حتما بخوانيد!نان تافتون وکرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1924
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2127 بار
سپاس‌های دریافتی: 7612 بار
تماس:

حتما بخوانيد!نان تافتون وکرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات دارد

پست توسط HORLIKAN » دو شنبه 1 خرداد 1391, 2:45 pm

جمهوری اسلامی: نان تافتون و کرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات بغداد دارد؟تصویر


*این پدیده عجیب‌ که ای‌بسا بتوان آن را "سندروم مذاکره" نامید، در ا ثر همین جنگ روانی، به تمامی ابعاد و حوزه‌های زندگی این روزها نفوذ کرده است؛ از پنچری تایر خودرو گرفته تا کرایه تاکسی و... همه توجیه تو را به مذاکرات بغداد جلب می‌کنند. جالب اینجاست که اگر نتوانی ارتباط میان افزایش کرایه تاکسی، کوچک‌تر شدن قرص نان تافتون، رنگ زدن میله‌های خط ویژه اتوبوس، تاخیر قطارهای مترو، عدم پرداخت تسهیلات خودرو توسط شعبه بانک محل، باخت تیم‌های فوتبال و... را با مذاکرات بغداد کشف کنی و احیانا جرأت پرسش از این ارتباط و وابستگی به ظاهر واضح را به خودت بدهی، با نگاه‌های عاقل اندر سفیه مواجه می‌شوی که یعنی واقعا ربط این مسائل را با یکدیگر نمی‌فهمی؟!!

* هدف این نوشتار، نفی ارتباطاتی که میان مسائل مختلف درعرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد، نیست چرا که بدون شک در دنیای اندام‌وار امروز که کوچکترین و دورترین رویداد با سرعتی عجیب به اطلاع دیگران می‌رسد، پدیده‌ها و اتفاقات مختلف دارای تأثیرات و تأثرات غیرقابل انکاری به یکدیگر و از یکدیگر هستند.


*در موضوع این نوشته نیز نه تنها ماجرا از این قاعده مستثنی نیست بلکه به هیچ وجه از میزان تأثیری که نتایج مذاکرات ایران و گروه 1+5 بر سطح روابط سیاسی و اقتصادی کشورمان با سایر کشورهای جهان می‌گذارد، غفلتی در میان نیست بلکه سخن از میزان این تأثیرگذاری و سهمی است که افکار عمومی برای این رخداد در زندگی و معیشت خود تصور یا بهتراست بگوئیم توهم کرده‌اند.


* تردیدی وجود ندارد که نتایج مذاکرات بر سهولت یا دشواری تبادلات ارزی و به تبع آن قیمت ارز در بازار، قیمت تمام شده کالاهای وارداتی و به دنبال آن قیمت تمام شده محصولات تولید داخل، شاخص بورس، درآمدهای ارزی و حتی‌ای بسا جای ملک و ساختمان هم با چندین واسطه تأثیرگذار باشد. پس بیراه نیست که در سطوح کلان اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های میان و بلند مدت، گزینه‌های مشروطی که انواع احتمالات برای مذاکرات هسته‌ای در آن تمهید شده باشد، اندیشیده وپیش‌بینی شده اما نکته دغدغه‌آفرین این است که عده‌ای تلاش نمایند جامعه را تحت تأثیر عوامل متعدد و مختلفی قرار دهند که تمام شئون زندگی روزمره خود را به این مذاکرات پیوند بزند و روابط اقتصادی بین آحاد حقیقی و حقوقی کشور نیز مشروط و متوقف این رخداد شود.*وجود چنین اهرم فشاری بر افکار عمومی، در هر دو صورت موفقیت یا شکست مذاکرات به زیان جامعه ایران خواهد بود؛ چرا که در صورت شکست احتمالی گفتگوها که به دنبال زیاده‌خواهی و تحلیل‌های نادرست طرفهای غربی و تأکید ایران بر مواضع حق خود ممکن است اتفاق بیفتد، موج روانی منفی ایجاد شده، بسیار بیشتر از آنچه که باید بر اقتصاد کشور تأثیر خواهد گذاشت. به عبارت دیگر حتی در صورت شکست مذاکرات شرایط برای اقتصاد ایران گرچه احتمالا قدری دشوار می‌شود اما به هیچ وجه غیرقابل مدیریت نخواهد بود چنانکه پیش از این نیز در شرایط به مراتب دشوارتر، ایرانیان، درایت، مدیریت و مقاومت خود را به اثبات رسانده‌اند ولی متأسفانه انتظارات روانی که به اشتباه درجامعه برای نتایج مذاکرات تعریف و تصویر شده است، هزینه‌های کاذب و خارج از منطقی بر اقتصاد کشور تحمیل خواهد کرد.

[HR]
خدايا عاقبت ملت فقيد ايران روبخير كنه به حق علي(عليه اسلام)
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 

Novice Poster
Novice Poster
پست: 55
تاریخ عضویت: شنبه 3 آذر 1386, 11:14 am
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 89 بار

Re: حتما بخوانيد!نان تافتون وکرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات

پست توسط gh742 » سه شنبه 2 خرداد 1391, 9:10 am

این مذاکرات نقطه عطفی در تاریخ ایران است که ما اکنون متوجه آن نیستیم همانند ملی شدن صنعت نفت ایران یا به قدرت رسیدن قاجاریه در ایران

Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1776 بار

Re: حتما بخوانيد!نان تافتون وکرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات

پست توسط ramin-am » سه شنبه 2 خرداد 1391, 9:50 am

پس به خاطر همین نقطه عطف یک عده حق دارن سو استفاده بکنن و بدون دلیل قانع کننده ای خدمات و کلاشون رو با نرخ بیشتری عرضه کنند؟ این دلیل میشه ؟ آیا دولت نباید توی این وضعیت های بحرانی تلاشش رو بیشتر بکنه تا کنترل اقتصاد دستش باشه ؟ حالا اومدیم و توی مذاکرات چیز مثبتی حاصل نشد و اوضاع بدتر شد . باید اون موقع مجوز گرانفروشی عده ای سود جو رو از همین حالا بدیم؟
مسایل بعد از ملی شدن نفت رو هم یادمون نره . تو مواقع حساس نباید همه چیز رو ول کنیم باید بیشتر مراقب باشیم تا تب اجتماع بالا نره . کنترل بحران خودش بخشی از مدریت هست که متاسفانه دولت تو این مدتی که بحرنهای زیادی پیش اومده کاری نکرده و عوض رفع بحران برای خلاصی خودش فشار رو روی حامعه بیشتر کرده . مثلا بحران سکه یا ارز عوض کنترل این وضعیتها تب خرید رو توی بازار سکه و ارز بالا برد تا بحران بیشتر شد . این جو سازی ها رو باید دولت کنترل کنه چون سطح کلانی در کشور دارن .
به رویاهایت بی اندیش ..........

Major II
Major II
پست: 168
تاریخ عضویت: شنبه 10 فروردین 1387, 1:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: حتما بخوانيد!نان تافتون وکرایه تاکسی چه ربطی به مذاکرات

پست توسط sky_pesar » چهار شنبه 3 خرداد 1391, 8:35 am

نقطه عطف ؟ ميشه بيشتر توضيح بديد .

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”