سوال از وزیر درباره اسکله رجایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8449 بار
سپاس‌های دریافتی: 13107 بار

سوال از وزیر درباره اسکله رجایی

پست توسط Java » جمعه 2 تیر 1391, 11:22 pm

16 تن از نمایندگان مجلس با طرح سؤالی از وزیر راه و شهرسازی خواستار پاسخگویی علی نیکزاد در خصوص علت و نحوه برگزاری مناقصه اپراتور دوم بندر شهیدرجایی شدند.

به گزارش مارین نیوز به نقل از خبرگزاری‏ها، این نمایندگان با طرح سؤالی از وزیر راه و شهرسازی از علی نیکزاد خواستند که در خصوص علت و نحوه برگزاری مناقصه اپراتور دوم بندر شهیدرجایی که ابهاماتی را آفریده، توضیح دهد.

در متن سؤال مذکور از نیکزاد خواسته شده که توضیح دهد با توجه به وجود یک مجموعه اجرایی در بندر شهیدرجایی مشخص کند چه کاستی‏هایی وجود داشته که وزارت راه دست به این اقدام زده یا به این اقدام واداشته شده است؟

همچنین نمایندگان سؤال‏کننده خواستار توضیحات وزیر راه در خصوص نحوه برگزاری مناقصه مذکور و سیر طی شده و معرفی افرادی شدند که پشت این مناقصه قرار داشتند و از نیکزاد خواستند پاسخ دهد با توجه به اینکه شریک مناقصه برگزار شده، خارجی است؛ چه ضمانتی وجود دارد که منافع ملی و اطلاعات مهم مربوط به صادرات و واردات کشور محفوظ بماند؟

نمایندگان سؤال‏کننده از وزیر راه همچنین از نیکزاد پرسیده‏اند که کاوه، رئیس شرکت کاوه، چه مناسبات مالی با مسؤولان سابق وزارت راه و برخی مدیران فعلی دارد و چه افرادی با هزینه وی به سفر خارجی رفته‏اند؟

طراح اصلی این سؤال الیاس نادران نماینده تهران در مجلس است و ذیل آن را محمد آشوری نماینده بندرعباس، نادر قاضی‏پور نماینده ارومیه، محمدرضا تابش نماینده اردکان، علیرضا محجوب و حسین نجابت نمایندگان تهران، رضا رحمانی و مسعود پزشکیان نمایندگان تبریز، حسن کامران نماینده اصفهان، علیرضا اکبریان نماینده کرج، عوض حیدرپور نماینده شهرضا، الله‏وردی دهقانی نماینده ورزقان، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان، سیدحسین دهدشتی نماینده آبادان، سید محمد مهدی پورفاطمی نماینده دشتی وتنگستان و سید حسین ذوالانوار امضاء کرده‏اند.

گفتنی است، علیرغم طرح گسترده موضوع و پرسش‏های مختلف درباره نحوه برگزاری مزایده بندر شهیدرجایی در رسانه‏ها از ابتدای سال جاری مسؤولان برگزاری مزایده از پاسخگویی لازم خودداری کرده‏اند و نیکزاد هم به دفاع جدی از مزایده برخاسته است.

منبع: مارین نیوز

_________________________________________________


هر وقت از کنار اسکله شهید رجایی بندر عباس رد میشم دلم میسوزه دلم میخواد گریه کنم....تصویر
چه بود , چه فکر میکردیم و چه شد!!!
اسکله ای که با خون دل و خون جگر خوردن میرفت تا رقیبی جدی برای بنادر کشور های عربی شود و امروز ....

خدا چه بگویم که نا گفتنش بهتر است.ای خدا خودت باعث و بانیش رو لعنت کن. ای خدا ! من شاهد بودم تجهیزاتی رو که به خاطر تحریم امکان ورودشون رو نبود به چه سختی و مشقتی برخی ها تهیه کردن و امروز باید خاک بخورد تا برخی ها بجایش دلار در کیسه کنندتصویرتصویرتصویر
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”