سفارشی‌سازی صفحه خانگی گالکسی اس ۲

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

سفارشی‌سازی صفحه خانگی گالکسی اس ۲

پست توسط a_gadget » یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 5:19 pm

تصویر
سفارشی‌سازی اسمارت‌فون شما از همیشه آسانتر شده است. ویدجت‌های انعطاف‌پذیر، که می‌توان اندازه آن‌ها را تغییر داد، به همراه چیدمان مجله‌وار Samsung Live Panel به شما امکان می‌دهند که با سرعت و به سادگی، صفحه خانگی (Home Screen) گالکسی اس ۲ را تغییر دهید. با این کار، تمام اطلاعاتی که نیاز دارید درست در جایی است که می‌خواهید باشد.

ویدجت‌های قابل تغییر اندازه

برخلاف ویدجت‌های متداول آندروید، ویدجت‌های Live Panel شما را مجبور نمی‌کنند که چیدمان صفحه خانگی را با اندازه‌های آن‌ها تنظیم کنید. Live Panel به شما امکان می‌دهد که اندازه ویدجت‌ها را تغییر دهید و آن‌ها را به شکل دلخواهتان بچینید، با چیدمانی مجله‌وار که بسیار دلپذیر خواهد بود.

چرا Live Panel؟
تصویر
صفحه خانگی موبایل شما باید انعکاسی از کارها و سرگرمی‌های شما باشد. می‌خواهید زمان و ساعت، جلوی چشمتان باشد؟ می‌توانید ویدجت ساعت را بر روی صفحه قرار دهید و اندازه آن را آن به دلخواه تعیین کنید. دوست دارید فوراً در جریان وضعیت آب و هوا قرار بگیرید؟ با کمک Live Panel می‌توانید ویدجتی را بر روی صفحه قرار دهید که به شما دما و وضعیت آب و هوا را نشان دهد. گالری‌های عکس Live Panel هم به شما امکان می‌دهند که بدون نیاز به اجرای برنامه‌ای، به مرور تصاویر بپردازید. وضعیت بازارهای بورس جهانی را هم می‌توانید با کمک ویدجت‌های مربوطه، به طور آنی ببینید.

در بیشتر اسمارت‌فون‌ها برای دسترسی به اطلاعات باید با ضربه بر روی صفحه، برنامه‌ای را اجرا کنید و کمی هم منتظر بمانید. ولی در اینجا Live Panel داده‌ها را به روی صفحه اصلی می‌آورد و اطلاعات مورد نیاز شما را به سرعت در دسترس‌تان قرار می‌دهد. تنها کافیست Galaxy S II را از جیبتان بیرون بیاورید و تمام اطلاعات مورد نیازتان را بر روی یک صفحه ببینید، بدون آنکه نیاز باشد برنامه‌ای را اجرا کنید. ضمناً شما می‌توانید به سادگی، چیدمان و قالب‌بندی صفحه‌ها را تغییر دهید تا آن را با زمان‌های مختلف روزتان هماهنگ کنید. مثلاً می‌توانید یکی از این صفحه‌ها را به اطلاعات مهم کاری و شغلی اختصاص دهید، صفحه‌ای دیگر را به کارهای منزل و دیگری را به تفریحات. انتخاب با شماست.

گزینه‌های نامحدود برای سفارشی‌سازیاز آنجا که Live Panel بسیار انعطاف‌پذیر است، شما می‌توانید یک ویدجت را طوری پیکربندی و سفارشی کنید که اطلاعات را به میزان دلخواه شما نمایش دهد. می‌توانید آن را کوچک‌تر کنید و فقط اطلاعات مهم را ببینید یا اینکه اندازه بزرگ‌تری را تعیین کنید تا به جزئیات هم دسترسی داشته باشید. مثلاً یک ویدجت وضعیت آب و هوا در اندازه کوچک، تنها دما را نشان می‌دهد. شما می‌توانید اندازه بزرگتری را برای آن انتخاب کنید تا بتوانید دمای بیشینه و کمینه را هم ببینید.

فضای صفحه فعلی کاملاً پر شده است؟ مشکلی نیست. صفحه خانگی Galaxy S II «گسترده» است و در واقع چندین صفحه دارد: بنابراین شما به ۶ صفحه دیگر هم دسترسی دارید و می‌توانید بقیه ویدجت‌ها را در آنجا قرار دهید. تنها کافیست صفحه را به سمت چپ یا راست جاروب کنید تا به صفحه‌های دیگر بروید.

چگونه صفحه خانگی را سفارشی‌سازی کنید
تصویر
سفارشی‌سازی تلفن به کمک Live Panel و صفحه خانگی گسترده، کار آسانی است. در اینجا به طور خلاصه به روند کار می‌پردازیم:

- با فشار دادن کلید Menu، صفحه ویدجت‌ها را باز کنید. سپس بر روی «Add» کلیک کنید تا میانبرها (Shortcuts) و ویدجت‌های موجود ظاهر شوند. همچنین می‌توانید به جای این کار، به سادگی، بخشی از فضای خالی صفحه Home را لمس کنید و برای چند ثانیه نگه‌دارید.

- با کلیک روی آیکن‌ها و ویدجت‌ها و نگه‌داشتن انگشتتان بر روی آنها، آیکن‌ها را جابجا و مرتب کنید. اگر در کنار کادر ویدجت، خطوط زرد رنگ نمایان شدند، می‌توانید با انتخاب گوشه سمت راست ویدجت، اندازه آن را تغییر دهید. کافیست خط مرزی را Drag کنید.

- میان‌برهای برنامه‌های مشابه هم را می‌توانید در یک پوشه قرار دهید تا آن‌ها را آسان‌تر پیدا کنید. برای ساختن یک پوشه جدید، از منوی «Add» گزینه «Folders» را انتخاب کنید. حال می‌توانید نامی برای آن انتخاب کنید. سپس آیکن‌ها را به داخل آن بکشانید.

- از منوی «Add to home» استفاده کنید (کلید Menu و سپس گزینه Add) تا مواردی مانند ویدجت‌های اضافی، فولدرهای جدید، تصاویر پس‌زمینه، میانبرهای مخاطبان، تنظیمات، بوک‌مارک‌ها و دیگر موارد را انتخاب کنید.

- با کشیدن آیتم‌های صفحه خانگی به روی آیکن سطل زباله (Trash)، که در زیر صفحه ظاهر می‌شود، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید. برنامه‌هایی که آیکن آن‌ها از صفحه Home حذف می‌کنید، از دستگاه موبایل حذف نمی‌شوند.

- از Gallery می‌توانید تصاویر پس‌زمینه را انتخاب کنید و بر روی صفحه خانگی قرار دهید.

تصاویر صفحه‌ها شبیه‌سازی شده هستند. ظاهر دستگاه ممکن است متفاوت باشد. بعضی از امکانات در برخی مناطق موجود نیستند. مطالب بالا تنها جهت اطلاع ارائه شده‌اند. تمامی اطلاعات موجود در این نوشتار ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کنند. سامسونگ هیچ مسئولیتی را در قبلاً صدمات و خسارت‌های مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از به‌کارگیری مطالب بالا و استناد به آنها نمی‌پذیرد.
منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”