در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

Re: بسته پیشنهادی رئیس‌جمهور ایران برای نجات اقتصاد جهان!

توسط CentralWeb » چهارشنبه 17 خرداد 1391 23:55

FREE MAN,  جان

سوالی داشتم
در زمان جنگ تحریم بودیم و این عدد بالاست و در زمان دولت های قبل از دولت فعلی ممکنه به خاطر زد و بندهای پشت پرده در ظاهر تحریم بوده ولی عملا تحریم انچنانی وجود نداشته
و این عدد پایین و پایین تر اومده...

تا میرسیم به دولت فعلی که تحریم ها علیه ایران به خاطر مسائل مهمی ازجمله انرژی هسته ای چندین و چند برابر میشه و میشه تحریم های فعلی رو با تحریم های زمان جنگ مقایسه کرد و شاید بالا بودن عدد به همین دلیل باشه...
به نظرم حتی این مذاکرات ۵ بعلاوه ۱ یکی از نتیجه ها و برهان های تحریم های شدید ایران هست که البته اگرچه فشار زیادی به مردم میاد ولی کشورهای غرب و اقتصاد درحال نابودشون با تحریم ایران عملا دارن قبر خودشون رو میکنن و دستی دستی خودشون رو نابود میکنند...
اقتصاد غرب هم به احتمال بسیار زیاد و بنا به پیشبینی ها رو به فروپاشی و بالاخره نابودیست ، امسال نشد ده سال اینده/شک نکنید

در زمان جنگ اگرچه ما تحریم بودیم اما تحریم ها با هدایت امام ره به فرصت تبدیل میشدند و الان نتیجش رو می بینیم... اکنون نیز همین روال هست و باید بتونیم تحریم ها رو تبدیل به فرصت کنیم...

کشوری که بخواد از جهان سوم به جهان دومی و اولی تبدیل بشه بنا به نظر اقتصاد دانان غربی فشاری مضاعف به نسلی از ان جامعه تحمیل میشه و به نظر بنده بدبختانه یا خوشبختانه اون نسل ، نسل ماست...

باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
Sami 1993, srf020, FREE MAN, AGeNiS1, Present, malmal1369, Solver, anga2009

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » پنج شنبه 18 خرداد 1391 02:36

CentralWeb,  

اینکه تحریم ها در این چند دهه صرفا به فرصت تبدیل شدند پایه عقلانی نداره , هیچ کشوری ( خصوصا به قول شما یک کشور جهان سوم )  از تیرگی روابط سیاسی اقتصادی با سایرین سود نمیبره .

در اقتصاد وابستگی متقابل یک اصل هست . وابستگی اقتصادی یک نیاز و فرصت برای هر کشور محسوب میشه نه تهدید ! اقتصاد مدرن دنیا بر پایه همین هم وابستگی بنا شده ... پیشنهاد میکنم در مورد مزیت نسبی و مزیت مطلق در اقتصاد و تئوری آدام اسمیت در کتاب ثزوت ملل مطالعه کنید .

اینکه با وارد شدن به جزئیات و با بیان مثال و نمونه بخواهیم تحریم ها رو فرصت, دلیل پیشرفت یا حتی بی اثر نشون بدیم غلط هست .

چیزی که در اقتصاد کلان اثبات شده هست اینه که وارد شدن هرگونه خلل ( در اینجا تحریم ها ) در هم وابستگی اقتصادی منجر به ضرر و کاهش  بازده اقتصادی خواهد شد . این یک اصل هست و حرف و گفت های سیاسی هم در حقیقت این موضوع تاثیر نخواهد داشت .

-------

اما در مورد نابودی اقتصادی اروپا و غرب هم بنده یکبار دیگر عرض کردم که این یک روال هست . وجود چرخه تجاری از اصول و بدیهیات اقتصاد هست. هر اقتصاد پویا و دینامیک در طول زمان رکود و متعاقبا رونق اقتصادی رو تجربه خواهد کرد و هیچ سقوط، نابودی یا فروپاشی در کار نیست . برای مثال هم رکود اقتصادی دهه 30 آمریکا یا دهه 90 ژاپن به مراتب شدید تر از رکود موجود بوده .

این اولین باری نیست که اقتصاد دنیا با چنین وضعیتی روبرو شده و مطمئنا هم آخرین بار نخواهد بود . پس بیایم کمی منطقی تر به جهان دور و برمون نگاه کنیم .

در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
M.Lawyer, FREE MAN, Mohammad.Jafar, ASHKAN95, MASTER, masieh, Solver, nima-rad, m-sajedy, sroasha, AGeNiS1, Night_Raven, Ghost Rider, CAPTAIN PILOT, FARSHAD.ADL, Reza6662, DJ Dani, Lord_Jason, shaman, crackxy

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 18 خرداد 1391 03:36

برخی نظرات نشان دهنده فرهنگ ماست که رو به زوال است...

عزیزان مدعی برای اقتصاد این کشور چه کرده اند که حال طلب کار هستند؟
متاسفانه مردم ما فرهنگ اقتصادی ندارند...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Present, anga2009, malmal1369

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 18 خرداد 1391 10:19

pedmehr,  

بحث اقتصاد غرب را قبلا داشتیم و قصد تکرار اون نیست.

اما در مورد سیاست انزوای اقتصادی بد نیست یک نکته را یاد آور بشم. به هیچ وجه قرار نیست ما یک اقتصاد مستقل داشته باشیم. ما با فرانسه برای پروژه های نفتی کار کردیم، مطمئن باشید با انگلیس و آمریکا هم حاضر به کار کردن هستیم. مگر آنها شرایطی پیش بیاورند که بخواهند از دریچه اقتصاد وارد حوزه های دیگر مثل فرهنگ شوند.

فکر کنم در سنترال قبلاً گفته باشم این را:

... با توجه به این مسائل روشن است ما نیازمند کمک گرفتن از قدرت ها هستیم برای پیشرفت. اما در این بین برخی قدرت ها مانند آن چیزی که غرب می نامیم و بدون فهرست کردن کشورها بر همگان روشن است کدام دسته از کشورها مد نظر است، در کنار صادرات برخی محصلات خود فرهنگ نیز صادر می نمایند.

مثال هم زدم، شاید برخی محصولات باشند که تولید غرب با قیمت ارزان تر و کیفیت بهتر وجود داشته باشد. و مدل چینی یا روسی آن با کیفیت پایین تر، قیمت بالاتر و عمر کمتر نیز موجود باشد. قطعا مدل غربی این محصول از بعد اقتصادی با صرفه تر بوده و موجب تسریع تبدیل شدن کشور ما به یک کشور پیشرفته خواهد بود.

اما نکته اینجاست که شما همراه اون محصولات ارزان تر و با کیفیت تر باید فرهنگ نیز وارد کنید و اگر مقابل این موضوع ایستادگی کنید و نخواهید اون فرهنگ را بپذیرید میشوید ایران الان، اونها حاضر نخواهند بود محصولات را در اختیار شما بگذارند.

هنوز فاصله زیادی از دوران پهلوی نداریم ... امروزه چین و روسیه از نظر علمی و فنی نفوذ گسترده ای در کشور ما دارند.

اما من ندیدم جایی تیپ روسی یا چینی زدن را شیک بودن بدانند آنطور که تا دیروز (و البته برخی هنوز) تیپ انگلیسی و آمریکایی زدن را شیک و امروزی بودن می دانستند.

برابر نامه های مکشوفه وزارت استعمارات انگلیس در مدیریت متمرکز مستعمرات آفریقا، سیاست اینطور باید باشد که حرف زدن، لباس پوشیدن و رفتار کردن عموم مردم هر چقدر به مدل انگلیسی نزدیک تر شد ایشان در مقامات بالاتر قرار گرفته و از امتیازات مختلف از جمله تحصیل و ... بهره مند شوند.

این رفتاری است که هرگز از چین یا روسیه شاهدش نبودیم. هر چند این کشورها نیز مستعمره های داشته و دارند اما هرگز خواستار تسلط فرهنگی به دیگر اقوام آن طور که غربی ها بوده اند، نیستند.

ایران، دنبال اقتصاد مستقل نیست اما دنبال داشتن استقلال فرهنگی و حفظ آن است. مطمئن باشید هر کجا شاهد باشد روسیه و چین هم مثل غرب بیش از حد بخواهند همراه محصولات خود فرهنگ هم صادر کنند خیلی سخت و خشن (درست شبیه برخورد با غرب) با ایشان برخورد خواهند داشت.

پس موضوع مقابله برابر واردات فرهنگ است نه کالا، و شرط صادرات کالاهای غربی این است که همراش فرهنگ هم بفرستند !

به عبارت ساده و نظری این همه جریان اقتصاد ما و تحریم ها است.

بحث این که آیا فرهنگ غرب برتر از فرهنگ ما است یا اساسا باید به مقابله با نفوذ آن پرداخت یا خیر، جدا و بنده کار بهش ندارم و فقط بحث یافتن علت وضعیت اقتصادی یا به قول شما انزوای اقتصادی است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
reza4087, CentralWeb, Mr.Amirhessam, Mahdi1944, gorioma, srf020, anga2009, AGeNiS1, Sami 1993

Major

Major

نماد کاربر
618

تاريخ عضويت

توسط pedmehr » پنج شنبه 18 خرداد 1391 14:17

MiimA,  

من هم مدعی این نیستم که اقتصاد و سیاست های اقتصادی ایران میل به انزوا داره . که اگر داشت اقتصاد ما بعد از آن همه فراز و نشیب الان در وضعیت دیگری بود .

اما امثال همین ایدئولوژی ( صدور و ورود فرهنگی ) شما باعث کندی و ضعف این روند طبیعی اقتصاد شده .

ابتدا باید دید که اصلا این ورود یا هجوم فرهنگ اتفاقیست صرفا منفی یا خیر ... به نظر بنده اگر ورود هر جنبه از فرهنگ بیگانه رو معضل و شوم بدونیم بزرگترین قربانی این تهاجم فرهنگی رو میشه آمریکا دونست . بدون شک Globalization و جهانی شدن بیشترین اثر رو روی کشوری مثل آمریکا داشته. تاثیرات فرهنگ بیگانه از زبان و غذا گرفته تا دین در آمریکا و سایر کشورها مثل انگلیس و فرانسه موجود هست .

مطمئنا موافق این قضیه هستید که مهاجرت تاثیر گذارترین راه انتقال فرهنگ هست و به مراتب تاثیر گذار تر از تراکنش های تجاری و اقتصادی که ذکر کردید . (خبر جالبی خوندم در خبرآنلاین از سودی که بیشتر از 5 میلیون مهاجران (اکثرا مسلمان) برای اقتصاد این کشور به همراه میارند   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  )
گوناگونی فرهنگی آمریکا و انگلیس هم با وجود میلیون ها مهاجر فکر کنم برای همه عیان هست .

پس با این تفاسیر اگر ما با ورود فرهنگ بیگانه از طریق مبادلات اقتصادی و تجاری درگیریم کشورهای مذکور به جز از طریق مبادلات اقتصادی , به صورت مستقیم با تهاجم فرهنگ های بیگانه توسط مهاجرین هم طرفند . ( ورود یک مهاجر رو از نگاه اجتماعی در واقع میشه ورود یک کالای فرهنگی دونست )

اما این کشورها به نوعی با هضم فرهنگی تونستند به نسبت از تبعات منفی اجتماعی این هجوم فرهنگی جلوگیری کنند ( بنظرم کشوری مثل آمریکا قویتر و فرانسه ضعیفتر در این رابطه عمل کرده) .  کاری که کشور ما از لحاظ فرهنگی در انجامش ناتوان هست .

قدرت هضم فرهنگی کشوری مثل آمریکا رو با یه مثال ساده میشه نشون داد :

سوشی به عنوان یک غذای اصیل ژاپنی وارد کشور آمریکا شد, آمریکایی ها نه تنها در مقابل ورود سوشی به فرهنگ غذایی خود ممانعت نکردند بلکه با ابداع انواع جدید از سوشی ها ( مثل سوشی کالیفرنیا ) نوع تکامل یافته و بومی شده سوشی ها رو ابداع کردند که حالا حتی در ژاپن هم طرفداران زیادی پیدا کرده همین سوشی های آمریکایی!

شاید این مثال فراگیر نباشه اما هضم فرهنگی و حتی بازپس دادن فرهنگ هضم شده به فرهنگ مبدا رو به خوبی نشون میده .
بنابراین من نظرم این هست به جای فرار از ورود فرهنگ های بیگانه باید به دنبال هضم اونها به بهترین نحو بود . چون امریست اجتناب نا پذیر که دیر یا زود باید با آن مواجه شد (که شدیم و به ضعیف ترین نحو عمل کردیم ) .

به هر حال بحث مثبت یا منفی بودن ورود فرهنگ های گوناگون به کشور سری دراز داره و برآمد تاثیراتش از جنبه های گوناگون قابل بررسی هست .

مطلب اینجاست که از نظر منطقی نمیشود اصول و اسلوب پیشرفت اقتصادی ( که با اقتصاد باز گره خورده )  را به خاطر ایدئولوژی هامون ،که در درست یا نادرست بودنش جای تامل و بحث هست، زیر پا بگذاریم .

CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, FREE MAN, m-sajedy, DJ Dani, Solver, MASTER, SORENA, masieh, nima-rad, shaman, Night_Raven, crackxy, Present, FARSHAD.ADL, srf020, Qaher1406

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 18 خرداد 1391 20:08

pedmehr,  

فراموش کردید ... از تبدیل شدن یک رفتار به یک هنجار چند دهه و تبدیل شدن یک هنجار به یک فرهنگ چند صده طول خواهد کشد ...

آیا فرانسه و انگلیس مثل آمریکا هستند؟ این حرف از شما بعید بود، یک نگاه به استانداردهای مختلف موجود فرهنگی این کشورها در قیاس با آمریکا داشته باشید.

آمریکا کشور نوپایی است که هنوز آن قدر از تشکیل جامعه اش نگذشته است که اصلا هنجارها درش شکل گرفته باشد چه برسد به آن که فرهنگی داشته باشد. روشن است در این جامع هیچ مقاومتی در برابر نفوذ فرهنگ های دیگر مشاهده نخواهید کرد چون از نظر سن اجتماعی فاقد فرهنگ است.

بزارید یک مثال بزنم،
حفظ احترام افراد مسن تر در کشور ما و برخی کشورهای دیگر یک نوع فرهنگ است. مثلا بلند شدن در اتوبوس، دراز نکردن پا جلوی بزرگ تر، برخواستن هنگام ورود بزرگ تر.

اگر به موجب یک الگو درون سازمانی به هر نحو قرار باشد رفته رفته این روابط جای خود را مثلا در سازمان ارتش صرفا به درجه بدهد، در آمریکا هیچ مشکلی وجود ندارد چون الگوهایی از قبل نبوده که موجب همپوشانی شود. اما در کشوری مثل ایران همین امروز بعد از این همه سال هنوز در سازمانی مثل ارتش شاهد تقابل این موضوعات هستیم. قطعا در خدمت شاهد بودین یک سرهنگ جوان چه برخوردی با یک استوار دارد و گاه صرفا به دلیل همان فرهنگ ایرانی از خطاهای سازمانی چشم پوشی کرده و یا تخفیف قائل میشود.

این مثال یک مقاومت شخصی در مقابل پذیرفتن فرهنگ نفوذ کره است، لیکن در سطح جمعی هم ما شاهد هستیم با پوشش ها، رفتارها و هر نوع الگو غیر ایرانی به چه شکل برخورد میشود (منظورم برخورد مردمی است) . برایند این مقاومت ها موجب آن شده است که دولت یا بهتر است گفت حکومت برایند در مقابل این نفوذ که آن را تهاجم تلقی می کند نه تنها مقاومت کند که به فکر پیشگیری نیز بیوفتد.

بحث فرهنگ اسلامی و پوشش نیست، اشتباه نشود. بحث بر سر مسائل بسیار ساده روزمره است که در سطح کلان گاه مانع شکل گیری یک سازمان، تاسیس یک کارخانه و بسته شدن برخی قرارداد های تجاری می گردد. هر جند پر سود بودن این مسائل گاه موجب شده افراد حقیقی یا حقوقی با تلاش فراوان مسیر نفوذ فرهنگی را باز نمایند.

به هر ترتیب، بنده هم اشاره کردم، این مقاومت موجب کندی پیشرفت ما خواهد شد. جوامعی که مقاومت کمتری می کنند سریع تر پیشرفت خواهند کرد.

و البته اینطور نیست که افراد در حال مقاومت از این اصل غافل هستند، اما سوال آنها این است که پیشرفت به چه قیمت ؟

فکر کنم این اون قسمتی است که موجب اختلاف بنیادین در نظریه پردازی های اقتصادی بین تفکرات مختلف اقتصادی در ایران شده است. مثلا بنده اینطور نگاه نمیکنم که پیشرفت به چه قیمت. به اعتقاد من اگر جامعه ای به شناخت عمیق از فرهنگ خودش برسد و مرز بندی فرهنگی درستی انجام بدهد، میتواند راه نفوذ دیگر فرهنگ ها را باز بگذارد، اما اون فرهنگ ها در کانال خودش در جامعه جاری باشد. لذا با توجه به سردرگمی وسیع فرهنگی در جامعه ایران و نبود یک مرزبندی شفاف، فکر میکنم باز گذاشتن راه نفوذ دیگر فرهنگ ها هر چقدر هم سعی کنیم در کانالی باشد نهایتا با افسار گسیختگی اونها و به نوعی همان تهاجم فرهنگی روبرو خواهد شد.

از نظر ریشه نیز، ریشه مشکل (نداشتن شناخت فرهنگی و مرز بندی) را در تاریخ (به قول برخی پر افتحار) ایران می بینم و این امریست که حداقل به چند دهه اصلاحات نیازمند است. اگر ما بخواهیم از ظرفیت موجود تسریع جهت پیشرفته (بهره مندی از محصولات و خدمات غرب) استفاده کنیم نیازمند این اصلاحات فرهنگی هستیم. در دوره قاجار و پهلوی که ما شاهد هجوم افسار گسیخته فرهنگ های فرانسه، انگلیس، آمریکا و ... بوده ایم، هر چند در جمهوری اسلامی سعی شد در مقابل این نفوذ به شکل سازمان یافته مقاومت انجام شود، اما در مسیر اصلاحات و فراهم کردن بستر مناسب جهت استفاده از ظرفیت مذکور هیچ قدمی برداشته نشده است.

اما خوب بین مقاومت کردن یا نکردن، بنده موافق مقاومت کردن هستم و این رفتار جمهوری اسلامی در عرصه اقتصادی مورد حمایت من است. اما بابت نداشتن تدبیر در زمینه مرز بندی فرهنگی و فراهم کردن زمینه ورود محصولات غربی و طراحی مسیر های فرهنگی مناسب برای اون واقعا گلایه مند هستم.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CentralWeb, Mahdi1944, Sami 1993, srf020, Cloor Master, anga2009, Present, AGeNiS1, Qaher1406

Major

Major

نماد کاربر
618

تاريخ عضويت

توسط pedmehr » جمعه 19 خرداد 1391 00:13

اولا در مورد جامعه نوپای آمریکا و بافت فرهنگیش و قابل قیاس نبودن آنها با فرهنگ انگلیس و فرانسه حرف شما درست هست . اما در اینکه فرهنگ آمریکایی در مقابل هجوم فرهنگی هیچ مقاومتی از خود نشون نمیده میتونم بگم خیر اینطور هم نیست , نمونه بارزش رو میشه در علاقه های ورزشی اونها دید که در مقابل یک ورزش خارجی و همه گیر مثل فوتبال  از خودشون مقاومت نشون میدن و به ورزشهایی مثل بیسبال و فوتبال آمریکایی بهایی به مراتب بیشتر داده میشه در این کشور .
اینکه آمریکا رو هم فاقد فرهنگ دونست برمیگرده به تعریف ما از فرهنگ ( من با این تفکر که از نظر سن اجتماعی آمریکا به کلی فاقد فرهنگ هست مخالفم )

به هر حال بحث بر سر سیاست های اقتصادی و تاثیرات فرهنگی متعاقب اون هست ... در اینکه یک اقتصاد باز با صدور و ورود فرهنگ همراه خواهد شد هم با شما موافقم، و از اونجایی که اقتصاد ایران نیاز به Inflow of capital  و ریزش به داخل سرمایه و کپیتال داره قائدتا کفه ترازو به سمت ورود و هجوم فرهنگ خارج هست تا صدور فرهنگ .

اما شما صحبت از هزینه های این تهاجم فرهنگی کردید  ... مدتهاست که بحث تهاجم فرهنگی مطرح هست اما هزینه و زیان این تهاجم فرهنگی بر ساختار اقتصادی, علمی و اجتماعی کشور هیچوقت تجزیه و تحلیل واقعی نشده ( حداقل من ندیدم ) .

واقعا هزینه این هجوم فرهنگی ( خصوصا در دراز مدت ) در کجاست که پیشرفت اقتصادی کشور باید قربانی ممانعت از بروز آن بشه ؟!

---------

MiimA نوشته است:,  این مثال یک مقاومت شخصی در مقابل پذیرفتن فرهنگ نفوذ کره است، لیکن در سطح جمعی هم ما شاهد هستیم با پوشش ها، رفتارها و هر نوع الگو غیر ایرانی به چه شکل برخورد میشود (منظورم برخورد مردمی است) . برایند این مقاومت ها موجب آن شده است که دولت یا بهتر است گفت حکومت برایند در مقابل این نفوذ که آن را تهاجم تلقی می کند نه تنها مقاومت کند که به فکر پیشگیری نیز بیوفتد.

و اینجاست که میلاد عزیز, طرز فکر من و شما از هم جدا میشه .
فارغ از اینکه آیا واقعا چنین مقاومت مردمی وجود دارد یا خیر ( که سنترال جای بحثش نیست ) ,  بنده هیچ جایگاهی برای حکومت برای دخالت و ف_*ل_ن*__ر فرهنگی و ایدئولوژیک نمیبینم .

به هر حال من این بحث رو تا حدود زیادی به ثمر نشسته میبینم و شاید بیشتر از این بحث در سنترال مجاز و صلاح نباشه .

با تشکر از وجود افراد با سواد و موجهی همچون شما

DJ Dani, MASTER, Solver, crackxy, CAPTAIN PILOT, srf020, FREE MAN, Night_Raven, FARSHAD.ADL, AGeNiS1

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » جمعه 19 خرداد 1391 00:45

با تشکر از دوستان
متاسفانه مشکل ما توی این مملکت اینه که همیشه به قاطی کردن مسایل عادت داریم  . اگه ما به خاطر ترس از نفوذ فرهنگ غربی درهای مملکت رو ببندیم تنها چیزی که عایدمون میشه عقب موندگی فرهنگی و اقتصادیه . چیزی که من در این سی و چند سال زندگیم فهمیدم اینه که ما دارای یه فرهنگ برتر توی دنیا نیستیم . ما تافته های جدابافته و خاص این دنیا نیستیم . ما فقط دچار یه نوع خود بزرگ بینی مفرط شدیم . ببینید من می تونیم  صدها مثال از بی فرهنگیهای روزمره این مردم و خودم رو براتون اینجا لیست کنم که هر کدام از این موارد رو اگه توی کشور بی فرهنگی مثل آمریکا انجام بدید به شدت باهاتون برخورد میشه . متاسفانه ما از نظر فرهنگی اینقدر ضعیف هستیم که از ترس انحطاط فرهنگی سعی می کنیم از رویا رویی با دیگر فرهنگها پرهیز کنیم که البته با این سرعت رشد تکنولوژی و عدم همراهی ما با دنیا ، این امر غیر ممکنه و ما روز به روز در شرایط ضعیف تری قرار می گیریم .ما بالاخره مجبور میشویم که با دنیا تعامل داشته باشیم و هر چه دیرتر به این کار اقدام کنیم نه تنها منابع و فرصتهای ترقی رو از دست میدهیم بلکه احتمال انحطاط فرهنگی خودمون رو بیشتر می کنیم . نسل امروز  مثل نسلهای قبلی نیستند که تن به شرایط تحمیلی دولتی بدهند بلکه نسلی هستند که روحیه پژوهشگری و تحقیق دارند و با فشردن چند کلید از آخرین رویدادهای جهان مطلع میشوند و می توانند به سرعت درست و غلط رو از هم تشخیص بدن و این نسل، نسلی هستند که به خاطر سیاستهای دولتی واقعا با تاریخ و فرهنگ قدیمی خودشون بیگانه شدن (برای تک تک این گفته هام می تونم مثال بزنم ) که همین امر می تونه زمینه پذیرش فرهنگهای دیگه رو افزایش بده . بهترین کار به نظر من ارتباط و همراهی هر چه بیشتر با دنیاست چه اقتصادی و چه فرهنگی . در غیر این صورت ما تبدیل میشیم به کره شمالی دوم  یا میشیم مثل قبایلی که توی آمازون همون فرهنگ قدیمیشون رو  حفظ کردن ولی از نظر بقیه دنیا ، قبایل عقب افتاده ای هستن  ...
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
MASTER, Lord_Jason, crackxy, srf020, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, DJ Dani, Night_Raven

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » جمعه 19 خرداد 1391 09:06

رئیس جمهور محترم شما اول وضع مملکت خودمون رو درست کن که گرونی بیداد کرده بعد به فکر اصلاح اوضاع اقتصادی جهان باش....
وال لا...................

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » شنبه 20 خرداد 1391 11:24

MiimA نوشته است:
من حامی سیاست های دولت در خدمت دوستان هستم ...

چون زیاد تکرار کردید در پست های مختلف لازم دیدم یک نکته را شرح بدم:

پست دادن من اینجا سودش چیست واقعاً، آیا شما دنبال بحث و جدل هستید یا دنبال رشد و آگاه تر شدن؟

آیا شما از این که امثال بنده اینجا مطلب نمیگذارند از آن رو ناراحت هستید که نمیتوانید آگاه تر شوید، یا از آن رو ناراحت هستید که فقط حس جدل و بحث کردنتان ارضا نمی شود؟

آن هم در موضوعی که رابطه مستقیم با سیاست داشته و البته بحث سیاسی در سنترال خلاف قوانین !

از طرفی، بنده نیز با خودم صادق هستم، در بین سخنان دوستان (آن مباحثی که شاهد غیبت من هستید) هیچ نشانه ای از ظرفیت ارتقا دانش یا تغییر عقیده خودم را مشاهده نمی کنم، پس بیهوده دیگران را وادار به استدلال آوردن نمی کنم. من فقط در مباحثی مشارکت می کنم که شانس یادگرفتن یا گاها در مباحث نظری تغییر عقیده برای خودم قائل بشوم. این را میشود یک نوع خودخواهی دانست شاید. یک بررسی در پست های من داشته باشید خواهید یافت با وجود سرسختی دفعات بوده که نظراتم کاملا در مورد موضوعی تغییر کرده است.

اما وقتی این شانس نباشد، پست دادن من یک رفتار احساسی است و بس ! این پست شاید (قطعا) بسیار نامربوط به موضوع مبحث اما موثر در شفاف کردن مسئله مورد سوال که خاص این مبحث هم نیست بود.

حکایت کوچه علی چپ بنده از این قرار است دوستان ...  :razz:

با سلام
کسی به دنبال بحث و جدل نیست در این ضمینه نیازی به رشد و آگاه تر شدن هم نیست همه چیز مثل روز برای همه مردم روشنه شما خود را با ظرفیت نشان میدهید و دیگران  را بی ظرفیت دست آخر هم بحث رو به عقده گشایی های سیاسی میکشونید.
یه باره دیگه میگم نیازی به بحث نیست همه چیز مثل روز روشنه
جناب محترم رییس جمهور هم از اول از این طرح ها داشت مثل مدیریت جهان شما خودت بگو ایران ظرفیت مدیریت جهان رو داره به فرض اینکه دیگران بزارن
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
anga2009

قبلي