اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط A3eman » سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 10:38 pm

 تصویر 
خلبانان جنگنده های اف-22 با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند.

به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به نقل از باشگاه خبرنگاران : جت های جنگنده اف-22 نیروی هوایی آمریکا نه تنها دارای مشکلات فراوان حل نشده ای است، بلکه هزینه بسیار هنگفتی برای مالیات پردازان آمریکایی دربر داشته است.

خلبانان جنگنده های اف-22 با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند. آنان به برنامه سیکستی مینتس (شصت دقیقه) در شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا گفتند، ما نه تنها هنگام پرواز با این جت مشکل داریم، بلکه پس از فرود آمدن و حتی هنگام خوابِ شب نیز احساس سرگیجه و ناراحتی می کنیم. بسیاری از خلبانان این هواپیما با سرفه‌های ممتد مواجه می شوند.

از آنجایی که نیروی هوایی آمریکا مجاز است هر خلبانی را که از پرواز با هواپیماهای نیروی هوایی امتناع ورزد، اخراج کند، این دو خلبان وکیل گرفته و با یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا صحبت کرده اند تا از اخراج خود از نیروی هوایی آمریکا جلوگیری کنند. خلبانانی که موظف به پرواز با جت های اف-22 هستند، بیمه عمر بیشتری برای خود خریداری کرده اند زیرا آنان هر لحظه منتظر وقوع سانحه ای در این هواپیما و کشته شدن خود هستند.

هر یک از این جت های اف-22 هزینه‌ای میان 130 الی 360 میلیون دلار برای مالیات پردازان آمریکایی (براساس براوردهای مختلف کارشناسان) در بر دارد که آن را به گرانترین پروژه ساخت جت های جنگنده در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است. تاکنون دولت آمریکا 67 میلیارد دلار روی این پروژه هزینه کرده و نه و هفت دهم میلیارد دلار دیگر برای ارتقاء کیفی و نوسازی بخش هایی از این هواپیماها تخصیص داده است. اخیراً دو میلیارد دلار بودجه اضافی برای بهبود قابلیت اعتماد این جت ها هزینه شده است.

نیروی هوایی آمریکا از هواپیماهای اف-22 به علت مشکلات حل نشده ای که داشته، در جنگ های عراق و افغانستان استفاده نکرده است. جالب اینجا است که اغلب رسانه های معروف آمریکایی مشکلات این پروژه و عیوب این جت جنگنده را پوشش خبری نداده اند و حتی آن شبکه هایی که به این موضوع از لحاظ عدم امنیت خلبانان پرداخته اند، به مشکلات پرهزینه بودن این پروژه اشاره چندانی نکرده اند.

این در حالی است که بسیاری از پیمانکاران و شرکت هایی که با ارتش آمریکا برای ساخت تجهیزات نظامی همکاری می کنند، با ارائه آزمایش های جعلی که هرگز انجام نداده و فهرست خدماتی که عرضه نکرده اند، صرفاً از بودجه عمومی خرج تراشی می کنند و در نهایت نیز در بسیاری از موارد تجهیزاتی را به ارتش آمریکا می فروشند که کارآیی لازم یا وعده داده شده را به هیچ وجه ندارد و حتی در برخی از موارد معیوب و غیرقابل استفاده است. به نظر می آید هیچکس پاسخگوی مالیات پردازان آمریکایی در این رابطه نباشد. در عین حال، کنگره آمریکا تلاش می کند از بودجه خدمات عام المنفعه دولتی به منظور کاهش کسری بودجه آمریکا، بکاهد.

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 11:55 pm

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

با سپاس از جناب [COLOR=#0070c0]A3eman
گرامی بابت ارسال این مطلب
  تصویر

متاسفانه مترجم گرامی باشگاه خبرنگاران در ترجمه متن و مصاحبه شبکه CBS ایالات متحده با 2 تن از خلبانان نیروی هوایی این کشور صادق نبوده اند و در بسیاری از موارد آنچه را که خود صحیح میدانسته اند بر آن افزوده و عملا" این گزارش را تحریف نمودند! دوستان گرامی میتوانند با مراجعه به آدرس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متن اصلی گزارش و البته فیلم کامل مصاحبه انجام شده با سرگرد Jeremy Gordon و کاپیتان Josh Wilson را مشاهده نمایند.

در این گزارش خلبانان مذکور بر روی موضوع Hypoxia و مشکلات مربوط به سامانه تامین اکسیژن کابین در جنگنده های F-22 تاکید دارند و البته ذکر مینمایند این مشکل یک روز پس از پرواز و با علائمی همچون سر درد و سرگیجه ظاهر میگردد و در طول پرواز هیچگونه مشخصه ظاهری و تاثیر بر عملکرد خلبانان ندارد. همچنین در این گزارش هر 2 خلبان مذکور که سابقه حضور در جنگ عراق و افغانستان را نیز در کارنامه خود دارند, بر تکنولوژی فوق پیشرفته و قابلیت های فراوان Raptor تاکید مینمایند و این مشکل را به عنوان بخش ناشناخته پروژه ذکر مینمایند و همچنین دلیل امتناع خود از پرواز با این هواپیما را صرفا" تاکید بر دستور نیروی هوایی جهت بررسی کامل و رفع این نقص بیان میکنند و در مکانی دیگر تاکید میورزند این اقدام ارتباطی با امنیت جانی آنها ندارد و این افراد پرواز را وظیفه خود میدانند. در همین حال ژنرال Michael Hostage به عنوان فرمانده نبردهای هوایی ایالات متحده, با ناشناخته دانستن دلایل اصلی این مشکل, گزارش نیروی هوایی مبنی بر بی خطر بودن وجود آن در حین پرواز را دلیل اصلی تداوم عملیات این جنگنده میدانند و اساسا" آن را مشکلی در طول ماموریت نمینامند. در ادامه ایشان بر پروژه نصب فیلتر بر روی مبادی سامانه تامین اکسیژن اشاره دارند و البته در ادامه ذکر مینمایند که این فیلترها در مقطعی خود بر مجموع مشکلات افزوده اند!! ایشان خاطرنشان مینمایند کلیه خلبانان ناوگان F-22 ها اخیرا" به دستگاه سنجش غلظت اکسیژن در خون مجهز گردیده اند و در صورت افت این مقدار از عدد 85%, پایگاه سریعا" دستور بازگشت آنها را صادر مینماید.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
حال آنکه مترجم گرامی باشگاه خبرنگاران چگونه مسائل مربوط به مالیات, مشکل در طول پرواز, انتظار برای وقوع سانحه, دلایل عدم حضور در جنگ های پیشین و البته عنوان این خبر را انتخاب و در متن گنجانده اند خود جای سوال و بررسی دارد!


موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 8:09 am

نقص سیستم اکسیژن F-22 غیر قابل کتمان است. خلبان F-22 کاپیتان جف هندر در نوامبر 2010 جان خود را براثر این نقص از دست داد. این خلبان که از پایگاه Elmendorf-Richardson به پرواز درآمده بود در هنگامیکه سعی میکرد تا بطری اکسیژن اضطراری را به علت از کار افتادن سیستم مولد اکسیژن داخلی / OBOGS به کار بیندازد کشته شد و جنگنده وی نیز سقوط کرد.

همسر وی از شرکتهای بوئینگ، لاکهید مارتین، هانی ول و پرت اند ویتنی به خاطر نقص در life support system شکایت کرد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 246
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 3:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط arash128 » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 9:35 am

Shahryar نوشته شده:نقص سیستم اکسیژن F-22 غیر قابل کتمان است. خلبان F-22 کاپیتان جف هندر در نوامبر 2010 جان خود را براثر این نقص از دست داد. این خلبان که از پایگاه Elmendorf-Richardson به پرواز درآمده بود در هنگامیکه سعی میکرد تا بطری اکسیژن اضطراری را به علت از کار افتادن سیستم مولد اکسیژن داخلی / OBOGS به کار بیندازد کشته شد و جنگنده وی نیز سقوط کرد.

همسر وی از شرکتهای بوئینگ، لاکهید مارتین، هانی ول و پرت اند ویتنی به خاطر نقص در life support system شکایت کرد.

با این توضیح خلبانان این هواپیما امنیت جانی ندارن و دلیل امتناع از پرواز با این هواپیما هم ممکنه همین باشه
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

اخراج شده
پست: 38
تاریخ عضویت: یک شنبه 27 فروردین 1391, 3:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 94 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط peyp » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 10:20 am

کلا پروژه های لاکهید مارتین همیشه شکست خورده

هیچ چیز شرکت گرومن نمیشه

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 340
تاریخ عضویت: شنبه 29 آبان 1389, 8:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط m-sajedy » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 12:19 pm

peyp نوشته شده:کلا پروژه های لاکهید مارتین همیشه شکست خورده

هیچ چیز شرکت گرومن نمیشهنه خیر دوست عزیز شرکت گرومن در طول حیاتش (جداگانه) به غیر از F14 چندان طرح مطرحی نداشته در حالی لاکهید طراح هایی مثل C130 رو خودش تولید کرده و بعد از ادغام (با جنرال داینامیکس) هم F16 رو به خوبی تولید و بروزرسانی کرده
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک شنبه 20 شهریور 1390, 9:01 am
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط azarakhsh45 » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 1:02 pm

احتمالا استقرار اف 22 ها در خلیج فارس باعث شده آنها پر از نقص فنی شوند :-)

Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهار شنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط SADGYAN » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 6:33 pm

کلا یکی از ابزارهای نظامی بخصوص در غرب برای مرعوب کردن دشمن جنگ تبلیغاتیه از جمله بزرگ جلوه دادن وغیر قابل شکست بودن ابزار نظامی ساخت امریکاوالبته هستند کسایکه متاسفانه دربست مسحور و مرعوب این حربه میشن وفکر میکنند امریکا هرچی بساز بی نقصه بی شک ادوات نظامی ساخته شده توسط امریکا هم علی رغم پیشرفته بودن چون ساخت دست بشر هست قطعا دارای نواقص است والبته امکان استفاده از همین نواقص برای به شکست کشوندنش هم هست راه دور نرید داستان RQ170 اولین واخرین نمونه از این دست نخواهد بود

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8449 بار
سپاس‌های دریافتی: 13107 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط Java » چهار شنبه 20 اردیبهشت 1391, 7:28 pm

ساخته دستان انسان هرچه که باشد بالاخره دارای نقص خواهد بود حتی اگر این ساخته F-22 باشد ولی!!!

دوستان عزیز کافی است اندکی درباره مراحل ساخت یک جنگنده در آمریکا تحقیق کنند تا ببینند که آیا امکان چنین اشتباه بزرگی در مورد ساخت رپتور میتواند صحت داشته باشد...
ظاهرا" بعضی ها کارخانجات هواپیما سازی آمریکا(لاکهید,نورثروپ,گرومن ... ) رو با سایپا و ایرانخودرو اشتباه گرفته اند.

چند سال قبل ماهنامه صنایع هوایی مقاله ای کامل در چندین قسمت در مورد ساخت رپتور چاپ کرده بود که مجال صحبت مفصل در موردش اینجا نیست!
چقدر زمان, هزینه و نیروی انسانی متخصص صرف ساخت این جنگنده شده است از مراحل ابتدایی رقابت با YF-23 تا مراحل ساخت ...
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط كيارش » شنبه 23 اردیبهشت 1391, 8:27 am

Two US Air Force pilots who spoke out against unresolved issues onboard the multi-million dollar F-22 Raptor fleet may face punishment from the Pentagon, even though they are covered under the Whistleblower Protection Act.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
:shock:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8624 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط A3eman » جمعه 29 اردیبهشت 1391, 6:03 pm

     
 (تیک آف - Takeoff.ir) - لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه از نیروی هوایی کشورش خواست به سبب نگرانی برخی از خلبان های هواپیماهای جنگی رادار گریز اف بیست و دو در مورد امنیت این هواپیماها، پرواز آنها محدودتر شود.

جرج لیتل سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت پس از این تصمیم، از هواپیماهای اف بیست و دو برای پرواز در مسافت های طولانی استفاده نخواهد شد و این هواپیماها باید برای فرود در زمان های اضطراری، کاملا نزدیک به باند باشند.

پانتا همچنین از نیروی هوایی خواست سیستم های اکسیژن رسانی کمکی در کابین این هواپیماها نصب شود.

وی خواستار آن شد که ماهانه گزارش هایی درباره پیشرفت ها در عملکرد این هواپیماها ارائه شود تا نواقص گذشته کاملا از بین برود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، پنتاگون در حالی تصمیم می گیرد که پرواز هواپیماهای اف بیست و دو را محدود کند که دو خلبان آمریکایی در برنامه ای تلویزیونی در شبکه سی بی اس، مشکلات پرواز با این هواپیماها را افشا کردند.

این در حالی است که سال گذشته و در پی چندین حادثه برای خلبان های این نوع هواپیماها از جمله از دست دادن هشیاری یا سرگیجه شدید در حین پرواز، هیچ یک از هواپیماهای اف بیست و دو در ناوگان هوایی آمریکا اجازه پرواز نیافتند.

اگرچه در سپتامبر دو هزار و یازده بار دیگر مجوز پرواز این هواپیماها صادر شد ولی مهندسین پرواز همچنان در تلاشند برخی مشکلات در سیستم تامین اکسیژن در کابین خلبان این هواپیماها را حل و فصل کنند. 


  
  
 تصویر   
 
 
     
   
  

Novice Poster
Novice Poster
پست: 56
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 11:30 am
سپاس‌های ارسالی: 427 بار
سپاس‌های دریافتی: 146 بار

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

پست توسط GH58 » شنبه 30 اردیبهشت 1391, 10:29 am

چقدر خوبه كه ما اف22 نداريم تا خلبانهاي عزيزمونو به خاطر كمبود اكسيژن از دست بديم :grin: :grin: :grin:

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”