در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

وکیل بین المللی: ایران می‌تواند علیه امریکا اقامه دعوی کند

توسط FREE MAN » جمعه 16 تیر 1391 20:48

وکيل بين المللي و استاد قانون در دانشگاه ايلينويز می گوید، ايران بايد به خاطر امتناع امريکا از حضور در مذاکرات مستقيم با تهران و تهديدهايش مبني بر حمله نظامي عليه جمهوري اسلامي، عليه واشنگتن در دیوان بين المللي دادگستری اقامه دعوي کند.

به گزارش پرس تی وی فرانسيس بويل گفت: "از ۱۰ ژانويه ۱۹۷۷ وکيل بودم. و اگر شخصي از مذاکره با شما امتناع کند، مي‌توان عليه وي اقامه دعوي کرد و سپس آنها مجبور به مذاکره با شما خواهند بود."

وي خاطر نشان کرد: "اما اگر دولت امريکا قصد چنين کاري نداشته باشد (پذيرفتن مذاکره)، اين گونه به نظر مي‌آيد که ايران مي‌تواند عليه آنها در دادگاه جهاني اقامه دعوي کند و از خود حفاظت کند و سپس با اقدامات دادگاه جهاني، امريکا را مجبور به مذاکره با ايران کند."

بويل گفت: ... اگر بحران گسترش يافت که مسلما چنين خواهد شد، به ايران پيشنهاد مي‌کنم دادخواستي عليه اين سه کشور (امريکا، انگليس و فرانسه) تنظيم کند و خواستار برگزاري جلسه اضطراري دادگاه جهاني شود و با استفاده از اين روش از بروز جنگ جلوگيري کند."

وي گفت: "دستور مهار کننده دادگاه مي‌تواند از حمله نظامي به ايران، هر گونه اعمال تحريم عليه ايران و اعمال تحريم‌هاي اقتصادي بيشتر از سوي اين سه کشور عليه ايران جلوگيري کند. اين حکم همچنين مانع از اقدامات اين سه کشور براي اعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه ايران در شوراي امنيت سازمان ملل خواهد شد."

بويل گفت: "بنابراين اگر دولت امريکا نخواهد در مذاکراتي منطقي، مستقيم، بدون قيد و شرط و با حسن نيت با ايران حضور يابد، آن وقت تهران مي‌تواند دادخواستي در اين باره تنظيم کند."

امريکا، اسرائيل و برخي از متحدان‌شان ايران را به دنبال کردن اهداف نظامي در برنامه انرژي اتمي‌اش متهم مي‌کنند. واشنگتن و تل آويو بارها تهران را به استفاده از گزينه حمله نظامي عليه تاسيساتش تهديد کرده‌اند.

ايران تاکيد دارد به عنوان يکي از امضا کنندگان پيمان منع گسترش تسليحات اتمي (ان‌پي‌تي) و يکي از اعضاي آژانس بين المللي انرژي اتمي حق توسعه و دستيابي به فناوري اتمي براي اهداف صلح آميز را دارد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
Present, hany, عمو تیرتفنگ, demorgan

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 14 مهمان

cron