در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

توسط Goebbels » جمعه 26 خرداد 1391 02:59

سلام

<<سعدیا! گرچه سخندان و مصالح گویی . . . . . . به عمل کار برآید به سخندانی نیست >> :-)

ساخت راکتور تنها یکی از چالش های در پیش رو است!

در خوش بینانه ترین حالت ساخت زیر دریایی فوق سنگین برای ما 25 سال طول خواهد کشید!

جماران 10 الی 12 سال طول کشید و دیدیم که چه از کار درآمد! حالا خودتون مدت زمان ساخت زیردریایی فوق سنگین با پیشرانه اتمی رو حساب کنید.

راستی یک سوال : زیر دریایی فوق سنگین با پیشرانه اتمی احیانا" موشک بالستیک قاره پیما با کلاهک اتمی نمی خواهد؟؟!!  :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
Bystander, typhoon, m-sajedy, azarakhsh45, Qaher1406, Ruozbeh, nasir irani, sroasha, FARSHAD.ADL, nima-rad, SEAFARER, CAPTAIN PILOT, FREE MAN

Major II

Major II

نماد کاربر
86

تشکر کرده: 218 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 دی 1390 10:14

تهران

آرشيو سپاس: 349 مرتبه در 51 پست

توسط malmal1369 » جمعه 26 خرداد 1391 03:15

تا اینجا که ما نظرات رو خواندیم فقط جز تمسخر حرفهای فرمانده سپاه چیزی نبود....بعضیا  انگار درباره یک کشور غریبه بحث میکنند....این کشوری که در موردش صحبت میکنید وطن شماست....جز استهزای متخصصان داخلی هنر دیگری هم دارید یا خیر؟.....شما نگران شعور نادیده گرفته شده عوام نباشید کار کنید تا کشورتان را به آن نقطه از علم برسانید....با عرض معذرت ولی از امثال شما آبی در این مملکت گرم نمیشود ولی همیشه خدا هم خودتان را صاحب نظر و عالم میدانید.....

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب malmal1369 تشکر کرده اند:
m-sajedy, KH.I.A.2500, anybody, mm1990, HASAN BARATY, Present, كيارش, Sami 1993, mojtabba, Cloor Master, SEAFARER, _Saeed_

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » جمعه 26 خرداد 1391 05:14

Goebbels نوشته است:سلام

<<سعدیا! گرچه سخندان و مصالح گویی . . . . . . به عمل کار برآید به سخندانی نیست >> :-)

ساخت راکتور تنها یکی از چالش های در پیش رو است!

در خوش بینانه ترین حالت ساخت زیر دریایی فوق سنگین برای ما 25 سال طول خواهد کشید!

جماران 10 الی 12 سال طول کشید و دیدیم که چه از کار درآمد! حالا خودتون مدت زمان ساخت زیردریایی فوق سنگین با پیشرانه اتمی رو حساب کنید.

راستی یک سوال : زیر دریایی فوق سنگین با پیشرانه اتمی احیانا" موشک بالستیک قاره پیما با کلاهک اتمی نمی خواهد؟؟!!  :grin:

آفرین
ماهمم همین رو میگیم
جناب تایفون احیانا این فرمانده در مورد زمان به اب اندازی حرفی زدند
ایشون فقط گفتند درنظر داریم تولید و بکار گیری کنیم و مطمئئن هم این کارو خواهیم کرد
بدون شک و شبه ای میگم که ایران از اینگونه زیر دریایی ها استفاده خواهد کرد اما نه الان
چرا ؟ چون نداره آقا ، از همه مهمتر پولش است که ایران نداره و دیگریش علم ساخت  اون زیر در یایی است
اما ممکنه این فرمانده منظورش درحدود 20 ساله دیگه باشه و ایشون داره از یه پروژه ی بلند مدت حرف میزنه
دوست عزیز این زیر در یاییی به یک موشک قاره ی پیما ی بالستیک با کلاهک اتمی در حد لالیگا نیاز داره و از همه مهمتر موشک های کروز برد بلند
دلیل اینهم که میگم ایران در آخر این زیر دریایی رو میسازه
آیه ای است که بر روی آرم سپاه است
در آخر هم انتقادی کنم از مدیران محترم
لطفا پست های رو که دارن مسخره میکنند و.... را از تایپیک حذف بفرمایید مثل پست دوم این تایپیک
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
mm1990, SEAFARER, m-sajedy, malmal1369

Captain

Captain

نماد کاربر
603

تاريخ عضويت

توسط Goebbels » جمعه 26 خرداد 1391 05:36

جناب mojtabba

حرف بنده رو نقل و قول میکنید بعد جناب تایفون رو مورد خطاب قرار میدید؟؟؟

اگر حرف های شما خطاب به بنده باشه پاسخ شایسته رو دارم که بدم!

mojtabba, m-sajedy, Lord_Jason

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

جبهه ی جنگ

توسط mojtabba » جمعه 26 خرداد 1391 05:47

Goebbels نوشته است:جناب mojtabba

حرف بنده رو نقل و قول میکنید بعد جناب تایفون رو مورد خطاب قرار میدید؟؟؟

اگر حرف های شما خطاب به بنده باشه پاسخ شایسته رو دارم که بدم!

منظور بنده از نقل قول سخنان شما فقط این بود که خودم یه مطلبی رو بهش اظافه کنم و البته مطلب شما کامل بود و لی در کل کمی توضاحت بیشتر در مورد مطلب شما دادم و هیچ بنده در این انجمن با کسایی برخورد دارم که صنایع داخلی می کوبند و به فرماندهان و مقامات توهین میکنند و با افرادی مطلع مثل شما جرئت در افتادن ندارم
کلا ما کوچیک شما هم هستیم

و پ س

SEAFARER, m-sajedy

Captain

Captain

نماد کاربر
603

تاريخ عضويت

توسط Goebbels » جمعه 26 خرداد 1391 06:06

منظور بنده از نقل قول سخنان شما فقط این بود که خودم یه مطلبی رو بهش اظافه کنم و البته مطلب شما کامل بود و لی در کل کمی توضاحت بیشتر در مورد مطلب شما دادم و هیچ بنده در این انجمن با کسایی برخورد دارم که صنایع داخلی می کوبند و به فرماندهان و مقامات توهین میکنند و با افرادی مطلع مثل شما جرئت در افتادن ندارم
کلا ما کوچیک شما هم هستیم

جناب mojtabba

دوست گرامی و محترم در دنیای نت نقل و قول یک جا ، 99 درصد خطاب قرار دادن فرد است! اگر قرار است نقل و قول کنید و صحبت هایی رو با این نقل و قول تکمیل کنید و یا تایید خواهشا بعد از نقل و قول اندکی در مورد منظور اشاره بفرمایید تا دوستان و ایضا حقیر چیز دیگری برداشت نکنند خدای ناکرده!

البته توهین به مقامات کاملا مردود است و ساده اندیش پنداشتن مردم توسط مقامات هم همینطور! البته نا گفته نماند که این بنده خدا در گفته های خودش از ساخت قریب الوقوع  خبری نداده و صرفا قدم برداشتن در این جهت رو عنوان کرده (  بنده در مورد زمان ساخت صرفا حدس زدم  25 سال)! ولی با توجه به ذهنیتی که برخی دوستان از صحبت های بعضا عوام فریبانده برخی مسئولین و فرماندهان پیدا کردند باعث میشه که کمی در مقابل صحبت ها مقاومت کنند و ..........................

لازم به ذکر است که بنده بی سوادی بیش نیستم!

و درآخر بزرگوارید شما

mojtabba, FARSHAD.ADL, Bystander, SEAFARER, Qaher1406, m-sajedy

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » جمعه 26 خرداد 1391 06:47

تمسخر فرمانده سپاه!!!!
باشه!!! شما درست می فرمایید. قضاوت با دوستان
من بی شعور

خدا انشالله این ملت را از گزند جاهلین و متعصبین ، متعلق به هر تفکر و جناحی که هستند دور کند انشالله!!!!

و موقعی که جناب مجتبی از یک منبع داخلی منبعی قرار میدهند

جناب 1393
ممکنه به من بگید جناب مجتبی از اول این تاپیک تا به الان کجا یک منبع دادند؟

کجا یک جواب صحیح به بنده دادند؟ چی گفتند به غیر از: شما توهین کردی، من اگر جواب بدم پستم حذف میشه و در نهایت هم که از پست جناب گوبلز استفاده کردند.

بنده خیلی ساده می گم: کشوری که توان عملیاتی اون زیردریایی سبکی در حد غدیر است بسیار راه داره تا رسیدن به زیردریایی اتمی و در شرایط فعلی با توجه به ماجراهای اطراف کشورمان و داستان پرونده اتمی این گونه صحبتها به صلاح نیست!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Bystander, m-sajedy, mojtabba, DJ Dani, FARSHAD.ADL, sroasha, Ghost Rider, nima-rad

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » جمعه 26 خرداد 1391 10:25

سلام دوستان.
جناب تایفون منظورم من کلی بود.در دیگر تاپیک هاکه جناب مجتبی منبعی قرار میدادند شما قبول نمیکردی و همینطور وقتی شما قرار میدادی جناب مجتبی قبول نداشتند دلیلش رو هم گفتم که تفاوت عقاید است. :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان یک لحظه پست هارو بخونید.
همه نظرشان یکی است.همه شما میگویید که ایران فعلا نمیتواند چنین زیردریایی بسازد.هم جناب گوبلز هم جناب مجتبی و هم جناب تایفون همین حرف رو میزنید و مرتب تکرار میکنید.
الان دقیقا بحث یک جای دیگه است و بحث ساخت زیردریایی نیست. :razz:
الان شما سر تمسخر فرمانده سپاه و شعور رو توهین و غیره بحث میکنید نه ساخت زیردریایی.
پس بهتره این بحث تمام بشه چون میدونید در آخر چی میشه.در نهایت میشه اخراج یک کاربر.
"من هم کسی را خطاب قرار نمیدهم و جناح گیری نمیکنم"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
m-sajedy, mojtabba

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

توسط m-sajedy » جمعه 26 خرداد 1391 12:07

سلام به لینک زیر که د رابطه با دارندگان زیردریایی در سطح جهانه توجه کنید

http://www.globalfirepower.com/navy-submarines.asp

مطمنا" همه ما مستنداتی از زمان جنگ با عراق رو دیدیم نکته جالب برای شخص من جنگیدن ایران در آب های جنوب با استفاده از قایق های تندرو و استفاده از موشک انداز های دوش پرتاب علیه شناور ها روی این قایق ها بود (این قایق ها در واقع در مرحله طراحی کمترین کاربرد نظامی رو براشون در نظر گرفتن)
خب حالا ما خوب یا بد تونستیم غدیر و جماران رو بسازیم و این یه پیش رفت بزرگ برای یک کشور اسلامی در خاورمیانه است
در حین جنگ ما توانایی تولید موشک آر پی جی رو نداشتیم اما امروز خوب یا بد تعداد قابل توجهی موشک بالستیک ساختیم
تا سال 64 تولید پیکان در ایران معطوف شده بود به ساخت بدنه ، شاسی ، شیشه و رادیاتور خب حالا خوب یا بد داریم خودروهایی مثل پراید (هرچند بد) رو خودمون تولید می کنیم
...
..
.
بیاد بیاریم روزی که غربی ها و شرقی ها می گفتن ایران حداکثر توانایی استفاده از 20% توان هوایی خودش رو داره ولی ما یک جا 140 فروند هواپیما پرواز دادیم

همه این ها نشون می ده که ملت ایران یک ملت مستعد پیشرفته و مثل عرب ها در جا زن نیست.
دلیل این اختلاف نظر ها فقط و فقط در عقب ماندگی علمی ما در ادوار گذشته است که اون هم به دلیل مدیریت غلط حکومت های گذشته بوده (وگر نه ملت ایران همیشه در حال پیشرفته بوده)  
مثال: نجم الدین مشکاتی یکی از طراحان بمب افکن آمریکایی بی 2 (که در دوره پهلوی به دلیل نبود امکانات مهاجرت کرده)
----
فرمانده محترم ارتش یا سپاه هم به کسی توهین نکرده و کسی رو به تمسخر نگرفته بلکه فقط خبری مبنی بر شروع تحقیقات در این زمینه اعلام کرده
که ممکنه حاصلش 20 یا 30 سال دیگه معلوم بشه ، که امیدوارم نتیجش مثبت باشه
----
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
mojtabba, KH.I.A.2500, malmal1369, SEAFARER, victory67, nasir irani, Sami 1993, javad48, Cloor Master, Bystander, _Saeed_

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

جبهه ی جنگ

توسط mojtabba » جمعه 26 خرداد 1391 13:45

typhoon نوشته است:تمسخر فرمانده سپاه!!!!
باشه!!! شما درست می فرمایید. قضاوت با دوستان
من بی شعور

خدا انشالله این ملت را از گزند جاهلین و متعصبین ، متعلق به هر تفکر و جناحی که هستند دور کند انشالله!!!!

و موقعی که جناب مجتبی از یک منبع داخلی منبعی قرار میدهند

جناب 1393
ممکنه به من بگید جناب مجتبی از اول این تاپیک تا به الان کجا یک منبع دادند؟

کجا یک جواب صحیح به بنده دادند؟ چی گفتند به غیر از: شما توهین کردی، من اگر جواب بدم پستم حذف میشه و در نهایت هم که از پست جناب گوبلز استفاده کردند.

بنده خیلی ساده می گم: کشوری که توان عملیاتی اون زیردریایی سبکی در حد غدیر است بسیار راه داره تا رسیدن به زیردریایی اتمی و در شرایط فعلی با توجه به ماجراهای اطراف کشورمان و داستان پرونده اتمی این گونه صحبتها به صلاح نیست!!!!!

جناب خاجی بنده به خاطر پست بالایی در ملا عام از شما عذر خواهی میکنم
بنده منظورم این نبود که شما بر داشت کردین
بنده منظورم فقط این بود که این جریان توهین به شعور ..... رو کلا بی خیال شید   من واقعا عذر می خوام از جناب خاجی
اما در مورد زیر دریایی
منبع بنده همون سخنان فرمانده در اولین پست تایپیک است ایشون نگفتند که فردا به آب مبندازیم شما داری حرص می خوری که دروغ میگن ایشون از یه پروزه بلند مدت خبر دادند
نمی دونم چرا همیشه می گید پروژه ی بلند مدت خوبه اما وقتی فرماندهی میاد و از یه پروژه ی بلند مدت حرف میزنه میگید داره به شعور ملت توهین میکنه باب شما رو به خدا تکلیف رو مشخص کنید که خوبه یا بده
اما ممنبع دوم هم قران بود و خدادوند به مسلمانان امر کرده که قدرت نظامی خودتون رو در بهترین شرایط درذ زمان خودش نگهدارید و بنده به استناد همون آیه دارم میگم که ما نیاز خواهیم داشت به چنین سلاحی و......
در مورد زیر دریایی های غدیر هم موضوع فرق میکنه و این زیر دریایی ها با توجه به نیاز کشور ساخته شده اند و نه باتوجه به علم کشور   ایران به چنین زیر دریایی هایی در خلیج فارس نیاز داشت و ساخت اما اگه لازم باشه مطمعنا میتونه سنگین تر از اونهارو بسازه اما نه سنگین در حد کلاس طارق اما ایران پیشرفت خوبی کرده در زمینه های زیر دریایی و به آب  اندازی زیر دریایی طارق هم بعد از یه دوره تعمیرات بومی نشان دهنده ی این مسئله است
بنده باز هم از جناب خاجی عذر خواهی میکنم اگه منظورم رو بد برداشت کردند

و پ س

SEAFARER, m-sajedy, KH.I.A.2500

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » شنبه 27 خرداد 1391 09:38

malmal1369 نوشته است:تا اینجا که ما نظرات رو خواندیم فقط جز تمسخر حرفهای فرمانده سپاه چیزی نبود....بعضیا  انگار درباره یک کشور غریبه بحث میکنند....این کشوری که در موردش صحبت میکنید وطن شماست....جز استهزای متخصصان داخلی هنر دیگری هم دارید یا خیر؟.....شما نگران شعور نادیده گرفته شده عوام نباشید کار کنید تا کشورتان را به آن نقطه از علم برسانید....با عرض معذرت ولی از امثال شما آبی در این مملکت گرم نمیشود ولی همیشه خدا هم خودتان را صاحب نظر و عالم میدانید.....

با سلام
دوست عزیز اتفاقا" برعکس دوستانی که انتقاد می کنن به فکر کشور هستن چرا باید یه فرمانده رده بالای نظام بیاد یه همچین دوروغ شاخ داری رو بگه بله دیگه کنتور که نداره
1-ساخت یه زیر دریایی اتمی آیا ما میتونیم گفتن خواستن توانستن نه اینکه دیگه هر چی بخوای
2-ما هنوز توانایی طراحی و ساخت موتور های دیزل ناو جماران یا زیر دریایی های کلاس کیلو رو نداریم حالا چه طوری میخوام بریم رآکتور آب سبک فشرده طراحی کنیم و بسازیم .
همه چی به حرف ساده هست اگه این فرمانده محترم که ملت رو چی فرض کرده میگه زیر دریایی اتمی من میگم سفر به کره ماه
هنوز توان ساخت  یه زیر دریایی الکترو دیزل که تکنولوژی اون ماله 40 ساله پیش هست رو نداریم میخوام بریم زیر دریایی اتمی بسازیم.
حالا اگه اینجا کسی میگه ما میتونیم بسم الله برو بتون از الان خسته نباشین موقع به آب انداختنش اگه زنده بودم میام یه سر میزنم
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
ASHKAN95, FARSHAD.ADL, typhoon

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

جبهه ی جنگ

توسط mojtabba » شنبه 27 خرداد 1391 10:35

دوست عزیز m1234
این فرمانده در مورد یه پروژه بلند مدت حرف زدند و ایشون نگفتند که فردا به آب اندازی میکنند این زیر دریایی اتمی رو
به احتمال زیاد باید در 20 سال دیگه منتظر ورود این زیر دریایی به ناوگان باشیم نه در مدت کوتاه  :P

و پ س

Sami 1993, malmal1369, SEAFARER, HASAN BARATY, m-sajedy, _Saeed_, Present, anga2009

قبليبعدي