جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

Re: دستیابی سپاه به فناوری رهگیری و انهدام موشکهای بالستیک

توسط SHAHABESAGEB » دوشنبه 5 تیر 1391 15:19

1393 نوشته است:سلام و درود بر دوستان و کاربران گرامی. :razz:  :D

جناب mojtabba.در مورد هدف قرار دادن یک ناو با موشک سجیل میشه این کارو با محاسبات خیلی "دقیق" انجام داد.ولی برای چی باید این کار رو بکنیم؟موشک سجیل به اون بزرگی که ضد ناو نیست رو چرا باید یه عالمه محاسبه بکنیم بعد بزنیم که به احتمال زیاد هم به هدف نخوره؟.میتونیم از موشک های دیگه ضد ناو استفاده کنیم که هم راحت تر میشه هدف رو زد هم میشه هدف رو به کلی نابود کرد.

موشک خلیج فارس نهایتا میتونه هدفشو در فاصله 200 الی 300 کیلومتری بزنه ولی موشکی فرضی سجیل ضد کشتی در برد بالای 1500 کیلومتر قادر به انجام این کاره و مزیتش هم جلوگیری از موشک اندازی ناو های آمریکا در دریای عمان و اقیانوس هند هست!

ممکنه در زمان جنگ ناوهای دشمن به اقیانوس هند منتقل بشن و بعد از پاکسازی خلیج فارس و سواحل ما با موشک های کروز و هواپیماهای جنگی به آبهای ما نزدیک بشن و پله پله جلو بیان! اینجاست که موشکی مثل سجیل ضد کشتی اهمیت پیدا میکنه! البته باید تجهیزات کشف هدف رو هم داشته باشید.

همچنین موشک سجیل ضد کشتی میتونه به ما امکان هدف قرار دادن ناوهای دشمن رو از عمق کشورمون فراهم کنه که در زمان جنگ قابلیت خوبیه و حتی اگه سواحل و استانهای جنوبیمونو از دست بدیم بازهم میتونیم ناوهای دشمنو بزنیم!

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
shola, A3eman, FREE MAN, mojtabba, sokuteasemuni, reza4087

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » دوشنبه 5 تیر 1391 19:12

سلام  :razz:  :D
خوب.300 کیلومتر خودش برد زیادیه و به نظرتون کم نیاد.برد موشک خلیج فارس اونقدر هست که کل خلیج فارس و دریای عمان رو پوشش میده.حتی قسمتی اونطرف تر از دریای عمان.در مورد اینکه ناوهاشونو ببرند اقیانوس هند هم زیاد با عقل جور در نمیاد.چون اونوقت با چی میخوان بجنگند؟به نظرتون بازیه کامپیوتریه که بیان با جنگنده پاکسازی کنند برند ما هم بشینیم نگاه کنیم؟ :D  :x
اگر ناوهاشونو ببرند تنها پایگاه نیروی دریاییشون رو در خلیج فارس از دست میدنهم هم چنین این نوع نظریه که ناوهاشونو از خلیج فارس و دریای عمان دور کنند در نظر من کاملا "رد" است.اگه ناوهاشونو ببرند تنها دشمن ما توی خلیج فارس فقط جنگنده ها میشند ولی اگه بمونند دشمن ما نه تنها جنگنده ها بلکه یه عالمه کشتیه از انواع مختلف.از ناو هواپیمابر بگیرید تا قایق ها و هلیکوپتر ها و ... .این فقط یه مورد ساده و سطحی بود.دلایل زیادی وجود داره.فکر نکنم دشمن بخواد کارو برای ما راحت تر کنه.
میشه از سجیل استفاده کرد و من اینو رد نمیکنم و نمیگم نه اصلا نمیشه و نباید بکنیم و...حرف های شما هم بعضی هاشون درسته.مثل برد سجیل که جنگنده ها و ... نمیتونن مکان شلیک رو بزنند.منظورم لانچر و...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
mojtabba, sokuteasemuni, f14tomcat

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

توسط SHAHABESAGEB » دوشنبه 5 تیر 1391 20:57

1393 نوشته است:سلام  :razz:  :D
خوب.300 کیلومتر خودش برد زیادیه و به نظرتون کم نیاد.برد موشک خلیج فارس اونقدر هست که کل خلیج فارس و دریای عمان رو پوشش میده.حتی قسمتی اونطرف تر از دریای عمان.در مورد اینکه ناوهاشونو ببرند اقیانوس هند هم زیاد با عقل جور در نمیاد.چون اونوقت با چی میخوان بجنگند؟به نظرتون بازیه کامپیوتریه که بیان با جنگنده پاکسازی کنند برند ما هم بشینیم نگاه کنیم؟ :D  :x
اگر ناوهاشونو ببرند تنها پایگاه نیروی دریاییشون رو در خلیج فارس از دست میدنهم هم چنین این نوع نظریه که ناوهاشونو از خلیج فارس و دریای عمان دور کنند در نظر من کاملا "رد" است.اگه ناوهاشونو ببرند تنها دشمن ما توی خلیج فارس فقط جنگنده ها میشند ولی اگه بمونند دشمن ما نه تنها جنگنده ها بلکه یه عالمه کشتیه از انواع مختلف.از ناو هواپیمابر بگیرید تا قایق ها و هلیکوپتر ها و ... .این فقط یه مورد ساده و سطحی بود.دلایل زیادی وجود داره.فکر نکنم دشمن بخواد کارو برای ما راحت تر کنه.

میشه از سجیل استفاده کرد و من اینو رد نمیکنم و نمیگم نه اصلا نمیشه و نباید بکنیم و...حرف های شما هم بعضی هاشون درسته.مثل برد سجیل که جنگنده ها و ... نمیتونن مکان شلیک رو بزنند.منظورم لانچر و...

با موشک های کروز که هزار و چند صد کیلومتر برد دارن ! البته شاید بشه با اخلالگرهای جی پی اس جلوشونو گرفت ولی مقامات نظامی باید بدونن که ممکنه تو این چند سال بعد از جنگ عراق آمریکا هم یه فکری برای این اخلالگر های جی ی اس کرده باشه! برای همین باید صورت مسئله رو پاک کرد و مانع پرتاب موشک های کروز از مبداء( ناو ها و زیر دریایی ها) شد!

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
mojtabba

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » دوشنبه 5 تیر 1391 23:59

سلام :D
جناب SHAHABESAGEB.برای اینکه بخوان کل نیروی دریایی سپاه و ارتش رو از بین ببرند فکر میکنید چنتا موشک کروز لازمه؟20 تا؟30 تا؟100 تا؟200 تا؟500 تا؟یا...؟نمیشه عزیز من.نمیشه.میدونید هزینه این همه موشک چقدر میشه؟یا فکر میکنید چند تا حمله هوایی لازمه که کل نیروی دریایی سپاه و ارتش رو از بین ببرند؟این چقدر هزینه داره؟در ضمن.اگه آمریکا ناو هاشو از خلیج فارس خارج کنه و به ایران اعلان جنگ کنه و موشک کروز بزنه و... فکر میکنید چند روز طول میکشه که کل نفت کش هاییکه از خلیج فارس به اروپا و آمریکا میرن نابود بشن تا اروپاییا و آمریکاییا از تشنگی نفت جون بدن؟چند روز طول میکشه تا تمام پایگاه های آمریکا توی عربستان و قطر و... نابود بشن؟چند روز باید ناوهاشونو توی اقیانوس هند همینطوری نگه دارند؟چند روز میتونند؟
بازم میگم من نظریه زدن ناو با موشک سجیل رو رد نمیکنم اینو رد میکنم که آمریکا بخواد ناوهاشو از خلیج فارس خارج کنه. :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
_Saeed_, mojtabba, Sami 1993, f14tomcat

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » دوشنبه 12 تیر 1391 09:51

دوستان بنده نگفتم که ایران موشک سجیل ضد کشتی ساخته
بنده فقط گفتم که با دانستن موقعیت جغرافیایی ناو بر روی آب و محابه ی حضور آن در زمان خاص در مکان خاص میشه اون مکان خاص رو با موشک باران موشک های بالستیک دور برد به ناوگان آسیب ضد و مانع از آن شد که به کشور نزدیک بشن
اما نمی دونم چرا دوستان زیادی هستند که از گفته ی من برداشت کردند که ایران موشک ضد کشتی سجیل ساخته البته که ساخت چنین موشکی دور از انتظار هم نیست اما خوب باید در گفته هامون تامل کنیم چراکه ایران داره رسد میشه  :-o   :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
SEAFARER, Sami 1993, f14tomcat

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
237

تاريخ عضويت

شنبه 4 شهریور 1385 10:39

آرشيو سپاس: 93 مرتبه در 30 پست

توسط padeshah » دوشنبه 12 تیر 1391 21:04

رسد می شه برادر یا رصد !!؟
بعدشم خوشم می یاد که هیچ فناوری نظامی نیست که ما بخصوص برادران سپاه بهش دست رسی نداشته باشن به طوری که حتی از آمریکا و روسیه هم پیشی می گیریم جسارتا یکی به من بگه تا آخرین سال تولید پیکان چند درصدش ایرانی بود ؟
آه یاد زمان های دور بخیر زمانی از روی پست های سنترال می شد تحقیق علمی حتی برای دانشگاه تهیه کرد اما امروز ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب padeshah تشکر کرده اند:
f14tomcat

قبلي