در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
17

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 22 اردیبهشت 1386 12:26

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 8 پست

راهنمايي تخصصي درباره خريد شاسي بلند

توسط mrmostafa » سه شنبه 30 خرداد 1391 08:44

سلام دوستان ممنون ميشم در مورد خريد ماشين شاسي بلند راهنمايي كنيد. البته به طور سليقه اي نه بلكه تخصصي
اگر قيمت رو فاكتور بگيريم و مشكل مالي نباشه كلا ميخوام بدونم بنز GL كه خانوادگي و 7 نفره و آفرود كامل هستش بهتر و قدرتمند تره يا لندكروز؟؟؟؟ آپشن هاي كدوم بهتره؟؟؟ قدرت گشتاور و اسب بخار و حجم موتورهاي شاسي بلند بنز چطوره؟؟؟ خودم شخصا دوست دارم يه ماشين داشته باشم كه هم تو شهر احتياجاتم رو فراهم كنه هم در سفر مخصوصا جاهاي ناهوار و پست و شيب هاي تند.
لندكروز GXR  جديدتر و بهتر از VXR هستش درسته؟؟؟؟ بين پرادو و لندكروز GXR از نظر ارتفاع و قدرت مانور بهتر در ارتفاعات و جاهاي ناهموار كدوم بهتر هستش؟؟؟ از نزديك كه ديدم به نظرم پرادو زيرش بلند تر از لندكروز هست؟؟؟ در كل ماشيني كه تعداد سرنشيناش و قدرت مانور و كاراييش و آپشن هاش براي سفر در جاهاي ناهموار و شيب هاي تند و غيره عالي باشه كدوم بهتر هستن؟؟؟؟
يه جا خوندم كه مدل 2013 لندكروز 8 سرنشينش AX و ZX هست يعني كجاش ميزنه؟؟ غير از مدل GXR هست؟؟
ممنونم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mrmostafa تشکر کرده اند:
Present, Shayan3841

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

Re: راهنمايي تخصصي درباره خريد شاسي بلند

توسط panda64 » سه شنبه 30 خرداد 1391 19:45

عزیز یک سوال پرسیدی خیلی جواب میخاد!!! اما با توجه به مشخصاتی که دادی که بیشتر کارت با ماشی تو جاده هست به نظر من لندکروز از همه بهتره اما اگر دنبال شاسی بلند اسپرتی مورانو بهتره!!! شاسی بلندهای بنز و بی ام و هم فقط پول مارکشونو می خورن اصلا با این ژاپنیها قابل قیاس نیتند!!! البته اگر کمتر می خواهی خرج کنی هیوندا وراکروز بهرته تازه خیلی هم خوشگله!!! باز هم راهنمایی خواستی به من پیام کن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب panda64 تشکر کرده اند:
Shayan3841, m-249, mrmostafa, nima-rad

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط mrmostafa » شنبه 3 تیر 1391 09:14

panda64 نوشته است:عزیز یک سوال پرسیدی خیلی جواب میخاد!!! اما با توجه به مشخصاتی که دادی که بیشتر کارت با ماشی تو جاده هست به نظر من لندکروز از همه بهتره اما اگر دنبال شاسی بلند اسپرتی مورانو بهتره!!! شاسی بلندهای بنز و بی ام و هم فقط پول مارکشونو می خورن اصلا با این ژاپنیها قابل قیاس نیتند!!! البته اگر کمتر می خواهی خرج کنی هیوندا وراکروز بهرته تازه خیلی هم خوشگله!!! باز هم راهنمایی خواستی به من پیام کن

دوست عزيز از راهنمايي سپاسگزارم. من خودم نظرم همون لندكروز هستش چون فيلم ها و تست هايي تو يوتوب ازش ديدم كه عالي بود و حتي تست آفرودي بين بنز GL و لندكروز و لندروور شد لندكروز اول شد و بهراحتي ميرفت. حرف شما صحيح است. وراكروزر هم ديدم مشخصاتش عاليه و آپشن هاي خوبي داره فقط تو جاهاي صعب العبور جواب ميده؟ البته به نظرم كراس اور حساب بشه درسته؟؟؟
از اطلاعات مفيدتون سپاسگزارم

panda64

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

توسط panda64 » شنبه 3 تیر 1391 19:05

سپاسگزارم از شما. وراکروز از نظر تواناییهای آفرود به پای لندکروز نمیرسه اما خوب مگه مسیر مورد نظر شما چقدر ناهموار است؟ اگر جاده های معمولی ایران هست آره جواب میده اما اگر منظورتون تپه و شن نوردی هست نه همون لندکروز

mrmostafa, nima-rad

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

توسط panda64 » شنبه 3 تیر 1391 19:08

دوست من کراس اور یعنی شاسی بلندی که بر اساس یک اتومبیل سدان طراحی شده باشه مانند شاسی بلندهای بی ام او که بر اساس بی ام و های سری 3 و سری 5 (X3-X5) ساخته شده اند اما وراکروز حتی اگر مشترکات زیادی با سدانهای هم شرکت خود داشته باشد بر اساس یک سدان نیست!!! پس خیر کراس اور نیست بیشتر یک شاسی بلند زنانه هست البته معروف که هیودایی دختر کره جنوبیست و محصولاتش اکثرا زنانه هستند

mrmostafa, nima-rad

Major I

Major I

نماد کاربر
446

تشکر کرده: 171 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

توسط R.A.F » شنبه 3 تیر 1391 21:22

عروس شاسی بلندها لکسوس rx

اشتباه نکنید، سواری این ماشینو x6 هم نداره :x
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R.A.F تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, panda64

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط mrmostafa » يکشنبه 4 تیر 1391 09:16

panda64 نوشته است:سپاسگزارم از شما. وراکروز از نظر تواناییهای آفرود به پای لندکروز نمیرسه اما خوب مگه مسیر مورد نظر شما چقدر ناهموار است؟ اگر جاده های معمولی ایران هست آره جواب میده اما اگر منظورتون تپه و شن نوردی هست نه همون لندکروز

پاندا جان بي نهايت سپاسگزارم از شما. من هدف براي بالا رفتن از شن و تپه نيستش. ولي خوب تو يه تستي از لندكروز و لندروور و بنز GL ديدم از يه جايي رد شدن كه شايد در ايران در مسير جاده اي و كوهستاني باشه همچين چيزي فقط لندكروز به راحتي عبور كرد و 2 تاي ديگه به سختي رد شدن و ماشين الاكلنگ شد به سمت چپ و راست خيلي شديد.
البته وراكروزر موتورش قويه و آپشن هاي خوبي داره. البته خنك كننده صندلي داره كه به نظرم وقتي كولر هست ديگه لازم نباشه. از نظر سيستم ترمز ضد لغزش در سر بالايي و سراشيبي كه واراكروزر زده بود لندكروز هم 100 درصد داره درسته؟؟؟ سيستم كنترل پايدار همون سيستم ضد لغزش هست؟؟؟و براي اين هست كه تو برف ليز نخوره و نيازي به زنجير چرخ نداشته باشه درسته؟ چون تستي ديدم از كنترل پايدار ESP كه تو برف با سرعت ميرفت اصلا لغزش نداشت.
قفل چرخ كه هر 2 چرخ دارن دقيق كارائيش چيه؟؟؟؟
تو مطالب خوندم كه هيوندا و كيا تو شاسي بلند تجربه زيادي ندارن و تويوتا كه البته 30 سال سابقه داره و امتحانش رو پس داده. البته در مورد لندكروز گفتن كه نزديك 3000 مهندس ژاپني روش كار كرده و اگر نياز بود موتورش قدرتمند تر ميذاشتن. در كل وراكروزر هم تو 2دفرانسيل بودن خوبه و كم نمياره؟ از نظر لوكس بودن داخل اتاق و محكم بودن اتاق چطورن؟!!
با سپاس

panda64

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

توسط panda64 » يکشنبه 4 تیر 1391 18:52

متشکرم. قفل چرخ فکر کنم(مطمئن نیستم) از این سیستمهای مربوط به جلوگیری از هرزگردی چرخهاست که نمیزاره گشتاور موتور تلف بشه.در مورد اینکه این سیستم رو وراکروز هست حالا رو لندکروز هست یا نه خیلی قطعب به شما جواب بدم یا هستش یا اگر نباشه همون وظیفه به شکلی بهتر از مال وراکروز توسط یک سیستم دیگه انجام میشه!!! لندکروز ماشی جهانی کار هست کافیست تو اخبار همه کشورها حضورش را در همه دنیا ببینید!!!

سیستم کنترل پایدار یا همان ESP یا همان سیستم ضد لغزش برای جلوگیری از سر خوردن بی جای ماشین البته اکثرا در سرعت بالا هست حال همین وظیفه را هم در برف انجام میده احتمالا انجام میده اما تو آپشن ماشین باید برای برف تنظیم شه( یا شاید ماشین خود کار این کار را بکنه!!!) اما هرگز جایگزین زنجیر نمیتونه بشه!!! البته در نظر داشته باش زنجیرهای خوب اون قدیمیها بودن که با در آوردن لاستیک بسته می شدن این جدیدی ها که لاستیک روشون رد میشه بسته میشن کارایی اون قدیمیها را ندارن!!!( اتفاقا خدا بیامرز پدر بزرگ من یک زنجیر آمریکایی از پیش از انقلاب داشت که حالا دست منه اینقدر دوستش دارم که به 206 اصلا نمی بندم!!!)

بله کاملا درسته!!! تویوتا بیش 2 برابر سن من داره شاسی بلند میسازه البته که هیوندا و کیا که فقط 10 ساله خودروسازیشون شکوفا شده به پاش نمیرسن!!! کلابه نظر من ژاپنیها تو شاسی بلند تو دنیا اولن

والا من اگر جای شما بودم چون لوکس بودن برام ارجح بود وراکروز را انتخاب می کردم چون اصلا لوکس طراحی شده اما لندکروز کشتیگیر سنگین وزنی هست که لوکس شده!!! اما به نظر من لندکروز لوکس تر هم هست و از نظر کیفیت و استحکام کاملا سرتر از وراکروزه اما واقعا موراکروز هم خداییش کم نمیاره. از نظر لوکس بودن داخل کابین لندکروز سرتره اما در نظر داشته باشید از نظر لوکسی کابین لکسوس از لند هم بالاتره!!!
کلا انتخاب بین لندکروز و وراکروز انتخاب بین عالی وبهترین هست!!!
در پایان هم یک نکته رابگم دوست گرامی این سیستمها که نام می برید در شرکتها مختلف به دلیل فرار از پرداخت کپی رایت نامهای گوناگونی دارند!!! مثلا گیربکس تیپ ترونیک که ابداع پورشه بود در اتومبیلهای هیوندایی شیفت ترونیک نامیده می شود!!! یا شرکتی دیگر استپ ترونیک می گوید تا حق رایت پورشه را ندهد!!! اینقدر هم این اسم بازیها برای یک سیستم مشابه زیاد شده که خود معتادان اتومبیل و مکانیک مانند من قاطی میکنیم!!!
بار هم امری هست بفرمایید در خدمتم

nima-rad, mrmostafa, ASHKAN95

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط mrmostafa » دوشنبه 5 تیر 1391 07:26

از اطلاعاتي كه در اختيار من قرار دادين بي نهايت سپاسگزارم. راستي اينكه چرا لندكروز VXR مخصوصا 8 سيلندر وارد نميكنن؟؟؟ فقط الان GXR 6 سيلندر وارد ميشه. واقعا مسخره بازيه در صورتي كه كيا و هيونداي اكثر محصولاتش وارد ميشه.

panda64

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » دوشنبه 5 تیر 1391 14:42

mrmostafa,  عزیز البته من متوجه نشدم  شما دنبال بررسی فنی هستید یا ظاهر یا....
به طور کلی شمی در این مورد نیست که بهترین SUV  جاده ای و خارج جاده در ایران و طبیعت ایران لنکروز هست.امکانات جاده و خارج جاده این ماشین رو  به جرات میشه گفت هیچ خودرو دیگه ای نداره و نخواهد داشت(به دلیل hi -tech بودن تکنولوژی های استفاده شده)
البته اگر مفهوم شما از افرود رفتن،در حد یک پیک نیک ساده هست خودرو های دیگه suv هم  میتونه نیاز شما رفع کنه.
در کل بهترین SUV  شهری هم: لکسوس rx هست.
متاسفانه هیچ کدون از موازد بالا با قیمت واقعی در ایران ارائه نشدند وشدیدا داراری بازار کاذب هم هستند.

ددر ضمن لندکروز 8 سیلندر به دلایل عجیبی مجوز  واردات نداره(گرچه تعداد زیادی 8سیلندر پلاک شده دیدم که توسط بند پ پلاک شدند)
:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
ne13, nima-rad, mrmostafa, FARSHAD.ADL, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, R.A.F

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

توسط panda64 » دوشنبه 5 تیر 1391 20:51

mrmostafa نوشته است:از اطلاعاتي كه در اختيار من قرار دادين بي نهايت سپاسگزارم. راستي اينكه چرا لندكروز VXR مخصوصا 8 سيلندر وارد نميكنن؟؟؟ فقط الان GXR 6 سيلندر وارد ميشه. واقعا مسخره بازيه در صورتي كه كيا و هيونداي اكثر محصولاتش وارد ميشه.

از شما متشکرم بله واقعا مسخره بازیه!!! مسخره بازیه واردات در ایران که هیچ حساب کتابی نداره!!! از یک طرف 100 درصد عوارض میبندند تا به تیریش قبای پرایدسازان داخلی بر نخورد!!! از اون طرف نمایشگاه پورشه باز میشه تا از ما بهتران اتومبیل مورد نیاز خود را پیدا کنند!!! فقط می تونم بگم شرم آوره!!!

mrmostafa

New Member

no avatar
17

تاريخ عضويت

توسط mrmostafa » سه شنبه 6 تیر 1391 09:49

SHAHRAM نوشته است:mrmostafa,  عزیز البته من متوجه نشدم  شما دنبال بررسی فنی هستید یا ظاهر یا....
به طور کلی شمی در این مورد نیست که بهترین SUV  جاده ای و خارج جاده در ایران و طبیعت ایران لنکروز هست.امکانات جاده و خارج جاده این ماشین رو  به جرات میشه گفت هیچ خودرو دیگه ای نداره و نخواهد داشت(به دلیل hi -tech بودن تکنولوژی های استفاده شده)
البته اگر مفهوم شما از افرود رفتن،در حد یک پیک نیک ساده هست خودرو های دیگه suv هم  میتونه نیاز شما رفع کنه.
در کل بهترین SUV  شهری هم: لکسوس rx هست.
متاسفانه هیچ کدون از موازد بالا با قیمت واقعی در ایران ارائه نشدند وشدیدا داراری بازار کاذب هم هستند.

ددر ضمن لندکروز 8 سیلندر به دلایل عجیبی مجوز  واردات نداره(گرچه تعداد زیادی 8سیلندر پلاک شده دیدم که توسط بند پ پلاک شدند)
:razz:

شهرام جان ممنونم و با شما موافقم. البته من دوستي دارم كه دامادشون هامر رو پلاك كرده و وضع مالي خيلي عالي دارن و كلا 1 ميليارد و 300 ميليون براش آب خورده 700 ميليون كلا پول ماشينش شده و 600 ميليون پول پلاك كردن گرفتن در صورتي كه ماشين امريكائي ممنوعه هست. متاسفانه پول همه چي رو حل ميكنه.

بعدي