در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: تصاویر/ رزمایش نیروی هوایی سوریه

توسط shola » پنج شنبه 22 تیر 1391 21:51

malmal1369 نوشته است:

       
ببخشید جنگنده های در تصویر اول از کدام نوع هستند؟

از نوع میگ-23  ...

تصاویر شلیک موشک دفاع ساحلی SS-C-1B ملقب به Sepal ...موشکی با سرجنگی بسیار سنگین (بیش از 800 کیلوگرم) با بردی بیش از 400 کیلومتر و از نوع راداری فعال ما حصل دهه 60 میلادی ...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.


Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

316

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط Lord_Jason » جمعه 23 تیر 1391 08:26

توان عملياتي قواي موشكي سوريه در چه حدي است؟ آموزش، لجستيك و...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: تصاویر/ رزمایش نیروی هوایی سوریه

توسط mojtabba » جمعه 23 تیر 1391 13:12

shola نوشته است:موشکی با سرجنگی بسیار سنگین (بیش از 800 کیلوگرم) با بردی بیش از 400 کیلومتر و از نوع راداری فعال ما حصل دهه 60 میلادی ...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


موشک P-500  دفاع ساحلی و ضد کشتی
دوست گرامی جناب shola
درسته که این موشک قدیمی است اما هم اکنون از بهترین و پیشرفته ترین موشک های دفاع ساحلی و نومنه ی ضد کشتی دنیا به حساب می آیند


جناب کاپیتان پیلوت گرامی
در این مورد که سامانه های سوری و لیبیایی مشابه هم هستند اما کاری اونها خیلی فرق می کنه و وقتی سامانمه های سوری در بد ترین شرایط آمادگی جنگنده ی ترکیه رو منهدم کردند این حقیقت برای همگان روشن شد و سوری ها نشان دادن که با متجاوزان بر خورد خوبی نخواهند داشت
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
kayvan6079, HASAN BARATY, Shahbaz, كيارش, Shahryar, Mohammad.Jafar, @lirez@, interceptor, malmal1369, A3eman, Mahdi1944, anga2009, SEAFARER, scientist66, mohammad_m, Mehrab373

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط HASAN BARATY » جمعه 23 تیر 1391 16:58

سرلشکر یحیی سلیمان در گفتگو با فارس:
سوریه را گورستان متجاوزان می‌کنیم / رزمایش ما آخرین هشدار است
خبرگزاری فارس: سرلشکر یحیی سلیمان با اشاره به آمادگی ارتش سوریه برای انجام هرنوع ماموریتی هشدار داد که متجاوزان به خاک سوریه مبادا فکر نزدیک شدن به این کشور در ذهنشان خطور کند چرا که سوریه را گورستانی برای آنها تبدیل می‌کنیم.

سرلشکر دکتر یحیى سلیمان کارشناس مسائل راهبردی و از فرماندهان بازنشسته ارتش سوریه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق به بررسی اوضاع سوریه و رزمایش بزرگ این کشور پرداخت.

وی در این گفتگو درباره علل برگزاری رزمایش بزرگ نظامی گفت که ما به طرف‌های مداخله گر در امور سوریه تاکید می‌کنیم که ارتش و نیروهای مسلح سوریه هم چنان مقاوم و پابرجا هستند و آماده‌اند که هر ماموریتی به آنها محول می‌شود، را جهت حفظ امنیت ملی سوریه و مقابله با تمام چالش‌های و تهدیدها و خطرات به انجام برسانند.

سرلشکر بازنشسته سوری به کشورهایی که قصد حمله به سوریه دارند نیز هشدار که سوریه گورستان کسانی است که می‌خواهند به سیادت و حق حاکمیت یا اراضی آن تجاوز کنند، این رزمایش‌های بزرگ آبی خاکی هوایی در این روزها از این جهت برگزار می‌شود تا نشان دهد که نیروهای مسلح این کشور در آمادگی کامل بسر می‌برند و در آن از انواه سلاح‌ها استفاده شده است و طرف‌های ذیربط و کسانی که رزمایش ما را با ماهواره‌های خود رصد می‌کنند، هر آنچه را که لازم است دریابند، دریافته‌اند.

این کارشناس مسائل راهبردی همچنین تأکید کرد: آنها باید بدانند که ارتش سوریه همواره قوی و قدرتمند خواهد بود و هیچ رژیمى یا کشوری نمی‌تواند، ضربه یا خللی به آن وارد کند و این ارتش همواره از امنیت ملی و کشور خود دفاع خواهد کرد.

  ****متن کامل این گفتگو به شرح ذیل است****

فارس: اهمیت رزمایش‌هایی که ارتش سوریه در این روزها برگزار می‌کند، چیست؟

یحیى سلیمان: این رزمایش‌ها در راستای طرح آموزش و تمرین عملیاتی استراتژیک نیروهای مسلح برگزار می‌شود و افزون بر اینکه رزمایش‌هایی طبیعی و معمول به شمار می‌آیند، در چارچوب برنامه‌های ریخته شده از قبل برای آموزش و تمرین نیروهای مسلح سوریه به شمار می‌آید و در واقع آمادگی جهت رویارویی با شرایط کنونی حاکم بر کشور و منطقه و چالش‌های واقعی یا احتمالی و مقابله با ترفندهایی است که برخی تلاش می‌کنند با توسل به آنها بر نیروهای مسلح دست یابند.

به این طریق ما به این طرف‌ها تاکید می‌کنیم که ارتش و نیروهای مسلح سوریه هم چنان مقاوم و پابرجا هستند و آماده‌اند که هر ماموریتی به آنها محول می‌شود، را جهت حفظ امنیت ملی سوریه و مقابله با تمام چالش‌های و تهدیدها و خطرات به انجام برسانند.

فارس: اهمیت این رزمایش‌ها در این برهه از زمان را چگونه ملاحظه می‌کنید؟

یحیى سلیمان: واقعیت امر این است که درخواست‌های بیشماری از سوی برخی طرف‌های خارجی مبنی بر دخالت نظامی در سوریه به گوش می‌رسد و دشمنان سوریه تلاش می‌کنند، حضور نیروهای نظامی خارجی در کشور را با استناد به بند هفتم منشور سازمان ملل متحد یا از طریق تصویب قطعنامه‌‌ای در شورای امنیت و تحمیل تحریم‌ها و مجازات‌های بیشتر علیه سوریه توجیه و راه اشغال نظامی این کشور را هموار کنند.

این رزمایش در واقع از این جهت برگزار می‌شود تا به این طرف‌ها درباره دخالت در امور سوریه و حتی نزدیک شدن به آن هشدار دهد و به آنها تاکید کند که مبادا فکر نزدیک شدن به سوریه نیز به ذهنتان خطور کند، چرا که سوریه بسان دیگر کشورهایی که به آنها تجاور کردید نیست،‌

سوریه گورستان کسانی است که می‌خواهند به سیادت و حق حاکمیت یا اراضی آن تجاوز کنند، این رزمایش‌های بزرگ آبی خاکی هوایی در این روزها از این جهت برگزار می‌شود تا نشان دهد که نیروهای مسلح این کشور در آمادگی کامل بسر می‌برند و در آن از انواع سلاح‌ها استفاده شده است و طرف‌های ذیربط و کسانی که رزمایش ما را با ماهواره‌های خود رصد می‌کنند، هر آنچه را که لازم است دریابند، دریافته‌اند.

فارس: پیام مورد نظر شما از برگزاری این رزمایش‌ها چیست؟

یحیى سلیمان: به نظر من این رزمایش در واقع آخرین پیامی است که به کشورهای همجوار سوریه داده می‌شود، این که تمام ترفندها و نقشه‌های شما با ناکامی و شکست همراه شدند و شما نمی‌توانید حتی بر یک وجب از خاک سوریه نیز دست پیدا کنید، اگرچه در این راه تمام عرف‌ها و آداب و رسوم و روابط حسن همجواری را زیر پا گذاشتید و هم اکنون ببنید که در صورت رویارویی با چه کسانی رو در رو خواهید.

فارس: به نظر شما همزمانی رزمایش‌های دو کشور سوریه و ایران بخشی از واکنش و پاسخگویی به ایده دخالت خارجی نظامی در منطقه به شمار می‌اید؟

یحیى سلیمان: چالشی که سوریه با آن مواجه است، چالش پیچیده و بزرگی است، اما ائتلاف سوریه – ایران پیام‌های مشخص و معینی را برای منطقه به همراه دارد، اینکه خواست و اراده ملل منطقه باید پیروز شود و هیچ کس در هر جای جهان باشد، نمی‌تواند در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کند و ما سوری‌ها و ایرانی‌ها از استقلال ملی خود و امنیت ملی خود دفاع می‌کنیم و این امری کاملا طبیعی است و امری رایج است که در راستای آن رزمایش‌هایی نیز در هریک از این کشورها برگزار شود و به خاطر این اهداف دو کشور به یکدیگر نزدیک شوند.

همچنین این پیام را به دشمنان سوریه و ایران می‌دهد که شما با کشورهایی رو در رو خواهید شد که طرف‌های آسان و راحتی برای شما نخواهند بود و در اوج آمادگی بسرمی‌برند و اگر در این بین رویارویی رخ دهد، دامان ان همه را خواهد گرفت.

فارس: با برگزاری این رزمایش‌ها خواهان رساندن چه پیامی برای گروه‌های مسلحی هستید که نام ارتش آزاد سوریه را برخود نهاده‌اند، آن هم پس از شایعاتی که درباره بروز برخی شکاف‌ها در ارتش سوریه منتشر شد؟

یحیى سلیمان: آنچه که آن را ارتش آزاد سوریه نامیده‌اند، در واقع گروه‌های مسلحی هستند که بدون حمایت نیروها و کشورهای خارجی برای چند روز بیشتر دوام نخواهند آورد، اما با کمال تاسف برخی از سوری‌ها فریب این دشمنان تاریخی سوریه را خوردند و نه تنها به مردم خود که به تمام آزادگان جهان تعدی و تجاوز کردند تا با هم‌پیمان شدن با دشمنان سوریه به اهداف آنها در این کشور خدمت کنند و کشورهای خارجی آنها را به مزدوری خویش دراورده‌اند.

فارس: شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش مشروحی از رزمایش‌های سوریه پخش کرد، به نظر شما این رزمایش‌ها چه پیامی برای رژیم صهیونیستی دارد؟

یحیى سلیمان: ما در ارتش سوریه از رویارویی با قدرتمندترین ارتش‌های جهان باک نداریم، ارتش‌هایی که حتی از ارتش رژیم صهیونیستی نیز قوی‌تر و قدرتمندتر است و آنها طی جنگ با ما درخواهند یافت که چه طرفی قوی‌تر است، آنها یا ارتش سوریه.

آنها باید بدانند که ارتش سوریه همواره قوی و قدرتمند خواهد بود و هیچ رژیمى یا کشوری نمی‌تواند، ضربه یا خللی به آن وارد کند و این ارتش همواره از امنیت ملی و کشور خود دفاع خواهد کرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Shahryar, anga2009, mojtabba, Mahdi1944, FREE MAN, rpm, reza4087, demorgan, kayvan6079, كيارش, scientist66, SEAFARER, Mohammad.Jafar, Shahbaz, malmal1369

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 شهریور 1385 12:59

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 31 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط fighter » يکشنبه 25 تیر 1391 16:09

عجب!!!يكي نيست يگه تو كه اينقدر قوي هستي برو جولان را پس بگير ....توهم تا چه حد؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب fighter تشکر کرده اند:
ne13, HORLIKAN, Mohammad 1985, Night_Raven, F-14 Fan

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 شهریور 1385 12:59

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 31 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط fighter » يکشنبه 25 تیر 1391 16:12

اقاي مجتبي وقتي شرايط جنگي بشه همه چيز عوض ميشه....

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: تصاویر/ رزمایش نیروی هوایی سوریه

توسط shola » يکشنبه 25 تیر 1391 18:35

mojtabba نوشته است:موشک P-500  دفاع ساحلی و ضد کشتی
دوست گرامی جناب shola
درسته که این موشک قدیمی است اما هم اکنون از بهترین و پیشرفته ترین موشک های دفاع ساحلی و نومنه ی ضد کشتی دنیا به

mojtabba ,
عزیز حال که تاپیک دوباره بر روی اسکرول امده است اجازه می خواهم تا مواردی را خدمتتان عرض کنم ...
موشکی که به ان اشاره کردید P-500 (تا جایی که میدانم این موشک تنها دارای نمونه دریاپایه (کشتی و زیردریایی) است و نمونه زمین پایه (دفاع ساحلی ندارد) ...) موشک معروف بازالت است نه سپال ! (تفاوتی به اندازه یک نسل ...) سامانه SS-C-1 نمونه دفاع ساحلی موشک P-35  است که اگر بهتر عرض کرده باشم به نام موشکی P-55 نیز شناخته می شود ...
با این حساب می توان این موشک را دومین (و یا سومین) موشک ضد کشتی ساخت شوروی سابق دانست ... موشکی که در کنار تمام مزیت هایی چون کلاهک بسیار سنگین و برد زیاد و ... اگر سامانه راداری ان به روز رسانی نشده باشد حداقل هدفی بزرگ و ساده و تسلیم در مقابل سامانه های ECM خواهد بود (و یا دیگر سامانه های دفاع فعال ناوهای جنگی چون توپخانه و یا ....) ... کماینکه که بارها موشک P-15 توسط اختلالت و اشباع راداری نتوانست به هدف خود اسیب برساند ...

برای اشنایی بیشتر با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

موفق باشید...
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.


Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط mojtabba » چهارشنبه 28 تیر 1391 11:19

fighter نوشته است:اقاي مجتبي وقتي شرايط جنگي بشه همه چيز عوض ميشه....

فکر نکنم شرایط زیاد هم فرق کنه و فرقش در این میشه که سامانه های بوک به راحتی اهداف هوایی رو میتونن زمین بکشونن و سامانه های کوب هم میتونن با شلیک های پی در پی و حتی بی اثر خودشون خلبانان جنگنده رو گیج کنند و ........
البته بگذریم از سیستم های شاهین که ایران به سوریه تحویل داده و یا توپ های 100 م م  سعیر که در نوع خئودشون بهترین هستند
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
interceptor, SEAFARER

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 شهریور 1385 12:59

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 31 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط fighter » چهارشنبه 28 تیر 1391 21:11

سيستم بوك همونه كه حتي متوجه ورود جنگنده هاي  اسرائيل هم نشد؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب fighter تشکر کرده اند:
Lord_Jason

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط mojtabba » چهارشنبه 4 مرداد 1391 12:59

fighter نوشته است:سيستم بوك همونه كه حتي متوجه ورود جنگنده هاي  اسرائيل هم نشد؟؟؟؟

نخیر
سیستم بوک همونه که می تونه اهدافی مثل اف 15 اس رو از ارتفاع 20 کیلومتری گوشش رو بگیره و بندازه تو زباله دانی تاریخ

http://www.militaryparsi.ir/missile-ind ... ystem.html

topic-t91892.html

پیش نهاد می کنم کمی مطالعه کنید تا اطلاعاتتون بیشتر بشه
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
SEAFARER, Present, anybody, sandking

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 شهریور 1385 12:59

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 31 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط fighter » يکشنبه 8 مرداد 1391 01:27

بله اين را به كسي بگو كه فقط ميشينه حرف شما را باور ميكنه...شما به كلي ecm را ناديده ميگرين...ميشه بگيد چرا در بمباران سوريه سوريه حتي متوجه حضور جنگنده ها اسراييل نشد؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب fighter تشکر کرده اند:
ne13

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

233

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اسفند 1389 21:32

آرشيو سپاس: 650 مرتبه در 176 پست

Re: رزمایش ارتش سوریه + تصاویر

توسط alavi66 » يکشنبه 8 مرداد 1391 06:05

fighter نوشته است:بله اين را به كسي بگو كه فقط ميشينه حرف شما را باور ميكنه...شما به كلي ecm را ناديده ميگرين...ميشه بگيد چرا در بمباران سوريه سوريه حتي متوجه حضور جنگنده ها اسراييل نشد؟؟؟


چون اون زمان این سامانه به سوریه تحویل داده نشده بود
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب alavi66 تشکر کرده اند:
SEAFARER, mohammad_m

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان