در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

اقتصاد ایران 1 تریلیون دلاری شد!!!

توسط HASAN BARATY » جمعه 15 اردیبهشت 1391 18:34

صندوق بین‌المللی پول از بزرگترین اقتصادهای جهان گزارش داد
اقتصاد ایران امسال تریلیون دلاری می‌شود/حفظ جایگاه هفدهمی به‌رغم تحریم‌ها
خبرگزاری فارس:صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار از مرز یک تریلیون دلار بگذرد و به رغم تحریم ها ایران همچنان جایگاه هفدهمی خود در اقتصاد جهانی را حفظ کند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود موسوم به چشم انداز اقتصادی جهان پیش بینی کرده است تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص برابری قدرت خرید در سال 2012 به 1 تریلیون و 6 میلیارد دلار برسد. بدین ترتیب برای نخستین بار اقتصاد ایران به جمع اقتصادهای تریلیون دلاری خواهد پیوست.
بر اساس این گزارش ارزش تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2011 نیز به مرز یک تریلیون دلار یعنی 990 میلیارد دلار رسیده است و این کشور به عنوان هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در این سال شناخته شده است.
بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول جایگاه هفدهمی ایران در اقتصاد جهانی طی سال 2012 همچنان حفظ خواهد شد. در حالی به پیش بینی این نهاد بین المللی ایران جایگاه خود در میان اقتصادهای بزرگ جهان را حفظ خواهد کرد که کشورهای غربی به دنبال سیاست های ضد ایرانی خود چندین دور تحریم علیه این کشور را به اجرا گذاشته اند.
بر اساس این گزارش در سال 2011 بالغ بر 11 کشور دارای تولید ناخالص داخلی بالای یک تریلیون دلار بوده اند و با پیوستن ایران به این گروه تعداد آن ها در سال 2012 به 17 کشور خواهد رسید.
بزرگترین اقتصاد جهان در سال 2012 آمریکا با تولید ناخالص داخلی 15.6 تریلیون دلاری خواهد بود و چین با 12.38 و هند با 4.32 تریلیون دلار به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص خواهند داد. کشورهای ژاپن با 4.58، آلمان 3.15، روسیه 2.51، برزیل 2.39، انگلیس 2.3، فرانسه 2.25، ایتالیا 1.83، مکزیک 1.74، کره جنوبی 1.62، کانادا 1.44، اسپانیا 1.4، اندونزی 1.2، و ترکیه 1.11 تریلیون دلار به ترتیب رتبه های چهارم تا شانزدهم را به خود اختصاص خواهند داد.
بر این اساس کشورهای استرالیا با 954، تایوان 919 ولهستان 802 میلیارد دلار پایین تر از ایران و در رتبه های هجدهم تا بیستم جای خواهند گرفت.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, Cloor Master, un4given.1991, Qaher1406, كيارش, srf020, m-sajedy, saeedjiji, oweiys, rpm, Mehrab373, ali 313, ASHKAN95, reza4087, Java, Present, mojtabba, CentralWeb, A3eman

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: اقتصاد ایران 1 تریلیون دلاری شد!!!

توسط Present » جمعه 15 اردیبهشت 1391 19:19

حالا چه سودی به حال ما داره ؟
برای همیه که هر روز وضع اقتصادیمون خراب تر از دیروزه؟ :-(
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
serat&mersad, mojtabba, Pedram.L, Ghost Rider, ASHKAN95, HORLIKAN, DJ Dani

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1922

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » جمعه 15 اردیبهشت 1391 21:18

HASAN BARATY نوشته است:حفظ جایگاه هفدهمی به‌رغم تحریم‌ها

به رغم تحريم ها؟؟؟يا به رغم پول نفت و گاز؟؟؟

جالب توجه عزيزاني كه به 17 بودن مي بالن آب هاي معدني چيني هم از ف_ * ل*_ ت ر گمرك گذشت.

تحريم ها كار ساز نبوده ولي 3000 باب كارخونه طي 1 سال گذشته در خرمدشت و جاجرود و كمرد (شهرك هاي صنعتي شرق تهران) تعطيل شد. چون خودم ديروز اداره بيمه بودم و با دوتا چشمام ديدم

با شعار و حلوا حلوا دهن شرين نميشه.

اقتصاد 1 منظومه شمسي هم باشيم ليسانسه هاي مملكتمون سره 4راه  تابلوي ايست و آهسته دستشون گرفتن و سوت ميزنن

برين خوش باشين
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
FREE MAN, Pedram.L, aryo barzan, Reza6662, ASHKAN95, VAHSHI, DJ Dani, serat&mersad, دموکراسی, m-249, A3eman, Present, M.Lawyer, shapooor, SORENA, srf020, Cloor Master

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » شنبه 16 اردیبهشت 1391 09:04

پس نتیجه میگیریم صندوق بین المللی پول چرند گفته

این دوستان واردتر هستن

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
Bystander, m-sajedy, HASAN BARATY

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » شنبه 16 اردیبهشت 1391 10:51

HORLIKAN نوشته است:
HASAN BARATY نوشته است:حفظ جایگاه هفدهمی به‌رغم تحریم‌ها

به رغم تحريم ها؟؟؟يا به رغم پول نفت و گاز؟؟؟

جالب توجه عزيزاني كه به 17 بودن مي بالن آب هاي معدني چيني هم از ف_ * ل*_ ت ر گمرك گذشت.

تحريم ها كار ساز نبوده ولي 3000 باب كارخونه طي 1 سال گذشته در خرمدشت و جاجرود و كمرد (شهرك هاي صنعتي شرق تهران) تعطيل شد. چون خودم ديروز اداره بيمه بودم و با دوتا چشمام ديدم

با شعار و حلوا حلوا دهن شرين نميشه.

اقتصاد 1 منظومه شمسي هم باشيم ليسانسه هاي مملكتمون سره 4راه  تابلوي ايست و آهسته دستشون گرفتن و سوت ميزنن

برين خوش باشين

اون لسانسه هایی که شما گفتین مال ارتش هستند و وظیفه هستند و دارند خدمت سربازی رو میگزرونند و بهتره ببینید لسانسه های سپاه کجاند و چیکار میکنند
بعدشم مگه هرکی که لسانس گرفت میتونه کار کنه یا توانایی کار داره ؟
لیسانسی که با پول باشه و یا با معدل 12 باشه به درد ...... نمی خوره چه برسه که تو این اوضاع بره سر کار
لسانسه هایی که سر کار میرن همشون با معدل های بالا سر کار رفتن
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
Bystander, m-sajedy

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » شنبه 16 اردیبهشت 1391 11:11

با سلام
اگه پول نفت نبود جایگاه صدو هفتاد هم نداشتیم با این همه نیروی انسانی داشتن منابع غنی خدادادی ما الان باید جزء 10 اقتصاد برتر دنیا بودیم در ضمن 17 بودن هیچ تاثیری نداره مهم مردم کشور هستن یا جایگاه کشور در رتبه بندی ما 100 باشیم ولی این همه مشکلات اقتصادی نداشته باشیم .
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
دموکراسی, Present, Pedram.L, HORLIKAN, VAHSHI

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
81

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 بهمن 1389 10:59

آرشيو سپاس: 478 مرتبه در 69 پست

توسط Pedram.L » شنبه 16 اردیبهشت 1391 11:31

قدرت خرید مردم 50% کمتر شده .
تو این یک ساله 3000 واحد تولیدی تعطیل و 100,000 نفر بیکار شدند .
70% مردم زیر خط فقر هستند (خط فقر در تهران  1,500,000 تومان است) .
دو ماه از سال گذشت، هنوز بودجه سال 91 تصویب نشده !!!!
اونوقت به اقتصادمون هم می نازیم :::P
اونشب یه برنامه دیدم که تو ایران یک تولیدی دمپایی!!! ایجاد شده که ایران رو از جنس خارجی بی نیاز می کنه و تازه به عراق و افغانستان هم صادر می کنه!!! (آخره تکنولوژی) . مثل اینکه آقایون یادشون رفته یه زمانی کارخونه های عظیمی مثل کفش نهرین ، کفش گام و کفش ملی داشتیم که به تاریخ پیوستند.
دستشون درد نکنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Pedram.L تشکر کرده اند:
Present, Ghost Rider, sroasha, Reza6662, VAHSHI, Solver, m-sajedy, دموکراسی

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » شنبه 16 اردیبهشت 1391 11:50

جناب مجتبی یعنی تو این مملکت  هرکی درسش خوبه باید ادم باشد و زندگی کند   این که نشد دلیل  من خودم یک رفیق دارم فوق لیسانس فیزیک هسته ای است اما کافینت دارد " تازه اون لیسانسه ها مال نیرو انتظامی و یا راهنما رانندگی هستند یعنی پلیسند "    جناب پدرام شما برای اون ۷۰٪ منبعی ،چیزی  دارید به هم ارائه بدهید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
Present, HORLIKAN, A3eman, دموکراسی

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
71

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 1 بهمن 1390 21:51

آرشيو سپاس: 225 مرتبه در 49 پست

توسط Immortal King » شنبه 16 اردیبهشت 1391 12:18

دلیل این افزایش، کاهش ارزش دلار در مقابل طلا، مواد معدنی، مواد غذایی و ... که در همه جهان اتفاق افتاده

البته همین دلار بعضی جاها خیلیم افزایش پیدا کرده!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Immortal King تشکر کرده اند:
pedmehr

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » شنبه 16 اردیبهشت 1391 12:23

امیدوارم روزی فرا برسه که همه صرفا بر اساس تخصصشون اظهار نظر کنن.امیدوارم روزی برسه که افراد در اظهار نظرشون جانب اعتدال و بی طرفی را رعایت کنند.من یک حرف حقی را میزنم و ان اینکه اگر مثلا این نهاد معتبر بین المللی نمای تیره ای از شرایط اقتصادی مملکت ارائه میداد دوباره این اقایون که از همه متخصصان اقتصاد بیشتر میدانند و حتی تحلیل اقتصادی هم ارائه میدهند باز این گونه اظهار نظر میکنند.چطور اون زمان که یک نهاد بین المللی مثلا در گزارشش ایران را از نظر دولت الکترونیک از کشوری مثل مالدیو هم پائینتر قرار میدهد همین اقایون طور دیگر سخن میگویند.ای کاش حداقل کسانی که قصد اظهار نظر در مورد همه چیز دارند حداقل کمی در مورد نهاد هایی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی مطالعه داشتند تا حداقل تا این حد به بیراهه نمی رفتند.
اما در مورد داشتن منابع جالب اینجا است که در ممالک مترقی هیچگاه افراد را با این تفکر بار نمی اورند که ما همه چی داریم طرف هم بر همین پایه تنبل و تن پرور بار بیاد بلکه از همان ابتدا او را برای کار اماده میکنند.نفت و منابع دارید پس باید حتما بشید جزء10 کشور خب عربستان و الجزایر و ونزوئلا و..منابع ندارند؟؟؟روسیه بیشتر منابع معدنی دارد  یا المان؟؟
جماعتی که ادعای نبود شغل را میکنند بفرمایند پس چطور در همین کشور چند میلیون تبعه بیگانه دارن توی همین کشور کار میکنند و هیچ جور هم نمیشود بیرونشون کرد.مهم لیسانس داشتن است یا مهم کار بلد بودن.من خودم کسی را میشناسم که کارشناس ارشد معماری است ولی الان ابدارچیه.چرا؟ چون کار بلد نیست.شما مدرک نداشته باش ولی یک تراشکار درست و حسابی باش ببینیم کار هست یا نه.این شغل که در شان ما نیست.اون یکی که خیلی سخته.اون یکی ساعت کارش زیاده.اون یکی که درامدش پائینه نمی صرفه.بالاخره اگر کسی نخواهد کار کنه بهانه فراوانه.
اما چرا در ظاهر این تاثیری بر زندگی روزمره ندارد.پس ارزشی هم ندارد.خوب به کشورهای بالای ایران هم میشه توجه کرد.الان فرانسه چه وضعی دارد.سارکوزی چرا قرار است تا چند روز دیگر توسط مردم جایگزین بشه.چرا حزب کارگر پس از دهها سال در انگلیس جای خود را به محافظه کارها دادن.وضع زندگی مردم هند چطوره.ایتالیا داستانش چجوره.اسپانیا چه شرایطی را تجربه میکنه .وضعیت اشتغال و تولید چگونه است و...پس اگر به این روش باشد این غول های اقتصادی هم هیچ جایگاهی در عرصه بین الملل ندارند. بسیاری از اینها دارن رشد منفی را تجربه میکنن یعنی نتنها چیزی به انچه در عرصه کالا و خدمات تولید میکردند اضافه نشده بلکه در اثر ورشکستگی مقداری از تولیداتشون را هم از دست دادن.
کسی منکر نبود مشکل نیست.اما مسائلی مثل وجود نابرابری.علل کند بود رشد اقتصادی.رابطه رشد با توسعه و...اینها مسائل فنی اقتصادی است که پیشنهاد من این است که به کاردانش بسپارید.نمیشه افراد همه در اقتصاد.نظامی.سیاست.هوافضا.پزشکی صاحب نظر باشن.اونهم در سطحی که گزارش نهاد های معتبر داخلی و حتی بین المللی را هم به تمسخر بگیرند!!!!البته سخن گفتن بر اساس تخصص و مطالعه فقط یک پیشنهاد است وگرنه صلاح مملکت خویش خسروان دانند. :razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, Qaher1406, m-sajedy, Present, Mahdi1944, Cloor Master, un4given.1991, reza4087, _Saeed_, Sami 1993

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1922

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » شنبه 16 اردیبهشت 1391 12:36

اون لسانسه هایی که شما گفتین مال ارتش هستند و وظیفه هستند و دارند خدمت سربازی رو میگزرونند و بهتره ببینید لسانسه های سپاه کجاند و چیکار میکنند
بعدشم مگه هرکی که لسانس گرفت میتونه کار کنه یا توانایی کار داره ؟
لیسانسی که با پول باشه و یا با معدل 12 باشه به درد ...... نمی خوره چه برسه که تو این اوضاع بره سر کار

لسانسه هایی که سر کار میرن همشون با معدل های بالا سر کار رفتن

آقاي خاجه ي محترم شما با اين جملاتي كه تلاوت فرمودين دقيقا چه چيزي رو خواستين ثابت كنين؟؟؟

ميخواستي بگي كه وطن پرستي و فلان و بهمان؟؟ ولي ما دشمن مملكت و دشمن نظام و قداره رو درآورديم ميخوايم گردن مسلمونا رو بزنيم؟

آقاي محترم عزيزه با فرهنگه  متمدن كسي كه دلش براي اين مملكت بسوزه هيچ وقت نمياد چشمش رو روي حقايق ببنده و با حرفاي تكراري و كليشه اي خودشو بزاره سره كار.

من از بين مليون ها مشكل مملكت 3 تا شو گفتن ولي شما جواب به من چي دادي؟؟؟

ليسانسه هاي ارتش سره چهار راه واميستن و سوت ميزنن؟؟؟ولي ليسانسه هاي سپاه دكترين نظامي تجويز ميكن؟؟؟

ببحشيد شما دقيقا توي كدوم سياره زندگي ميكني كه سربازه وظيفه ارتش سره 4 راه واميسته و قيضه جريمه پر ميكنه؟؟؟

دوست عزيز من گفتم 3000 باب كارخانه تعطيل شد شما جواب ندادي

گفتم آب معدني هاي چيني وارد كشوري با اقتصاد يك تليارد دلاري شد شما جواب ندادي

گفتم ليسانسه هاي مملكتمون اونجوري دارن خاك و دود ميخورن ولي به اون شكل زيبا و قشنگ جواب دادي.

حالا ميخاي من بگم حرف شما درسته؟؟؟ چشم شما درست ميگي سمعاً و طاعتا امر امره شماست.

يا حق
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
VAHSHI, Present, Ghost Rider, sroasha, ASHKAN95, M.Lawyer, DJ Dani, mojtabba

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
153

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 شهریور 1390 08:01