در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

لئون پانه تا: طرح حمله نظامی به ایران آماده است

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 10 خرداد 1391 16:24هروقت استراتژي آمريكارو ميبينم ياده استراتژي خودم ميفتم. يه گلدون تو خونمون داريم 2 ساله پيش نيت كردم خاكشوعوض كنم و هر روز بلا استثنا به خودم ميگم فردا ديگه 100 درصد عوضش ميكنم وهمچنان آمريكا ايران را تهديد ميكند


افاضاتي از پدر بزرگه عروس:

لئون پانه تا: طرح حمله نظامی به ایران آماده است
منبع:دویچه ووله

لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی "ای بی سی" تأیید کرد، چنانچه مذاکرات اتمی با ایران به نتیجه نرسد، ایالات متحده طرح‌هایی را برای حمله احتمالی نظامی به ایران آماده کرده است.
وزیر دفاع آمریکا با حضور در برنامه "این هفته"ی شبکه تلویزیونی "ای بی سی"، گفت، چنانچه شرایط ایجاب کند، طرح حمله نظامی به ایران آماده است. به گفته‌ی لئون پانه‌تا، ایالات متحده تمامی تلاش خود را برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به کار خواهد برد. وی افزود، واشنگتن طرح‌هایی را برای "زمان‌های حساس و به منظور دفاع از کشور" آماده کرده است.

پانه‌تا تاکید کرد: «فرض اساسی بر این است که نه آمریکا و نه جامعه‌ی جهانی اجازه ساخت بمب اتمی را به ایران نخواهند داد.»

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به سخنان دنیل شاپیرو، سفیر ایالات متحده در اسرائیل در مورد آمادگی آمریکا و تنظیم طرح حمله احتمالی نظامی علیه ایران، گزینه‌ی دیپلماسی را برای حل مناقشه اتمی غرب با ایران "ترجیح" آمریکا و متحدانش دانست و خاطر نشان ساخت که جامعه جهانی در مواجه با ایران "یکپارچه" است.

با این حال وی تأکید کرد که در اختیار داشتن سلاح اتمی از سوی ایران به هیج‌وجه مورد قبول واقع نخواهد شد.http://khabarfarsi.com/ext/2679413
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
FREE MAN, zoornachi, Shahbaz, anybody, malmal1369, reza_glb, CentralWeb, كيارش, sevrous, mj_piremard, Present, SEAFARER, Mahdi1944

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: لئون پانه تا: طرح حمله نظامی به ایران آماده است

توسط saeedjiji » چهارشنبه 10 خرداد 1391 18:25

خوشم میاد هیچ وقت نمیخوان بفهمن گردن کلفت بازی و تهدید دیگه جایی در دیپلماسی ایران نداره

7 ، 8 سال پیش چرا خوب جواب میداد ولی الان ...

نشون میده که هیچ گزینه‌‌ی دیگه ای براشون باقی نمونده .


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
sky_pesar, Present, anybody, كيارش, mohamadmahdi, CentralWeb

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

Re: لئون پانه تا: طرح حمله نظامی به ایران آماده است

توسط dolphine » شنبه 7 مرداد 1391 13:34                                                                      هدف آمریکا از اعلام تاریخ دقیق حمله به ایران چیست؟«لئون پانه تا» ، وزیر دفاع آمریکا، اخیراً طی گفت و گویی با روزنامه «واشنگتن پست »اعلام کرده است که اسرائیل برنامه ریزی کرده بین ماه های «آوریل تا ژوئن»، یعنی در بهار آتی به ایران حمله کند. اما به راستی تعیین این تاریخ دقیق چه معنایی دارد ؟

«لئون پانه تا» ، وزیر دفاع آمریکا، اخیراً طی گفت و گویی با روزنامه «واشنگتن پست »اعلام کرد اسرائیل برنامه ریزی کرده بین ماه های «آوریل تا ژوئن»، یعنی در بهار آتی به ایران حمله کند. سخنان پانه تا بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان پیدا کرد و برداشت های مختلفی از آن شد؛ اما سوال این است که هدف اصلی وی از بیان این اظهارات چه بوده است؟

هرچند بیشتر رسانه ها، به ویژه رسانه های غربی، سخنان اخیر پانه تا را در راستای سیاست اعلامی ایالات متحده مبنی بر تلاش برای بازداشتن رژیم اسرائیل از حمله یک جانبه به ایران ارزیابی کرده اند، اما ظاهرا اهداف دیگری در این میان وجود دارد .

در حقیقت، کاخ سفید از بحرانی نگه داشتن فضا در مورد برنامه هسته ای ایران سود می برد و به این وسیله قصد دارد با جدی نشان دادن خطر حمله رژیم اسرائیل، وسیله ای برای اعمال فشار دیپلماتیک بر ایران بیابند. نشانه ای که می توان در اثبات این مدعا از آن سود جست، تعیین تاریخ دقیق حمله احتمالی رژیم اسرائیل است. دلیلی که «پانه تا » برای اعلام تاریخ مذکور بیان کرده این است که ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، تاریخ مذکور را به عنوان دوره ای حیاتی ارزیابی کرده که پس از آن ایران به «مرحله مصونیت» خواهد رسید.

اما آنچه باراک در مصاحبه ای در نوامبر گذشته اظهار داشت این بود که نمی تواند پیش بینی کند این مرحله چه زمانی فراخواهد رسیداما چرا «پانه تا »دقیقاً سه ماهه دوم سال میلادی جاری را به عنوان تاریخ حمله ذکر کرده است؟ در حقیقت ارتباط آشکاری که میان دوره آوریل تا ژوئن با مثلث آمریکا – اسرائیل – ایران وجود دارد، انقضای دوره تأخیر شش ماهه ای است که اتحادیه اروپا برای تحریم نفت ایران تعیین کرده است.

به این ترتیب، آمریکا تلاش دارد با قرار دادن تهدید حمله احتمالی نظامی رژیم سرائیل در همین بازه زمانی، یعنی دوره آغاز احتمالی تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا ، ابزارهای خود را برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران جهت واداشتن ایران به پذیرفتن خواسته هایش در مورد برنامه هسته ای افزایش دهد. باید توجه داشت که وزارت دفاع آمریکا، از اعلام خبر تعویق مانور نظامی مشترک با رژیم اسرائیل نیز استفاده مشابهی کرد. پس از لغو این مانور نظامی که بنا بود روز ۱۵ ژانویه برگزار شود، برخی منابع خبری آمریکایی گزارش دادند مقاماتی در وزارت دفاع آمریکا که نخواسته اند نامشان فاش شود، لغو مانور را به درخواست رژیم اسرائیل اسرائیل دانسته و ابراز نگرانی کرده اند که دولت این کشور بخواهد با این کار، از رو شدن دستش جلوگیری کرده و خود را برای حمله به ایران در بهار سال جاری میلادی آماده نگه دارد.

دلیل دیگر در اثبات این ادعا که هدف از سخنان پانه تا فشار بر ایران بوده، این حقیقت است که سخنان مذکور با اظهارات قبلی مقامات آمریکایی در تناقض است. ایالات متحده در پیامی که ماه گذشته به واسطه ژنرال دمپسی به اسرائیل منتقل کرد، این بود که در صورت وارد شدن اسرائیل به جنگ با ایران بدون مشورت با واشنگتن، ایالات متحده به هیچ وجه این کشور را همراهی نخواهد کرد. با این حال در مطلبی که واشنگتن پست به نقل از پانه تا منتشر کرده، بیان شده که ایالات متحده تعهدی ۶۰ ساله به حفظ امنیت اسرائیل دارد و در صورتی که مراکز جمعیتی اسرائیل در معرض خطر باشند، آمریکا خود را متعهد به دفاع از این کشور می داند.

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت سخنان اخیر پانه تا چیزی بیش از تلاش برای بر هم زدن جو روانی علیه ایران نیست و در واقع هنوز قطعیتی در مورد اقدام نظامی علیه ایران چه در اسرائیل و چه در غرب وجود ندارد. آمریکا تلاش دارد تا با واقعی نشان دادن تهدید، جمهوری اسلامی ایران را وادار به پذیرش خواست های خود نماید. بدون شک آمریکا از تبعات جدی حمله احتمالی علیه ایران آگاه است و با ارزیابی که از توان ایران دارد، حاضر به پذیرش چنین ریسکی نخواهد بود.

به گزارش تابناک،این سخنان مقامات آمریکایی و غربی البته یک طرف معادله است و آنان از طرف دیگر معادله یعنی ایران سخن نمی گویند . طرفی که خود به اهمیت ، توان و نفوذش اطلاع دارند ، اما در همین جنگ روانی طبیعی است که سخنی از آن به میان نیاید ، اما گاه عمل بی تردید نکته ها عیان خواهد شد.
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
كيارش, Shahbaz, victory67, hermes_PERSIAN

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

Re: لئون پانه تا: طرح حمله نظامی به ایران آماده است

توسط dolphine » دوشنبه 9 مرداد 1391 09:40

آمریکا نقشه حمله به ایران را به نتانیاهو نشان داد!
روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» مدعی شده است که مقامات آمریکایی برای اغوای نتانیاهو برای حمله نکردن به ایران، بخشی از طرح‌هایی را که آمریکا برای این کار آماده کرده است، به وی نشان داده‌اند.

آمریکا طرح‌های خود برای حمله احتمالی به ایران را به نتانیاهو نشان داده‌ است.
به گزارش «تابناک»، روزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شده است که ایالات متحده، طرح‌های احتمالی خود برای حمله به ایران را به نتانیاهو ارائه کرده است.

بنا به گفته یک مقام ارشد آمریکایی، این کار توسط «تام دونیلون»، مشاور امنیت ملی آمریکا انجام شده است.

بنا بر این گزارش، دونیلون در سفر دو هفته پیش خود به سرزمین‌های اشغالی، در این مورد به نتانیاهو اطلاعات داده است. بنا به گفته مقام نا‌شناس آمریکایی، نتانیاهو در مهمانی شامی به مدت سه ساعت، میزبان دونیلون بوده و در بخشی از این نشست، «یاکوف آدمیرور» مشاور امنیت ملی اسرائیل نیز حضور داشته است.

این گزارش می‌افزاید، دونیلون به دنبال این بوده است که روشن سازد آمریکا با جدیت به دنبال این است که اگر مذاکرات با ایران به بن‌بست برسد، ایالات متحده برای رویارویی نظامی با ایران آمادگی دارد و گفته که سخن گفتن در مورد این آمادگی، تنها برای فریب دادن اسرائیلی‌ها نیست.

این در حالی است که گفت‌وگوهای دونیلون در اسرائیل، مهمترین گفت‌وگوهای طرفین در هفته‌های اخیر است؛ در این مدت، کلینتون وزیر خارجه و نیز ویلیام برنز، معاون وزیر خارجه به اسرائیل سفر داشته‌اند.

بر پایه گفته مقام آمریکایی، دونیلون اطلاعاتی درباره تسلیحات و قابلیت‌های نظامی آمریکا برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران و از جمله تأسیساتی که در اعماق زمین هستند، به طرف اسرائیلی داده است؛ اما یک مقام دیگر آمریکایی ـ که در همین گفت‌وگو‌ها حضور داشته‌ ـ گفته است: «بر پایه منابع اطلاعاتی ما، هنوز فرصت برای دیپلماسی وجود دارد و عملیان نظامی ضرورتی ندارد».

مقامات آمریکایی و از جمله سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده‌اند.

از سوی دیگر، روزنامه اسرائیلی ادعا کرده است که مایکل دانلی، فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفته است که بمب‌هایی به وزن پانزده تن برای حمله به تأسیساتی شبیه تأسیسات فردو آماده شده است؛ این بمب‌ها در ماه‌های اخیر، مسیر آماده‌سازی را پشت سر گذاشته‌اند.

گفتنی است، تلاش مقامات آمریکایی برای آرام کردن اسرائیلی‌ها، این هفته هم ادامه می‌یابد و لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا، چهارشنبه این هفته به سرزمین‌های اشغالی می‌رود تا با نتانیاهو و باراک، وزیر جنگ صهیونیست‌ها دیدار کند؛ افزون بر این، یک روز پس از گفت‌وگوی آقای باقری و خانم اشمید در استانبول ـ که اطلاعات زیادی درباره آن منتشر نشده است ـ لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل با کا‌ترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کرده و نگرانی‌های خود در مورد به پیش رفتن ایران در مسیر هسته‌ای را ابراز داشته است.
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
كيارش, Shahbaz, ASHKAN95, apadana11


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان