در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

به نظر شما طنز شیوه ای برای القای مسائل گنگ در دراز مدت است؟

1-بلی
9
82%
2-خیر
0
بدون راي
3-مطمئن نیستم...
2
18%
 
کل آرا : 11
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

714

تشکر کرده: 97 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

طنز - ایا طنز شیوه ای برای القای مسائل در دراز مدت است؟

توسط Erratic » پنج شنبه 15 تیر 1391 23:09

مدتی ست که مسائل و درد های اجتماع (به خصوص مسائل مادی) به طور طنز و کاریکاتور از شبکه های مختلف رسانه ای (روزنامه - تلوزیزون و سایر شبکه ها) پخش و عرضه میگردند. بدون شک عده ای معتقدند که این عمل به صورت غیر مستقیم تذکر هایی برای مسولان مرتبط را دربر دارد. اما سوال اینجاست:

آیا واقعا اینطور است؟
همیشه طنز در صنعت ایرانی وسیله ای برای بیان عواطف و احساسات روزانه عوام و بعضا مشکلات جامعه بوده و به طور غیر مستقیم پیام هایی را به خواننده یا بیننده القا میکند. اما جنبه دیگر این شیوه ان ست که باز هم به صورت غیر مستقیم و دراز مدت عوام را برای پذیرش مسائلی از پیش تعیین شده اماده میسازد.یکی از برنامه هایی که امروزه در این عرصه فعالیت چشم گیری داشته "مجموعه خنده بازار" است که مدتی ست از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش میگردد.

سوال اینجاست که چرا با این همه محدودیت که در عرصه های مختلف رسانه ای اعمال میشود چطور یک برنامه مثل خنده بازار همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد؟ برنامه ای که کنار بسیاری از سکانس های "سیاهی لشکر" خود گاها بسیاری از مسولان را زیر سوال میبرد.

به نظر میرسد که "جنبه طنز" به شیوه ای منحصر به فرد پذیرش مردم را برای مشکلات اقتصادی و غیره اماده میسازد.ایا شما هم معتقدید که برنامه هایی همچون خنده بازار و یا کاریکاتور هایی که در بسیاری از روزنامه ها پخش میشود و بسیاری از مشکلات مردم را بیان میکند؛ بدون هدف بوده و هیچ قصد دیگری را در بر ندارد؟ - لطفا در نظر سنجی شرکت کنید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, oweiys, interceptor, FARSHAD.ADL, ARafiee

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان