در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

10 ناوشکن و ناو موشک‌انداز جدید در راه است

توسط hani1459 » سه شنبه 30 خرداد 1391 12:41

پس از "جماران" و "ولایت"
خبرگزاری فارس: معاون فنی نیروی دریایی ارتش از ساخت و تجهیز 10 ناوشکن بومی دیگر علاوه بر ناوشکن‌های "جماران" و "ولایت" در کشور خبر داد.

امیر دریادار عباس زمینی معاون فنی نیروی دریایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، درخصوص توانمندی صنایع دریایی کشور در طراحی و ساخت انواع ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز به ناوشکن جماران به عنوان نماد این توانمندی اشاره کرد و گفت: این ناوشکن در قالب پروژه موج 1 ساخته و به آب اندازی شد و در همین راستا و در قالب پروژه موج 2، ناوشکن"ولایت" در صنایع دریایی شهید تمجیدی در بندرانزلی با بیش از 70 درصد پیشرفت در حال ساخت است که ان‌شاءالله در طول سال جاری تکمیل و به آب‌اندازی می شود.

دریادار زمینی همچنین ادامه داد: علاوه بر اینها، ساخت ناوشکن‌های کلاس موج و سینا نیز در حال طراحی و ساخت است که در کلاس موج، می توان به پروژه‌های موج 3 و 4 اشاره کرد.

وی در ادامه به ساخت ناوشکن موج 5 به نام "سهند" اشاره کرد و با بیان اینکه این ناوشکن ظرف امسال تکمیل و به آب‌اندازی خواهد شد، گفت: این ناوشکن به یاد شهدای ناوشکن سهند که در مقابله مستقیم با آمریکا به شهادت رسیدند، به این نام نام‌گذاری شده است.

معاون فنی نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها ناوهای موشک انداز کلاس سینا در قالب پروژه های سینای 1، 2 و 3 را در دستور کار داریم که به ترتیب به نام ناوهای موشک‌انداز "پیکان"، "جوشن" و "درفش" نامگذاری شده و در حال آماده سازی هستند.

دریادار زمینی ادامه داد: ناوهای سینای 4، 5 و 6 توسط وزارت دفاع و ناو سینای 7 نیز در کارخانجات نداجا در حال طراحی، ساخت و تجهیز است.

وی در پایان تصریح کرد: ناو موج 5 (سهند) و ناو سینای 7 ظرف امسال به آب انداخته می‌شود
فارس نیوز
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Present, Goebbels, reza4087, Shahbaz, SEAFARER, farzande-iran, HASAN BARATY, _Saeed_, Java, Sami 1993, Amiiiin, zoornachi, saied tomcat, malmal1369, m-sajedy, Qaher1406, shola

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: 10 ناوشکن و ناو موشک‌انداز جدید در راه است

توسط hani1459 » سه شنبه 30 خرداد 1391 12:49

hani1459 نوشته است:          
          وی در پایان تصریح کرد: ناو موج 5 (سهند) و ناو سینای 7 ظرف امسال به آب انداخته می‌شود
فارس نیوز

یعنی باید منتظر یک ناو جدید باشیم؟
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
117

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 18:30

آرشيو سپاس: 614 مرتبه در 95 پست

توسط Corporal » سه شنبه 30 خرداد 1391 12:51

پس از "جماران" و "ولایت"

خبرگزاری فارس: معاون فنی نیروی دریایی ارتش از ساخت و تجهیز 10 ناوشکن بومی دیگر علاوه بر ناوشکن‌های "جماران" و "ولایت" در کشور خبر داد.

امیر دریادار عباس زمینی معاون فنی نیروی دریایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، درخصوص توانمندی صنایع دریایی کشور در طراحی و ساخت انواع ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز به ناوشکن جماران به عنوان نماد این توانمندی اشاره کرد و گفت: این ناوشکن در قالب پروژه موج 1 ساخته و به آب اندازی شد و در همین راستا و در قالب پروژه موج 2، ناوشکن"ولایت" در صنایع دریایی شهید تمجیدی در بندرانزلی با بیش از 70 درصد پیشرفت در حال ساخت است که ان‌شاءالله در طول سال جاری تکمیل و به آب‌اندازی می شود.

دریادار زمینی همچنین ادامه داد: علاوه بر اینها، ساخت ناوشکن‌های کلاس موج و سینا نیز در حال طراحی و ساخت است که در کلاس موج، می توان به پروژه‌های موج 3 و 4 اشاره کرد.

وی در ادامه به ساخت ناوشکن موج 5 به نام "سهند" اشاره کرد و با بیان اینکه این ناوشکن ظرف امسال تکمیل و به آب‌اندازی خواهد شد، گفت: این ناوشکن به یاد شهدای ناوشکن سهند که در مقابله مستقیم با آمریکا به شهادت رسیدند، به این نام نام‌گذاری شده است.

معاون فنی نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها ناوهای موشک انداز کلاس سینا در قالب پروژه های سینای 1، 2 و 3 را در دستور کار داریم که به ترتیب به نام ناوهای موشک‌انداز "پیکان"، "جوشن" و "درفش" نامگذاری شده و در حال آماده سازی هستند.

دریادار زمینی ادامه داد: ناوهای سینای 4، 5 و 6 توسط وزارت دفاع و ناو سینای 7 نیز در کارخانجات نداجا در حال طراحی، ساخت و تجهیز است.

وی در پایان تصریح کرد: ناو موج 5 (سهند) و ناو سینای 7 ظرف امسال به آب انداخته می‌شوند.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با عرض معذرت،این آقا خودش فهمید که چی میگه؟
ولایت هنوز بعد از 2 سال 70% پیشرفت داشته،اونوقت در عرض یک سال دارن موج 5 رو میسازن؟!
اون سه تا ناوچه کلاس سینا هم از قبل تو لیست شناورهای نیروی دریایی بودن.پس خبر سراسر دارای ابهام بالا احتمالا اشتباهم داره!
الله اعلم!
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
                                               جامیست که عقل آفرین میزندش       صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف       میسازد و باز بر زمین میزندش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Corporal تشکر کرده اند:
sroasha, Amiiiin, zoornachi, Present

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
20

تاريخ عضويت

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 22:33

آرشيو سپاس: 115 مرتبه در 15 پست

توسط _Saeed_ » سه شنبه 30 خرداد 1391 14:02

فقط امیدوارم محصولات کارخانجات وزارت دفاع و نداجا با تناژ بالاتر از کلاس موج1 (جماران) عرضه بشه که حداقل توانایی یدک کشیدن نام "ناو محافظ" و یا "ناو شکن" رو داشته باشن . همچنین امیدوارم از لحاظ راداری ، تجهیزات جنگال و اپتیکی ، کمیت و تعدد تجهیزات دفاعی و طراحی بدنه به صورت رادار گریز برتر و بهتر از کلاس موج 1 باشن که بتونه باعث افتخار مردم و کشور و بالابردن رتبه و اعتبار نیروی دریایی ایران باشه

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

توسط SADGYAN » سه شنبه 30 خرداد 1391 14:05

خبر یکم نامفهوم هست توضیح واضح تری نیست

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » سه شنبه 30 خرداد 1391 14:11

ولایت هنوز بعد از 2 سال 70% پیشرفت داشته،اونوقت در عرض یک سال دارن موج 5 رو میسازن؟!
اون سه تا ناوچه کلاس سینا هم از قبل تو لیست شناورهای نیروی دریایی بودن.پس خبر سراسر دارای ابهام بالا احتمالا اشتباهم داره!
الله اعلم!

کاملا منطقی و صحیح هست حرفشون، شما اگه خودتون تاحالا چیزی رو از صفر ساخته باشین به راحتی به این قضیه پی میبرین، یک مثال ساده مثلا من وقتی میخواستم دی وی دی ها و سی دی هام رو که بسیار زیاد شده بودن مرتب کنم به بازار مراجعه کردم و هیچ باکسی پیدا نکردم برای اینکار(به جز یک باکس پلاستیکی در دار و قفل دار که نه بکار من میومد نه از نظر ظاهری زیبا بود) ، رفتم از یک کارگاه چوب تخته های مناسب 8 میل سفارش دادم طرحم رو دادم برش زدن، میخ ریز و چسب چوب و برچسب طرح چوب گرفتم بعد شروع کردم به درست کردن باکسها اولین باکس 2روز طول کشید، باکس دوم تقریبا یک روز و انتهای همون روز باکس سوم و چهارم رو درست کردم که بمراتب از باکسهای اول و دوم شکیلتر و فیکس تر هم بودن
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Present, SEAFARER, Corporal, dolphine, Sami 1993, javad48

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

دوشنبه 29 خرداد 1391 23:26

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 3 پست

توسط shoby.iran » سه شنبه 30 خرداد 1391 15:19

به نظر من هم بسیار واضح بود من نمیفهمم چرا بعضیا فک میکنن از یک ادم نظامی با این پست میگن خودشم فهمید جی گفت یعنی چی کاملا واضح بود حالا اینا سکوی پرتاب موشکشوم بیشتره یا نه و با ابی ۱۰ ناو و ناوچه ما چند تا ناو و ناوچه داریم

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

دوشنبه 4 مهر 1390 14:08

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 2 پست

Re: 10 ناوشکن و ناو موشک انداز جدید در راه است

توسط r.khafan » سه شنبه 30 خرداد 1391 15:23

SORENA نوشته است:

الله اعلم!

کاملا منطقی و صحیح هست حرفشون، شما اگه خودتون تاحالا چیزی رو از صفر ساخته باشین به راحتی به این قضیه پی میبرین، یک مثال ساده مثلا من وقتی میخواستم دی وی دی ها و سی دی هام رو که بسیار زیاد شده بودن مرتب کنم به بازار مراجعه کردم و هیچ باکسی پیدا نکردم برای اینکار(به جز یک باکس پلاستیکی در دار و قفل دار که نه بکار من میومد نه از نظر ظاهری زیبا بود) ، رفتم از یک کارگاه چوب تخته های مناسب 8 میل سفارش دادم طرحم رو دادم برش زدن، میخ ریز و چسب چوب و برچسب طرح چوب گرفتم بعد شروع کردم به درست کردن باکسها اولین باکس 2روز طول کشید، باکس دوم تقریبا یک روز و انتهای همون روز باکس سوم و چهارم رو درست کردم که بمراتب از باکسهای اول و دوم شکیلتر و فیکس تر هم بودن

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » سه شنبه 30 خرداد 1391 16:04

البته این بدان معنا نیست که به این راحتی سر یکسال  ناو بسازند با اینکه مثال شما ( سورنا ) درست است احتمالا طرح ها را همزمان یا تو بازه ی زمانیه یکسانی شروع کردند البته اگر وزنشون به ناوشکن برسد

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

توسط chad » سه شنبه 30 خرداد 1391 17:55

من اول به تاریخ خبر شک کردم چون ناوچه درفش-جوشن و پیکان هم اکنون در حال عملیات گشت زنی در دریای خزر  هستند حالا ایشون گفتند در حال اماده سازی هست من نفهمیدم حتی توی انجمن تایپیک مربوط به به اب اندازی درفش وجود داره.حالا سوال بعدی ناو سینا از چه کلاسی هست همون پیکانه؟

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
117

تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 18:30

آرشيو سپاس: 614 مرتبه در 95 پست

توسط Corporal » سه شنبه 30 خرداد 1391 19:18

SORENA نوشته است:کاملا منطقی و صحیح هست حرفشون، شما اگه خودتون تاحالا چیزی رو از صفر ساخته باشین به راحتی به این قضیه پی میبرین، یک مثال ساده مثلا من وقتی میخواستم دی وی دی ها و سی دی هام رو که بسیار زیاد شده بودن مرتب کنم به بازار مراجعه کردم و هیچ باکسی پیدا نکردم برای اینکار(به جز یک باکس پلاستیکی در دار و قفل دار که نه بکار من میومد نه از نظر ظاهری زیبا بود) ، رفتم از یک کارگاه چوب تخته های مناسب 8 میل سفارش دادم طرحم رو دادم برش زدن، میخ ریز و چسب چوب و برچسب طرح چوب گرفتم بعد شروع کردم به درست کردن باکسها اولین باکس 2روز طول کشید، باکس دوم تقریبا یک روز و انتهای همون روز باکس سوم و چهارم رو درست کردم که بمراتب از باکسهای اول و دوم شکیلتر و فیکس تر هم بود

دوست عزیز.حرف شما درسته.اما ساخت ناو (یا به قول ایشون ناوشکن) چیزیه که حتی قبل از شروع تولید،100 بار رسانه ای میشه.
مثلا در مورد ولایت ، تا بحال چندین گزارش از پیشرفت پروژه و حتی 1 یا 2 گزارش تصویری تهیه شده.
البته با توجه به این که سه ناوچه نامبرده ار قبل عملیاتی شدن،نظر جناب CHAD هم میتونه درست باشه.
chad نوشته است:ناو سینا از چه کلاسی هست همون پیکانه؟

ناوچه های موشک انداز کلاس سینا همون کلاس کمان اند که در اصل از کلاس La Combattante IIa فرانسوی هستند و در اواخر حکومت پهلوی به تعداد 12 تا خریده شدند.و مجهز به موشک های هارپون بودند که بعد از انقلاب به موشک های چینی سری C مجهز شدند.
ناوچه پیکان که در عملیات مروارید غرق شد هم از همین کلاس بود.البته دو ناوچه جدبد از همین کلاس به نام های پیکان و جوشن (جوشنم در درگیری های با نیروی دریایی آمریکا غرق شده بود) به یاد پیکان و جوشن اصلی ساخته و جایگزین شد.

شناور پشتی یکی از ناوچه های کلاس کمان است که همچنان مجهز به لانچر های هارپون است
سوالی که خودم داشتم  اینه که آیا این تصویر به این معنیه که ایران هنوز هم هارپون عملیاتی داره!؟
کسی میدونه که اقدامی برای کپی کردنشون انجام شده یا نه؟!
با تشکر.
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
                                               جامیست که عقل آفرین میزندش       صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف       میسازد و باز بر زمین میزندش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Corporal تشکر کرده اند:
mz15, sroasha, m-249

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

توسط panda64 » سه شنبه 30 خرداد 1391 19:26