جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط A3eman » سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 21:38


خلبانان جنگنده های اف-22 با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به نقل از باشگاه خبرنگاران : جت های جنگنده اف-22 نیروی هوایی آمریکا نه تنها دارای مشکلات فراوان حل نشده ای است، بلکه هزینه بسیار هنگفتی برای مالیات پردازان آمریکایی دربر داشته است.

خلبانان جنگنده های اف-22 با مشکلات تنفسی روبرو می شوند زیرا اکسیژن کافی به آنان نمی رسد. اخیراً تمامی این جت‌ها به منظور رفع این مشکل جدی زمین‌گیر شدند، اما بدون حل کامل آن، بار دیگر به پرواز درآمدند. از همین رو، پرواز با این جت ها هنوز امن و بی‌خطر نیست. دو تن از خلبانان نیروی هوایی آمریکا از پرواز با این جت امتناع کرده اند. آنان به برنامه سیکستی مینتس (شصت دقیقه) در شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا گفتند، ما نه تنها هنگام پرواز با این جت مشکل داریم، بلکه پس از فرود آمدن و حتی هنگام خوابِ شب نیز احساس سرگیجه و ناراحتی می کنیم. بسیاری از خلبانان این هواپیما با سرفه‌های ممتد مواجه می شوند.

از آنجایی که نیروی هوایی آمریکا مجاز است هر خلبانی را که از پرواز با هواپیماهای نیروی هوایی امتناع ورزد، اخراج کند، این دو خلبان وکیل گرفته و با یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا صحبت کرده اند تا از اخراج خود از نیروی هوایی آمریکا جلوگیری کنند. خلبانانی که موظف به پرواز با جت های اف-22 هستند، بیمه عمر بیشتری برای خود خریداری کرده اند زیرا آنان هر لحظه منتظر وقوع سانحه ای در این هواپیما و کشته شدن خود هستند.

هر یک از این جت های اف-22 هزینه‌ای میان 130 الی 360 میلیون دلار برای مالیات پردازان آمریکایی (براساس براوردهای مختلف کارشناسان) در بر دارد که آن را به گرانترین پروژه ساخت جت های جنگنده در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است. تاکنون دولت آمریکا 67 میلیارد دلار روی این پروژه هزینه کرده و نه و هفت دهم میلیارد دلار دیگر برای ارتقاء کیفی و نوسازی بخش هایی از این هواپیماها تخصیص داده است. اخیراً دو میلیارد دلار بودجه اضافی برای بهبود قابلیت اعتماد این جت ها هزینه شده است.

نیروی هوایی آمریکا از هواپیماهای اف-22 به علت مشکلات حل نشده ای که داشته، در جنگ های عراق و افغانستان استفاده نکرده است. جالب اینجا است که اغلب رسانه های معروف آمریکایی مشکلات این پروژه و عیوب این جت جنگنده را پوشش خبری نداده اند و حتی آن شبکه هایی که به این موضوع از لحاظ عدم امنیت خلبانان پرداخته اند، به مشکلات پرهزینه بودن این پروژه اشاره چندانی نکرده اند.

این در حالی است که بسیاری از پیمانکاران و شرکت هایی که با ارتش آمریکا برای ساخت تجهیزات نظامی همکاری می کنند، با ارائه آزمایش های جعلی که هرگز انجام نداده و فهرست خدماتی که عرضه نکرده اند، صرفاً از بودجه عمومی خرج تراشی می کنند و در نهایت نیز در بسیاری از موارد تجهیزاتی را به ارتش آمریکا می فروشند که کارآیی لازم یا وعده داده شده را به هیچ وجه ندارد و حتی در برخی از موارد معیوب و غیرقابل استفاده است. به نظر می آید هیچکس پاسخگوی مالیات پردازان آمریکایی در این رابطه نباشد. در عین حال، کنگره آمریکا تلاش می کند از بودجه خدمات عام المنفعه دولتی به منظور کاهش کسری بودجه آمریکا، بکاهد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
HASAN BARATY, sokuteasemuni, arash128, un4given.1991, arman F14, m-sajedy, FREE MAN, _Saeed_, mojtabba, Shahbaz, KAL-KOI-BABAK, كيارش, rpm, SEAFARER, oweiys, kayvan6079, Qaher1406, reza4087, srf020, Present

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1404 مرتبه
تشکر شده: 1276 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 22:55

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

با سپاس از جناب A3eman گرامی بابت ارسال این مطلب


متاسفانه مترجم گرامی باشگاه خبرنگاران در ترجمه متن و مصاحبه شبکه CBS ایالات متحده با 2 تن از خلبانان نیروی هوایی این کشور صادق نبوده اند و در بسیاری از موارد آنچه را که خود صحیح میدانسته اند بر آن افزوده و عملا" این گزارش را تحریف نمودند! دوستان گرامی میتوانند با مراجعه به آدرس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متن اصلی گزارش و البته فیلم کامل مصاحبه انجام شده با سرگرد Jeremy Gordon و کاپیتان Josh Wilson را مشاهده نمایند.

در این گزارش خلبانان مذکور بر روی موضوع Hypoxia و مشکلات مربوط به سامانه تامین اکسیژن کابین در جنگنده های F-22 تاکید دارند و البته ذکر مینمایند این مشکل یک روز پس از پرواز و با علائمی همچون سر درد و سرگیجه ظاهر میگردد و در طول پرواز هیچگونه مشخصه ظاهری و تاثیر بر عملکرد خلبانان ندارد. همچنین در این گزارش هر 2 خلبان مذکور که سابقه حضور در جنگ عراق و افغانستان را نیز در کارنامه خود دارند, بر تکنولوژی فوق پیشرفته و قابلیت های فراوان Raptor تاکید مینمایند و این مشکل را به عنوان بخش ناشناخته پروژه ذکر مینمایند و همچنین دلیل امتناع خود از پرواز با این هواپیما را صرفا" تاکید بر دستور نیروی هوایی جهت بررسی کامل و رفع این نقص بیان میکنند و در مکانی دیگر تاکید میورزند این اقدام ارتباطی با امنیت جانی آنها ندارد و این افراد پرواز را وظیفه خود میدانند. در همین حال ژنرال Michael Hostage به عنوان فرمانده نبردهای هوایی ایالات متحده, با ناشناخته دانستن دلایل اصلی این مشکل, گزارش نیروی هوایی مبنی بر بی خطر بودن وجود آن در حین پرواز را دلیل اصلی تداوم عملیات این جنگنده میدانند و اساسا" آن را مشکلی در طول ماموریت نمینامند. در ادامه ایشان بر پروژه نصب ف_*ل_ن*__ر بر روی مبادی سامانه تامین اکسیژن اشاره دارند و البته در ادامه ذکر مینمایند که این فیلترها در مقطعی خود بر مجموع مشکلات افزوده اند!! ایشان خاطرنشان مینمایند کلیه خلبانان ناوگان F-22 ها اخیرا" به دستگاه سنجش غلظت اکسیژن در خون مجهز گردیده اند و در صورت افت این مقدار از عدد 85%, پایگاه سریعا" دستور بازگشت آنها را صادر مینماید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

حال آنکه مترجم گرامی باشگاه خبرنگاران چگونه مسائل مربوط به مالیات, مشکل در طول پرواز, انتظار برای وقوع سانحه, دلایل عدم حضور در جنگ های پیشین و البته عنوان این خبر را انتخاب و در متن گنجانده اند خود جای سوال و بررسی دارد!


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط Shahryar » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 07:09

نقص سیستم اکسیژن F-22 غیر قابل کتمان است. خلبان F-22 کاپیتان جف هندر در نوامبر 2010 جان خود را براثر این نقص از دست داد. این خلبان که از پایگاه Elmendorf-Richardson به پرواز درآمده بود در هنگامیکه سعی میکرد تا بطری اکسیژن اضطراری را به علت از کار افتادن سیستم مولد اکسیژن داخلی / OBOGS به کار بیندازد کشته شد و جنگنده وی نیز سقوط کرد.

همسر وی از شرکتهای بوئینگ، لاکهید مارتین، هانی ول و پرت اند ویتنی به خاطر نقص در life support system شکایت کرد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..


Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

246

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آبان 1390 15:56

آرشيو سپاس: 1151 مرتبه در 210 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط arash128 » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 08:35

Shahryar نوشته است:نقص سیستم اکسیژن F-22 غیر قابل کتمان است. خلبان F-22 کاپیتان جف هندر در نوامبر 2010 جان خود را براثر این نقص از دست داد. این خلبان که از پایگاه Elmendorf-Richardson به پرواز درآمده بود در هنگامیکه سعی میکرد تا بطری اکسیژن اضطراری را به علت از کار افتادن سیستم مولد اکسیژن داخلی / OBOGS به کار بیندازد کشته شد و جنگنده وی نیز سقوط کرد.

همسر وی از شرکتهای بوئینگ، لاکهید مارتین، هانی ول و پرت اند ویتنی به خاطر نقص در life support system شکایت کرد.

با این توضیح خلبانان این هواپیما امنیت جانی ندارن و دلیل امتناع از پرواز با این هواپیما هم ممکنه همین باشه
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arash128 تشکر کرده اند:
mojtabba, SEAFARER, A3eman, SADGYAN

اخراج شدهno avatar
پست ها

38

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 فروردین 1391 14:24

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 19 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط peyp » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 09:20

کلا پروژه های لاکهید مارتین همیشه شکست خورده

هیچ چیز شرکت گرومن نمیشه

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

342

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط m-sajedy » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 11:19

peyp نوشته است:کلا پروژه های لاکهید مارتین همیشه شکست خورده

هیچ چیز شرکت گرومن نمیشهنه خیر دوست عزیز شرکت گرومن در طول حیاتش (جداگانه) به غیر از F14 چندان طرح مطرحی نداشته در حالی لاکهید طراح هایی مثل C130 رو خودش تولید کرده و بعد از ادغام  (با جنرال داینامیکس) هم F16 رو به خوبی تولید و بروزرسانی کرده
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
A3eman, nima-rad, sevrous, sokuteasemuni, SEAFARER, CAPTAIN PILOT, arash128

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

153

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 20 شهریور 1390 08:01

آرشيو سپاس: 446 مرتبه در 109 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط azarakhsh45 » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 12:02

احتمالا استقرار اف 22  ها در خلیج فارس باعث شده آنها پر از نقص فنی شوند  :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azarakhsh45 تشکر کرده اند:
mojtabba, mask6622000, Ghost Rider, sroasha, C.A.D.I.L.L.A.C, Night_Raven, peyp, SEAFARER, ne13, CAPTAIN PILOT, sevrous, A3eman, Cloor Master

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط SADGYAN » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 17:33

کلا یکی از ابزارهای نظامی بخصوص در غرب برای مرعوب کردن دشمن جنگ تبلیغاتیه از جمله بزرگ جلوه دادن وغیر قابل شکست بودن ابزار نظامی ساخت امریکاوالبته هستند کسایکه متاسفانه دربست مسحور و مرعوب این حربه میشن وفکر میکنند امریکا هرچی بساز بی نقصه بی شک ادوات نظامی ساخته شده توسط امریکا هم علی رغم پیشرفته بودن چون ساخت دست بشر هست قطعا دارای نواقص است والبته امکان استفاده از همین نواقص برای به شکست کشوندنش هم هست  راه دور نرید داستان RQ170 اولین واخرین نمونه از این دست نخواهد بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
Sami 1993, m-sajedy, mojtabba, _Saeed_, SEAFARER, anga2009, HASAN BARATY

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1362

تشکر کرده: 2198 مرتبه
تشکر شده: 3495 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط Java » چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 18:28

ساخته دستان انسان هرچه که باشد بالاخره دارای نقص خواهد بود حتی اگر این ساخته F-22 باشد ولی!!!

دوستان عزیز کافی است اندکی درباره مراحل ساخت یک جنگنده در آمریکا تحقیق کنند تا ببینند که آیا امکان چنین اشتباه بزرگی در مورد ساخت رپتور میتواند صحت داشته باشد...
ظاهرا" بعضی ها کارخانجات هواپیما سازی آمریکا(لاکهید,نورثروپ,گرومن ... ) رو با سایپا و ایرانخودرو اشتباه گرفته اند.

چند سال قبل ماهنامه صنایع هوایی مقاله ای کامل در چندین قسمت در مورد ساخت رپتور چاپ کرده بود که مجال صحبت مفصل در موردش اینجا نیست!
چقدر زمان, هزینه و نیروی انسانی متخصص صرف ساخت این جنگنده شده است از مراحل ابتدایی رقابت با YF-23 تا مراحل ساخت ...
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
m-sajedy, SEAFARER, MASTER, shaman, A3eman, mojtabba, Cloor Master, sroasha, behrad90, C.A.D.I.L.L.A.C, CAPTAIN PILOT, mask6622000, ne13, Ali$amir, Lord_Jason, sevrous

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تشکر شده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط كيارش » شنبه 23 اردیبهشت 1391 07:27

Two US Air Force pilots who spoke out against unresolved issues onboard the multi-million dollar F-22 Raptor fleet may face punishment from the Pentagon, even though they are covered under the Whistleblower Protection Act.


http://rt.com/usa/news/military-f22-reprimand-us-031/
:shock:
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب كيارش تشکر کرده اند:
behrad90, arash128, SEAFARER, A3eman, mojtabba

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط A3eman » جمعه 29 اردیبهشت 1391 17:03


(تیک آف - Takeoff.ir) - لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه از نیروی هوایی کشورش خواست به سبب نگرانی برخی از خلبان های هواپیماهای جنگی رادار گریز اف بیست و دو در مورد امنیت این هواپیماها، پرواز آنها محدودتر شود.

جرج لیتل سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت پس از این تصمیم، از هواپیماهای اف بیست و دو برای پرواز در مسافت های طولانی استفاده نخواهد شد و این هواپیماها باید برای فرود در زمان های اضطراری، کاملا نزدیک به باند باشند.

پانتا همچنین از نیروی هوایی خواست سیستم های اکسیژن رسانی کمکی در کابین این هواپیماها نصب شود.

وی خواستار آن شد که ماهانه گزارش هایی درباره پیشرفت ها در عملکرد این هواپیماها ارائه شود تا نواقص گذشته کاملا از بین برود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، پنتاگون در حالی تصمیم می گیرد که پرواز هواپیماهای اف بیست و دو را محدود کند که دو خلبان آمریکایی در برنامه ای تلویزیونی در شبکه سی بی اس، مشکلات پرواز با این هواپیماها را افشا کردند.

این در حالی است که سال گذشته و در پی چندین حادثه برای خلبان های این نوع هواپیماها از جمله از دست دادن هشیاری یا سرگیجه شدید در حین پرواز، هیچ یک از هواپیماهای اف بیست و دو در ناوگان هوایی آمریکا اجازه پرواز نیافتند.

اگرچه در سپتامبر دو هزار و یازده بار دیگر مجوز پرواز این هواپیماها صادر شد ولی مهندسین پرواز همچنان در تلاشند برخی مشکلات در سیستم تامین اکسیژن در کابین خلبان این هواپیماها را حل و فصل کنند.


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Ghost Rider, SEAFARER, كيارش, mojtabba, Shahryar, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, ne13, Mahdi1944, arash128

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

56

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 10:30

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 38 پست

Re: اف-22 های آمریکا پر از نقص و اختلال فنی

توسط GH58 » شنبه 30 اردیبهشت 1391 09:29

چقدر خوبه كه ما اف22 نداريم تا خلبانهاي عزيزمونو به خاطر كمبود اكسيژن از دست بديم  :grin:  :grin:  :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GH58 تشکر کرده اند:
azarakhsh45, SEAFARER, Ghost Rider, MOHAMMAD JAFAR, shaman, sroasha, ne13, SORENA, mojtabba, HORLIKAN

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان