در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

كمك در مورد ساخت مدار ال اي دي

توسط aliamous » سه شنبه 30 خرداد 1391 15:28

با سلام

درمورد ساخت يك مدار ال اي دي سوال دارم؟
اين ترم ميخوام براي ماكت پروژه ام يه مدار قرار بدم و داخل ساختمان رو نورپردازي كنم لطفا در ابتدا به لينك زير يك نگاه بندازين.
http://www.andrewingham.co.uk/02%20-%20 ... _L_MC.html

ميخوام دقيقا چنين نور يكسان و يك نواختي رو ايجاد كنم براي اين كار به نظرم رسيد كه بهتره چندتا ال اي دي رو كنار هم قرار بدم و اونها رو پشت يك صفحه مات بزارم تا چنين نوري ايجاد بكنه البته منبع نوري من در اين ماكت قابل ديدن نخواهد بود .

بنا براين حالا به كمك اعضا نياز دارم   البته بايد بگم كه منبع تغذيه برام زياد اهميتي نداره ( البته اگه به برق شهري وصل نشه بهتره)

و اينكه تعداد اين ال اي دي ها در جاهاي مختلف متغير هستش يعني يك تعداد ال اي دي كه همشون به يك منبع وصل ميشن و محل قرارگيريشون در ماكت مختلف هست مثل در يك اتاق 2 ال اي دي و در جاي ديگر 10 تا البته بايد بگم كه من از مدار هيچي سر در نميارم. حالا در صورت امكان من رو راهنمايي بكنيد كه كارم بد جوري به اين مدار گره خورده.
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

aliavr از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
aliavr

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: كمك در مورد ساخت مدار ال اي دي

توسط SAMAN » چهارشنبه 31 خرداد 1391 20:29

درود..

بله شما ميتوانيد با LED ها هر كجا كه خواستيد نور پردازي كنيد مخصوصا" LED  هاي جديد كه نور بسار زيايد داشته و حالت SMD دارند...
براي وصل كردن آنها به هيچ چيز نياز نداريد جز سيم به مقدار لازم و يك منبع...

اگر ميتوانيد از باطري هاي شار‍ي استفاده كنيد ( همان هايي كه در چراغ قوه هاي سيار بزرگ هست) فكر ميكنم مشكلتون حل بشه چون احتمالا ماكت را ميخواهيد جابه جا كنيد...

يك باطري 6 ولت 4.5 آمپر ساعت تهيه كنيد.. يا اگر ميخواهيد از باتري هاي قلمي استفاه كنيد به شرطي زمان روشن كردن ال ايي دي ها زياد نباشد چون باتري شما تخليه مي شود.. در عوض قيمت باتري ها قلمي كه خيلي ارزان تر هست..

در هر صورت باتري تهيه كنيد.
اگر باتري قلمي  جنس خوب خريديد فقط كافي است آنها را با سيم به ال ايي ديي ها وصل كنيد قطب مثبت به مثبت و قطب منفي به منفي LED  كار تمام است!
اگر ميخواهيد 2 ديود را با هم در يك اتاق بذاريد... آنه ارا با هم موازي كنيد...
چون هر ديود 2 پايه دارد.. پايه هاي مثبت به هم و پايه هاي منفي به هم و در نهايت هر دو به باتري... اين يعني موازي كردن..
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
sinaset, Ph.Sepehr, aliavr, behrad90, ASHKAN95, nima-rad, shola, mohammad1365

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

توسط aliamous » چهارشنبه 31 خرداد 1391 21:48

خيلي ممنون از راهنماييتون
يك آداپتور 12 ولت خريدم و فروشنده هم بهم گفت كه هر 4 تا ال اي دي رو چه طور به هم وصل كنم بعد از يك آداپتور در هر جا كه بخوام ميتونم به راحتي استفاده كنم.
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
aliavr

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 26 مهر 1392 18:30

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط *pari » جمعه 26 مهر 1392 18:38

سلام

دوستان من یک عدد ماکت با بلکسی گلاس ساختم با عرض سه در سه. که به صورت بازل مانند کنار هم چیده میشه. یه کار دکور هست. روش با لیزر حکاکی کردیم و اگه بخواییم طرح ها و نوشته هامون مشخص بشه باید اون رو روشن کنیم. داخل بایه هاش رو ال ای دی گذاشتیم اما هر بار روشن کردن اینها حداقل 2 ساعت وقت میگیره. یعنی دونه دونه سوکت ها رو باید به هم متصل کنیم و به آدابتور بزنیم و بعد هم به برق. حالا میخام بدونم آیا راهی هست که ما این باکس ها رو دونه دونه باطری بذاریم. و بعد یه کلید بذاریم و هر بار اون کلید رو خاموش یا روشن کنیم؟؟

خیلی ممنون میشم که جواب بدید. و در ضمن سر رشته ای از برق و الکترونیک ندارم. ممنونم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب *pari تشکر کرده اند:
aliavr