه داشته باشید و دقت کنید که این دوایر متحدالمرکز نباشد و یا به صورت غیر تصادفی ترسیم نشوند.

ارسال پست

بازگشت به “علوم کشاورزي”