تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط farshid1989 » جمعه 2 تیر 1391, 2:45 pm

کی می تونه بگه،این وسط، کی راست می گه !، کی دروغ؟

امير سرتيپ چیت فروش : اگرهواپیما نداشته باشیم، می توانیم بسازیم و یا از راه های گوناگون تهیه کنیم اما چنانچه خلبان ماهر و آموزش دیده نداشته باشیم و یا خدای نکرده از دست بدهیم، کار برای نیروی هوایی سخت می شود. باید به این نکته اشاره کنم سیستم های اطلاعاتی غرب همواره تحرکات و پیشرفتهای ما را زیر نظر دارند و به دقت رصد می کنند. برای نمونه، جلسات محرمانه ای در بخش سری پنتاگون برای بررسی وضعیت نیروی هوایی ارتش ایران هر ماه برگزار می شود و در این جلسات آخرین پیشرفتهای جمهوری اسلامی از نگاه کارشناسان نظامی آنها با دقت بررسی می شود. البته آنها ازتمامی پیشرفتهای نظامی ما اطلاع ندارند و نخواهند داشت .آمارهایی هم که هر از چند گاهی در نشریات و رسانه های وابسته به سیستم های اطلاعاتی غرب منتشر می شود، براساس اطلاعات دست و پا شکسته و حدس و گمان است. براساس آخرین اطلاعات دریافتی ما از منابع موثق در این جلسات، آخرین تاکتیک ها برای مقابله با قدرت نیروی هوایی ارتش ارزیابی می شود.
امير سرتيپ عزيز نصيرزاده: همه اطلاعات مربوط به توان هوايي، تجهيزات و تسليحاتي را كه نيروي هوايي به آنها مجهز است براي جلوگيري از سوء استفاده دشمن نمي توان رسانه اي كرد اما در صورت نياز، از اين تسليحات سري به صورت غافلگيرانه عليه دشمن استفاده خواهد شد.
بنابراعلام این رسانه های اسرائیل: اخراج دیپلمات های روسیه از تل آویو بطور سری ومخفیانه به منظور جلوگیری از شدت گرفتن تنش ها در روبط میان مسکوو تل آیو صورت گرفته است.روزنامه عبری زبان هاآرتص هم اعلام کرد: یک منبع آگاه در وزارت خارجه اسرائیل تصمیم این رژیم به اخراج وابسته های نظامی روسیه از تل آویو در پاسخ به اخراج سرهنگ وادیم لیدرمان وابسته نظامی اسرائیل وچند نفر دیگراز روسیه را تایید کرد.برحسب اعلام روسیه ، وابسته نظامی اسرائیل درمسکو اقدام به جمع آوری اخبار واطلاعات درباره معاملات و قرار دادهای تسلیحاتی ونظامی روسیه با برخی از کشورهای(سوریه، سودان، لیبی وایران) نموده است. بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه حاکی از آن است که این سرهنگ نیروی هوایی رژیم اسرائیل، هنگام تلاش برای دستیابی به اطلاعات سری تسلیحاتی روسیه بازداشت شده است. به گفته دبکا روسیه در ابتدا می خواست این مسئله را مخفی نگه دارد اما به دنبال افشای آن از سوی رسانه های اسرائیلی، بازداشت و اخراج وابسته نظامی رژیم اسرائیل را تایید کرد.
وابسته نظامی ارشد اسرائیل که اخراج شد
تصویر
دو فروند میگ 29 دونفره اموزشی با رنگ امیزی جدید در پایگاه نهم بندرعباس که در حال اماده سازی برای پرواز هستند من تا حالا نمی دونستم خلبانان میگ 29 در بندرعباس هم اموزش می بینند چون سیمیلاتور میگ 29 فقط در تهران و تبریز وجود داره و پایگاه نهم بندرعباس سیمیلاتور میگ 29 نداره تا خلبانان قبل از پرواز باهاش تمرین کنند فیلم رو می توانید از اپارات دانلود کنید
تصویر
تصویر
تصویر میگ 29 که خودم درنزدیکی فرودگاه اصفهان گرفتم با وجود اینکه در هر دو موتورجنگنده پس سوز روشن بودند اما خبری از دود سیاه رنگ نبود فکر کنم بخاطر تعویض نوع سوخت جت یا اب وهوا اصفهان باشه
تصویر
تصویر
تصویر
سوخو30 در شبکه پرس تی وی مربوط به رزمایش دریایی 89 یا 88 در بوشهر
تصویر
میگ29 یا سوخو27 در رزمایش دریایی 90 چابهار
تصویر
سوخو30 یا جیان 11 در رزمایش هوایی (گانری) 90 تبریز که شبکه پرس تی وی المنار خبر وخبر شبکه یک ساعت 14 وجود داشت ولی این تصویر در بخش های بعدی خبر از فیلم اصلی حذف شد
تصویر
سوخو30 یا جیان 11 رزمایش هوایی 88
تصویر
تصویر سوخو 30 البته ممکن است مربوط به تبلیغ سوخو37 روسیه باشد
تصویر
تصویر مشکوک سوخو30
تصویر
میگ 31 بی ام بدون نام و نشان که توسط یه عکاس روسی در سال 2003 در پایگاه Bolshoye Savino گرفته شده در دیتیل گفته شده بود فاقد نان ونشان در روی سکان علامت V اینورس در داخل دایره متعلق به ایران است.
تصویر
بعد از حضور ماکت میگ31 در کنار سرتیپ برخور، ماکت J-10 و su-30 در اتاق سرتیپ چیت فروش، ماکت su-30 در کنار سرتیپ اویسی و گودینی، وماکت سوخو 27 که پشت یکی از فرماندهان نیروی هوایی بود که چند هفته پیش در شبکه یک در مورد نقش نیروی هوایی در ازاد سازی خرمشهرصحبت می کرد که احتمال بعضی از دوستان متوجه ان شدند وحالا ماکت اف-16 در پشت سرهنگ خلبان رضا معصومی از خلبانان پایگاه نهم بندرعباس !
تصویر
تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 آبان 1385, 8:26 pm
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط DJ Dani » جمعه 2 تیر 1391, 3:53 pm

دوست عزیز.
در مورد تصویر اول ، در برخی مانور های هوایی ، جنگنده های پایگاه های مختلف با جابه جایی اقدام به شرکت در پرواز ها می کنند ، نمونه مانور نیروی دریایی در سال گذشته بود که دو فروند MiG-29 از پایگاه تهران ، بر روی خلیج فارس پرواز داشتند اما اینکه بخوان مستقر بشن ، خیر ، آب و هوای مناطق جنوبی کشور با این جنگنده سازگار نیست.
در مورد تصویر دوم ، با توجه به فاصله کم بین تهران و اصفهان ، پروازهای تمرینی و ناوبری از تهران به سمت اصفهان صورت می پذیرد و این موضوع ، چیز عجیبی نیست که فالکروم بر فراز اصفهان رویت بشه ،قبلا بارها اتفاق می افتاد که F-5 های آموزشی اصفهان ، پرواز ناوبری به سمت تهران داشتند ، در مورد موتور MiG-29 هم برای بار چندم عرض می کنم موقع تغییر میزان سرعت هواپیما به واسطه تراتل ، دود سیاه غلیظی از اون خارج میشه.
تصویر سوم هم Su-35 های نیروی هوایی روسیه هست که قبلا در این مورد بحث شده ، تصویر چهارم هم به طبع اون چیزی که در مورد میگ 29 عرض کردم گرفته شده ، حضور دائمی نیست.
تصویر پنجم و گانری تبریز ، این یکی رو شخصا در اون حاضر بودم و تمام پروازهای رزمی رو دیدم ، بازهم یک تصویری آرشیوی رو در قالب برنامه های نمایشی قرار دادند ، المنار هم که استاد این کارهاست ، پرواز Su-30 در گانری تبریز!!!
بقیه موارد هم نیاز به توضیح ندارند چون نشان مشخصی بر روی آنها نیست. ، مثلا همان چیزی که شما تبلیغ Su-37 نوشتی ، تنها بخشی از یک فیلم روسی هست که مدتی همه ما را سر کار گذاشت.
و اما در مورد ماکت ها ، بنده هم ممکن است ماکت چیزهای زیادی را داشته باشم ، الزاما قرار نیست که خریده باشم.
برخی از این ماکت ها برای زمانی ایست که برنامه خرید جنگنده مذکور بوده ، به عبارتی پیش از تحویل جنگنده ، تعدادی ماکت ساخت شرکت سازنده با نهایت جزییات تحویل خریدار میشود ، مثل همین Su-27 و MiG-31 که برنامه خریدش بود و به جایی نرسید.
یا همان F-16 که کلیه قرارداد آن رو کنسل کردیم!
قرار نیست هرجا هر ماکتی بود ، همان جنگنده هم باشد ، مثلا اگه یک جایی ماکت E-3 دیدیم ، یعنی ایران هم E-3 دارد؟
موفق باشید.
:razz:

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:54 am
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط mojtabba » جمعه 2 تیر 1391, 6:57 pm

دوست عزیز شما تصاویرو از فیلم گرفتی
حالا خود فیلم هارو میتونی آپ کنی ؟
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط farshid1989 » شنبه 3 تیر 1391, 12:42 am

mojtabba جان من بعضی از این فیلم ها رو از اپارات گرفتم که می تونید خودتون هم اونها رو دانلود کنید بعضی هم تو اینترنت سرچ کنی پیدا میکنی بعضی ها رو با ریسیور ماهواره خودم ضبط کردم بعضی ها رو هم ازدوستان در فضای مجازی گرفتم
باشه سعی می کنم در اسرع وقت اونایی رو که بتونم اپلود کنم مشکل من درحال حاضر اینترنت adsl که در محل سکونت بنده فعلا مشکل داره احتمالا مربوط به اینترنت ملی می شه!
فیلم مربوط به میگ29 ها و اف-16 تو بندرعباس
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 آبان 1387, 5:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط chad » شنبه 3 تیر 1391, 9:24 pm

شاید بی ربط با این موضوع نباشه چند هفته بعد از قضیه ی rq170من در حال رفتن به تهران بودم که فهمیدم نفری که کنار دست من نشسته افسر نیروی هوایی هست با 33 سال سابقه کار بعد از بازنشستگی دوباره به خدمت فرا خونده شده بود و در زمینه الکترونیک تخصص داشت بگذریم بعد از کلی بحص در مورد نیروی هوایی فرسوده ما ولی یک نکته جالب گفت که ارتباط rq170با ماهواره رو بچه های سپاه با بمب مغناطیسی قطع کردند که در اختیار نیروی هوایی هم هست نمیدونم از کجا این بمبها رو به دست اوردند یعنی من رو محرم ندونستند و نگفتند این هم بگم من که فکر میکردم دروغ میگه با نشون دادن کارت پرسنلی و کلی عکس مرکز خودشون که با گوشی گرفته بود به من ثابت کرد که راست میگه من شخصا شاخ دراورده بودم چون خودم اعتقاد داشتم نهایت تسلیحات نیروی هوایی بمب قاصد هست.

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 شهریور 1385, 5:55 pm
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط SORENA » شنبه 3 تیر 1391, 9:38 pm

chad نوشته شده:شاید بی ربط با این موضوع نباشه چند هفته بعد از قضیه ی rq170من در حال رفتن به تهران بودم که فهمیدم نفری که کنار دست من نشسته افسر نیروی هوایی هست با 33 سال سابقه کار بعد از بازنشستگی دوباره به خدمت فرا خونده شده بود و در زمینه الکترونیک تخصص داشت بگذریم بعد از کلی بحص در مورد نیروی هوایی فرسوده ما ولی یک نکته جالب گفت که ارتباط rq170با ماهواره رو بچه های سپاه با بمب مغناطیسی قطع کردند که در اختیار نیروی هوایی هم هست نمیدونم از کجا این بمبها رو به دست اوردند یعنی من رو محرم ندونستند و نگفتند این هم بگم من که فکر میکردم دروغ میگه با نشون دادن کارت پرسنلی و کلی عکس مرکز خودشون که با گوشی گرفته بود به من ثابت کرد که راست میگه من شخصا شاخ دراورده بودم چون خودم اعتقاد داشتم نهایت تسلیحات نیروی هوایی بمب قاصد هست.


کسی که واقعا از چیز محرمانه ای مطلع باشه نمیاد تو اتوبوس، قطار و هواپیما (به یک فرد ناشناس و غیرسازمانی، حتی در پروژهای مهم افراد به دوستان چندین ساله داخل سازمانیشون هم چیزی نمیگن حق هم دارن چون ممکن دوستشون مستقیم یا غیر مستقیم باعث درز اطلاعات بشه و از محتوی اون اطلاعات میشه پی برد چه کسی برملا کرده اون رو) در موردش حرف بزنه بعد برای اثبات خودش(عدم اعتماد به نفس) هم بیاد تصویر و عکس و مدرک و کارت ارگان نشون بده


از قدیم هم گفتن اگه بحث محرمانه رو وقتی نفر اول داره 1 نفره میدونه وقتی به نفر بعدی میگه 1با1 جمع نمیشه بلکه یک 1 بکنار 1 قبلی اضافه میشه 11نفر میدونن و قتی نفر بعد میفهمه 111 نفر میدونن!
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط farshid1989 » شنبه 3 تیر 1391, 11:39 pm

جریان بمب مغناطیسی رو من 5 سال پیش تو اینترنت خوندم البته اون زمان یه گمانه زنی بود که برخی از تحلیل گران تو امریکا گفته بودند ایران اگه روزی بخواهد تروریست ها رو برای انفجار اتمی در امریکا مسلح کنه به جای بمب اتمی امکان داره از بمب های ابر مغناطیسی استفاده کنه البته این موضوع هیچ سندیتی نداره وبیشتر ایران هراسی بود تا واقعیت در اون زمان به نظر من.البته دوستانی تو سنترال هستند که در ضمینه بمب های مغناطیسی اطلاعات کاملی دارند و انشا الله با حضورشون به ما در بررسی این موضوع کمک می کنند.
اما در ضمینه حفاظت اطلاعات من تا بحال از چند نفر که فکر می کردم در مورد وجود یا عدم وجود هواپیما های جدید به من کمک کنند از جمله چند خلبان نیروی هوایی سوال کردم که همگی گفتند نمی تونند در این مورد حرفی بزنند و در خواست اکید کردن که دیگه از کسی در این باره سوال نکنم ولی من متاسفانه ادم سمج و حرف گوش نکنی هستم که کاری رو که شروع می کنم حتما باید تا اخر برم یک بارهم من توسط دژبانی به خاطر عکس گرفتن از یک هواپیما نظامی که ظاهرا چیز مهمی بود ولی من درست نفهمیدم از چه هواپیمایی عکس گرفتم چند ساعتی بازداشت شدم و دوربین 1.3 میلیونی عکاسی حرفه من که باکلی قرض وپس انداز خریده بودم و تنها سرگرمی من بود ضبط شده و هرگز به من بازگرداننده نشد احتمالا نگران بودند من عکس ها رو ریکاوری کنم خلاصه به همه دوستان توصیه که در کنار فنس های هیچ پایگاهی عکس برداری نکنند

New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: پنج شنبه 24 فروردین 1396, 2:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: تسليحات سري جمهوري اسلامي ايران، دروغی، حقیقی؟

پست توسط M.aliparsa » پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 7:13 am

با سلام،یه تصویری ازسخو 30در اسمان تبریز پخش شد و یکی از برادرای خوبمون گفتن بنده با چشم دیدم،اولا کی اسکادران سوخوبه تبریزاضافه شد ما نمیدونیم،اسکادران تایگر و فالکروم تبریز داره و مرکز اورهال میگ۲۹هست،حتما ایشون میگ۲۹دیده،در ضمن همون تصویرو میتونین تو اپارات تو. پرواز سوخو۳۰روس ببنید،خواهشا واقع بین باشیم

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”