در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

سوال؟

مديران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

سوال؟

توسط A3eman » پنج شنبه 15 تیر 1391 20:30

سلام چند روز پیش به ایمیل Yahoo من ایملی زده شد که ایمیل شما از بین چندین ایمیل به صورت شانسی انتخاب شده و شما برنده قرعه کشی ما می باشید.
می خواستم نظر اساتید رو در این مورد بدونم. متن کامل ایمیل رو هم میذارم تا بخونین.

EURO MILLION LOTTERY AWARD www.lottery.co.uk
This is a formal notification of the just concluded final draws of the Euro Afro millions Yearly promotional
program held on 10th june 2012 21:05:45 -0400. You have Won a prize money of £2,950,000.00{Two Million
Nine Hundred and Fifty Thousand British Pounds Sterling}
CLAIM.
The online cyber draws was conducted from an exclusive list of 300,000 email addresses of individuals and corporate
bodies picked by an advanced automated random computer selection from the web. No tickets were sold. After this
automated computer ballot, your email address emerged as one of the five winners in category "B" with the followings
winning numbers: Ref Number: EUM DN 0508-9T6 Batch Number: EUM QY-3LJ4 Winning Number: 3510-EM 47
These numbers fall within the England Location file, you are requested to contact our fiduciary agent in England, United
Kingdom and send your winning identification numbers to him, he will create a file for you and forward your details to
the paying bank{Royal Bank of Scotland} in United Kingdom to release your fund to any nominated bank account of
your choice in your country
Accredited Agent
NAME: Steward Armstrong
Tel: +447031741880
Fax: +44872 111 7007
Email: stewardagent@diplomats.com
Email: armstrong@sociologist.com
You are advised to send the following information to your Claims Agent to facilitate the release of of your
fund to you.
1. Full Name…………………………….
2. Country..................................
3. Mobile Number………………..
4Winning Email………………….
5. Amount Won..........................
6.Ocupation………………………..
Yours in service,
(Mrs.) Mercy Martins
For security reasons, you are advised to keep your winning information confidential till your claims is processed
and your money remitted to you in whatever manner you deem fit to claim your prize. This is part of our
precautionary measure to avoid double claiming and unwarranted abuse of this program by some unscrupulous
elements. Please be warned

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Erratic, mojtabba

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
81

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 بهمن 1389 10:59

آرشيو سپاس: 478 مرتبه در 69 پست

Re: سوال؟

توسط Pedram.L » پنج شنبه 15 تیر 1391 21:00

A3eman عزیز
این نوع ایمیل ها جز کلاهبرداری هیچ هدفی رو دنبال نمی کنند.
من هم چند تا از این نوع ایمیل ها داشتم که رقمشون از 10 میلیون دلار بوده تا 256 میلیون دلار!
معمولاً در مراحل بعدی از شما خواسته میشه تا برای طی کردن مراحل ادرای و قانونی مبلغ ناچیزی (منظورم در برابر پول برنده شدست) مثلا 50 هزار دلار به یک حساب در یک بانک خارج از کشور بریزید تا پول به حسابتون واریز بشه و چون پیشنهادشون خیلی اغوا کنندست خیلی ها این کار رو می کنند و مسماً بعدش باید قید هر دو رو بزنید چون کار از کار گذشته و دستتون هم به هیچ جا بند نیست.

به قول معروف می گن چیزی که باور کردنش سخته رو باور نکنید.
آخه واسه چی یک مووسه باید بیاد و چند میلیون دلار پول بی زبون رو بده به ما.
این هم سندش: http://www.qudsonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=55128

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Pedram.L تشکر کرده اند:
A3eman, Erratic, mojtabba, R.A.F, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
685

تشکر کرده: 94 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » پنج شنبه 15 تیر 1391 21:52

درود! بنده هر روز از این میل ها دریافت میکنم
این شیوه در امد زایی به تازگی شدت زیادی پیدا کرده و گسترده شده
الته بنده با بررسی بسیاری از این نوع نامه ها دریافتم که به احتمال زیاد این نوع ایمیل ها از کشورهای افریقایی فرساده میشود. ظاهرا هز از گاهی شیوه گول زدن خود را تغییر داده و به اخاذی میپردازند!
گاهی خود را در بستر بیماری توصیف کرده و گاهی قصد اشنایی با شما رو دارند.

جدی نگیرید به قول دوست عزیز  Pedram.L,   کسی این مقدار پول داشته باشه اون رو به همین راحتی در اختیار دیگران قرار نمیده مخصوصا در این اوضاع اقتصادی جهان که  :-)

موفق باشید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
mojtabba, A3eman, R.A.F

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » پنج شنبه 15 تیر 1391 22:03

سلام.
من هم چند ماه پیش یک ایمیل از یوتیوب دریافت کردم که برنده یک دستگاه گوشی گالاکسی!و یک لب تاب اپل شده ام!!!! در حالیکه حتی من پامو یوتیوب نمیذارم! :-o

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
mojtabba, A3eman

Major I

Major I

نماد کاربر
444

تشکر کرده: 167 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

توسط R.A.F » جمعه 16 تیر 1391 00:06

1393 نوشته است:سلام.
من هم چند ماه پیش یک ایمیل از یوتیوب دریافت کردم که برنده یک دستگاه گوشی گالاکسی!و یک لب تاب اپل شده ام!!!! در حالیکه حتی من پامو یوتیوب نمیذارم! :-o

فرستادن ایمیل با پسوند افراد حقیقی و حقوقی معتبر و غیر معتبر بدون داشتن پسورد بسیار راحته اما گرفتن ایمیل از پست باکس مورد نظر احتیاج به پسورد داره...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

توسط SEAFARER » جمعه 16 تیر 1391 01:08

R.A.F نوشته است:

فرستادن ایمیل با پسوند افراد حقیقی و حقوقی معتبر و غیر معتبر بدون داشتن پسورد بسیار راحته اما گرفتن ایمیل از پست باکس مورد نظر احتیاج به پسورد داره...

سلام
دقیق منظور شمارو متوجه نشدم.ولی من خیلی راحت میتونستم آدرس رو بزنم به علاوه شماره تلفن و کد پستی و ...ولی این آدرس ها فقط برای آمریکا و کانادا بود و کشور دیگه ای نمیشد انتخاب کرد.درکل حدود 80 درصد به نظر جعلی میومد. :razz:

Major I

Major I

نماد کاربر
444

تشکر کرده: 167 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

توسط R.A.F » جمعه 16 تیر 1391 11:36

1393 نوشته است:
R.A.F نوشته است:

سلام
دقیق منظور شمارو متوجه نشدم.ولی من خیلی راحت میتونستم آدرس رو بزنم به علاوه شماره تلفن و کد پستی و ...ولی این آدرس ها فقط برای آمریکا و کانادا بود و کشور دیگه ای نمیشد انتخاب کرد.درکل حدود 80 درصد به نظر جعلی میومد. :razz:

یعنی اینکه من الان میتونم به نام ایمیل شما یا اصلا رییس جمهور آمریکا به هرجا بخوام ایمیل بزنم اما نمیتونم ایمیلهایی که برای شما میاد رو بگیرم برای همین مجبورم برای اینکه کلاهبرداری در مسیر درستی بیفته تو اون ایمیل شماره تلفن بدم....   اوکی؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد