در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
336

تشکر کرده: 363 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1390 21:47

روبروی شما

آرشيو سپاس: 1457 مرتبه در 253 پست

کمک در مورد بوت نشدن هارد

توسط Ghost Rider » دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 22:07

همین چند روز پیش کامپیوترم خراب شد بردم تعمیراول گفت مادربردش سوخته بعد گفت کارت گرافیکش سوخته (آنبرده) بعدش گفت که پاورش سوخته اما آخرش گفت پاورش سوخته بود و مادربردش هم ایراد داشت درستش کردم. آوردم خونه وقتی روشنش کردم یه اروری داد مربوط به بوت بودنش بود رفتم رو هارد بوتش کردم باز هم همون ارور رو داد اومدم ویندوز نصب کنم بعد از نصب که ریست شد ارور زیر رونشون میده:

A disk read error occurred

Press alt+ctrl+delete to restart

یه سرچی تو گوگل کردم یکی گفته بود بایوس رو آپدیت کردم درست شد یکیهم گفته بود هارد رو رو به یه کامپیوتر دیگه وصل کنید با اون میاد بالا برید رودرایو
c و گزینه chek disk رو بزنید بعد اگه وصلکنید به کامپوتر خودتون درست میشه یکی هم گفته بود مربوط به تغذیه هارده و حالا من موندم چیکار کنم اگه ممکنه یکی به من کمک کنه.

با تشکر

The only easy day was yesterday

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: کمک در مورد بوت نشدن هارد

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 22:49

سلام :razz:

منم مشکل مشابهی داشتم، ولی فکر نمیکنم مشکل از هارد باشه. :?  :grin:  CD یا DVD که برای نصب ویندوز استفاده میکنید خیلی خط و خش داره یا odd مشکل داره

پیرو باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
Ghost Rider

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 08:03

یک قسمت گنگ بود.

اون فرد نهایتا چطور سیستم شما را تعمیر کرد؟ با تعویض پاور؟

ضمنا منظور شما از خراب شدن واضح نیست. سیستم دچار چه حالتی بود؟ روشن نمیشد؟ پیغام خطا میداد؟ تصویر بالا نمیومد یا ...

اصولا چون شما قطعات خودتون از جمله هارد و مادربرد را عوض نکرده اید اصلا نیازی به نصب مجدد ویندوز وجود نداشته و باید سیستم بدون مشکل بالا میامده مگر این که تعمیرکار شما بلایی سرش آورده باشد یا مثلا کلا تشخیص اشتباه داده باشد.

ارور حاضر بسته به تنظیمات بایوس معنای متفاوتی دارد. باید دید الویت بوت در تنظیمات بایوس به چه شکل است.

ضمنا از صحیح بودن اتصالات هارد به مادربرد (برق و دیتا) اطمینان حاصل کنید. گاهی ضمن تعمیرات ممکن است برخی اتصالات شل بشوند و خوب اون قطعه دیگه شناخته نشود در حالی که مشکلی ندارد.

به هر حال اگر شرح بدید منظور شما از خرابی چی بوده و اون تعمیرکار آخر چه بلایی سر سیستم شما آورده احتمالا بهتر میشود فهمید مشکل چیست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Mahdi1944

Major II

Major II

نماد کاربر
336

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط Ghost Rider » سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 10:22

با تشکر از Mima و ASHKAN95  :razz:
و اما شرح واقعه:
قبل از خراب شدن یه روز سیستم رو stand by کردم حدود یه ساعت بعد که اومدم پاور رو که زدم هیچ فعالیتی رو مانیتور مشاهده نشد و فقط چراغ قرمز روی کیس(مال هارده؟) روشن بود و چراغ سبز اصلا چشمک هم نمی زد (برعکس حالات قبل وقتی که سالم بود) همچنین به دکمه reset  روی کیس هم جواب نمیداد. با دکه خاموش/ روشن خود پاور(پشت کیس) خاموش روشن کردم درست شد. چند دفعه هم اون جوری شد اما یه شب که IDM رو گذاشته بودم از ساعت 2 تا 4 شب دانلود کنه نصف شب که پا شدم (ساعت 3.30) دیدم باز هم همون جوری شده (این دفعه وقتی که روشن بود این طوری شده بود برعکس دفعات قبل) باز هم به روش قبلی خاموش کردم و خوابیدم.صبح که روشنش کردم حتی صفحه ای که اول میاره (فکر کنم مربوط به مادربرد باشه) رو هم نمی آورد و باز هم چراغ قرمز کیس روشن بود و اثری از فعالیت نبود. دو سه بار روشن خاموشش کردم درست نشد. گذاشتم یه ده بیست دقیقه همین جوری موند که یه دفعه صفحه مادر برد اومد و بعد چون قبل از این باطری بایوس رو درآورده و دوباره سر جاش گذاشته بودم (باطری رو سر ته نذاشته بودم که اون وقت مادر برد مشکل پیدا کنه) پیغام مربوط به اون رو داد (همون f1  یا f2 ...) و بالاخره بردمش تعمیر که بقیه رو بالا نوشتم. واسه تحویل گرفتن هم خودم نتونستم برم پدرم رفته بود و تعمیرکار هم گفته بود که از پاور و یه قسمت از مادر برد بوده که درست کردم.
اما به نظر من مشکل مال اینه که نمیتونه رو هارد بوت بشه. بوت بودنش رو هم چک کردم هر کاری کردم باز هم همون آش و همون کاسه شد. اتصالات هارد رو هم چک کردم درسته. میتونه از کابل ساتا باشه؟(بعید میدونم چون موقع نصب ویندوز درایو ها رو آورده بود) از chekdisk داس هم استفاده کردم درست نشد. باید رو یه کامپیوتر دیگه به عنوان هارد دوم نصب کنم به کمک سیستم عامل اون کامپیوتر برم ببینم اصلا این یکی رو باز میکنه یا نه. راستی چطور باید این هارد رو اون کامپیوتر ببندم؟
با تشکر :razz:

Major II

Major II

نماد کاربر
336

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط Ghost Rider » سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 22:01

یعنی کسی از این مشکل ما سر در نمیاره؟ :lol:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 22:43

به نظر من مشکل شما از همان اول هم بعید است مربوط به پاور یا مادربرد بوده باشد.

مشکلات پاور به این شکل نیست که گاه و بیگاه به چشم بیاد. همینطور اگر مشکل از بایوس بود هم پس از نخستین بار که مشکل را مشاهده کردید دیگر نباید سیستم بالا میامد. بنابراین شانس این که مشکل شما مربوط به هارد باشد بیشتر است. خصوصا که یک هارد معیوب ممکن است ساعت ها مثل یک هارد سالم کار کند و ناگهان یادش بیاد که خراب است! و البته چند لحظه بعد باز برای مدتی مثل یک هارد سالم کار کند ...

از طرف دیگر همانطور که قبلا اشاره کردم، اگر مشکل از پاور و مادربرد بوده باشد، سیستم عامل شما نباید نیازمند تعویض باشد یا اصلا نباید با هنگام بالا آمدن پیغام خطا بدهد. پس اگر سیستم عامل هم با مشکل مواجه شده است شانس خرابی هارد بالاتر میرود ...

جهت بررسی هارد میتونید از نرم افزارهای مختلف مربوطه استفاده کنید و هارد را در وضعیت فشار و استرس قرار بدهید و به سادگی متوجه بشید مشکل داره یا سالمه.

جهت اتصال هارد به سیستم دیگه بعد از اتصال اون به سیستم مورد نظر از بایوس مادربرد تنظیم کنید که الویت بوت با هارد خود سیستم باشد. پس از بالا آمدن ویندوز خودکار درایو ها را شناسیی و نصب خواهد کرد و میتونید درایو های هارد خودتون را ببینید.

Ghost Rider, Mahdi1944

Major II

Major II

نماد کاربر
336

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط Ghost Rider » سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 22:51

من هم بعید میدانستم ایراد از پاور باشد چون هم مادربرد برق داشت هم سایر قطعات. احتمال میدم تعمیر کار سردرنیاورده و یه جوری خواسته از سرش باز کند و 32 تومن ناقابل از من بگیرد :-? . البته حالت قبلی از بین رفته و حالا باید با هارد سر و کله بزنم.

Major II

Major II

نماد کاربر
336

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط Ghost Rider » پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391 20:20

بالاخره دیروز مشکل رو حل کردم.(به همون شیوه ای که توضیح داده بودم).
راستی امروز متوجه شدم اساس مشکل از کارت شبکه بوده!
کارت شبکه کامی ما آنبرده از اول هم مشکل از اون بود (نگفتم IDM رو گذاشته بودم دانلود کنه...)
هر وقت مشکلی شبیه این داشتین اگه کارت شبکتون آنبرد نبود اول کارت شبکه رو در بیارین ببینین بوت میشه یا نه اگه هم که آنبرده باید بره تعمیرگاه تا سیستمتون بالا بیاد بعید یه کارت شبکه اکسترنال بخرین.
آخر سر هم پیشنهادی که دارم اینه که سعی کنین تا جایی که ممکنه هیچ قطعه ای رو آنبرد نخرین این جور مواقع پدر آدم رو درمیاره :grin:
:razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ghost Rider تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 17 اردیبهشت 1391 19:04

superflanker0,  

در مورد مشکل شما واقعا نظر دادن سخت است که آیا حل شده و مربوط به کارت شبکه بوده یا ...

تقریباً  99% مادربرد ها این روزها کارت شبکه دارند. ضمناً شما از بایوس اکثر مادربردها میتوانید کارت شبکه یا ... را غیر فعال کنید. میتونید از device manager هم این کار را بکنید در اکثر موارد.

Ghost Rider