استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط dolphine » چهار شنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:07 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    تهران امروز نوشت:
 
انتشار اخبار استقرار چندین جنگنده‌ اف ـ ۲۲ نیروی هوایی آمریکا در پايگاهي در امارات،‌ واكنش مسئولان كشور از جمله وزير دفاع،‌ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا و نمايندگان مجلس را برانگيخت.

در اين راستاسردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم با اشاره به استقرار جنگنده‌های آمریکا در امارات گفت: استقرار هواپیماهای اف- 22 آمریکا در یک پایگاه اماراتی، اقدامی مضر است و امنیت منطقه را به‌هم می‌زند. وی با اشاره به حضور نیروهای خارجی در منطقه تصریح کرد: این حضورها را در منطقه بی فایده و مضر می‌دانیم و بیشتر در جهت ایجاد یک جو روانی و ناامنی در منطقه است و ما اینها را مفید نمی‌دانیم.

وحیدی تصریح کرد: کشورهای منطقه خودشان باید تامین کننده امنیت منطقه باشند و بومی سازی امنیت از مسیر همکاری بین کشورها می‌گذرد.

وزیر دفاع همچنین اظهار داشت: حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در منطقه جز پیچیده‌تر کردن وضعیت و ناامن سازی، آثار دیگری نخواهد داشت.

واكنش اعضاي كميسيون امنيت ملي

در اين ميان دو نفر از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در گفت‌وگوهايي با ‍«تهران امروز» ضمن محكوم كردن اين اقدام آن را در راستاي توطئه هميشگي استكبار توصيف كردند. ‌محمد اسماعيل كوثري نايب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در خصوص استقرار جنگنده‌هاي اف _ 22 در امارات آن را به ناتواني و بي‌خاصيت بودن مسئولان كشور امارات نسبت داده و گفت كه استقرار چنين سلاحهايي در كشور امارات بيش از هرچيز ناتواني مسئولين اماراتي را روشن مي‌سازد.

وي در مورد موضع گيري كشور مان در خصوص استقرار اين سلاحها در امارات به توصيه و تاكيد بسنده كرده و افزود: ايران به امارات توصيه مي‌كند كه خود را بيش از اين به بيگانگان وابسته نكند چرا كه روزي مي‌رسد كه آمريكا پشت آنها را نيز خالي كند. نماينده تهران ادامه داد:ايران نبايد عكس العمل خاصي در مقابل اين اقدام نشان بدهد چرا كه كشورهاي غربي موضوع كوچكي مانند مالكيت جزاير سه گانه را آنقدر بزرگ مي‌كنند كه مسئولان امارات دچار توهم مي‌شوند.

كوثري خاطرنشان كرد:‌ استقرار چنين اسلحه‌هايي در كشورهاي عربي به اين خاطر است كه آمريكا بتواند كارخانه‌هاي اسلحه‌سازي خود را سرپا نگه داشته و تسليحات نظامي خود را به اين كشور‌ها بفروشد. نايب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: آمریکا و انگلیس برای تداوم حضور در منطقه، تنش‌زایی و چالش‌آفرینی را میان همسایگان خلیج فارس دنبال می‌کنند زیرا با این کار هم نفت کشورهای عربی را به تاراج می‌برند و هم تجهیزات و تسلیحات نظامی از رده خارج خود را به آن‌ها می‌فروشند.

قرارداد خريد اسلحه از آمريكا دليل استقرار اف _22

رئیس کمیته دفاعی مجلس نيز چنين اعتقادي دارد؛ به عقيده غلامرضا كرمي نماينده كرمان، آمریکایی‌ها پایگاه‌های متعددی در منطقه دارند و امارات نیز پایگاه‌هایی را در این کشور در اختیار آمریکا گذاشته که این پروازها در آن صورت می‌گیرد، آمریکا هم گاهی دست به جابه‌جایی هواپیماهای خود از روی ناوها و پایگاه‌ها می زند و این موضوعی نیست که بتواند مهم تلقی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با «تهران امروز» ادامه داد:‌ کشورهای عربی قراردادهای مختلف خرید و همکاری نظامی با آمریکا و کشورهای اروپایی دارند اما این قراردادها را در موقع طرح مباحث سیاسی با دیگر کشورها از جمله ایران مطرح می‌کنند و حسب موقعیت سیاسی خاص جهت استفاده سیاسی به افشای آنها دست می‌زنند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس تأکید کرد: ‌ امنیت خلیج فارس تنها با همکاری کشورهای حاشیه آن تأمین می‌شود و حضور نیروهای فرامنطقه‌ای جز ایجاد ناامنی، تشنج و اختلاف‌افکنی نتیجه دیگری ندارد که نمونه بارز آن ادعای واهی مقام‌های اماراتی درباره جزایر سه‌گانه است که به تحریک آمریکا و انگلیس هر از چندگاهی مطرح می‌شود.

استقرار جنگنده‌هاي اف- 22درمنطقه، يك حركت آمريكايي ـ‌ صهيونيستي

در همين حال كاظم جلالي سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به خبر استقرار جنگنده‌هاي اف- 22 آمريكا در پايگاهي هوايي در امارات گفت كه جمع‌آوري و انباشت تسليحات، منطقه را ناامن مي‌كند. كاظم جلالي در گفت‌وگو با ايسنا سياست ايران گريزي و ايران ستيزي را يك سياست از پيش طراحي شده توسط ايالت متحده آمريكا عنوان كرد و افزود: بر اين اساس، جمع‌آوري و آوردن تسليحات به داخل منطقه و انباشته كردن آن‌ها مي‌تواند منطقه را ناامن كند. وي خاطرنشان كرد: متاسفانه برخي كشورهاي عربي در اين سياست‌ ايران گريزي و

ايران ستيزي آمريكايي‌ها به نوعي ايفاي نقش مي‌كنند كه نه به نفع كشورهاي عربي و ملت‌هاي منطقه و نه به نفع صلح و امنيت منطقه است.

اين عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: آنچه همه بايد بدانيم اين است كه صلح و امنيت منطقه در يك فرآيند امنيت دسته جمعي و حضور تمام كشورهاي منطقه قابل تحقق است.

دستیابی ایران به توان هدایت‌موشک‌های دشمن به سمت اهداف دلخواه

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) نيز با اشاره به استقرار اين جنگنده‌ها در كشور امارات گفت كه هر موشکی قبل از اینکه به پیکره مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب برساند منهدم یا منحرف می‌شود و به هدفی که ما تعیین می‌کنیم اصابت می‌کند؛ این قابلیت جنگ الکترونیک است که طی آن، این ما هستیم که برای موشک دشمن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به پروژه فریب موشک‌های دشمن، گفت: این پروژه در پدافند هوایی کلید خورده و زمان عملیاتی شدن آن نیز به تشخیص قرارگاه است. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ادامه داد: هر زمان که تهدیدی صورت بگیرد، این سامانه‌ها به صحنه می‌آیند و وظیفه خودشان را انجام می‌دهند. وی با اشاره به توان پدافندی کشور در مقابله با انواع تهدیدات تاکید کرد: تجهیزات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) برای دفاع از حریم جمهوری اسلامی ایران با توانی بیشتر از صدها سپر موشکی عمل می کنند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین با اشاره به موضوع استقرار سپر دفاع موشکی در خلیج‌فارس، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در بحث دفاعی، پدافند هوایی، دریایی و زمینی در وضعیت مطلوبی به سر می برد و اگر امروز برخی از کشورها به فکر این کار افتاده‌اند، قطعا احساس ضعفی در زمینه دفاعی می‌کنند. اسماعیلی تصریح کرد: ما توجهی به این قضایا نمی‌کنیم اما هوشیار بوده و به دنبال این هستیم که سیستم پدافند هوایی همیشه رو به رشد باشد. 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط dolphine » چهار شنبه 13 اردیبهشت 1391, 5:07 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][HIGHLIGHT=#bfbfbf]  
تصویر تصویر
[HIGHLIGHT=#fbd5b5]  
[HIGHLIGHT=#fbd5b5]وزیر دفاع امریکا در یک برنامه تلویزیونی قول داد که برنامه "B" امریکا در خصوص ایران با موفقیت مواجه خواهد شد. گزارشات نشان می دهد که سخنان پنه تا جدی است چراکه گروه های تهاجمی امریکا در خلیج فارس 430 موشک "توماهاک" دارند. 
[HIGHLIGHT=#fbd5b5]  [HIGHLIGHT=#fbd5b5]  تصویر[HIGHLIGHT=#fbd5b5]  تصویر[HIGHLIGHT=#fbd5b5]  

تصویر[HIGHLIGHT=#fbd5b5]

 [HIGHLIGHT=#d8d8d8]راشا تودی نوشت: 
وزیر دفاع امریکا در یک برنامه تلویزیونی قول داد که برنامه "B" امریکا در خصوص ایران با موفقیت مواجه خواهد شد. گزارشات نشان می دهد که سخنان پنه تا جدی است چراکه گروه های تهاجمی امریکا در خلیج فارس 430 موشک "توماهاک" دارند.  


[HIGHLIGHT=#fbd5b5] [HIGHLIGHT=#d8d8d8]به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، پنه تا گفت:  ما برای انجام تمام گزینه های روی میز آمادگی داریم.  

[HIGHLIGHT=#fbd5b5] [HIGHLIGHT=#d8d8d8]وی افزود:  اگر ایران جاه طلبی های هسته ای خود را رها نکند، برنامه هایی برای مقابله با این کشور داریم.  

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]وی که در برنامه "ولف بلیتزر" سی ان ان حضور یافته بود، گفت: واشنگتن هیچ کدام از گزینه های روی میز را برنداشته است.  

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]در حال حاضر دو ناوهواپیما بر همراه با گروه های تهاجمی و چندین زیر دریایی در اب های خلیج فارس مستقر شده اند. نیروی دریایی امریکا و پنتاگون می گویند که حضور آنها روتین است. 

[HIGHLIGHT=#fbd5b5] [HIGHLIGHT=#d8d8d8]خبرگزاری اینترفکس   در این خصوص نوشت: ناو "اینترپرایز" به تنهایی 130 موشک "توماهاک" دارد.ناو "ابراهام لینکلن" هم موشک های کروز دور برد زیادی دارد.گزارش شده است که این گروه در حال حاضر در خلیج فارس فعالیت دارد تا بتواند پشتیبانی هوایی از نیروهای ناتو در افغانستان داشته باشد.  

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]همچنین زیردریایی "جرجیان" که در این منطقه حضور دارد، نزدیک به 154 موشک "توماهاک" دارد. 

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]بنابراین گزارش، زیردریای دیگری هم که در دست یک گروه تهاجمی امریکا قرار دارد مجهز به 12 موشک کروز است. 

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]بنابراین حداقل 430 مشوک "توماهک" در خلیج فارس وجود دارد. 

[HIGHLIGHT=#fbd5b5]بنا بر ادعای راشاتودی، این موشک های قادر به از بین بردن سیستم دفاع موشکی و فرودگاه های نظامی ایران است. 
[HIGHLIGHT=#fbd5b5]. 
[HIGHLIGHT=#fbd5b5]. 
[HIGHLIGHT=#d8d8d8]اینها هم مثل اف-22 ها فقط به مسئله هسته ایران مربوطه نه برتری هوایی  [HIGHLIGHT=#d8d8d8]امارات  ! [HIGHLIGHT=#d8d8d8]... 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه شنبه 13 دی 1390, 10:14 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط malmal1369 » شنبه 16 اردیبهشت 1391, 12:34 am

یه سوال چند روزیه بعد از انتشار این خبر ذهن من رو به خودش مشغول کرده :

میخواستم بدونم اگر هیچ راداری قادر به کشف اف 22 نیست پس چطور میشه با این جنگنده مقابله کرد؟


ببینید لطفا کلی صحبت نکنید میخواهم از لحاظ فنی بدانم فرض کنید شما الان از فرماندهان پدافند هوایی کشور هستید برای مقابله با این جنگنده چه استراتژی دارید؟

با توجه به اینکه چند عدد از این جنگنده در امارات مستقر شدند و احتمال یورش آنها در شرایطی به خاک کشورمان وجود دارد قطعا مسئولان پدافند هوایی مانند ما دائم از لحاظ تئوری لب به تحسین رپتور باز نمیکنند که سطح مقطعش فلان است یا از مواد جاذب ساخته شده و غیره و نمیتوان کاری کرد...... بالاخره یه روشی چیزی برای مقابله دارند چون آنان مسئول حراست از آسمان این کشورند....
چون بهترین جنگنده جهان است که دلیل نمیشود دست رو دست بگذارند و کاری نکنند ! میخواهم بدانم ان روش یا استراتژی اگر وجود دارد احتمالا چیست
.....؟ اگر به طور فنی جواب دهید ممنون میشوم

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 246
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 3:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط arash128 » یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 12:52 pm

malmal1369 نوشته شده:یه سوال چند روزیه بعد از انتشار این خبر ذهن من رو به خودش مشغول کرده :

میخواستم بدونم اگر هیچ راداری قادر به کشف اف 22 نیست پس چطور میشه با این جنگنده مقابله کرد؟


ببینید لطفا کلی صحبت نکنید میخواهم از لحاظ فنی بدانم فرض کنید شما الان از فرماندهان پدافند هوایی کشور هستید برای مقابله با این جنگنده چه استراتژی دارید؟

با توجه به اینکه چند عدد از این جنگنده در امارات مستقر شدند و احتمال یورش آنها در شرایطی به خاک کشورمان وجود دارد قطعا مسئولان پدافند هوایی مانند ما دائم از لحاظ تئوری لب به تحسین رپتور باز نمیکنند که سطح مقطعش فلان است یا از مواد جاذب ساخته شده و غیره و نمیتوان کاری کرد...... بالاخره یه روشی چیزی برای مقابله دارند چون آنان مسئول حراست از آسمان این کشورند....
چون بهترین جنگنده جهان است که دلیل نمیشود دست رو دست بگذارند و کاری نکنند ! میخواهم بدانم ان روش یا استراتژی اگر وجود دارد احتمالا چیست
.....؟ اگر به طور فنی جواب دهید ممنون میشوم

این موضوع که هیچ!!1راداری قادر به شناسایی این هواپیما نیست رو فقط خود آمریکایی ها میگن(و البته دوستدارانشونتصویر)همون طور که در مورد f117 میگفتن و اونجوری با موشک سام مورد هدف قرار گرفت ،یا همین آر کیو که خیلی ها هنوز اون رو باور ندارن
در مورد اون پست که عرض کردم f22 هم اومد توی برد موشکی فاتح110،منظور اینه که وقتی یه هواپیمایی به یه جایی منتقل می شه قطعات یدکی ،تجهیزات،مهمات لازم و ... هم به اون پایگاه منتقل می شه،و وقتی اون به پرواز در میاد تا مثلاً بیاد به خاک کشورمون تجاوز کنه دیگه نمیتونه به پایگاهش برگرده چون اونجا دیگه وجود خارجی ندارهتصویر
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 12:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 83 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط TARALIUS » یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 1:02 pm

عزیز

یعنی باید قضیه رئ اینجوری نگاه کنیم؟

اف-117 رو زدن پس اف-22 هم . سناریوی زدم اف-117 هنوز داره روش بحث میشه هنوز معلوم نیست سام 3 بوده یا 6 0 اکثرا میگن سام 3 ولی شواهد میگه سام6)

کسی که اف-117 رو زده طبق گفته های خودش هر روز سامانه دفاعیش رو جا به جا میکرده تا شناسایی نشه .

چون هدف فقط خودش بوده نه نیروگاه و فرودگاه و فقط خودش . آیا ما میتونیم این دکترین رو بکار ببریم.؟

ضمن اینکه خدمتتون عرض کنم بنا بر گزارشها اف-22 رو موقع مانور خود پایگاه هم گم میکنه برخی اوقان برا همین در رد فلاگ روش یه فرستنده با فرکانس مشخص میذارن ببیننش رو صفحه .

در شق دوم قضیه اومدیم و ماشکامون درست کار کرد بدون خظا پایگاه آمریکا رو زد. بعد چی؟

جنگ جهانی دوم رو مرور کنیم.

ژاپن با اون عظمت ولش میکردن کل آسیا رو میخورد. از اونهمه فاصله آمریکا اومد . جوری شده بود که پناه بردن به کامیکازه .

بینید چقدر اعتقاد میخواد تو هواپیمایی بشینی که اصلا نمیتونه فرود بیاد فقط برای کشتم خلبان ساخته شده.

ولی آخرش چی شد؟

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دو شنبه 9 آذر 1388, 11:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط رضاخان » یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 3:42 pm

البته اینطور که دوستمان آرش گفتن ساده هم نیست
مثلا اف22 ها رو روی باند نمیذارن تا فاتح بیاد بزنتش داخل پناهگاههای بسیار مستحکم روی زمین و حتی زیر زمین قرار میدهند تا بیشترین امنیت را داشته باشد
ضمنا فرق بسیاری بین اف117 و آر کیو 170 و اف 22 هست
آخری خودش یک جنگنده ی تمام عیار و پر سرعت است و نمیشود براحتی اف 117 زدش
ضمن ایکه اف117 سالها پیش بازنشسته شده و اف22 تازه وارد شده و مثل آر کیو هم بدون خلبان نیست که بتوان کنترلش رو در دست گرفت
ضمنا صحبتهای فرمانده ی قرار گاه خاتم هم بیشتر برای مردم عادی زده شده وگرنه هر کارشناسی میداند که نمیتوان همه ی موشکهای دشمن را منحرف کرد چه برسد که برش گردوند به سمت خود دشمن
شاید منظور ایشان بعضی از موشکهای با هدایت جی پی اس بوده باشد که آنهم سری جدید موشکها سیستم چندگانه هدایتی دارند که عملا این مسله را بسیار دشوار میکند
به نظر من ما در برخورد با موشکهای کروز و بمب افکن های بزرگ و پهپادها حرفهای بسیار برای گفتن داریم اما در برابر اف 22 و تایفون شانس کمی داریم چرا که زدن آنها تنها یک موشک چالاک میخواهد که اونهم فعلا در ایران موجود نیست

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 246
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 3:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط arash128 » دو شنبه 1 خرداد 1391, 10:27 am

منظور دقیق من اینه که در آن زمان که اف117 رو زدن اون از هواپیماهای رادار گریز بود و در زمان خودش(حتی همین زمان با این که باز نشسته شده)جزو بهترین هاست و دلیل بازنشستگی اون هم کاملاً مشخصه،این هواپیما به قدر فناوریش برای آمریکا مهم بود که حتی در یک نماشگاه نظامی هنگامی که وزیر دفاع فرانسه میخواست اون رو لمس کنه مأمور امنیتی آمریکا مانع اون شد
در مورد اف 22 هم در توانایی ها و قدرت این جنگنده هیچ شکی نیست اما با این اتفاقی که برای آرکیو افتاد آمریکا خیلی محتاط تر شده،چون راداری که بتونه آرکیو رو شناسایی کنه نشون میده که هواپیماهایی از این دست هم قابل شناسایی هستن.
در مورد فاتح هم عرض کردم که اون پستم بیشتر جنبه شوخی داشت و منظورم این بود که باند های پروازی و پایگاه هایی که آمریکا و متحدانش در اونها حضور دارن به شدت مورد حمله قرار خواهند گرفت(طبق گفته فرماندهان) و در این صورت پایگاهی برای برگشت هواپیما های متخاصم وجود نخواهد داشت،انشاالله
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:54 am
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط mojtabba » دو شنبه 1 خرداد 1391, 12:14 pm

رضاخان نوشته شده:البته اینطور که دوستمان آرش گفتن ساده هم نیست
مثلا اف22 ها رو روی باند نمیذارن تا فاتح بیاد بزنتش داخل پناهگاههای بسیار مستحکم روی زمین و حتی زیر زمین قرار میدهند تا بیشترین امنیت را داشته باشد
ضمنا فرق بسیاری بین اف117 و آر کیو 170 و اف 22 هست
آخری خودش یک جنگنده ی تمام عیار و پر سرعت است و نمیشود براحتی اف 117 زدش
ضمن ایکه اف117 سالها پیش بازنشسته شده و اف22 تازه وارد شده و مثل آر کیو هم بدون خلبان نیست که بتوان کنترلش رو در دست گرفت
ضمنا صحبتهای فرمانده ی قرار گاه خاتم هم بیشتر برای مردم عادی زده شده وگرنه هر کارشناسی میداند که نمیتوان همه ی موشکهای دشمن را منحرف کرد چه برسد که برش گردوند به سمت خود دشمن
شاید منظور ایشان بعضی از موشکهای با هدایت جی پی اس بوده باشد که آنهم سری جدید موشکها سیستم چندگانه هدایتی دارند که عملا این مسله را بسیار دشوار میکند
به نظر من ما در برخورد با موشکهای کروز و بمب افکن های بزرگ و پهپادها حرفهای بسیار برای گفتن داریم اما در برابر اف 22 و تایفون شانس کمی داریم چرا که زدن آنها تنها یک موشک چالاک میخواهد که اونهم فعلا در ایران موجود نیست


اف 22 که زدنش سخته درست اما این تایفون یهو سرو کلش از کجا پیدا شد
زمانی که اف 117 رو زدند بهترین بود و الان هم بهترین اف 22 است و به امید خدا از جنگال پدافند سالم بیرون نمی یاد تا نیازی باشه که پایگاهاشون رو بزنیم
در ضمن برای اینکه اف 22 هارو خیر پروازی کنیم لازم نیست که در پایگاهاشون و در مقر های حفاظت شده ی اونها موشک بزنیم بلکه بازدن باند ها و خزش راه های پایگاه هم میشه مانع از پرواز چنین پرنده هایی شد
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه 29 آبان 1389, 8:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: استقرار بی سر و صدای هواپیماهای اف 22 آمریکا در امارات

پست توسط m-sajedy » سه شنبه 2 خرداد 1391, 10:35 am

سلام دوستان

جنگنده F 117 Nightwak آمریکا توسط یک موشک هدایت IR شلیک شده از جنگنده MiG 29 UB Fulcrum B ساقط شده ( موشک و یا موشک های سری سام نبوده )

دوستان توجه کنن که شکار سنتینل موفقیت کمی برای ایران نبوده و البته دانش فنی کمی هم پشتش نیست ولی به هر حال تفاوت ها میان یک پهپاد و یک جنگنده سرنشین بسیار زیاده چرا که شما هم باید با جنگنده و سیستم های آن بجنگید و هم با مهارت خلبان آن

در حال حاضر رپتور به دلیل استفاده مناسب از سیستم Trust Vectoring توانایی پرواز و برخواستن از باند های پسیار کوتاه رو هم داره
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”