الحاق شناورهای زیرسطحی جدید به نداجا در آینده نزدیک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

الحاق شناورهای زیرسطحی جدید به نداجا در آینده نزدیک

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 11 تیر 1391, 3:41 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق شناورهای سطحی و زیرسطحی جدید در آینده نزدیک به این نیرو خبر داد.

به گزارش مشرق، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حضور ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های فرا منطقه‌ای اظهار داشت: آب‌های فرا منطقه‌ای هزاران کیلومتر از مرزهای خشکی کشور فاصله دارد.

وی به حرکت ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های فرا منطقه‌ای شامل اقیانوس هند، دریای سرخ، دریای مدیترانه و ‌جنوب اقیانوس هند اشاره کرد و افزود: حضور ناوگروه‌های نیروی دریای ارتش تنها به دلیل مقابله با دزدان دریایی نیست.

سیاری، تامین خطوط مواصلاتی ناوگان تجاری کشور را یکی از وظایف نیروی دریایی ارتش خواند و تصریح کرد: اگر خطوط مواصلاتی کشور شامل کشتی‌های نفتکش و ناوگان تجاری مورد هجوم قرار گیرند و امنیت آنها به خطر بیفتد، نیروی دریایی ارتش امنیت آنها را برقرار می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایجاد امنیت خطوط ناوگان کشتیرانی ایران در آب‌های آزاد را به عهده این نیرو دانست و خاطرنشان کرد: امروزه دزدی دریایی به صورت تروریسم درآمده و پشتیبانی‌هایی از طرف بعضی که به نفع آنهاست، از دزدان دریایی انجام می‌شود.

وی از اسکورت یک‌هزار و 500 ناوگان تجاری و نفتکش توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر خبر داد و عنوان کرد: امنیت ناوگان تجاری و نفتکش ایران در آب‌های بین‌المللی را برقرار کردیم.

سیاری، به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های منطقه و فرا منطقه را از جمله اهداف حضور ناوگروه‌های ارتش برشمرد و ابراز داشت: ارسال پیام صلح و دوستی ملت قهرمان ایران اسلامی به تمام کشورهای منطقه و فرا منطقه و نشان دادن توانمندی‌های علمی و صنعتی کشور به دیگر کشورها از دیگر اهداف حضور ناوگروه‌های ارتش در آب‌های فرا منطقه‌ای است تا دنیا بداند با وجود تمام تحریم‌ها امروز در ساخت واحدهای شناور حرف نخست را می‌زنیم و تجهیزات مورد نیاز خود را در داخل کشور می‌سازیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به انتقال فرهنگ از طریق حضور ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی، اضافه کرد: تعامل فرهنگی در رفت و آمد با دیگر کشورها داریم ضمن اینکه حضور ناوگروه‌های ارتش در آب‌های آزاد موجب انتقال پیام صلح و دوستی و تحکیم این پیام با کشورهای منطقه می‌شود.

وی به تدبیر فرمانده معظم کل قوا اشاره کرد و یادآور شد: تمام کشورها در دریا منافع راهبردی و کلان دارند و آب‌های آزاد دنیا مربوط به همه است.

حضور خود در آب‌های آزاد را گسترده‌تر می‌کنیم

سیاری با تاکید بر اینکه اهل جنگ نیستیم، تصریح کرد: اهل تعدی و تجاوز به مرزها و منافع آبی دیگران نیستیم، اما اهل حضور هستیم و به همین دلیل در آب‌های آزاد دنیا حضور داریم و هر روز حضور خود را گسترده‌تر می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به ساخت شناورهای سطحی و زیرسطحی جدید اشاره کرد و افزود: شناوری‌های سطحی و زیرسطحی جدید در آینده نزدیک به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های قرآنی، فرهنگی و ورزشی خانواده‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش، عنوان کرد: آینده کشور را جوانان می‌سازند و همه باید برای پرورش آنها در تلاش باشیم و هر اقدامی را که در توان داریم به مرحله اجرا در آوریم.

این مسئول حضور خانواده‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش در جشنواره‌های قرآنی، فرهنگی و ورزشی را از نقاط مختلف کشور عنوان کرد و گفت: فصل تابستان فرصت مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است تا به هدف خود که پرورش آنهاست، برسیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بر دقت در پرورش جوانان با توجه به تهاجم فرهنگی تاکید کرد و یادآور شد: با اجرای برنامه‌های متفاوت و متنوع باید جوانان را جذب کرده و زمینه نشاط سالم را برای آنها فراهم کنیم.

سیاری با اشاره به انتقال پیام‌های اخلاقی و پرورشی برای نسل جوان در جشنواره‌های مختلف، اذعان داشت: امسال جشنواره قرآنی، فرهنگی و ورزشی ابتدا برای همسران و دختران کارکنان نیروی دریایی ارتش پیش‌بینی شده و دو هفته دیگر برای فرزندان پسر کارکنان این نیرو جشنواره‌های مذکور برگزار می‌شود تا با شور و نشاط بتوانیم در اخلاق آنها تاثیر مثبت داشته باشیم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”