كمك در مورد ساخت مدار ال اي دي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

كمك در مورد ساخت مدار ال اي دي

پست توسط aliamous » سه شنبه 30 خرداد 1391, 4:28 pm

با سلام

درمورد ساخت يك مدار ال اي دي سوال دارم؟
اين ترم ميخوام براي ماكت پروژه ام يه مدار قرار بدم و داخل ساختمان رو نورپردازي كنم لطفا در ابتدا به لينك زير يك نگاه بندازين.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ميخوام دقيقا چنين نور يكسان و يك نواختي رو ايجاد كنم براي اين كار به نظرم رسيد كه بهتره چندتا ال اي دي رو كنار هم قرار بدم و اونها رو پشت يك صفحه مات بزارم تا چنين نوري ايجاد بكنه البته منبع نوري من در اين ماكت قابل ديدن نخواهد بود .

بنا براين حالا به كمك اعضا نياز دارم تصویر البته بايد بگم كه منبع تغذيه برام زياد اهميتي نداره ( البته اگه به برق شهري وصل نشه بهتره)

و اينكه تعداد اين ال اي دي ها در جاهاي مختلف متغير هستش يعني يك تعداد ال اي دي كه همشون به يك منبع وصل ميشن و محل قرارگيريشون در ماكت مختلف هست مثل در يك اتاق 2 ال اي دي و در جاي ديگر 10 تا البته بايد بگم كه من از مدار هيچي سر در نميارم. حالا در صورت امكان من رو راهنمايي بكنيد كه كارم بد جوري به اين مدار گره خورده.
هستم اگر نيستم گر نروم ميروم تصویر

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21356 بار

Re: كمك در مورد ساخت مدار ال اي دي

پست توسط SAMAN » چهار شنبه 31 خرداد 1391, 9:29 pm

درود..

بله شما ميتوانيد با LED ها هر كجا كه خواستيد نور پردازي كنيد مخصوصا" LED هاي جديد كه نور بسار زيايد داشته و حالت SMD دارند...
براي وصل كردن آنها به هيچ چيز نياز نداريد جز سيم به مقدار لازم و يك منبع...

اگر ميتوانيد از باطري هاي شار‍ي استفاده كنيد ( همان هايي كه در چراغ قوه هاي سيار بزرگ هست) فكر ميكنم مشكلتون حل بشه چون احتمالا ماكت را ميخواهيد جابه جا كنيد...

يك باطري 6 ولت 4.5 آمپر ساعت تهيه كنيد.. يا اگر ميخواهيد از باتري هاي قلمي استفاه كنيد به شرطي زمان روشن كردن ال ايي دي ها زياد نباشد چون باتري شما تخليه مي شود.. در عوض قيمت باتري ها قلمي كه خيلي ارزان تر هست..

در هر صورت باتري تهيه كنيد.
اگر باتري قلمي جنس خوب خريديد فقط كافي است آنها را با سيم به ال ايي ديي ها وصل كنيد قطب مثبت به مثبت و قطب منفي به منفي LED كار تمام است!
اگر ميخواهيد 2 ديود را با هم در يك اتاق بذاريد... آنه ارا با هم موازي كنيد...
چون هر ديود 2 پايه دارد.. پايه هاي مثبت به هم و پايه هاي منفي به هم و در نهايت هر دو به باتري... اين يعني موازي كردن..
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

پست توسط aliamous » چهار شنبه 31 خرداد 1391, 10:48 pm

خيلي ممنون از راهنماييتون
يك آداپتور 12 ولت خريدم و فروشنده هم بهم گفت كه هر 4 تا ال اي دي رو چه طور به هم وصل كنم بعد از يك آداپتور در هر جا كه بخوام ميتونم به راحتي استفاده كنم.
هستم اگر نيستم گر نروم ميروم تصویر

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط *pari » جمعه 26 مهر 1392, 6:38 pm

سلام

دوستان من یک عدد ماکت با بلکسی گلاس ساختم با عرض سه در سه. که به صورت بازل مانند کنار هم چیده میشه. یه کار دکور هست. روش با لیزر حکاکی کردیم و اگه بخواییم طرح ها و نوشته هامون مشخص بشه باید اون رو روشن کنیم. داخل بایه هاش رو ال ای دی گذاشتیم اما هر بار روشن کردن اینها حداقل 2 ساعت وقت میگیره. یعنی دونه دونه سوکت ها رو باید به هم متصل کنیم و به آدابتور بزنیم و بعد هم به برق. حالا میخام بدونم آیا راهی هست که ما این باکس ها رو دونه دونه باطری بذاریم. و بعد یه کلید بذاریم و هر بار اون کلید رو خاموش یا روشن کنیم؟؟

خیلی ممنون میشم که جواب بدید. و در ضمن سر رشته ای از برق و الکترونیک ندارم. ممنونم

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای آنالوگ و دیجیتال”