در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط دموکراسی » پنج شنبه 8 تیر 1391 13:31

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان، روز گذشته به منظور دیدار با مقامات قبرس به این کشور سفر کرده بود و امروز از آنجا به قزاقستان رفت؛ اما برخی رسانه‌های ترکیه‌ای مدعی شده‌اند، صالحی برای مدت کوتاهی در قبرس بازداشت شده است.
به گزارش «تابناک»، روزنامه «تودی زمان» ترکیه، امروز با انتشار گزارشی مدعی شد که علی اکبر صالحی هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی «نیکوزیا» (پایتخت قبرس) به مدت کوتاهی بازداشت شده است.

به نوشته این روزنامه، منبع این خبر، گزارشی است که در شبکه «تی.آر.تی» ترکیه پخش و در آن ادعا شده است که صالحی به جرم اینکه نامش در لیست «اشخاص نامطلوب» اتحادیه اروپاست، در هنگام رسیدن به نیکوزیا به دست نیروهای امنیتی فرودگاه بازداشت شده است.

بر پایه این گزارش، دفتر ضدتروریسم فرودگاه، پس از اینکه وزارت خارجه قبرس و شخص وزیر خارجه این کشور وارد ماجرا شده‌اند، صالحی را آزاد کرده است.

ناگفته نماند که اقدام نیروهای امنیتی فرودگاه، سبب بروز تنش‌هایی شده، ولی با مداخله «اراتو کوزاکو مارکولی»، وزیر خارجه قبرس، مشکل برطرف شده است.

در این باره، استدلال مقامات امنیتی این بوده که صالحی در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد و تنها پس از صدور اجازه اختصاصی از سوی وزیر خارجه قبرس، می‌تواند وارد این کشور شود. با این حال، مارکولی برای آنان توضیح داده که نام صالحی در سال ۲۰۱۰ و پس از انتصاب به عنوان وزیر خارجه ایران، از لیست سیاه بیرون آورده شده است.

این گزارش می‌افزاید، پس از این ماجرا، دولت قبرس رسما از ایران عذرخواهی کرده و دلیل رخ دادن این رویداد را «سوء تفاهم» و «عملکرد اشتباه» نیروهای امنیتی فرودگاه دانسته است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
Ph.Sepehr, SEAFARER, Present, kdf, malmal1369, sroasha

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط A3eman » پنج شنبه 8 تیر 1391 14:21

بازیگر آمریکایی که به جرم حمل اسلحه در فرودگاه بازداشت شد.
برخی از سایت های اپوزیسیون با استفاده از این عکس و فوتوشاپ مدعی شدند علی اکبر صالحی در قبرس بازداشت شد.کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
reza4087, SEAFARER, interceptor, apadana11, _Saeed_, HASAN BARATY, sylvester, shola, dolphine

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط dolphine » پنج شنبه 8 تیر 1391 14:22

یعنی وزیر خارجه هم بدون دعوت و سرزده و بدون هماهنگی و بدون استقبال مسوول همتراز قبرسی مثل یه شخص معمولی وارد شده ! مگه ممکنه اونا خبر نداشته باشن و هماهنگیها صورت نگرفته باشه .

برای رفتن مسوولان عالیرتبه از یک هفته تا یک سال از قبل تماسها برقرار میشه ... بعد مراحل امنیتی اجرا میشه وآخر سر اگه تصمیم قطعی بود برای رفتن اطلاع میدن که آهای  ما داریم میاییییییییییییم .


منکه بعید میدونم یه شخص عالیرتبه مملکتی وارد یه کشوری بشه و مسوولان دولتی اون کشور به استقبالش نرن .در مورد برزیل حرفی برای گفتن ندارم .

برای گرفتن گوشت گاو و گوسفند ومرغ  و علوفه و میوه جات و کمی هم دانش انتقال صنعتی از برزیل باید تحمل کرد . تحریمیم دیگه ... مجبوریم . 8->
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
apadana11

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط HASAN BARATY » پنج شنبه 8 تیر 1391 17:08

خبرنگار اعزامی فارس به قبرس گزارش می دهد
گاف رسانه‌های ترکیه درباره سفر صالحی به قبرس
خبرگزاری فارس: برخی رسانه‌های ترکیه پس از سفر وزیر امور خارجه کشورمان به قبرس با انتشار شایعاتی دست به فضا سازی رسانه‌ای علیه وزیر خارجه ایران و زیر سوال بردن این سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، برخی رسانه‌های ترکیه پس از سفر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به قبرس با انتشار شایعاتی دست به فضا سازی رسانه‌ای علیه وزیر خارجه ایران و زیر سوال بردن این سفر کرده‌اند.

این شایعات در حالی مطرح می‌شود که صالحی را در این سفر خبرنگاران خبرگزاری‌های مختلف از جمله خبرنگار خبرگزاری فارس همراهی می‌کردند.

خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس با بیان اینکه ما در تمام مسیر همراه وزیر خارجه بودیم، تاکید کرد که مقامات قبرسی استقبال بسیار گرمی از آقای صالحی داشتند و ادعای اینکه وی مدتی بازداشت شده کذب است.

صالحی در این سفر کت و شلوار تیره بر تن داشته و در زمان ورود به فرودگاه "لارناکا" مسئول تشریفات وزارت خارجه و معاون امور بین‌الملل رئیس جمهور قرار گرفته است.

برخلاف آنچه رسانه‌های ترکیه ادعا کرده‌اند، بدلیل اینکه فرودگاه بین‌المللی "نیکوزیا" در دست ترک نشینان قبرس قرار دارد، بخش یونانی نشین برای سفر مهمانان بین‌المللی خود از فرودگان "لارناکا" استفاده می‌کند.

صالحی و خبرنگاران پس از عبور از پاویون وارد اتاقی شده که در آن طی گفت‌وگویی هدف از سفر خود به قبرس را اعلام کرد و پس از آن به همراه خبرنگاران با ماشین‌های تشریفات عازم کاخ ریاست جمهوری قبرس شده است.

وزیر خارجه کشورمان در این سفر مورد استقبال ویژه مقامات قبرسی قرار گرفته، بطوریکه تمام دیدارهای وی در این کشور در کاخ ریاست جمهوری انجام شده و پس از این دیدارها نیز در ضیافت شامی که مقامات قبرسی به افتخار وی ترتیب داده بودند، شرکت کرد.

به نظر می‌رسد که هدف از انتشار این ادعاها را باید در اختلافات ترکیه و قبرس جستجو کرد چرا که منبع این شایعات رسانه‌های ترکیه از جمله شبکه "تی آر تی" و روزنامه "تودی زمان" است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
dolphine, SEAFARER, Qaher1406, Present, Sami 1993

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

184

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1390 13:27

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 135 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط kdf » پنج شنبه 8 تیر 1391 18:03

با توجه به واكنش نماينده مجلس و عذر خواهي دولت قبرس احتمالا خبر   صحت دارد :

------------------------------------------------------------------------------------------


واکنش به دستگیری صالحی در فرودگاه قبرس

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شوراي اسلامي در واکنش به خبر دستگیری علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در فرودگاه قبرس گفت: این بزرگترین بی‌حرمتی به شانیت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی است و تا كنون سابقه نداشته است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌و‌گو با ایلنا ضمن تاکید بر اینکه باید واکنش جدی توسط ایران درباره این بی‌حرمتی صورت بگیرد؛ افزود: ایران می‌تواند در قالب مقابله به مثل یا مراجعه به مراجع بین المللی این مساله را پیگیری کند زیرا با توجه به قوانین بین المللی این عمل خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: در این باره قطعا خود مسوولین وزارت امور خارجه مقصر هستند زیرا باید در شرایط حساس کنونی و با توجه به خصومت دنیا علیه ایران باید با ظرافت بیشتری سفرهای خارجه مسوولین را مورد بررسی قرار دهند.

فلاحت پیشه تاکید کرد: باید افرادی که در این مساله سهل انگاری کرده‌اند شناسایی شوند تا با آن‌ها برخورد شود.

بازداشت صالحي براي ایجاد جنگ روانی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه باید منتظر حضور صالحی در مجلس باشیم تا بتوان درباره بازداشت وی اطلاعات دقیق‌تری کسب کرد، گفت: این احتمال نیز وجود دارد که این مساله برای ایجاد جنگ روانی رخ داده باشد تا از آن سوء استفاده تبلیغاتی شود.

اسماعیل کوثری ضمن اشاره به حضور صالحی در کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دستگیری صالحی توسط پلیس در فرودگاه «لارناکا» گفت: قرار بر این است که صالحی در جلسه کمیسيون درباره عملکرد وزارت امور خارجه گزارشی بدهد و قاعدتا گزارش سفر خود را نیز ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بار اول نیست صالحی به سفر خارجی می‌رود بیان داشت: معمولا شخصیت‌ها با تشریفات خاصی در فرودگاه حضور خواهند داشت و اینکه این مساله در فرودگاه این کشور اتفاق افتاده است شاید به دلیل خطا باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: این اتفاق ربطی به عملکرد وزارت امور خارجه ندارد وباید منتظر حضور خود آقای صالحی باشیم تا در این باره صحبت شود.


http://www.aftabnews.ir/vdcepz8zejh8poi.b9bj.html
                                                                        
  ما یه مشت سربازیم جون به کف

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kdf تشکر کرده اند:
hamid721, دموکراسی, sroasha

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط FREE MAN » جمعه 9 تیر 1391 00:06

بالاخره دستگیر شده یا نه ؟؟؟
بابا تکلیف ما رو روشن کنید که بتونیم تصمیم بگیریم اعصابمون باید خورد بشه یا نه،اولش خوشحال شدم که  یه دلیل برای غصه امشبمون هم جور شد ها ،بعدش زدن خرابش کردن .حالا ما امشب برا چی باید غصه بخوریم ؟هان ؟؟؟ :grin:  :grin:  :grin:  :grin:  :grin:
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
interceptor, m-249

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: وزیر خارجه ایران در قبرس بازداشت شد!

توسط HASAN BARATY » جمعه 9 تیر 1391 10:33

البته با توجه به اون عکس فتوشاپی از اول معلوم بود داستان چیه ولی بهر صورت خود قبرسی ها بهتر از همه در مورد رویداد اتفاق افتاده در کشورشون اگاهند!!!
وزارت خارجه قبرس با صدور بیانیه‌ای ضمن موفقیت آمیز توصیف کردن سفر صالحی به این کشور، برخی ادعاها در خصوص بروز مشکل در هنگام ورود یا خروج وزیر خارجه ایران را تکذیب کرد.

وزارت امور خارجه قبرس با صدور بیانیه‌ای، ضمن موفقیت آمیز توصیف کردن سفر علی اکبر صالحی به قبرس و انجام برنامه‌های سفر بر اساس توافقات قبلی، برخی ادعاها در خصوص قرار داشتن نام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در فهرست افراد ممنوع الورود یا ممنوع الخروج از این کشور و همچنین به وجود آمدن هرگونه مشکلی هنگام ورود یا خروج رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به قبرس را تکذیب کرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
anga2009, demorgan, FREE MAN, SEAFARER


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 15 مهمان