در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط FREE MAN » يکشنبه 21 خرداد 1391 07:03

هیچ چیز آدمی را به اندازه "نادیده گرفتن شعور"ش آزرده نمی کند. این نکته ای است که گویا خیلی ها نمی خواهند بدان گردن نهند و ای بسا تصور می کنند خودشان انسان های آگاه ، تحصیل کرده و با شعوری هستند که سوار بر ماشین زمان ، به گذشته ها رفته و به مردمانی بدوی و جاهل و بی خبر از همه چیز رسیده اند!
      عصرایران ؛ جعفر محمدی* - هیچ چیز آدمی را به اندازه "نادیده گرفتن شعور"ش آزرده نمی کند. این نکته ای است که گویا خیلی ها نمی خواهند بدان گردن نهند و ای بسا تصور می کنند خودشان انسان های آگاه ، تحصیل کرده و با شعوری هستند که سوار بر ماشین زمان ، به گذشته ها رفته و به مردمانی بدوی و جاهل و بی خبر از همه چیز رسیده اند!

این روزها ، گران شدن کالا و خدمات ، یک  پدیده عادی شده است و مردم خسته از گرانی ها ، حتی نای پرسش از میزان گرانی ها را نیز ندارند جز این که تا آنجا که می توانند صورتحساب ها را پرداخت می کنند و بعد هم به دنبال کاهش یا حذف برخی اقلام از سبد خانواده هستند: از گوشت گرفته تا لبنیات و از سفر تا نو نوار کردن خانه هایشان!

هر چند این گرانی ها آزار دهنده هستند و گاه به معنای واقعی کلمه "خانمان سوز" (اثرات فقر در طلاق و فحشا و سرقت را به یاد بیاورید) ، اما آزار دهنده تر از همه این است که یک عده می کوشند آنچه " اظهر من الشمس" است را کتمان کنند و در روز روشن و در حالی که با مخاطب خودشان زیر اشعه تابان خورشید نشسته اند ، بگویند: "به به ! چه شب زیبایی !" و بعد هم در حالی که دستانشان را بر روی پیشانی سایه بان کرده اند تا خورشید چشمانشان را نزند ، شروع به استدلال می کنند که الان شب است.

با مروری بر ادبیات و رفتارهای برخی مسوولان و نهادهای مسوول در قبال گرانی ها ، شاهد آنیم که نه تنها هیچ کدام مسوولیت گرانی ها را بر عهده نمی گیرند ، بلکه به لطایف الحیل ، سعی در انکار و کتمان و فرافکنی دارند:

انکار و پاک کردن صورت مساله

برخی مسولان ، اساساً دست به تکذیب شان خوب است. وقتی رئیس جمهور در اوج تورم و در حالی که کمر مردم زیر بار گرانی های شکسته ، با خونسردی می گوید تورم تنها 6 درصد است و یا زمانی که گرانی ها را منکر می شود و آن جمله تاریخی "سر کوچه ما ارزان است" را بیان می کند یا هنگامی که وزیر راه و شهرسازی ، می گوید که مسکن گران نشده ، آیا به جز انکار واقعیت ها و پاک کردن صورت مساله ، نام دیگری بر این رفتارها می توان نهاد؟ اگر نام دیگری می شود نهاد آن نام دیگر "نمک بر زخم پاشیدن" است.

کوبیدن قیمت سایر کشورها بر سر مردم

این هم روشی است که برخی مسوولان بدان علاقه وافری دارند. خدا نیاورد که فلان مسوول خبردار شود در فلان کشور قیمت مثلاً بنزین یا تعرفه مکالمات تلفنی از ایران بیشتر است! از فردایش این موضوع را همانند چماق بر سر مردم خودمان می کوبد که "نگاه کنید در فلان آباد قیمت ها دو برابر اینجاست!" و البته نمی گوید که در آنجا ، اگر مثلاً بنزین دو برابر است ، قیمت خودرو یک سوم اینجاست و جاده ها و خیابان هایش استاندارد هستند و ملت برای پیدا کردن یک جای پارک در معابر پایتخت ، جان به سر نمی شوند!

کم فروشی با قیمت سابق

این طرح خلاقانه(!) مخصوصاً در ابتدای اجرای هدفمندی یارانه ها مورد توجه قرار گرفت و برای این که به خلق الله بقبولانند که هدفمندی باعث گرانی نمی شود ، از حجم محصولات کاستند و مثلاً شیر 900 گرمی را در همان بسته های شیر یک کیلویی و با قیمت سابق به مردم فروختند یا از تعداد برگ های دستمال کاغذی کاستند و ... و در این میان ، مسوولان هم با لبخندی رضایت آمیز ندا در دادند که دیدید با طرح هدفمندی گرانی پیش نیامد و پیش بینی های منتقدان غلط بود؟ (البته بماند که بعداً قیمت ها چنان بالا رفت که با کاستن 100 گرم شیر و کم کردن 10 برگ دستمال هم نمی شد شوی ارزانی را ادامه داد!)

تغییر تعریف

این هم برای خودش حکایتی دارد و از ابتکاراتی است که ای بسا تنها به مخیله مسوولان ایرانی خطور می کند. نمونه اش همین مخابرات خودمان است که قیمت مکالمات را اصلاً تغییر نداده و هر پالس را همچنان 44.7 ریال محاسبه می کند. فقط یک تغییر کوچک (!) در تعریف پالس داده اند:
تا پيش ازاين هر پالس تماس از تلفن ثابت به ثابت از ساعت 6صبح تا يك ظهر 134 ثانيه ، از ساعت يك ظهر تا 21 شب ميزان 159 ثانيه و ازساعت 21 تا 6 صبح ميزان 193 ثانيه بود اما برای این که قیمت هر پالس تلفن افزایش نیابد ، تعریف پالس را تغییر داده اند و از این به بعد به هر 120 ثانیه یک پالس می گویند و البته تأکید مؤکد می کنند که قیمت همان 44.7 ریال است!

تغییر تعریف البته در این مملکت ، مسبوق به سابقه است: تغییر تعریف تورم ، بیکاری و به کار بردن ادبیاتی نظیر "تعدیل نیرو" برای اخراج های گسترده و "تعدیل قیمت ها" برای گران کردن و ... !

ارزان شد!

جنس ، هزار تومان می رود رویش ، آقایان و رسانه هایشان سکوت می کنند و وقتی از آن هزار تومان افزایش یافته ، 20 تومانش کم می شود مصاحبه می کنند و کلاس می گذارند که بازار را کنترل کردیم و قیمت ها را پایین آوریم! مراجعه ای به آرشیو سخنان مسوولان بانک مرکزی در باب مدیریت شان بر بازار سکه و ارز مشتی از این خروار را عیان می کند.

فرافکنی ؛ شاه کلیدی که به همه درها می خورد!

وقتی هم که آش آنقدر شور می شود که با انکار و تغییر تعریف و کم فروشی و ... کاری از پیش نمی رود ، نوبت به "شاه کلید" می رسد: فرافکنی!
در همین بحران اخیر ارز که ظرف چند روز ، یک سوم از ارزش پول ملی کاهش یافت و همه عالم و آدم متحیر از افزایش قیمت ها شدند ، آقایان ترجیح دادند به جای مسولیت پذیری ، همه چیز را به گردن پیامک های بیندازند که قیمت های موجود را اعلام می کردند! و یا در سایر گرانی ها مانند قیمت مسکن ، از دست هایی سخن بگویند که در کار دولت ایجاد اختلال می کنند و نام هایشان هم در جیب رئیس جمهور است!

بعد از تحریر :
آقایان و خانم های مسوول! از گرانی های روزمره تان سپاسگزاریم! همین ما را بس است ، در ضمن هیچ مسوولیتی هم متوجه شما پاکدستان نیست (!) ولی شعورمان را نادیده نگیرید و بر زخم گرانی ها ، نمک اهانت نپاشید.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی


Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1372

تشکر کرده: 2275 مرتبه
تشکر شده: 3533 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: 6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط Java » يکشنبه 21 خرداد 1391 14:09

در این میان از همه(تاکید میکنم از همه...) اعجاب آمیز تر و حیرت آور تر  چرندیاتی است که صدا و سیمای ضرغامی دروغ گو به خورد ملت میدهد!
.
.
.
اقتصاد غرب در حال نابودی...اقتصاد غرب در آستانه نابودی.....اقتصاد غرب نابود شد....اصلا" کل غرب نابود شد ....اروپا و آمریکا پودر و سپس بخار شد.
کاهش قیمت محصولات داخلی از امروز آغاز شد....نرخ تورم کاهش یافت ....ارزانی همه جا را فرا گرفت....امروز همه چیز رایگان در سطح کشور توزیع شد.
بعضی اوقات فکر میکنم مرکز این صدا و سیما توی مریخ,زحل و یا یه جایی همین دور و بر ها باشه!!!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
m-249, ali 313, crackxy, demorgan, FARSHAD.ADL, S.M.J.Tabib, sroasha, m-sajedy, javedan-seda, FREE MAN

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: 6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط mojtabba » يکشنبه 21 خرداد 1391 15:30

Gava نوشته است:در این میان از همه(تاکید میکنم از همه...) اعجاب آمیز تر و حیرت آور تر  چرندیاتی است که صدا و سیمای ضرغامی دروغ گو به خورد ملت میدهد!
.
.
.
اقتصاد غرب در حال نابودی...اقتصاد غرب در آستانه نابودی.....اقتصاد غرب نابود شد....اصلا" کل غرب نابود شد ....اروپا و آمریکا پودر و سپس بخار شد.
کاهش قیمت محصولات داخلی از امروز آغاز شد....نرخ تورم کاهش یافت ....ارزانی همه جا را فرا گرفت....امروز همه چیز رایگان در سطح کشور توزیع شد.
بعضی اوقات فکر میکنم مرکز این صدا و سیما توی مریخ,زحل و یا یه جایی همین دور و بر ها باشه!!!


جناب Gava عزیز این انجمن انجمنی علمی است و توهین در این انجمن جایی نداره بهتره توهین به شخصیت های کشوری و لشکری در پیام های خوصوصی برای خودتون نگهدارید و از مطرح کردن اونها در انجمن های علمی پرهیز کنید
در مورد اقتصاد غرب هم این موضوع کاملا روشن است که نظام اقتصادی فعلی غربی جواب گویه امور امروزه ی غرب نیست و باید ویرایشی اساسی در این نظام اقتصادی اعمال شود
فکر نمی کنم تا حالا مسئولی گفته باشه که ارزانی هما جا را فراگرفته است و یا در سطح کشور اجناس به صورت رایگان پخش میشود  . پس لطف کنید و احترام شخصیتی خود را نگهدارید و دروغ تحویل کاربران سنترال ندید
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
m-sajedy, Sami 1993, saied tomcat

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

340

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

Re: 6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط m-sajedy » يکشنبه 21 خرداد 1391 16:13

Gava نوشته است:در این میان از همه(تاکید میکنم از همه...) اعجاب آمیز تر و حیرت آور تر  چرندیاتی است که صدا و سیمای ضرغامی دروغ گو به خورد ملت میدهد!
!!!در این میان جالب تر از همه (برای من) مستنداتی (عموما" نظامی) هستند که توسط  شبکه های خارجی و یا شبکه های ایرانی همسو با منافع بیگانگان (در خارج) تهیه و تدوین می شوند ... بعد از آن با وجود این که تبلیغات در آن ها مشهود است گاها" ترجمه و از از شبکه های رسمی همین سازمان پخش می شوند
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
mojtabba

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

159

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 فروردین 1391 18:15

آرشيو سپاس: 819 مرتبه در 146 پست

Re: 6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط crackxy » يکشنبه 21 خرداد 1391 17:19

:D  :D  :D  :D  :D
بهتره تمام موارد بالا رو گزینه هفتم در نمک پاشیدن به زخم گرانی ها به حساب بیاریم
اگه مرد بودن همون موقع که اقتصاد رو به سمت نابودی بود اینارو میگفتن
حالا که کار از کار گذشته... ای بابا

تلوزیونو باز میکنی اخبار بعد از دو ساعت ارائه دادن مستند هایی از گذشتگان  افتخارات به یاد ماندنی فیلم های تکراری گاها سریال هم پخش اخبار شروع میشه

اقتصاد غرب داغون شد
فلان شرکت خارجی ورشکست شد
انقلاب های رنگارنگ در سطوح مختلف کشورها
نابودی فرهنگ در فلانجا
.
.
.
و اینک بشنوید از افتتحاح فلان دستاورد در ایران که با حضور 600 نفر افتتاح شد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب crackxy تشکر کرده اند:
Java, FREE MAN

Frenzied Poster

Frenzied Posterنماد کاربر
پست ها

560

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 00:00

آرشيو سپاس: 1831 مرتبه در 502 پست

Re: 6 روش مبتکرانه برای پاشیدن نمک بر زخم گرانی ها!

توسط masieh » يکشنبه 21 خرداد 1391 18:35

گرانی؟ ؟ ؟ ؟

اصلا چی هست؟ ؟ ؟

بهترین راه مقابله با گرانی نخریدن هست. . . حالا ملت کلا نان رو دیگه نخورن چی میشه؟ یا مثلا شیر ابکی بخورن اتفاقی نمی افته

همه چی ارومه
من چقدر خوشحالم
و . . . . . . .
.
هر کسی هم از گرانی شاکی بود میتونه بره از اون کوچه معروفه خرید کنه. . . . . .
اول علی اخر علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masieh تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, Java, FREE MAN, crackxy


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان