در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

روسیه آماده کمک به ساخت دومین نیروگاه اتمی ایران است

توسط HORLIKAN » سه شنبه 9 خرداد 1391 22:27

معاون شرکت روسی "روس اتم" در گفتگو با رسانه ها از آمادگی این شرکت برای کمک به ایران برای ساخت یک یا دو نیروگاه دیگر محل نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از "ایتارتاس"، " نیکلای اسپاسکی" معاون شرکت روس اتم روز سه شنبه اعلام کرد شرکت روس اتم حاضر است در صورت به صرفه اقتصادی و سیاسی بودن، به ساخت یک یا دو نیروگاه اتمی در محل نیروگاه اتمی بوشهر به ایران کمک کند.

وی گفت قطعنامه های شورای امنیت هم ممانعتی برای این مسئله ندارد و رایزنی های اولیه در این خصوص در جریان است.

خاطرنشان می شود رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان سه روز پیش از برنامه ایران برای ساخت نیروگاه دوم هزار مگاواتی در بوشهر خبرداد و گفت : موضوع غنی سازی 27 درصدی یک مسئله مورد بحث و تکنیکی بین ایران و آژانس است و به هیچ وجه تخطی محسوب نمی‌شود.

فریدون عباسی خاطرنشان کرد: قصد داریم دو نیروگاه دیگر نیز راه اندازی کنیم و در سال آینده در بوشهر از نوع هزار مگاواتی شروع خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ما سابقه ساخت نیروگاه در کشور را نداشته ایم بیان کرد: باید در این زمینه طراحی را به پایان برسانیم و نیاز به استفاده از نیروهای خارجی داریم.

نميدونم اينو بايد گذاشت پاي پرويي روسها  . يا مديريت صحيح و بي خط و خش سازمان اتمي ايران
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, pedmehr, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, dolphine, sroasha, M.Lawyer, CentralWeb, crackxy, Goebbels, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: روسیه آماده کمک به ساخت دومین نیروگاه اتمی ایران است

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 10 خرداد 1391 01:16

گویا کشور دوست و برادر روسیه بازم با کسری بودجه مواجه شده
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
HORLIKAN, panda64, M.Lawyer, chad, sroasha, pedmehr, apple2009, shaman, Lord_Jason, ne13, Pedram.L, viper, azarakhsh45, m-249, Reza6662, FREE MAN

Major II

Major II

نماد کاربر
656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

توسط dolphine » چهارشنبه 10 خرداد 1391 08:24

خدا به ملت رحم کنه ... بازم باید گشنگی بکشیم و ماشین هارو گرون گرون بخریم و برای ویزا گرفتن التماس کنیم و قاچاقی به این ور و اونور بریم و .....
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .

پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
HORLIKAN, Pedram.L, azarakhsh45

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » چهارشنبه 10 خرداد 1391 11:15

با سلام
از همین جا از مدیر شرکت روس اتم  تشکر میکنم خیلی ممنون شما شر نرسون خیر پیشکش هنوز همون اولی که با قیمت خون استالین برای ما ساختین کامل راه نیفتاده
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
HORLIKAN, Pedram.L, azarakhsh45, Present

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » چهارشنبه 10 خرداد 1391 11:41

m1234 نوشته است:با سلام
از همین جا از مدیر شرکت روس اتم  تشکر میکنم خیلی ممنون شما شر نرسون خیر پیشکش هنوز همون اولی که با قیمت خون استالین برای ما ساختین کامل راه نیفتاده

ا-نیروگاه بوشهر کارش تمام شده و عملا تکمیل است.
2-سندت را در مورد قیمت تمام شده نیروگاه بوشهر ارئه بده که ما هم بدانیم از کجا متوجه شدی قیمتش اینقدر بالا بوده.
3-چه اشکالی داره ما از امکانات دیگر کشورها برای ساخت نیروگاههای بزرگ تا زمان دسترسی به توانمندی ساخت انها استفاده کنیم.ایران ساخت نیروگاهها را به همه کشورهایی که دارای توانمندی هستند پیشنهاد داده حالا در این میان روسها قصد همکاری دارن مشکلش چیه؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
mohamadmahdi, Present

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 10 خرداد 1391 12:37

HASAN BARATi

جناب آقاي براتي ميشه توضيح بدي كه اين نيروگاه از چه سالي  به دسته روسها داره ساخته ميشه؟

وكلا چند سال طول ميكشه كه يك نيروگاه از صفر تا 100 ساخته بشه؟
و اصولا شما توجيهي داري  در مورد اين موضوع كه روزنامه همشهري ساله 86 نوشته بود فروردين 87 نيروگاه بوشهر وارده مدار ميشه ؟ خودم با چشمه خودم خوندم آرشيو هم داره ميتونيد بريد بخونيد

سندت را در مورد قیمت تمام شده نیروگاه بوشهر ارئه بده که ما هم بدانیم از کجا متوجه شدی قیمتش اینقدر بالا بوده.

شما چه سندي داي كه با قيمت متعارف ساخته شده؟؟؟ همه عالم و آدم حتي خوده شما ميدونيد (ولي نميخايد باهاش كنار بيايد)كه ايران براي ادامه حياتش باج هاي بي حساب و كتابي به روس ها ميده ولي همين روس هاي نامرد و بي دين رئيس جمهورشون كه آقاي پوتين باشه قبله اينكه از كرملين بياد بيرون نامه تحريم ايران رو امظا و موافقت كرد.

من نميفهمم چرا شما از يه كشور كه خطرناك ترين مافياي دنيا رو داره .مردمانش هم به نامردي و دو دوزه بودن و خيانت زبان زد هستند دفاع ميكنيد؟.حالا واي به حال سران كشورش.شما از چيه اينها دفاع ميكنيد؟

3-چه اشکالی داره ما از امکانات دیگر کشورها برای ساخت نیروگاههای بزرگ تا زمان دسترسی به توانمندی ساخت انها استفاده کنیم.ایران ساخت نیروگاهها را به همه کشورهایی که دارای توانمندی هستند پیشنهاد داده حالا در این میان روسها قصد همکاری دارن مشکلش چیه؟؟؟

علتش اينكه روسها شديدا عاشق چشم و ابروهاي مخملي مسئولين ما شدن. . كيه بهتر از ايران ميتونه منافع روسها رو تامين كنه

وقتي با غرب كنار ميان ايران رو تحريم ميكنند وقتي كنار نميان از ايران دفاع ميكنند .

جالبه بدونيد اون موقع كه جنگه اوستيا جنوبي بود پوتين(عليه لعنه) گفت ما قضيه اتمي ايران رو وتو ميكنيم.(من در اين مورده هيچي نميگم خودتون درك كنيد مسئله رو)
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
ASHKAN95, azarakhsh45, Present, Night_Raven, sroasha, DJ Dani, shaman

Major II

Major II

no avatar
181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

توسط f14tomcat » چهارشنبه 10 خرداد 1391 15:59

به به!فکرکنم پول نفت زیادآوردیم!مشتری دایمش اومده بگیره وبره!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
azarakhsh45

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » چهارشنبه 10 خرداد 1391 17:34

HASAN BARATY نوشته است:
m1234 نوشته است:با سلام

2-سندت را در مورد قیمت تمام شده نیروگاه بوشهر ارئه بده که ما هم بدانیم از کجا متوجه شدی قیمتش اینقدر بالا بوده.

با سلام
1-نیروگاه بوشهر هنوز با 100%قدرت اسمی خودش 1000مگاوات وارد مدار نشده.
2-شما سند رو کن که قیمت تمام شده همان 900 میلیون دلار هست طبق قرارداد این نیروگاه باید حداکثر تا سال 99 میلادی تحویل داده میشود ولی سال 99 شد 2011 در بازه های مختلف زمانی هم از سوی 2 طرف عدم تکمیل به موقع مشکلات مالی عنوان میشد یعنی روسیه پول می خواسته تازه اگر همون 900 میلیون دلار هم که شده باشه با این همه تاخیر اگر بخواییم حساب کنیم یه ضرر میلیاردی به مملکت به صورت مستقیم و غیر مستقیم وارد شده.
3-اگه قرار به همکاری واستفاده از امکانات دیگر کشور ها باشد شرکت های آلمانی فرانسوی خیلی تکنولوژی بهتری از روسها می تونن در اختیار ما بزارن.
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
HORLIKAN, sroasha

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » چهارشنبه 10 خرداد 1391 17:42

HORLIKAN نوشته است:
HASAN BARATi

جناب آقاي براتي ميشه توضيح بدي كه اين نيروگاه از چه سالي  به دسته روسها داره ساخته ميشه؟

وكلا چند سال طول ميكشه كه يك نيروگاه از صفر تا 100 ساخته بشه؟
و اصولا شما توجيهي داري  در مورد اين موضوع كه روزنامه همشهري ساله 86 نوشته بود فروردين 87 نيروگاه بوشهر وارده مدار ميشه ؟خودم با چشمه خودم خوندم آرشيو هم داره ميتونيد بريد بخونيد

سندت را در مورد قیمت تمام شده نیروگاه بوشهر ارئه بده که ما هم بدانیم از کجا متوجه شدی قیمتش اینقدر بالا بوده.

شما چه سندي داي كه با قيمت متعارف ساخته شده؟؟؟ همه عالم و آدم حتي خوده شما ميدونيد (ولي نميخايد باهاش كنار بيايد)كهايران براي ادامه حياتش باج هاي بي حساب و كتابي به روس ها ميده ولي همين روس هاي نامرد و بي دين رئيس جمهورشونكه آقاي پوتين باشه قبله اينكه از كرملين بياد بيرون نامه تحريم ايران رو امظا و موافقت كرد.

من نميفهمم چرا شما از يه كشور كه خطرناك ترين مافياي دنيا رو داره .مردمانش هم به نامردي و دو دوزه بودن و خيانت زبان زد هستنددفاع ميكنيد؟.حالا واي به حال سران كشورش.شما از چيه اينها دفاع ميكنيد؟

3-چه اشکالی داره ما از امکانات دیگر کشورها برای ساخت نیروگاههای بزرگ تا زمان دسترسی به توانمندی ساخت انها استفادهکنیم.ایران ساخت نیروگاهها را به همه کشورهایی که دارای توانمندی هستند پیشنهاد داده حالا در این میان روسها قصد همکاریدارن مشکلش چیه؟؟؟

علتش اينكه روسها شديدا عاشق چشم و ابروهاي مخملي مسئولين ما شدن. . كيه بهتر از ايران ميتونه منافع روسها رو تامين كنه

وقتي با غرب كنار ميان ايران رو تحريم ميكنند وقتي كنار نميان از ايران دفاع ميكنند .

جالبه بدونيد اون موقع كه جنگه اوستيا جنوبي بود پوتين(عليه لعنه) گفت ما قضيه اتمي ايران رو وتو ميكنيم.(من در اينمورده هيچي نميگم خودتون درك كنيد مسئله رو)

سلام
1-اولا طرفت را اشتباه گرفتی.بسیاری از نوع تفکرات من اگاهند بنابراین ادعای حمایت از روسها تنها از کوته بینی و نااگاهی بیان کننده ان ناشی می شود.
2-بطورکلی هیچ کشوری عاشق کشور دیگری نیست و همه کشورها بر اساس منافعشون با یکدیگر ارتباط برقرار میکنن پس هیچ دوست دائمی و هیچ دشمن دائمی وجود نخواهد داشت.
3-روسها با توجه به مطلب بالا که توضیحش خیلی مفصله پذیرفتن در ایران این راکتور را تکمیل کنن.حالا اولا یادت باشه این راکتور را قراربوده المانی ها تکمیل کنن که باز به همان دلایل کوتاهی کردن.ایران پس از سالها تلاش برای وادار کردن المان و حتی کشوری مثل زاپن برای تکمیل سرانجام با چراغ مثبت روسیه مواجه شد.اگر چه در این مدت سنگ اندازی های زیادی کردن سرانجام ان را تکمیل کردن کاری که دیگران نتنها نخواستن انجامش دهند هر اقدامی هم لازم بود برای جلوگیری از ساختش توسط دیگران انجام دادن.همین الان هم ایران پیشنهاد ساخت دو راکتور هر کدام با توان 1200 مگاوات را روی میز دارد ولی هیچکس جز روسها حاضر به کمک برای ساختن ان نشدن.در شرایطی که کشور در یک برنامه 10 ساله قصد دارد راکتور سایز متوسط خود را بسازد مشخص است کارشناسان اتمی ما باور دارن ما در اینده حتی میان مدت قادر به ساخت راکتورهای سایز بزرگ نیستیم بنابراین حالا که خودمان نمی توانیم بسازیم هیچ کشوری هم حاضر به همکاری نیست نمیشود تنها کشوری که چنین نیروگاهی را در کشورساخته و اماده همکاری مجدد هم است را کنار گذاشت.
4-در مورد سند قیمت هم باز یکبار دیگر تاکید میکنم حرف های کوچه بازاری برای من ارزشی ندارد هر کس ادعایی دارد سند ان را هم باید ارائه بده.من ادعایی نکردم که سند بیاورم چون حد و اندازه خودم را می دانم و بر این اگاهم که بعنوان یک فرد غیر مسئول هیچگاه به چنین اطلاعاتی دسترسی ندارم که چنین بیانیه قیمتی ارائه کنم.پس این حرف های کودکانه و این را عالم و ادم میدانن را کنار بگذار و سندرو کن.
4-در مورد نیاز ایران به روسیه هم کلا باز چنان پی را کج گذاشتی که احتمالا از انطرف کهکشان راه شیری سر دراوردی!!!چند مورد از این  
باج های بی حساب و کتاب را بیان کن ما هم اگاه بشیم.
پس مخلص کلام اولا کشورها تنها بخاطر منافعشون با ما همکاری میکنن و در این بین در بحث اتمی تنها روسها حاضر به همکاری هستند.

ثانیا وقتی مبحث هزینه میکنیم باید به مسائل دیگر هم توجه کنیم که بطور کلی غرب خواهان عدم وجود هر فناوری برتر از جمله اتمی در ایران بود و در این کار هم هیچ کوتاهی نکرد روسها با وجود انکه رفتار چندان مناسبی نداشتند با تکمیل این نیروگاه هم باعث شدن موضع ایران در بحث غنی سازی محکمتر شود چون قبلا ما غنی سازی میکردیم ولی راکتوری نداشتیم ولی حالا با وجود این نیروگاه ما به راحتی میتوانیم عدم اطمینان به بیگانه و نیاز به تامین سوخت در داخل را گوشزد کنیم و از طرف دیگر اصل اهمیت راهبردی وجود نیروگاه اتمی را از بین برده و دیگران را هم مجاب به حضور در ساخت نیروگاههای جدید در ایران کنیم.حالا برای این من مثالی ذکر میکنم .در ابتدایی که کشور تلاش برای توسعه صنعت پتروشیمی را اغاز کرد بسیاری از کشورهای غربی و زاپن اماده همکاری با ما نبودن به این بهانه که مصارف چندگانه دارد.ولی بعد از انکه ما طرح ها را به هر شکلی جلو بردیم میبینیم که این کشورها هم وارد عرصه شدن.چون وقتی یکی یا ده تا از اینها ساخته شد دیگر فرقی نمیکنه این مثلا بشود صدتا.پس در بحث قیمتی باید علاوه بر نگاه به مسائل مربوط به ظرفیت تولید برق به مسائل پیرامونی ساخته شدن چنین نیروگاهی هم اشاره کرد.
و سرانجام انکه امیدوارم این ادعاهای ضد روسی واقعا با حسن نیت باشه چون اوایل انقلاب هم یک عده ای شعار مرگ بر شوروی سر میدادن ولی این نه به معنای واقعی برای نشان دادن روحیه استقلال طلبی افراد بلکه برای این بود که ان را جایگزین شعار ضد امریکائی و اسرائیلی کنن.من دعا میکنم واقعا این حرف ها از روی حسن نیت و بخاطر ازرده خاطر بودن از ستم بیگانه باشد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
dolphine, demorgan, anga2009, Java, reza4087, mohamadmahdi, Present

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

توسط chad » چهارشنبه 10 خرداد 1391 18:30

شاید هم مسئولین ما برای گرفتن یک سری امتیازات  مهم مثل باز گرداندن صید ماهی خاویاری به طور کامل-حق اکتشاف بیشتر در دریای خزر-اجازه برداشت نفت از خزر و .....قراره تا سال 3000 پول به روسها بدن تا یک نیروگاه هزار مگاواتی اونهم به صورتی که بعد از استارت براده اهن-ته سیگار-شیشه نوشابه اونور ابی و ....وارد مدار بشه و با هزینه بیشتر تا سال3060  به مدار باز گرده قراره این قرارداد مهم رو با روسها ببندند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب chad تشکر کرده اند:
jiyar rojhelat, azarakhsh45

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
179

تشکر کرده: 113 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 مهر 1386 19:00

بی سرزمین تر از باد

آرشيو سپاس: 289 مرتبه در 58 پست

توسط jiyar rojhelat » چهارشنبه 10 خرداد 1391 18:33

متن خبر  تصحیح  می شود:
((((معاون شرکت روسی "روس اتم" در گفتگو با رسانه ها از آمادگی این کشور  برای کمک به  خالی  کردن جیب ملت  و مکیدن خون  مردم  دوست و برادر کشور  ایران،خبر داد)))))) :?  ::sa
واقعا این روسها کی  قابل اعتماد بودند که حالا بتوان به  سخنانشون اعتماد کرد؟
به  نظر من  موضوع لج و لجبازیه. ایران از  لج امریکا و دول  غربی می خواد پولش رو بده به روسها و روسها هم در عوض  تحریم های  شورای  امنیت  رو  تایید می کنند و همچنین  به ما اس300 نمی دهند و در  عوض  کد سیستم دفاعی ما ر و به ا س  ر ا  ی  ی ل می دهند. :x
دستم بوي گل مي داد . مرا به جرم چيدن گل محكوم كردند. ولي كسي نيانديشيد شايد گلي  كاشته باشم. چه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jiyar rojhelat تشکر کرده اند:
HORLIKAN, azarakhsh45, dolphine