در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: *حراج وسوسه انگیز یک اسکادران سوخو 30*

توسط f14tomcat » چهارشنبه 7 تیر 1391 12:24

دوست عزیزم!بنده هم سابقه شلیک باهردورودارم.اماگیرکردن سلاح تااونجاکه می دونم مربوط به تیربار ام-آ-ژ3 هست.درموردلگدزدن بله درست می گیدامایادتون باشه کلاش تیرهاروکجامی زنه وژ-3 کجا!دقت ژ-3 به نظرمن بسیاری ازنقاط ضعفشومی پوشونه!به هرحال ممنون ازنظراتتون.امافکرنمی کنم واژه "آشغال"درست باشه!

omid1360 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
SEAFARER, mojtabba, interceptor

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » چهارشنبه 7 تیر 1391 12:24

با سلام
اولا" معلوم نیست این جنگنده ها در چه وضیعیتی به سر میبرن دوما" میگ-29 رو روسها نیصفه و نیمه پشتیبانی میکنن باز اینا هم بهش اضافه بشه در ضن صد درصد  این جنگنده ها ساعت پروازی بالایی دارن و دارای رادار های جدید و پیشرفته نیستن در این صورت به چه در دی میخورن  :?
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
interceptor

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » چهارشنبه 7 تیر 1391 12:42

من نمی دونم چرا بعضی ها رابطه دوستی (سیاسی) بین دو تا کشور را مثل رابطه دوستی دوتا ادم  می بینند   رابطه انگلیس ، المان ، فرانسه را ببینید ، چقدر هوا هم را دارند ، اما تا بحث یورو و اتحادیه اروپا می شد همدیگر را وتو می کنند  پس چی شد !  اینها که خیلی همدیگر را می خواستند ! روسیه و ایران هم که تافته جدا بافته نیستند که ! هرجا برا هم سود داشته باشند رابطه برقرار می کنند ، هرجا هم نداشته باشند "تو را به خوشی و ما را به سلامت " ما چه بخواهییم و چه نخواهیم در این زمینه و در این زمان ایران و روسیه برا هم منفعت دارند و تا حدودی اهداف مشترک پس با هم  همکاری می کنند  . این دلیل های تاریخی هم وجه علمی ندارند " ایران و قاجار چشمشون کور دندشون نرم ، می خواستند اون زمان از خودشون دفاع کنند "

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
7421, SEAFARER, m-sajedy, mojtabba, Sami 1993

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » چهارشنبه 7 تیر 1391 13:18

porim نوشته است:یعنی  واقعا با وجود پوتین وضعمون خوب میشه؟؟؟ :?
این دیگه چه استدلالیه که شما دارین؟ روسها تا به حال کجا دلسوز ما بودند که الان باشند؟
تا اونجایی که تاریخ  به یاد داره همیشه چشم طمع روسها به خاک و اب  ایران بوده و هست.
اگه ایران برای روسیه مهم بود نباید  هیچ کدام از  قطعنامه های شورای  امنیت رو تصویب می کرد (مثله سوریه).
اگه ایران  برای  روسیه مهم بود باید  همه قراردادهای فیمابین رو  بدون هیچ واهمه‌ای محترم می شمرد.
باور کنید روسیه هیچ اهمیتی به ایران و ایرانی جماعت نمی ده. این رو تاریخ گفته و باز هم خواهد گفت.
گیرم سوخو ها رو داد به ایران  بعد پشتیبانیش رو هم به عهده می گیره یا  اونها رو هم در حد میگ  29 ساپورت می کنه؟

سلام
حیف که بعد از اون همه توضیح بازم متوجه نشدید چی میگم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
mojtabba

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » دوشنبه 12 تیر 1391 10:02

typhoon نوشته است:بحث های تخصصی اسلحه شناسی به جای خود، اما
وزن زیاد
ظرفیت کمتر خشاب
لگد بالا
صدا و برق دهانه جنگ افزار بالا
کنترل ناپذیری در حالت شلیک رگبار
بنده به شخصه تجربه کار با این سلاح و همچنین کلاش رو دارم. هم مدلهای قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب. سلاحی که تیرانداز رو خسته و ناراحت کنه به درد میدان نبرد نمی خوره. کالیبر 51*7.62 برای یک سلاح هجومی مناسب نیست

دوست گرامی گفته های شما درست
اما
چرا کشور هایی مثل ترکیه دارن از این سلاح استفادهمی کنن ؟
در جنگ خلیج فارس در عملیاتن طوفان صحرا هنوز کشور های عضو ناتو در عراق از این سلاح اسفاده می کردند و کشور آلمان هم ......
در مورد ظرفیا خشاب کم هم باید بگم که نمونه هایی از خشاب این سلاح همانند خشاب های مدور کلاش ساخته و استفاده شده بود و کلا خشاب 20 تیری به خاطر سبکی استفاده نمی شد و فلسفهی دیگری داره که اگه مایل به دانستن باشید میتونم توضیح بدم
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
m-sajedy, SEAFARER, sroasha

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » دوشنبه 12 تیر 1391 17:16

ترکها خیلی کارهای دیگر هم می کنند که ما انجام نمی دیم. در ضمن در ارتش این کشور سلاح های دیگری هم موجود است. کشور آلمان هم سالهاست که از جی 36 استفاده می کند و نه ژ3 .

بنده دلایل فنی خودم را برای مشکلات ژ3 گفتم و کاری هم با ناتو و ترکیه و آلمان ندارم. درضمن ژ3 های آلمانی کجا و این مثلا سلاح های موجود در ارتش ما کجا!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
interceptor, دموکراسی

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » دوشنبه 12 تیر 1391 19:38

از این ور موضوع حراج 18 فروند سوخو 30 که 10 درصد من احتمال می دم که سر از ایران در بیارند .
از آن ور هم موضوع انتقال F-16 ونزوئلا به ایران حتی خبر پیشنهاد این کشور برای دادن تمامی آنها به ایران در عوض قرار دادهای اقتصادی ( یکیش که من شنیدم خط مونتاژ سمند در این کشور بوده یعنی سمند بدیم  فالکون بگیریم  :-O )  

حالا بین این 2 فلانکر بیشتر بدرد ما می خوره و یا فالکون ؟

نظر خود من رو فالکونه

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
A3eman, f14tomcat, mojtabba

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » سه شنبه 13 تیر 1391 11:16

Sami 1993 نوشته است:از این ور موضوع حراج 18 فروند سوخو 30 که 10 درصد من احتمال می دم که سر از ایران در بیارند .
از آن ور هم موضوع انتقال F-16 ونزوئلا به ایران حتی خبر پیشنهاد این کشور برای دادن تمامی آنها به ایران در عوض قرار دادهای اقتصادی ( یکیش که من شنیدم خط مونتاژ سمند در این کشور بوده یعنی سمند بدیم  فالکون بگیریم  :-O )  

حالا بین این 2 فلانکر بیشتر بدرد ما می خوره و یا فالکون ؟

نظر خود من رو فالکونه

سامان عزیز قضیه فقط پیشنهاد نبوده چندی از نفرات ایرانی هم در کابین نشستند ، اما در مورد پرواز خبری ندارم
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
interceptor, SEAFARER

قبلي

چه کسي حاضر است ؟