در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارشاد ک

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 7 تیر 1391 11:39

یادداشت تند حمید داود آبادی: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارشاد کند، باید چه کنیم؟


حمید داود آبادی وبلاگ نویس و روزنامه نگار اصولگرا طی یادداشتی در شماره اخیر نشریه پنجره به برخورد نامناسب "گشت ارشاد" با بدحجابان شدیدا اعتراض کرد. داود آبادی خطاب به فرمانده نیروی انتظامی نوشت: «واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارشاد کند، باید چه کنیم؟»

یادداشت داود آبادی را در زیر می خوانید:زمستان 1363 تهران


اولین روزهای دی ماه زمستان سرد و برفی سال 1363 بود که متاسفانه مجبور شدم از جبهه دل بکنم. یعنی یکی از تلخ ترین ایام و بدترین تصمیمی بود که در طی زندگی، به خصوص در دوران جنگ گرفتم. نمی دانم چی شد که درخواست کردم بروم به "گشت امر به معروف و نهی از منکر".

چند وقتی بود که این گشت در سطح شهر تهران راه افتاده بود. یک ماشین نیسان پاترول سفید رنگ که 4 سرنشین مرد مسلح به مسلسل "ام.پی.5" در آن می نشستند و 4 سرنشین زن که در پیکانی سفید رنگ پشت سر آنان در شهر می چرخیدند و به ارشاد و هدایت مردم و بیشتر زنان، می پرداختند. مثلا اگر دختری موهایش بیرون بود، خواهران جلو می رفتند و به او تذکر می دادند. این که او با گذشتن از مقابل ما، دوباره به همان وضع درمی آمد، به ما ربطی نداشت! مهم این بود که جلوی ما آرایش نداشته و موهایش بیرون نباشد!

بعضی ها که از این گشت دل خوشی نداشتند، آن را به نام "گشت نکیر و منکر" معرفی می کردند. بین خودمان هم نام گشت را خلاصه کرده و می گفتیم "گشت منکرات".

همان اول که با فرمانده عملیات روبه رو شدم، چهره اش بر دلم نشست. مرد درشت اندامی بود با کله ای نسبتا بی مو، ریشی مشکی و بلند. جالب تر از همه این بود که بر بالای آرم مخملی کمیته که بر جیب سمت چپ لباس سبزش داشت، مدالیوم آبی خوش رنگ آرم سپاه پاسداران را نصب کرده بود. آن طور که بچه ها و خودش بعدا گفتند، بسیاری از مسئولین کمیته به او گیر داده بودند که آرم سپاه را از لباسش بردارد، ولی محکم روی حرفش ایستاده بود و آن را برنمی داشت و می گفت:

- من کمیته ای هستم، درست؛ ولی سپاه عشق منه و به هیچ وجه این آرم را از روی قلبم برنمی دارم.

هر روز صبح که بسم الله می گفتیم و از زیر قرآن رد می شدیم تا برویم گشت، حاج جواد توصیه هایی می کرد. البته طی مدتی که آن جا بودم، توصیه های او برایم تکراری شده بود که یک بار همین را به خودش گفتم و جواب جالبی گرفتم!

برادر عزیز جواد حاج خداکرم به همه نیروها توصیه می کرد:

- به هیچ وجه من الوجوه با مردم، با روی اخمو و تند برخورد نکنید. نسبت به همه ولو با زننده ترین قیافه و ظاهر، احترام و ادب داشته باشید. اصلا و اصلا با کسی درگیر نشید. قرار هم نیست چنین چیزی پیش بیاد. مگه ما جنگ داریم؟ وظیفه ما فقط امر به معروف و نهی از منکره و بس. برخورد و مقابله و کارهای دیگه، وظیفه قوه قضائیه است. پس خوب حواستون باشه خدایی ناکرده دست روی کسی بلند نکنید که حق الناسه.

وقتی گفتم:

- حاجی جون، شما هر روز داری اینارو می گی، خب بچه ها متوجه شدن و توی مخشون رفته ...

خندید، بر شانه ام زد و گفت:

- عزیز من، مگه وظیفه ما امر به معروف و نهی از منکر نیست؟ خب اول باید از خودمون شروع کنیم. مگه ما هر روز توی تلویزیون و مطبوعات، معروف و منکر رو هزاران بار برای مردم تذکر نمی دیم؟ پس چرا شما هر روز راه می افتید توی خیابون، جلوی مردم رو می گیرید و مشکلات ظاهری و اخلاقی اونارو بهشون تذکر می دید؟ منم وظیفه ام اینه که هر روز به شما تذکر بدم و یادآوری کنم که یه وقت خدایی ناکرده، وظیفه شرعی یادتون نره و دست روی مردم بلند نکنید. چون با زدن و بگیر و ببند، نمی شه امر به معروف و نهی از منکر کرد.

راست می گفت. اون قدر روی اخلاق و برخورد خوب و زیبا با مردم تاکید داشت، که بین نیروها و به خصوص خواهرها که وظیفه شون حساس تر بود و مستقیم با زن ها و دخترها برخورد می کردند، چندتایی زبان انگلیسی بلد بودند و یکی دوبار هم پیش اومد که با مسافرین خارجی رو در رو شدند که آنها کلی از اخلاق قشنگ اینها خوش شون اومده بود.

"جواد حاج خداکرم" متولد 11 اذر 1334 در تهران، فرمانده عملیات منکرات، بعدها فرمانده ناحیه انتظامی قم شد و سرانجام روز 25 آبان 1376 درحالی که فرماندهی ناحیه انتظامی سیستان و بلوچستان را برعهده داشت، مظلومانه به دست اشرار، در زابل به شهادت رسید.
شهریور 1385

مدینه النبی – قبرستان بقیع


از صبح زود، چند تایی مرد بدعنق سبیل تراشیده ولی ریش بلند وهابی، که چفیه قرمز (درست مثل بعثی های عراقی در زمان جنگ) روی سرشون انداخته بودند، روی لبه های سنگی قبرستان بقیع و به خصوص مزار غریب و مظلوم ائمه معصومین (ع) ، و آن جا که گفته می شد مزار بی بی دوعالم فاطمه زهرا (س) است، می ایستادند. خدانیاورد اگر زائری چه ایرانی و چه غیرایرانی، نسبت به مزار ائمه اظهار ادب و احترام می کرد؛ کافی بود دست بر سینه بگذارد و کمی خم شود و زیر لب ذکری بگوید. آنها که اکثرا افغانی و یا تاجیک بودند و کاملا فارسی حرف می زدند، با پرخاش و حرف های زننده و تند، به مقابله برمی خاستند. اگر کتاب کوچک دعا دستش بود که دیگر واویلا داشت.

از همان جا اشاره می کرد و چند پلیس یغور باتوم به دست، می ریختند سر زائر بیچاره و کشان کشان او را به مکانی در زیر محوطه قبرستان بقیع می بردند. مکانی با راهرویی دراز که بر سر در آن تابلویی با مضمون "اداره امر به معروف و نهی از منکر" نصب شده بود. و صد البته صدوهشتاد درجه با اداره امر به معروف و نهی از منکر ما فاصله داشت!

یک روحانی وهابی تندرو می آمد و همان جا برای خودش حکم صادر می کرد. اول با باتوم به جان زائر می افتادند و بعد از این که به ضرب و زور کتک خوب ارشادش کردند، چند تایی کتاب از دروس وهابی در رد عقاید شیعه - که توسط همان اداره اداره امر به معروف و نهی از منکر به فارسی چاپ شده بود - به فرد مضروب می دادند و با لگد از اداره می انداختند بیرون. پلیس ها که در خدمت روحانیون وهابی تندرو بودند، ضمن اظهار خوشنودی از انجام وظیفه شرعی و دینی مثلا امر به معروف و نهی از منکر خود، سیگاری چاق کرده، قهوه ای عربی نوش جان می کردند و منتظر نفر بعدی می نشستند تا ارشادش کنند!
اردیهبشت 1391

تهران خودمان


وقتی به سخنان امام و آقا نگاه می کنم، می بینم یک جا ندارند که ملت ایران را بد بدانند و یا آنها را به دسته، قوم، طایفه، بخش و گروه تقسیم کرده و حساب یکی را از دیگری جدا کنند. امام که همواره مردم ایران را ملت خوبی می دانست که زمان امام حسین (ع) هم وجود نداشتند. آقا هم همیشه بر خوبی ملت تاکید دارد و صدالبته منظور ایشان از ملت، نه فقط من و توی حزب اللهی دوآتشه جبهه رفته نماز جمعه برو است و بس!

هفتادو پنج میلیون جمعیت با ادیان، اقوام و طوایف مختلف و مهم تر از آن، با اعتقادات و نگرش های خاص، همین ملت ایران را تشکسل می دهند که آقا این همه از خوبی آنان تعریف می کند. خود ما هم پز روشن بینی و بصیرت همین ملت را در برابر ملت هایی که در برابر ظلم دیکتاتورهایی چون صدام، بن علی، آل سعود، آل خلیفه و مبارک سر خم می کردند و ظلم را تحمل می کردند، می دهیم.

آقا، هیچ وقت در کلامش ملت ایران را به حزب اللهی و غیر حزب اللهی تقسیم نکرده است. وقتی ایشان ملت را به شرکت در انتخابات توصیه می کنند، نتیجه اش را در صحنه های حماسی انتخابات گذشته مجلس دیدیم. تازه آن حداقلی که صدا و سیما قادر به پخش آن بود!

در راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن، و از آنها مهم تر روز حماسه عظیم 9 دی 1388 همگان به چشم دیدند که همین ملت عظیم، علیرغم تفاوت های نگرشی و به خصوص ظاهری! چگونه در کنار هم و دوشادش یکدیگر، در دفاع از ولایت و نظام جمهوری اسلامی به صحنه آمدند. چه بسا همان دختران جوان که امروز در کوچه و خیابان به کمین شان می نشینیم تا یقه شان را به خاطر چندتار موی بیرون افتاده بگیریم، همان روز 9 دی غیرتمندانه در خیابان انقلاب آمدند و فریاد دفاع از ولایت سر دادند، خیلی بیشتر از امثال ما غیرت به خرج دادند. چون آنها که دوربین های عکاسان و فیلمبرداران با تعجب فراوان شکارشان می کرد، خود به خوبی واقف بودند که حضورشان در این جمع، باعث خواهد شد تا مورد طعن و تمسخر عده ای قرار بگیرند؛ ولی همه اینها را به جان خریدند و پای دفاع از ولایت در برابر کسانی که دیروز ریش شان از ما بلندتر بود و ادعایشان گوش فلک را کر می کرد، و چه بسا القاب دکتر، مهندس، سردار و شهردار هم از انقلاب به غنیمت برده بودند، ایستادند.

آن روز، همه ما احساس غرور کردیم که همینان بصیرت یافته و حق را از ناحق تشخیص داده اند، و امیدوار شدیم که به همین بهانه، بیشتر با حقایق دین آشنا شوند و انشالله در آینده شاهد تصاویر مثبت، دل چسب، و زیباتری از همینان باشیم.

9 دی گذشت. انتخابات مجلس هم با آن همه تصاویری که سیما از حضور همانان و سخنان حماسی اکثرشان پخش کرد، گذشت. سخنانی که بسیاری از غنیمت خواران انقلاب که کفتارصفتانه از ثمرات انقلاب و خون شهدا خوردند و امروز دختر و پسر نازنازی شان سارا و دارای بابا جون، فرنگ را بر ایران ترجیح داده و در آغوش غرب می زیند. نه گفتند و نه دیگر توان بر زبان آوردن دارند! آن بچه ها، به خیال خام بابای خویش، رفتند تا درس بخوانند و دکتر مهندس شوند و روزی به درد این ملت بخورند! زهی خیال باطل. کدام آقازاده فرنگ چپیده را دیده اید که هدف و نیتش خدمت به ملت باشد؟ البته تجارت، بیزینس و حقوق ماهی 14 میلیون تومان در آکسفورد، جای خود دارد!

اصلا می دونید چیه؟ می خوایین بگین این جوگیر شده و از این حرفا، عیبی نداره.

برای من تک تک ملت ایران، مسلمان و غیرمسلمان، حزب اللهی و غیر حزب اللهی، بی حجاب و باحجاب، سوسول و غیرسوسول، که شرافتمندانه زندگی خود را در همین آب و خاک می کنند و به دیگران خدمت می کنند، شرف دارند به حضراتی که با تکیه بر سابقه زندا ن قبل از انقلاب خویش و چهار تا مثلا خدمت بعد از انقلاب، دیگر ایران را جای خوبی بر ای زندگی تشخیص نداده و بچه های شان را فرستاده اند آن ور آب، و برخی نیز خود مفتخرانه تابعیت دوگانه انگلیس اخذ کرده اند!

راستی اگر بنا بر نهی از منکر باشد، این که برخی مسئولین مملکتی و چه بسا در پست های مهم و حتی کاندیدای ریاست جمهوری، در مقاطعی تابعیت دولت فخیمه بریطانیای کبیر! را دارند، مهم تر است یا تار موی بیرون از حجاب دخترک جوانی که تا امروز همین سیمای ضرغامی خودمان، نه تنها هیچ از دین برایش نگفته، که جدیدترین شیوه های رابطه محرم و نامحرم، آرایش، عمل بینی و گونه و .... را ترویج کرده است.

همه داستان از خیلی وقت پیش شروع شد. از وقتی که در خیابان شاهد برخوردهایی به نام نهی از منکر با جوان ها بودم. در نمایشگاه کتاب تهران که بزرگ ترین تحول فرهنگی کشور محسوب می شود، متاسفانه شاهد حضور انبوه و فشرده گشت های مختلف به عنوان و بهانه "ارشاد" بودم. و از همه بدتر، تصویر دخترکی که بر زمین انداخته شده و ... حتی دلم نیامد – بله شما بگید جرات نکردم – عکس او را بگذارم که مظلومانه بر زمین انداخته شده بود.

با دیدن آن عکس، رگ غیرتم بدجوری تکان خورد و احساس بی غیرتی کردم. یک آن با خودم گفتم:

- آن روز که برای دفاع از اسلام، انقلاب و ملت ایران به جبهه رفتیم، شهید دادیم و تیر و ترکش خوردیم، مسلمان و مسیحی، یهودی و زرتشتی، شیعه و سنی و بی حجاب و باحجاب، تعیین نکردیم! همه را به یک چشم، هموطن و ناموس خویش دانستیم و در راه دفاع از آنها جان خویش بر کف گرفتیم.

تا این که دیروز شنیدم در ایستگاه متروی سرسبز تهران، دختر جوانی را به دلیل حجاب نادرستش، گرفته اند. مثل همیشه هم، با عزیزم، جونم و دختر گلم، طرف را تا خودروی ون ارشاد کشانده و در مقابل چشمان متعجب و عصبانی همین ملت ایران، بر سرش ریخته و جلوی دیدگان همه، به باد کتک گرفته اند که چرا به زبان خوش ماموران سوار نشده است؟!

از فرمانده محترم نیروی انتظامی این سوالات دارم:

- آیا در هر کدام از گشت های امر به معروف و نهی از منکر، مقام قضایی حضور دارد و به لحظه و آن، افراد را محاکمه کرده و حکم صادر می کند؟

- آیا ماموران امر به معروف و نهی از منکر، حکم قضایی برای اجرای حدود شرعی دارند؟

- و به راستی، کتک زدن دختری جوان توسط دو مامور چادری، جزو حدود شرعی محسوب می شود؟


سردار!

واقعا فکر می کنی با این عمل چه در مقابل دیدگان مردم - که معتقدم به عمد صورت می گیرد - و چه در بسا در خفا، چند درصد مردم جذب اسلام شده و سر بر احکام دین می سپرند؟

اگر با گوش جان بشنوی، مطمئنا لعن و نفرین های شاهدین و اهانت شان به نظام را خواهی شنید.

واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارشاد کند، باید چه کنیم؟

حاج خداکرم کجایی؟!

می دونم داری از اون بالا بالاها بر بی غیرتی من می خندی! بخند که دنیا داره بهمون می خنده.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"


Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

159

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 فروردین 1391 18:15

آرشيو سپاس: 819 مرتبه در 146 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط crackxy » چهارشنبه 7 تیر 1391 12:39

:::P  :::P  :::P  :::P  :::P
اقا حسام بگو جریان چیه؟؟یه مدت مهربون شدین!
تغییر سیاست دادین احیانا!؟ برای تبرئیه خودتون همسنگریای خودتونو میزنید؟

سیاسته دیگه پدر مادر نمیشناسه که!
تا دیروز با چوب و چماق بالا سرمون ظاهر میشدید امروز شدید دایه بهتر از مادر؟!
دستمریزاد :smile:


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب crackxy تشکر کرده اند:
Sami 1993, Night_Raven, Java, Ghost Rider, حمید عسگریان, sroasha, فیلدمارشال رومل, victory67, ali 313

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 7 تیر 1391 13:54

c r 4c k,  سلام!
دوست محترم ما از اول هم بر همین موضع بودیم و خواهیم بود،بنده هم طرفدار دولت و سیاست هاش بودم و هستم،همین دولت 6 سال جلوی گشت ارشاد مقاومت کرد.
پس دوست محترم به بیراهه نروید بهتر است...
در پناه خدا
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Present, Alpha4, anga2009

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 7 تیر 1391 14:00

مشکل اصلی را باید در متولیان امر فرهنگ سازی جستجو کنیم که سردسته آنها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت است که به خاطر وزیر محترمش که دیروز از نمایشگاه به اصطلاح بین المللی بازی های رایانه ای تهران ( که من نمی دونم فوتبال دستی ، تیر کمون و عبور از طناب چه ربطی به بازی رایانه دارد ) داشت دیدار می کرد ، ملت ( که یکیش منم ) ساعتهای در حیات مصلی در زیر آفتاب بودن .  

اگر متولیان امر فرهنگ سازی کاری می کردند دیگر به ناجا احتیاجی نبود .

فرهنگ سازی و برخورد قضایی باید باهم اجرا بشود که متاسفانه تنها ناجا دارد تا حدودی به وظیفه خود عمل می کند ( که انجام این وظیفه به تنهایی حتی نتیجه معکوس دارد )


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
SEAFARER, كيارش, Night_Raven, KH.I.A.2500, Present, Qaher1406

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط typhoon » چهارشنبه 7 تیر 1391 14:16

این نظر شخصی من است:
گشت ارشاد بزرگترین اشتباه در تاریخ سی و چندی ساله جمهوری اسلامی ایران است و در صورتی که متوقف نشود این نظام بهای سنگینی را برای آن پرداخت خواهد کرد!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Present, jiyar rojhelat, Immortal King, SORENA, sevrous, Solaiman, Alpha4, دموکراسی, فیلدمارشال رومل, FARSHAD.ADL, Night_Raven

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط FARSHAD.ADL » چهارشنبه 7 تیر 1391 14:22

با درود

Sami 1993
اول اینکه در امر برخورد با بد حجابی قانون مشخصی وجود نداره و درست بودن یا نبودن پوشش شخص رو یک مامور گشت ارشاد تعیین میکنه

و دوم;در خصوص اینکه فرهنگسازی و برخورد قضایی باید با هم صورت بگیرد,در این مورد کارایی نداره.شما اگه بخوای در بحث پوشش همراه با فرهنگسازی , بر خورد قهری هم انجام بدی که دیگه اسم این فرهنگسازی نیست!تحمیل یک فرهنگ و پوشش خاص به کل جامعه ست.
یعنی اگر کسی نخواهد زیر بار این نوع فرهنگ و پوشش خاص برود باید به عنوان مجرم با او برخورد شود!که فکر نمیکنم در اسم این رفتار فرهنگسازی باشه.

و در پایان انتخاب لباس دلخواه از اولین حقوقه مردم در یک جامعه ی دموکراته(چیزی که ادعاشو داریم)و در بیشتر نقاط دنیا پذیرفته شدست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
jiyar rojhelat, sroasha, فیلدمارشال رومل, Night_Raven, Present, C.A.D.I.L.L.A.C

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 7 تیر 1391 14:35

FARSHAD.ADL

شما برای نمونه به زمان ضروری شدن بستن کمربند ایمنی جلو توجه کنید که همراه با برخورد پلیس با رانندگان متخلف ، تلویزیون هم اقدام به  پخش انیمشن معروف و محبوب سیا ساکتی و حتی نشان دادن صحنه تصادفات دلخراشی کرد علت کشته شدن افراد درش نبستن کمربند بوده است .

خوب نتیجه آن این شده که اکثر مردم الان کمربند ایمنی رو می بندند.

فرهنگ سازی از برخورد قضایی مهم تره اما حتما همراه فرهنگ سازی باید با متخلفینی که فرهنگ سازی نتوانسته درشان تغییری ایجاد کند ، برخورد بشود .

در رابطه با قانون هم در قانون عفاف و حجاب به متولیان امر وظایفی محول شده است که نهادهایی مثل وزارت فرهنگ باید به امر فرهنگ سازی بپردازند و نهدهایی مثل ناجا و قوه قضایی هم با متخلفین بر خورد کنند .

در رابطه با برخورد ناجا هم بنده انتقاداتی دارم ، اما اصل موضوع همراه با امر فرهنگ سازی که مهم تر است را لازم می دانم .


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
anga2009, _Saeed_, SEAFARER, mehdighorbani, كيارش, Qaher1406

Major

Majorno avatar
پست ها

670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط ramin-am » چهارشنبه 7 تیر 1391 14:56

من خودم هیچوقت این رفتارها رو تائید نکردم و همیشه از برخورد بد ماموران که مثل یک جانی با جوانان برخورد کردن چه در مورد حجاب یا در هر مورد دیگه ای (من این رو به گردن مسولانی میندازم که مسولیت آموزش نیروی پلیس این مملکت هستند نه اون نیرو چون اینطوری آموزش دیده) متنفر بودم و همیشه در هر موردی از ماهواره تا حجاب و روابط اجتماعی شرط اول رو فرهنگ سازی میدونم . اگر با فرهنگ سازی ما کمربند ایمنی رو رواج دادیم پس میتونیم یک لباس زیبا رو به جامعه هم فرهنگ سازی کنیم . من همیشه از مسولان گلایه دارم که مگه ما همیشه در عزا هستیم چرا من و خواهرم برادرم که اجدادمان لباسهای زیبای رنگارنگ میپوشیدند چرا محکوم به لباسهای مشکی و تیره هستیم ؟ مگر در خطه کردستان یا آذربایجان  و یا لباس سنتی و زیبای هر گوشه این کشور از رنگ محروم بود؟
به خدا ما گناهی نداریم فقط میخواهیم لباس های زیبا بپوشیم رنگهای شاد بر تن کنیم پس به جای اینکه کتک بزنید بهتر است لباسهای زیبا طراحی کنید تا فرهنگ این خطه را هم دوباره احیا کنیم .
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
Sami 1993, دموکراسی, Night_Raven, KH.I.A.2500, Cloor Master

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 7 تیر 1391 15:14

[size=3]ما فراموش کردیم همین مردم انقلاب و نظام را نگاه داشته اند!
این تصاویر مشتی است نمونه خروار،شاید عده ای ببینند و اندکی خجالت بکشند...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
typhoon, Alpha4, Ph.Sepehr, sroasha, Cloor Master, ABHP, KH.I.A.2500, anga2009, Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 7 تیر 1391 15:16

زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
sroasha, Cloor Master, Present, Immortal King, Alpha4, anga2009

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط Qaher1406 » چهارشنبه 7 تیر 1391 15:38

باسلام
دوستان عزیزومحترمیکه  که میفرمایند راه برخورد با این پدیده  فقط فرهنگسازیست میشود بفرمایند فرهنگ سازی وظیفه کیست؟ دوست وبرادر عزیزوبزرگواری که فرمودند6سال دولت دربرابراجرای طرح عفاف وحجاب ایستاده وخود منتقد مسئله گشت ارشاد هستند میشه بفرمایند چرا همین دولت منتقد ،فرهنگ سازی نکرد؟اینجاهم دست مافیای چادرمشکی ولوازم آرایشی وبهداشتی درکار است ؟! طرح جایگزین این دولت برا ی مقابله با این پدیده چه بوده ؟ نتیجه راهم لطف کنن بفرمایند  قوه مجریه که دراختیارشونه بسم الله این دولت نشون داده اگه بخواد کاری را انجام بده میده ازقال وقیل این واون هم هراسی نداره  آستین همت رابالا بزنن یک شیوه و طرح را پیشنهاد بدن نه اینکه فقط غربزنن فرمانده ناجا هم گفتن اگرکسی پیشنهاد ویا طرحی داره مطرح کنه ببینید برای معضلی مثل ترافیک وتخلفات ترافیکی هم زمان ودرکنارهم ازیک طرف مجازات ها را سنگین ترکردن و برخوردها تشدید وهم با تیزرهای تبلیغاتی سعی به آموزش مردم کردن هم اینکه فرهنگسازی را ازمدارس و نهاد های آموزشی شروع کردن با طرح هایی مثل همیارپلیس و سایر موارد که نتایج مثبت راداشت چرا موفق بود چون هم دولت به عنوان قوه مجریه که اختیاردستگاههای فرهنگی وآموزشی را دراختیارداره وهم ناجا دوشادوش هم وظایفشون را انجام دادن حال سئوال من اینه چرا چنین طرحی درمورد پدیده بدحجابی انجام نمیگیره اکثرسازمانهایی که وظیفه واختیارات وبودجه درزمینه فرهنگسازی و آموزش را دارند دراختیار قوه مجریه است نه نیروی انتظامی دوستان عزیز26سازمان وارگان  طبق قانون عفاف وحجاب دراین این زمینه مسئولندبرای اینکه نتیجه این طرح همونی باشه که هدف طراحانش بوده تمامی  نهادهای مسئول باید وظیفه شان راانجام بدن حالا جالبه که دوستان بجای اینکه بیان معترض دولت و نهادهای مذهبی بشوند که چرا وظایف محوله را که یکیش همین مقوله فرهنگسازی مد نظر دوستان بزرگواروعزیز است راانجام نداده میان معترض نیروی انتظامی میشن که صدالبته گشت ارشاد با این صورت فعلی خصوصا برخوردهای فراقانونی  قطعا نتیجه معکوس خواهد داد ولی دراینجا انتقادبیش از آنکه متوجه ناجا باشه متوجه نهاد های فرهنگساز و سازمانهای مذهبی است که اگر وظایفشون را درست انجام میدادند لازم نبود نیروی انتظامی این همه وقت وهزینه اش رو صرف این معضل اجتماعی کنه هیچ مسلمانی وانسان آزاده ای  از چنین رفتارهای غیرشرعی وغیر قانونی و انسانی حمایت وپشتیبانی نمیکنه قطعا این طرح دارای ایراداتی هست که باید برطرف بشه دراین هیچ شک وشبهه ای نیست
موفق باشید
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
Sami 1993, mehdighorbani, Cloor Master, Night_Raven, _Saeed_

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: واقعا اگر ما نخواهیم کسی این گونه دیگران را به اسلام ارش

توسط FARSHAD.ADL » چهارشنبه 7 تیر 1391 15:45

Sami 1993 نوشته است:FARSHAD.ADL

شما برای نمونه به زمان ضروری شدن بستن کمربند ایمنی جلو توجه کنید که همراه با برخورد پلیس با رانندگان متخلف ، تلویزیون هم اقدام به  پخش انیمشن معروف و محبوب سیا ساکتی و حتی نشان دادن صحنه تصادفات دلخراشی کرد علت کشته شدن افراد درش نبستن کمربند بوده است .

خوب نتیجه آن این شده که اکثر مردم الان کمربند ایمنی رو می بندند.

فرهنگ سازی از برخورد قضایی مهم تره اما حتما همراه فرهنگ سازی باید با متخلفینی که فرهنگ سازی نتوانسته درشان تغییری ایجاد کند ، برخورد بشود .

در رابطه با قانون هم در قانون عفاف و حجاب به متولیان امر وظایفی محول شده است که نهادهایی مثل وزارت فرهنگ باید به امر فرهنگ سازی بپردازند و نهدهایی مثل ناجا و قوه قضایی هم با متخلفین بر خورد کنند .

در رابطه با برخورد ناجا هم بنده انتقاداتی دارم ، اما اصل موضوع همراه با امر فرهنگ سازی که مهم تر است را لازم می دانم .


دوست عزیز بحث کمربند ایمنی کاملا بی ربطه به این موضوع.بستن کمربند ایمنی رفتاری همه گیره و شامل حال تمام اعضای جامعه میشه.در حالی در بحث حجاب که شاید کسی اصلا" دینش اسلام نباشه و به حجاب هم اعتقادی نداشته باشه!
فرهنگسازی در مورد مبحث های ایدئولوژیک با فرهنگ سازی در حوزه ی قانون مداری متفاوته.

از نظر من بهتره برخورد قضایی و قهری و پلیسی(یا هرچیز دیگری مانند اینها) به کلی از این موضوع خارج شه و با آموزش صحیح و اصولی منافعی رو که با داشتن حجاب به فرد میرسه رو به او نشان داد و انتخاب رو به خود شخص سپرد.
مطمئنا" اگر خود فرد با علاقه و آگاهی حجاب رو انتخاب کنه خیلی بهتر از اینه که با ترس و زور باتوم و... با حجاب بشه!(مانند چیزی که در کشور مالزی میبینیم که دختران و زنان به دلخواه خود حجاب دارند,نه زور و پلیس!)

مهم ترین مشکل در بحث حجاب در ایران اجباری بودن اونه.هرجا اجبار حاکم باشه طبعا واکنش های منفی هم به صورت گسترده شکل میگیره.حالا در هر موضوعی که باشه.(چه بسا که این اجبار به نفع افراد جامعه هم باشه)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
sroasha, FREE MAN, Cloor Master, sevrous, MASTER, دموکراسی, mohammad1365, DJ Dani, CAPTAIN PILOT, Lord_Jason

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان