ارتش ایران کشتی آمریکایی را نجات داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5187 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

ارتش ایران کشتی آمریکایی را نجات داد

پست توسط A3eman » پنج شنبه 4 خرداد 1391, 11:31 pm

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از رادیو فردا،نیروی دریایی ایران به کمک یک کشتی باری آمریکایی در دریای عمان که مورد حمله‌ی دزدان دریایی قرار گرفته بود شتافت.
تصویر
به گفته‌ی شرکت کشتیرانی مِرسک (Maersk)، مالک کشتی تکزاس، این کشتی در راه عزیمت به امارات متحده‌ی عربی مورد حمله‌ی دزدان دریایی قرار گرفت و یک کشتی ایرانی اولین شناوری بود که به پیام درخواست کمک آنها پاسخ داد.
به گفته‌ی مالک این کشتی، این کمک‌رسانی ظهر چهارشنبه و در شمال شرقی بندر فُجیره روی داده است.

گفتنی است، روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تایید این خبر گفت: یدنبال درخواست کمک کشتی آمریکایی، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در حال انجام ماموریت و گشتزنی در منطقه بود، به سمت کشتی آمریکایی عزیمت و ضمن برقراری تماس جهت کمک رسانی اعلام آمادگی کرد و قایق‌های مهاجم به محض مشاهده ناوگروه ایرانی از محدوده متواری شده و کشتی آمریکایی ضمن تشکر از اقدام به موقع نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سلامت کامل به مقصد مورد نظر عزیمت کرد.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5187 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

Re: ارتش ایران کشتی آمریکایی را نجات داد

پست توسط A3eman » دو شنبه 15 خرداد 1391, 11:50 am

به گزارش سایت اوباما، انتشار تصویر کمک‌رسانی ناو ارتش ایران به کشتی آمریکایی از چنگ دزدان دریایی، موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های آمریکایی به همراه داشته است.
در ذیل این تصویر که تاکنون بیش از هزار بار در فیس بوک لایک شده و از سوی بیش از ۱۵۰۰ کاربر بازنشر شده است، کامنت‌های قابل توجهی نیز از سوی کاربران آمریکایی مشاهده می‌شود.
تصویر

کارول از بدفورد ماساچوست عنوان کرده است: من به عنوان یک آمریکایی از تلاش و حمایت ارتش ایران در نجات کشتی آمریکایی تشکر می‌کنم.

دیان از ایالت آیووا نیز خاطرنشان می‌کند: شیعیان ایرانی هیچگاه به آمریکا حمله نمی‌کنند. تروریست‌های القاعده که ۱۱ سپتامبر را رقم زدند، توسط عربستانی‌های وهابی آموزش دیده و می‌بینند. پس چرا ما به عربستان حمله نمی‌کنیم؟

دال از نیویورک نیز ضمن لایک کردن این خبر، متن کامل آن را به نقل از پرس تی وی در کامنت خود منتشر کرده است.

کویین از نیوجرسی هم در کامنت خود نوشت که ایران کشوری است که تاکنون به هیچ کشوری حمله نکرده اما کشور ما جنگ‌های زیادی را در جهان به راه انداخته است.

مارتی که یک نقاش آمریکایی و صاحب استودیوی هنری کیسر است، یادآور شده با وجود چنین اتفاقاتی هنوز هم دولت ما می‌خواهد تا ما ایران را دشمن خود بدانیم.

رید از میشیگان عنوان کرده "من احمدی نژاد را دوست دارم!" و شهروند آمریکایی دیگری به نام بونی نیز تصریح کرده است: ایران متشکرم.

این گزارش حاکی است که در میان ۲۵۰ کامنتی که تاکنون روی این مطلب ارسال شده، بسیاری از مردم از نقاط دیگر جهان، این اقدام ایران را تحسین کرده‌اند.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”