انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 فروردین 1391, 10:26 pm
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط SEAFARER » جمعه 9 تیر 1391, 3:11 am

سلام :razz:
در جنگ ویتنام آمریکا تنها نیروی هوایی درگیر بود که فقط با زمین درگیر بود و صبح و شب تمام ویتنام را میکوبیدند و اونقدر ناپالم زدند که ویتنام سیاه شد.ولی با این همه نیروی زمینی آمریکا تحت فشاری بود که قابل توصیف نیست. :-o
ولی در بعضی جاها هم دیده شده که نیروی هوایی خیلی به درد خورده و تونسته دشمن رو فلج کنه و برتیری هوایی تبدیل به یک امتیاز بزرگ شده.
ولی قدرت موشکی رو هم هویج به حساب نیاوریم بهتر است.مثلا موشکی مثل سجیل چیزی نیست که بخوایم همینطوری ازش بگذریم و بگیم به درد نمیخوره،نیرو هوایی نابودش میکنه و...یا خانواده موشک های شهاب.البته اگر قدرت انفجار شهاب 3 را میدیدید در مورد دقت آن چیزی نمیگفتید.اگر 10 عدد موشک شهاب 3 به یه پایگاه بخوره پایگاه یا پادگان تیکه پارچه میشه و به کلی نابود میشه.حالا اگر دشمن را فریب بدهیم(که سپاه شیوه های بسیار متفاوتی در این مورد دارد)آمریکایی ها باید مثلا با باگرام خدا حافظی کنند.
باز هم میگم.قدرت بمب افکن ها و ... بر کسی پوشیده نیست و همه ما میدانیم که چه جنگ افزار های قدرت مندی هستند ولی با گذشت زمان این بمب افکن ها باید جای خودشونو به موشک ها بدن.
مخصوصا زمانی که تمام موشک ها تبدیل به کروز بشن.
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط Sami 1993 » جمعه 9 تیر 1391, 4:00 am

نیروی هوایی تنها زمانی که مکمل دیگر نیروها باشد و با آنها همکاری کرده و هماهنگ باشد می تواند دشمن را به طور قطعی شکست دهد وگرنه به تنهایی شاید قدرت کوبنده ای باشد اما عامل تمام کننده جنگ نخواهد بود .

به مساله هسته ای خودمان و موضوع حمله به تاسیسات هسته ای نگاه کنیم .
یکی از موانع اصلی حمله به تاسیسات هسته ای ایران این است که حتی اگر عملیات با موفقیت همراه باشد حداکثر تا 5 سال در برنامه ما تاخیر ایجاد می کند ، یعنی اینکه قدرت هوایی تنها عامل ایجاد تاخیر است ، نه عامل پایان بخشیدن بر برنامه هسته ای ایران .
عامل تمام کننده نیروهای است که همزمان با حمله هوایی به تاسیسات هسته ای از مرزها گذشته و تلاش کنند تا ایران را اشغال کنند که اگر نتوانند ( که نمی توانند ) آن حمله هوایی پوچ می شود .
آنها در همین موضوع گیر کرده اند چون قدرت ایران حداقل 2 برابر عراق است و آنها حتی نمی توانند دیگر همان اندازه نیرویی که برای حمله و اشغال عراق به کار بستند را سازماندهی کنند .

و یا در ابتدا دفاع مقدس خلبانان هوانیروز و نهاجا با آن همه جان فشانی جلوی حرکت انبوه لشگرهای زرهی صدام را گرفتند ولی در اصل تا زمان سازماندهی نیروهای زمینی و داوطلب در نقشه صدام تاخیر ایجاد کردند تا نیروهای زمینی به عنوان عامل تمام وارد عمل شده و مناطق از دست رفته را پس بگیرند وگرنه نهاجا به تنهایی می توانست مثلا خرمشهر را آزاد کند ؟ خیر

یک ارتش از 3 یا 4 نیرو تشکیل شده است که نیروی هوایی یکی از آنهاست ، این نیروها باید مکمل یک دیگر باشند و باهم هماهنگ و همدل باشند تا نتیجه مورد نظر را ببینند .

اما در رابطه با قدرت هوایی و موشکی ، هردو لازم اند و در جاهایی باید از هردو استفاده کرد اما در برخی جاها وجود دارد که استفاده یکی از این دو را مناسب تر از دیگری می سازد که این به شرایط و عوامل بستگی دارد و من در پستهای گذشته ام به آنها اشاراتی داشتم ( البته آن اشارات و کلا این چند پست بنده بیشتر با توجه به شرایط ایران هست )

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:54 am
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط mojtabba » دو شنبه 12 تیر 1391, 11:05 am

f14tomcat نوشته شده:دوست عزیز!شمادایمابرهمان نظرخودپافشاری می کنید!ان شاال... که موشکهای شهاب بااون دقتی که شمامی فرماییددرداخل خانه های مردم فرودنیایند!
من گفتم هرکدام ازموشک یاهواپیمایک جایگاهی درجنگ دارندوباهم قابل قیاس نیست!اماشماکماکان قصدداریداین دورامقایسه وموشک رابهتربنامید!حرفی نیست!بحث باشمابرایم جالب بوداماچون پافشاری می کنیددیگرصحبتی نمی کنم.
این مساله هم که باهم توسعه یافته اندرابه دوستان واگذارمی کنم!یادم نمی رودفلان وزیردفاع به پروژه صاعقه می خندیدندوان رابچه بازی بیهوده می نامیدند!والسلام.

دوست عزیز در این همه آزمایشات موشک های شهاب کدام یکی از اونها در خانه های مردم فرود آمدند که دارید صنایع داخلی رو این گونه می کوبید ؟
موشک های بالستیک در کل می تونن بهتر از جنگنده عمل کنند البته در مواقعی هیچ موشکی نمی تونه جای جنگنده رو بگیره !
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:18 am
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط f14tomcat » دو شنبه 12 تیر 1391, 6:23 pm

من صنایع داخلی رانکوبیدم دوست من!حرف دردهان من نگذارید!!!!!هرکس به صنایع دفاعی کشورش می بالدومن هم مستثنی نیستم!

عرض کردم:افراط درتکیه صرف به موشک بالستیک وموشک های پدافندهوایی وعدم توجه به جنگنده های بمب افکن ورهگیرمی تواندعواقب ناخوشایندی داشته باشد.ضمناعکس مطلب یعنی فقط تکیه صرف برجنگنده هم عواقب خودرانشان داده(درجنگ 8ساله)پس من تعادل رامی گویم نازنین!درکل:درشتی ونرمی بهم دربه است-چوفاصدکه جراح ومرحم نه است!

ضمنادوست من!درمانورهااهداف راهرگزدرنزدیک مناطق مسکونی قرارنمی دهند!بنابراین اولامحال است که چنین اتفاقی بیافتددرثانی شمادوست داریداین اتفاق بیافتدتاحرف من ثابت شود؟!لعنت برمن اگرچنین آرزویی داشته باشم که هموطنانم باسلاح خودی به کام مرگ بروند!
عرض کردم اگرروزی خدای ناکرده جنگی دربگیردومثلاموشکی که می خواهیم درفرودگاه بن گوریون دراسراییل فرودبیایدسرازشهرمجاورش اورشلیم ویاسرازمسجدالاقصی دربیاورد(که فاصله ای بسیاراندک دارند)می دانیدباآن بوق های تبلیغاتی آمریکاواسراییل چه بلاهابرسرمان می آورندوچه مظلوم نماییهاکه نمی کنند؟!
کمی بیاندیشیم واحساسی صحبت نکنیم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 12 تیر 1391, 8:11 pm

سرعت بالای رشد و توسعه قدرت موشکی ، پدافندهوایی و پرنده های بدونه سرنشین نسبت به قدرت نیروی هوایی به دلایلی همچون در دسترس و بومی بودن فن آوری مورد نیاز آنها ، قیمت تمام شده ارزان تر ( که باعث مانور بیشتر بخش مربوطه در صرف بودجه معین شده در تولید بیشتر و توسعه طرح های جدیدتر شده است ) و مدیریت درست افرادی مثل شهید طهرانی مقدم ( که زمان کافی هم در اختیار داشتند ) بوده نه تکیه جمهوری اسلامی ایران به این 3 قدرت .

به عنوان مثال در موضوع فن آوری قدرت موشکی ایران کار خود را با کمک کره شمالی شروع کرد و الان به جای رسیده که از لحاظ فن آوری جلوتر از کره شمالی قرار دارد چون به فن آوری که از کره ( و چین ) وارد شده بسنده نشد و با اصلاح همان فن آوری ها و سپس دست یابی بومی به فن آوری های جدید نظیر سوخت جامد و افزایش دقت ادامه داده است .
اما آیا در بحث توسعه قدرت هوایی توانستیم فن آوری لازم را وارد و بر اساس آن شروع به کار کنیم و ادامه بدهیم ؟ خیر
در این 3 دهه برای ایران سطح فن آوری در دسترس برای قدرت موشکی بسیار بالاتر از نیروی هوایی بوده است .

Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط Bystander » دو شنبه 12 تیر 1391, 10:56 pm

f14tomcat نوشته شده:ضمنادوست من!درمانورهااهداف راهرگزدرنزدیک مناطق مسکونی قرارنمی دهند!بنابراین اولامحال است که چنین اتفاقی بیافتددرثانی شمادوست داریداین اتفاق بیافتدتاحرف من ثابت شود؟!لعنت برمن اگرچنین آرزویی داشته باشم که هموطنانم باسلاح خودی به کام مرگ بروند!


  واقعا از کشته شدن هموطنانتون ناراحت میشد پس چرای جلوی جمله ای که نوشتید علامت تعجب قرار دادید؟ آیا در این مورد دو دل و غیر مطمئن هستید؟ 
ویرایش شد.
آخرین ويرايش توسط 1 on Bystander, ويرايش شده در 0.

Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 فروردین 1391, 10:26 pm
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط SEAFARER » دو شنبه 12 تیر 1391, 11:16 pm

سلام.
جناب f14tomcat.اینطور که در مورد دقت موشک ها فکر میکنید کاملا اشتباه است.
من فیلمی دیدم که از موح برخورد موشک شهاب 3 فیلم گرفته اند.یعنی دوربین ثابت بود و فقط به یک نقطه نگاه میکرد و موشک درست جایی خورد که تعیین شده بود.
تصویر

Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:18 am
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط f14tomcat » سه شنبه 13 تیر 1391, 2:12 am

دوست من t-72!
کمی به ادبیات فارسی بپردازیدتابفهمیدکه درانتهای جمله های دعایی علامت تعجب قرارمی گیرد.بعدبه بنده بهتان بزنید!من وطن وفرزندانش راباهردین آیین وعقیده ای دوست دارم وبه این علاقه ام افتخارمی کنم.پس ازمرگ آنهاناراحت وازشادی آنهاشادمی شوم.دوستانی مثل1393ممکن است درچندمبحث بامن اختلاف داشته باشنداماانتقادشان سازنده است نه مثل نیش عقرب گزنده!به نظرمی آیدجنابعالی طوردیگرمی اندیشید!

امادوست من 1393!
دقت موشکهایی نظیرفاتح110ستودنی بوده ودرآن شکی نیست.امادرموردموشکهای بالستیک ازنام آنهاهم برمی آیدکه نخواهندتوانست بامهمات هدایت دقیق رقابت کنند.درهرحال ازاهتمامتان ممنون ودوست دارم این بحث راادامه بدهیم.اگردقت موشکهای کروزماوبردشان وهمچنین سرجنگیشان به اندازه موشکهای کلاس تامهاوک می شد(که ان شائ الله بشود!)مسلمابخش بسیاری ازنیازهای نیروهایمان به جنگنده کاهش می یابدهرچندحذف نمی شود(همانطورکه خودنیزدرنوشته های پیشین فرمودید)
برای روشن شدن مطلب به مقایسه شهاب وتامهاوک(اولی بالستیک ودومی کروزمی پردازم):

تامهاوک:وزن سرجنگی :3000پوندHE(حدود1400kg)وبرد:2500kmودقت در2500کیلومتردرنمونه های اخیر:2.5m(جالبه:هرهزارکیلومتر:1متر)اماضریب دقت دراجرای ماموریت:97درصد
شهاب3:وزن سرجنگی دربهترین نمونه:1000کیلوگرمHE(نمونه های اولیه :800کیلوگرم)دقت درهزارو400کیلومترطبق گفته سردارجعفری حدود100-400متردرنمونه های اخیر.ضریب خطا:نامعلوم(اعلام نشده).

من هم هرگزنیازبه موشک بالستیک ویاکروزرانفی نکردم.امامعتقدم به مهمات هدایت دقیق بیش ازاین بایدتوجه کرد.منتظرنظراتتون هستم.

Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط Bystander » سه شنبه 13 تیر 1391, 2:26 am

نخیر این شما هستید که طور دیگری می اندیشید شما اول سعی کنید ادبیاتتون رو تغییر بدید و با نیش و کنایه پست ندید بعد از دیگران بخاطر زیر سوال بردن ادبیات شما انتقاد کنید
جایی که آتش نباشه از اونجا دود خود به خود بلند نمیشه

Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:18 am
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: انتقال F-16 ونزوئلا به ایران برای مقابله با حمله اسراییل

پست توسط f14tomcat » سه شنبه 13 تیر 1391, 2:43 am

ماکه به کسی نیش نزدیم!گفتیم استراتژی موشک محوراونم ازنوع بالستیک محوربایدبه استراتژی چندمحوره تغییرکند!روی حرفمون هم هستیم تااشتباه یادرست بودنش ثابت بشه!
آن کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنیدش که بسی خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند
(شاعر:ابن یمین)


[FONT=tahoma,Arial,sans-serif]  ضمناواسه اینکه تایپیک منحرف نشه به پیشنهادخردمندانه دوست ارجمندم1393بحث دراین موردروباپیغام خصوصی(هرکی میخوادبیادا,مامحدودیت نداریم!!!!! تصویر)ادامه می دم ودیگه دراین موردصحبتی نمی کنم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”