در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

Re: تاباندن لوگوی پپسی بر روی کره ماه در ۱۶ خرداد امسال!

توسط دموکراسی » سه شنبه 16 خرداد 1391 23:35

وقتی خبر رو میگن که فقط تو خاورمیانه قابل رویته پس نتیجه میگیریم که خبر دروغه!

چون فقط مردم خاورمیانه اینجوری رو دس میخورن! :-P
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
S.M.J.Tabib, Present, فدایی سید علی, airplane, Alpha4

Major

Major

نماد کاربر
1212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » چهارشنبه 17 خرداد 1391 09:51

از اولشم این خبر نه پایه عقلی داشت نه علمی...فقط یه مشت ساده لوح و غرب زده که هر اتفاقی و هر ادعایی توسط غرب بشه براشون حجته منتظر دیدن چنین پدیده ای بودن!
برام جالب بود یه کسی که ارسال ماهواره توسط ایران به فضا رو که همه مراجع علمی جهان و سایت های رصد تاییدش کردن رو قبول نداره، چنان این خبر رو با آب تاب به دیگران میگفت و تشویق میکرد که تماشا کنن که آدم فکر میکرد خودش میخواد چنین کاری کنه!
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
Present, A3eman, m-sajedy

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » چهارشنبه 17 خرداد 1391 10:50

anybody نوشته است:از اولشم این خبر نه پایه عقلی داشت نه علمی...فقط یه مشت ساده لوح و غرب زده که هر اتفاقی و هر ادعایی توسط غرب بشه براشون حجته منتظر دیدن چنین پدیده ای بودن!
برام جالب بود یه کسی که ارسال ماهواره توسط ایران به فضا رو که همه مراجع علمی جهان و سایت های رصد تاییدش کردن رو قبول نداره، چنان این خبر رو با آب تاب به دیگران میگفت و تشویق میکرد که تماشا کنن که آدم فکر میکرد خودش میخواد چنین کاری کنه!

البته اینطور که شما میگید هم نیست و با متن شما یه جورایی الان داره تر و خشک با هم میسوزه!
برای مثال برای من که پیگیر اخبار تکنولوژی هستم و دارم پیشرفت علم با سرعت وحشتناک رو میبینم قابل باور بود که همچین اتفاقی بیوفته.

مثلا تا یک سال پیش اگر گفته میشد به زودی میشه از سرعت نور فیلم تهیه کرد و یا اینکه میشه با یه پرینتر اشکال سه بعدی رو چاپ کرد کسی باور میکرد؟
حالا میبینیم که هر دو به واقعیت پیوست
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Night_Raven, mj_piremard, anga2009, CAPTAIN PILOT, behrad90, MASTER, S.M.J.Tabib, ASHKAN95, AGeNiS1, Mahdi1944, Lord_Jason, Solver, DJ Dani, Mohammad 1985, victory67, Present, A3eman, SINA_A300

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

توسط A3eman » چهارشنبه 17 خرداد 1391 10:52

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، ارسال هزاران ایمیل به کاربران ایرانی مبنی بر امکان مشاهده تبلیغ شرکت پپسی کولا بر روی ماه باعث شد تا بسیاری از مردم ایران ساعتی را به رصد شبانه ماه مشغول باشند.

اگرچه این موضوع از ابتدا و با سرچی ساده متوجه فارسی بودن این شایعه شوند اما انتشار این خبر در برخی رسانه های معتبر کشور که عنوان دانشجویان را یدک می کشند باعث شد تا این گمانه در بین مردم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

این رسانه رسمی کشور حتی پا را از این فراتر گذاشته و با برخی متخصصان درباره این رویداد مهم (!) مصاحبه نیز کرده بود.

هرچه هست، شایعه تبلیغ پپسی روی ماه نشان داد هنوز هم جامعه ایران مستعد باور کردن دروغ های بزرگ و با جزئیات زیاد است و اطلاع رسانی این تبلیغ دروغین حتی در بین اقشار تحصیل کرده کشور نیز رواج زیادی پیدا کرده بود.

اگرچه این اتفاق باعث شد تا مردم ایران ساعتی به مشاهده ماه بپردازند و حتی ساعت ها خود را بارها با 119 چک کنند اما در نهایت این پیامک کار را به پایان رساند: " ایرانیهای عزیز شما مقابل دوربین مخفی بودید. دستی برای ماه تکان دهید و با آرامش بخوابید"

از امروز باید منتظر شایعه های جدید بود، زلزله چطور است؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Sami 1993, anga2009, MASTER, Present, anybody

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 17 خرداد 1391 10:57

anybody, از اون حرفها زدیها !!!! نصف مردم باور کرده بودن همه غرب زدن ؟! من که در ارسالهای قبلی گفته بودم این مورد به احتمال قوی دروغ هست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Present, Night_Raven, S.M.J.Tabib, apple2009, anga2009, ASHKAN95, Lord_Jason

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

توسط A3eman » چهارشنبه 17 خرداد 1391 11:01

مساحت کل ماه حدود 38 ميليون کيلومتر مربعه که نصفشو ميبينيم. اگه بخوايم فقط نصف اين نصف رو روشن کنيم ميشه حدود 10 ميليون کيلومتر مربع يعني دقيقاً يک ميليارد زمين فوتبال.
هر زمين فوتبال براي اينکه فقط تا حد معمولي روشن بشه که از ماه پيدا باشه حدود دويست کيلووات نور (ليزر يا هر نور ديگه که تا اونجا برسه) ميخواد. بهينه ترين لامپ ليزري که بازدهيش چهل درصد باشه حدود پونصد کيلووات مصرف برقش ميشه براي يک زمين فوتبال. کل اون مساحتي که گفتم (فقط نصف نصف ماه) ميشه پونصد ميليارد کيلو وات يا پونصد ميليون مگا وات. الآن توليد کل نيروگاه‌هاي برق دنيا فقط 300 ميليون مگاواته يعني يک و نيم برابر اون فقط ميتونه تازه نصف قرص ماه رو که ميبينيم يه کمي روشن کنه.
تازه ميزان نور خورشيد که از اون سطح تو شب چهارده ميتابه به ازاي هر زمين فوتبالش حدود 12 هزار کيلو واته يعني بيش از بيست برابر اون برقي که حساب کرديم. يعني نور ليزري که گفتم با اين مصرفش تازه به يک بيستم نور خود ماه هم نميرسه. پس با اين همه زور هم اصلاً چيزي معلوم نميشه.

روشن کردن فقط نصف سطح ماه به گونه‌اي که از زمين قابل رؤيت باشد، به برقي معادل يک و نيم برابر کل توليد فعلي برق جهان که از تمام نيروگاه‌هاي برق دنيا توليد مي‌شود نياز دارد. اين کار نه تنها الآن بلکه حدأقل در عمر ما انجام شدني نيست.

هزينه‌ي فقط 15 دقيقه انجام چنين کاري معادل حدود 250 ميليارد دلار ميشه که از کل ثروت پپسي هم بيشتره.
آخرين ويرايش توسط A3eman در چهارشنبه 17 خرداد 1391 11:05, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
anybody, ASHKAN95, Lord_Jason, m-sajedy

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 259 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » چهارشنبه 17 خرداد 1391 11:03

anybody نوشته است:از اولشم این خبر نه پایه عقلی داشت نه علمی...فقط یه مشت ساده لوح و غرب زده که هر اتفاقی و هر ادعایی توسط غرب بشه براشون حجته منتظر دیدن چنین پدیده ای بودن!

با سلام
دوست عزیز فکر نمیکنید با این نوع حرف زدنتون دارید به بقیه توهین میکنید.
اولا" خیلی از کاربرای سایت باور نکردن دوما" باقی جواب شما رو باب اسفنجی عزیز داد.
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
pedmehr

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

توسط m-sajedy » چهارشنبه 17 خرداد 1391 11:20

anbody جان ای کاش با لحن آروم تری انتقاد می کردی
....
این خبر هم از اون دسته اداعاهایی بود که اصلا" اساس علمی نداشت .... از همون اول هم باور نکردم
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
Present

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » چهارشنبه 17 خرداد 1391 14:40

اونچه من گفتم بیان تجربه شخصی ام از اطرافیانم بود که نمونه اش رو هم ذکر کردم...حال اینکه برخی هم بودن که شامل این گروه نمیشدن اما بازهم فریب این دروغ بزرگ رو خوردن حسابشون جداست و بجای اینکه از من ایراد بگیرید که چرا به همه گفتی ساده لوح و غربر زده از خودتون بپرسید که بر چه مبنایی چنین قمپزی رو باور کردید و منتظر رویتش بودید؟
البته اینکه خوب بود و لااقل برای فریب خوردگانش ضرری نداشت و ساعتی رو به تماشای جلوه زیبایی از قدرت و نظم پروردگار کردن..
اما آیا همین افراد نیستن که فریب شایعاتی رو میخورن که نتیجه اش میشه حمله کردن به فروشگاه ها و خریدن دلار و طلا و ...
بازم بگید تند میری لابد افراطی ام...؟ باشه...من افراطی ... شما چی؟
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
anga2009, m-sajedy, Sami 1993

Major

Major

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » چهارشنبه 17 خرداد 1391 17:36

هر کسی اینکارو کرده فکر کنم 2هدف داشته:

1_  سنجش میزان شایعه پذیری جامعه

2_ سرعت پخش شایعه و گستردگی پخش شایعه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
nima-rad, crackxy, MASTER, HESAM-007, CAPTAIN PILOT, anga2009

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 17 خرداد 1391 19:37

هرچه هست، شایعه تبلیغ پپسی روی ماه نشان داد هنوز هم جامعه ایران مستعد باور کردن دروغ های بزرگ و با جزئیات زیاد است و اطلاع رسانی این تبلیغ دروغین حتی در بین اقشار تحصیل کرده کشور نیز رواج زیادی پیدا کرده بود.

این خاص مردم ایران نیست. در تمام دنیا شایعاتی از این دست وجود داشته و ایشان باور پذیرند.

غرب زده !

حداقل یک نگاه به جمع می انداختین بعد برچسب میزدین بابا، لابد بنده هم این وسط غرب زده شدم  :-)

من که در جمع دوستان سنترال هر چند از تفکرات متفاوت و گاه متمایل به غرب مشاهده کردم اما به ندرت با جبهه گیری های غیر منطقی و صرفا از روی میل به غرب یا شرق مشاهده کردم. خصوصا در مورد چنین موضوعی ...

بد نیست بگم، من با وجود اینکه به اکثر افراد که در موردش صحبت می کردند می گفتم بعید میدونم چنین چیزی باشد (چون هیچ منبع معتبری براش ندیده بودم و خود موضوع هم باور پذیریش سخت بود) اما اون شب از ساعت 11 خودم را آماده رسد و عکس برداری از ماه کرده بودم !

من نیز مانند دوستان معتقد هستم باور ناپذیر ترین چیزها نیز ارزش این را دارند که انسان شانس حادث شدن را براشون قائل شود. اینطور خواهد بود که شما در جمع افراد آگاه وارد خواهید شد. قصد تقسیم بندی افراد را ندارم، اما اینطور بگم که این را شاید در برخی افراد ساده لوحی بشود خواند اما مطمئناً افراد زیادی هم هستند که با این نگاه چشم به ماه دوخته بودند.

من از این که این اتفاق نیوفتاد بسیار ناراحت شدم، نه چون سر کار رفتم، چون متوجه شدم چنین پیشرفتی اتفاق نیوفتاده است هنوز!

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
nima-rad, ASHKAN95, FARSHAD.ADL, srf020, crackxy, anga2009, MASTER, Cloor Master, AGeNiS1, M.Lawyer, CAPTAIN PILOT, HESAM-007, Mahdi Mahdavi, victory67

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 17 خرداد 1391 22:24

البته فکر نکنم کار پپسی بوده این کار چون هیچ منبع انگلیسی زبان در موردش ندیدم ! کار بچه های داخلی بوده !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
HESAM-007, behrad90, Mahdi Mahdavi, crackxy, ASHKAN95, MASTER, FARSHAD.ADL, AGeNiS1, CAPTAIN PILOT

قبليبعدي