اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین چشم شبح

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین چشم شبح

پست توسط HGhana » یک شنبه 21 خرداد 1391, 7:59 pm

 تصویر 

 بدنبال اولین پرواز موفقیت آمیز تجربی-نمایشی پهپاد هیدورژنی موسوم به Phantom Eye(چشم شبح) در روز 1 ژوئن 2012 در پایگاه هوایی ادواردز ، شرکت بوئینگ قصد دارد قابلیتهای عملکردی این هواپیما در معرض آزمایش قرار دهد. 

 این هواپیمای بدون سرنشین با طول بال 150 فوت (45 متر) پس از برخاست از روی پرتابگر منصوبه بر روی یک وسیله حمل ونقل مخصوص از یک پایگاه هوایی در ساعت 06:22 بامداد به وقت محلی، اولین پرواز خود را بمدت 28 دقیقه با موفقیت به انجام رساند. در طی این پرواز، هواپیما با سرعت 62 کیلومتر در ساعت به ارتفاع 4080 پایی ، صعود نمود. شرکت بوئینگ اعلام نمود چرخهای این هواپیما در هنگام فرود شکسته و خسارات جزئی به بدنه وارد شده است. 
 پرواز اولیه این هواپیما پس از انجام آزمایشات گسترده زمینی شامل حرکت با سرعت بالا بر روی باند که در روز 21 آوریل 2012 صورت گرفت، انجام شد. پهپاد چشم شبح مجهز به دو موتور کامیون فورد است که با اصلاحات صورت گرفته بر روی آنها، قادر است با استفاده از هیدروژن مایع و 3 توربو شارژ در ارتفاعات بالا، پرواز نماید. چشم شبح طوری طراحی شده است که قادر است بمدت 4 روز در ارتفاع 65000 پایی بدون آنکه سوخت گیری نماید، به پرواز ادامه دهد که بعنوان یک پهپاد پیشرو قرار است این مداومت پروازی به 10 روز نیز برسد. 
 رئیس طرح پهپاد چشم شبح بوئینگ می گوید: " این پرواز بوئینگ را در مسیری قرار داده است تا بتواند اولین پهپادی که قادر است بطور مستقل و بدون سوخت گیری بمدت 4 روز پرواز نماید را در حوزه هوافضا عرضه نماید. 
 وی در ادامه می گوید بعنوان بخشی از مجموعه برنامه های نمونه سازی سریع بوئینگ مانند پهپادهای پرتو شبح (Phantom Ray )، پژواک کماندو (Echo Ranger ) و عقاب کاوشگر (Scan Eagle ) ، هواپیما بدون سرنشین چشم شبح از قابلیتهای ( هوشمندی، نظارت و شناسایی )، حمله هوایی و بمب افکنی بالایی برخوردار است. 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي بدون سرنشين”