در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

شکایت ایران از ۲۰ شرکت نفتی اروپایی

توسط FREE MAN » چهارشنبه 17 خرداد 1391 22:27

مهر: معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات شکایت از 20 شرکت اروپایی به دلیل عدم پایبندی به قراردادهای نفتی با ایران در طرح های پالایشگاهی، اعلام کرد: پس از اولتیماتوم های نفتی ایران، برخی از این شرکتها از طریق واسطه ها به تعهدات خود عمل کردند.
علیرضا ضیغمی در گفت وگو با مهر درباره جزئیات شکایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از شرکت های اروپایی به مراجع بین المللی، گفت: در چند ماه گذشته برخی از شرکت های خارجی و به ویژه برخی از شرکت های صاحب لیسانس اروپایی طرف قرارداد با ایران در طرح توسعه پالایشگاه های نفت به تعهدات قراردادی خود پایبند نبوده اند.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه بر اساس چارچوب و مفاد قراردادی تذکراتی به برخی از این شرکتهای خارجی داده شد، تصریح کرد: پس از اولتیماتوم های نفتی ایران برخی از این شرکتها از طریق واسطه ها به تعهدات خود عمل کردند.

این مقام مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی قصد دارد از چند شرکت خارجی به دادگاه های بین المللی شکایت کند، توضیح داد: در مجموع نزدیک به 40 شرکت خارجی به تعهدات قراردادی خود در طرحهای پالایشگاه های نفت عمل نکرده بودند.

وی با بیان اینکه پس از اولتیماتوم های ایران نزدیک به نیمی از این شرکتهای با ارسال تجهیزات یدکی و از طریق واسطه ها به تعهدات قراردادی خود جامه عمل پوشاندند، خاطرنشان کرد: با این وجود ایران از 20 شرکت خارجی دیگر به دلیل عدم پایبندی به قراردادهای نفتی خود در قبال ایران شکایت خواهد کرد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, CentralWeb, srf020, Present, oweiys, anga2009

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان