نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 233
تاریخ عضویت: جمعه 27 اسفند 1389, 9:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 575 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط alavi66 » شنبه 27 خرداد 1391, 3:26 pm

کشور ما از حیث صنعت جهان سومی نیست از حیث فکر جهان سومی است ما در کشور ما حق نداریم از تولید سخن بکنیم زیرا عده ای پیدا می شوند و ما را به عوام فریبی و ..مسخره می کنند.فکر می کنند ما عقب ماندگان ذهنی هستیم و دنیا یعنی شرق و غرب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برخی از ماها مردمی هستند که بیش از هر چیز نگاهشان به دهان خارجی هاست حتی اگر کره ماه را نیز فتح کنیم حتی اگر ساعت 12 ظهر در خیابان ایران قدم بزنند برای این که بدانند اینک روز است یا شب محتاج بیگانگانند.
هیچ کشوری با چنین افکار آلوده ای پیشرفت نمی کند.خدا را شکر که دانشمندان ما چنین افکار الوده ای ندارند وگرنه مثل این عربها اینک دسته دوم خر بازار سمساری غربیها بود یم.
ما کسی را داریم که همیشه فراموشش می کنیم اما او همیشه در کنار ماست
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه شنبه 13 دی 1390, 10:14 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط malmal1369 » شنبه 27 خرداد 1391, 7:02 pm

من خبر را یک بار دیگر خواندم در هیچ جای مصاحبه ایشان زمانی رو برای ساخت زیر دریایی اعلام نکردند فقط شاید بقول دوستمان منظور شروع یک فرآیند تحقیق پژوهشی باشد و شاید بقول یکی دیگر از دوستان حداقل نگاهمان باید به 20 سال آینده باشد.....

اما موضوعی که الان میخواستم مطرح کنم در مورد فرهنگ ما ایرانیان است....عده ای فقط منتظرند خبری منتشر شود بلافاصله کشور و متخصصان داخلی را به سخره بگیرند ومن شخصا تصور میکنم در نهایت بسیار هم از این کارشان احساس غرور و شعف میکنند....اما خطاب به این دوستان میگویم چه کاری ما و امثال ما برای پیشرفت علم در این زمینه ها برای کشور عزیزمان انجام دادیم؟!.....فکر میکنیم صرفا به دلیل علاقمان به اینجور مسائل یا اطلاعاتی که طی چند سال از فضای سایبر آموختیم بسیار کار مهم و شاقی انجام داده ایم......من شخصا چه بسیار متخصصان پر کار و بی ادعایی سراغ دارم که بدون منت شبانه روز در حال فعالیت برای پیشرفت کشور هستند ولی عده ای دیگر از دوستان وجود دارند که شبانه روز در حال آنالیز خبرها و محاسبه فاصله زمانی ما با غرب هستند.....


در تکمیل صحبت های خودم یک خاطره از آقای سلطانیه خدمتتان عرض کنم و صحبتم تمام : ایشان میگفتند زمانی که سال 1386 دور دوم مذاکرات ما با غرب بسیار گره خورده بود و وضعیت بسیار پیچیده ای بود.....ما از غربی ها درخواست کردیم که اورانیوم با غنای 20 درصد را برای مصارف داخلی در احتیار ما بگذارند....غربی ها پیشنهاد ما را رد کردند و حتی خواستار توقف کامل فعالیت تمامی مراکز هسته ای ما بودند.....در نهایت من و تیم مذاکره کننده به آنها گفتیم نمیدهید اشکال ندارد خودمان اورانیوم 20 درصد تولید میکنیم.....سرپرست تیم مذاکره کننده غرب بعد از شنیدن صحبت ما پوزخند تمسخر آمیری زد که هیچ وقت از ذهن من پاک نمیشود......اوایل سال 1389 که خبر غنی سازی 20 درصد را اعلام کردیم هیچکدامشان باور نمیکردند حتی اوایل میگفتند دروغ میگویید و با همکاری کارشناسان روسی موفق به این کار شده اید....در نهایت در یکی از بازرسی ها که مشخص شد این غنی سازی کاملا بومی انجام شده است.....یکی از بازرسان از ما درخواست ملاقات با افرادی را داشت که محاسابات عددی ساخت سانترفیوژ ها را انجام میدادند.....سه نفر از این دانشمندان جوان که مسئول انجام این کار بودند با بازرسان آژانس دیدار کردند....یکی از سه نفر کسی نبود جز شهید مجید شهریاری.....جوانی بی ادعا و پرتلاش.....برای شادی روح تمامی شهیدان صلوات.....ای کاش تعداد بیشتری از این افراد لایق داشتیم.....ای کاش فقط به جای سخن , کار و تلاش بود......عرضم تمام

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط Sami 1993 » شنبه 27 خرداد 1391, 8:31 pm

البته این خاطره مربوط به دکتر جلیلی و مذاکرات استانبول 1 است که ایشان در پایان مذاکرات بغداد 2 و در جمع خبرنگاران این خاطره را بار دیگر تعریف کردند .

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 109
تاریخ عضویت: سه شنبه 9 اسفند 1390, 5:35 pm
محل اقامت: ایران عزیز
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 158 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط sandking » چهار شنبه 31 خرداد 1391, 9:12 pm

عزیزان من ساخت زیردریایی اتمی از دیزلی هم راحتتره
چون هم نیاز به تنظیم اکسیژن مورد نیازش نداره چون واکنش های اتمی به اکسیزن لازم نداره و این زیردریایی های دیزلیه که باید برای تهیه اکسیژن مصرفیشون هر چند وقت یک بار به روی اب بیایند
ایران زیر دریایی معمولی هم نمیتونه بسازه اونایی هم که ساخته توانایی عمق گیری و اوج گیری سریع را هم نداره( زیر دریایی سبکه اینجوریه!)
ولی باز هم باید خوشبین بود که این طارق رو تعمیر کردن شاید این گامی در جهت ساخت زیردریایی های سوپرنوکلر ایرانی باشه
به امید آنروز
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:54 am
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط mojtabba » جمعه 2 تیر 1391, 8:24 pm

sandking نوشته شده:عزیزان من ساخت زیردریایی اتمی از دیزلی هم راحتتره
چون هم نیاز به تنظیم اکسیژن مورد نیازش نداره چون واکنش های اتمی به اکسیزن لازم نداره و این زیردریایی های دیزلیه که باید برای تهیه اکسیژن مصرفیشون هر چند وقت یک بار به روی اب بیایند
ایران زیر دریایی معمولی هم نمیتونه بسازه اونایی هم که ساخته توانایی عمق گیری و اوج گیری سریع را هم نداره( زیر دریایی سبکه اینجوریه!)
ولی باز هم باید خوشبین بود که این طارق رو تعمیر کردن شاید این گامی در جهت ساخت زیردریایی های سوپرنوکلر ایرانی باشه
به امید آنروز

دوست عزی منظور ما از سختی کار تنظیم مسایل نیست بلکه بحث ما سر توانایی ایران برای ساخت راکتور است
لطفا پست هاس بالاییی رو بخونید و بعد نظر بدید
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط victory67 » شنبه 17 تیر 1391, 10:57 pm

[CENTER CLASS=RUTITR]تحلیل بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی[/CENTER CLASS] [url=http://www.asriran.com/fa/news/222098/زیردریایی-اتمی-برگ-برنده-جدید-ایران-برای-ادامه-غنی-سازی]"زیردریایی اتمی" برگ برنده جدید ایران برای ادامه غنی سازی[/url]  به زودی توانایی ساخت زیردریایی های پیشرفته اتمی را کسب خواهد کرد."شاسنک جوشی"متخصص امور خارومیانه در آکادمی سلطنتی بررسی های نظامی لندن گفت: ایران از اطلاع رسانی برای ساخت زیردریایی برای کسب کارت های برنده بیشتری استفاده می کند. تصویر   سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این احتمال وجود دارد ایران با مطرح کردن موضوع ساخت زیردریایی با سوخت اتمی، به دنبال افزایش سطح غنی سازی اورانیوم باشد.

به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به نقل از رویترز، "اولی هاینونین" بازرس سابق در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: ایران قصد دارد نخستین زیردریایی اتمی خود را راه اندازی کند. برخی گمانه زنی ها وجود دارد که تهران از این موضوع برای تولید اورانیوم با درجه غنی سازی بالاتری استفاده خواهد کرد به ویژه اینکه این زیردریایی ها، اورانیوم با درجه غنی سازی بالایی مصرف می کند.

رویترز می نویسد: اعلام قصد ایران برای ساخت اولین زیردریایی که با سوخت اتمی فعالیت می کند، نگرانی های غرب را درباره اینکه تهران از این موضوع برای تولید اورانیوم با درجه بالا بهره ببرد ، برانگیخته است.

کارشناسان غربی این گمانه زنی را مطرح کرده اند ایران که هم اکنون با ممنوعیت واردات سلاح روبه رو است به زودی توانایی ساخت زیردریایی های پیشرفته اتمی را کسب خواهد کرد.زیردریایی هایی که هم اکنون تنها کشورهای آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا در اختیار دارند.

اولی هاینونین که قبل از این سمت بازرس ارشد و معاون مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را برعهده داشت افزود: این زیردریایی ها در اکثر موارد از اورانیوم با درصد غنی سازی بالا استفاده می کنند. به دلیل اختلافات بین المللی برسر برنامه هسته ای ایران، بعید است تهران بتواند این نوع از اورانیوم مورد نیاز خود را از کشورهای خارجی دریافت کند.

وی که هم اکنون در مرکز علوم و روابط بین المللی بلفر در دانشگاه هاروارد تحصیل می کند اضافه کرد: ایران می تواند در این صورت با اشاره به امکان پذیر نبودن واردات سوخت برای زیردریایی اتمی، توجیه دیگری برای ادامه غنی سازی اورانیوم به دست بیاید.

"شاسنک جوشی" کارشناس و پژوهشگر متخصص در امور خارومیانه در آکادمی سلطنتی بررسی های نظامی لندن گفت: ایران از این اطلاع رسانی برای ساخت زیردریایی برای کسب کارت های برنده بیشتری استفاده می کند.

وی افزود: ایران می تواند از این اقدامات در برابر دریافت امتیازهایی از طرف مقابل، بهره ببرد.
یک مقام ارشد نیروی دریایی ایران ماه گذشته میلادی از قصد این کشور برای ساخت زیردریایی اتمی خبر داد و گفت که گام های مقدماتی در این زمینه، آغاز شده اند.

"مارک فیتزپاتریک" مدیر آکادمی بین المللی بررسی های استراتژیک در لندن نیز گفت: این توجیه صریح برای غنی سازی اورانیوم در سطحی بالاتر از 20 درصد است.  
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10131 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط typhoon » شنبه 17 تیر 1391, 11:02 pm

بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این احتمال وجود دارد ایران با مطرح کردن موضوع ساخت زیردریایی با سوخت اتمی، به دنبال افزایش سطح غنی سازی اورانیوم باشد.

چرندیات محض!!!!

راکتور مورد استفاده در زیردریایی ها از مدل آب سبک بوده و همان اورانیوم با غنای پایین برای آن کافی است. باز دوباره می خواهند شیوخ خلیج فارس را تیغ بزنند. این هم نتیجه اظهار نظرهای نسنجیده بعضی از آقایان!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط victory67 » شنبه 17 تیر 1391, 11:12 pm

typhoon نوشته شده:بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این احتمال وجود دارد ایران با مطرح کردن موضوع ساخت زیردریایی با سوخت اتمی، به دنبال افزایش سطح غنی سازی اورانیوم باشد.

چرندیات محض!!!!

راکتور مورد استفاده در زیردریایی ها از مدل آب سبک بوده و همان اورانیوم با غنای پایین برای آن کافی است. باز دوباره می خواهند شیوخ خلیج فارس را تیغ بزنند. این هم نتیجه اظهار نظرهای نسنجیده بعضی از آقایان!!!!!با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

آقاي typhoon همين كه شما سنجيده سخن مي گوي ما را بس است .
با كمال احترام اين گل هاتصویر تصویر هم تقديم به شما تصویر
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط Sami 1993 » شنبه 17 تیر 1391, 11:22 pm

typhoon نوشته شده:بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این احتمال وجود دارد ایران با مطرح کردن موضوع ساخت زیردریایی با سوخت اتمی، به دنبال افزایش سطح غنی سازی اورانیوم باشد.

چرندیات محض!!!!

راکتور مورد استفاده در زیردریایی ها از مدل آب سبک بوده و همان اورانیوم با غنای پایین برای آن کافی است. باز دوباره می خواهند شیوخ خلیج فارس را تیغ بزنند. این هم نتیجه اظهار نظرهای نسنجیده بعضی از آقایان!!!!!victory67 نوشته شده: ایران از این اطلاع رسانی برای ساخت زیردریایی برای کسب کارت های برنده بیشتری استفاده می کند.

وی افزود: ایران می تواند از این اقدامات در برابر دریافت امتیازهایی از طرف مقابل، بهره ببرد.


پس چندان هم نسجیده نبوده تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10131 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط typhoon » شنبه 17 تیر 1391, 11:35 pm

سلام
ظاهرا دوستان باور کردند یک سری از مسائل رو!!!!
کدام امتیاز گیری؟!!!
ما گفتیم میسازیم و آنها هم باور کردند؟!!!
واقعا این اعتماد به نفس شما دوستان مثال زدنی است. بنده در همین تاپیک هم گفتم، ما هنوز در تکمیل بوشهر ماندیم و توان زیر سطحی سازی ما هم که غدیر است و در خبر اولیه این تاپیک هم حرف از آینده دور زده شده است و حالا ناگهان یک کارشناس انگلیسی خبر از دستیابی فریب الوقوع ایران به زیردریایی اتمی می دهد.
این نتیجه حرف بی موقع یک مسئول است و این گونه مقالات هم آغاز یک دور جدید از ایران هراسی برای فروش هر چه بیشتر جنگ افزار به شیوخ عرب منطقه!!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه 30 اردیبهشت 1390, 8:53 am
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3154 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط R.A.F » یک شنبه 18 تیر 1391, 12:48 am

typhoon نوشته شده:بازرس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت این احتمال وجود دارد ایران با مطرح کردن موضوع ساخت زیردریایی با سوخت اتمی، به دنبال افزایش سطح غنی سازی اورانیوم باشد.

چرندیات محض!!!!

راکتور مورد استفاده در زیردریایی ها از مدل آب سبک بوده و همان اورانیوم با غنای پایین برای آن کافی است. باز دوباره می خواهند شیوخ خلیج فارس را تیغ بزنند. این هم نتیجه اظهار نظرهای نسنجیده بعضی از آقایان!!!!!

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] تصویر

به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به نقل از رویترز، "اولی هاینونین" بازرس سابق در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: ایران قصد دارد نخستین زیردریایی اتمی خود را راه اندازی کند. برخی گمانه زنی ها وجود دارد که تهران از این موضوع برای تولید اورانیوم با درجه غنی سازی بالاتری استفاده خواهد کرد به ویژه اینکه این زیردریایی ها، اورانیوم با درجه غنی سازی بالایی مصرف می کند.

رویترز می نویسد: اعلام قصد ایران برای ساخت اولین زیردریایی که با سوخت اتمی فعالیت می کند، نگرانی های غرب را درباره اینکه تهران از این موضوع برای تولید اورانیوم با درجه بالا بهره ببرد ، برانگیخته است.

کارشناسان غربی این گمانه زنی را مطرح کرده اند ایران که هم اکنون با ممنوعیت واردات سلاح روبه رو است به زودی توانایی ساخت زیردریایی های پیشرفته اتمی را کسب خواهد کرد.زیردریایی هایی که هم اکنون تنها کشورهای آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا در اختیار دارند.

اولی هاینونین که قبل از این سمت بازرس ارشد و معاون مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را برعهده داشت افزود: این زیردریایی ها در اکثر موارد از اورانیوم با درصد غنی سازی بالا استفاده می کنند. به دلیل اختلافات بین المللی برسر برنامه هسته ای ایران، بعید است تهران بتواند این نوع از اورانیوم مورد نیاز خود را از کشورهای خارجی دریافت کند.

وی که هم اکنون در مرکز علوم و روابط بین المللی بلفر در دانشگاه هاروارد تحصیل می کند اضافه کرد: ایران می تواند در این صورت با اشاره به امکان پذیر نبودن واردات سوخت برای زیردریایی اتمی، توجیه دیگری برای ادامه غنی سازی اورانیوم به دست بیاید.

"شاسنک جوشی" کارشناس و پژوهشگر متخصص در امور خارومیانه در آکادمی سلطنتی بررسی های نظامی لندن گفت: ایران از این اطلاع رسانی برای ساخت زیردریایی برای کسب کارت های برنده بیشتری استفاده می کند.

وی افزود: ایران می تواند از این اقدامات در برابر دریافت امتیازهایی از طرف مقابل، بهره ببرد.
یک مقام ارشد نیروی دریایی ایران ماه گذشته میلادی از قصد این کشور برای ساخت زیردریایی اتمی خبر داد و گفت که گام های مقدماتی در این زمینه، آغاز شده اند.

"مارک فیتزپاتریک" مدیر آکادمی بین المللی بررسی های استراتژیک در لندن نیز گفت: این توجیه صریح برای غنی سازی اورانیوم در سطحی بالاتر از 20 درصد است.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: نخستین گام‌های ایران برای ساخت زیردریایی‌های "اتمی"

پست توسط KH.I.A.2500 » یک شنبه 18 تیر 1391, 1:33 am

با سلام ؛

نمیدانم تلاش برای ساخت زیردریایی هسته ای چه ربطی به اعراب حاشیه ای دارد ؟
برای حکومتهای مرتجع اعراب، زیردریایی های معمولی دیزلی کفایت میکنند چون فاصله ای با ما ندارند و مسلما" وقتی گفته میشه باید در آبهای دوردست حضور داشته باشیم و همزمان سخن از پیشرانه هسته ای به میان میاد، هر آدمی اگر کمی دقت کنه میفهمه که این موضوع ربطی به کشورهای عربی نداره و تهدیدی برای آنها نیست .

کشوری که یک مقام مسئولش در نیروی دریایی حتی فعلا" اگر در حد یک حرف هم باشه، جرات نداشته باشه بگه ما میخواهیم روی زیردریایی هسته ای کار کنیم، به درد لای جرز میخوره .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”