در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي نوکيا بحث و تبادل نظر نماييد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 خرداد 1385 02:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mehrzad73 » چهارشنبه 31 خرداد 1385 10:18

Mahdi1944, اما دوست عزيز من برنامه را نصب کردم 1 کد 10 رقمي به من مدهد در صورتي که کد گوشي 5 رقميه.چيکار کنم؟؟؟ :-(  :-(  :shock: اگر راهنمايي کني ممنون ميشم. :razz:  :)  :smile:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تشکر کرده: 10168 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 31 خرداد 1385 10:58

mehrzad73,
جواب شما رو در PM هم دادم
اما
با اين كد مي‌شه lock code رو دور زد و اون رو تغيير داد، اول با اين كد lock code رو تغيير بديد و بعد با كد جديد هر كاري خواستيد انجام بديد
اين رو هم توجه داشته باشيد به هيچ وجه نبايد اين كد فاش بشه، چون با روشهاي معمولي نمي‌شه مستر كد رو تغيير داد و اونموقع فرد مي‌تونه به راحتي از lock code بگذره  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 مرداد 1385 05:20

توسط pouria_xxx » يکشنبه 22 مرداد 1385 05:39

سلام.
بعضي از گوشيها که از خارج وارد ايران ميشه با سيم کارت ايران کار نميکنه آيا
راهي هست که با سيم کارت ايران سازگارشون کرد .

plz help me :-o

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 22 مرداد 1385 13:06

pouria_xxx
ضمن عرض خوش‌امد به شما دوست گرامي
تمام گوشي‌هايي ه از ماه تير به بعد توليد شدن در شبكه ايران رجيستر نشدن و كار نمي‌كنند
براي اينكه اين مشكل رفع بشه بايد چيزي بين 25 تا 60 درصد قيمت گوشي رو به عنوان گمركي و ماليات پرداخت تا رجيسترش كنند و كار كنه  :-P

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
499

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 21:22

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 13 پست

توسط hamed6248 » يکشنبه 22 مرداد 1385 15:00

Mahdi1944,
اما من از اون فروشنده ها در دبي پرسيدم گفتن اگه سريال نامبر گوشي شما اولش 35 باشه در ايران کار ميکنه بدون پرداخت گمرکي!
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 22 مرداد 1385 15:06

hamed6248 معني كلمه اما رو از شما نفهميدم
در هر صورت تاريخ ساخت و شماره IMEI ارتباط مستقيم با هم دارند و شايد گفته ايشون درست باشه (گوشي‌هاي قديمي تر با 35 و گوشي‌هاي جديد مسلما با 36 و بالاتر شروع خواهند شد  :eek: )

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 17:25

در همين نزديكي...

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 65 پست

توسط Masoud » يکشنبه 22 مرداد 1385 16:14

کد  IMEI    در موبايل چيست؟

IMEI  یا   (International Mobile Equipment Identity) یک کد 15 رقمی منحصر به فرد است که توسط یک موبایل GSM برای شناسایی در شبکه GSM به کار میرود.
IMEI در موبايل را ميتوان با Mac Address در کارت شبکه مقايسه نمود.  با این تفاوت که در بعضی از شبکه های LAN گاهی از مک آدرس به عنوان آدرس مبدا و مقصد هم استفاده میشود ولی در شبکه GSM این کد هیچگاه برای آدرس دهی مبدا و مقصد استفاده نمیشود.
با هر بار رجيستر شدن سيم کارت ، کد IMEI برای شبکه  در قسمت ثبت ID تجهيزات(Equipment Identity Register= EIR ) ارسال و ثبت میگردد.IMEI  در اکثر گوشی ها با شماره گیری *#06#   توسط خود موبایل نمایش داده میشه و همچنین معمولا زیر باتری روی بدنه موبایل هم چاپ شده است.
یک کد IMEI به چهار قسمت تقسیم میشود و هربخش توسط یک اسپیس(Space) مانند مثال مقابل جدا میشود  AAAAAA BB CCCCCC 0
جدول زیر نشان میدهد که این چهار قسمت چکونه یک عددIMEI  را تشکیل میدهد.
6 رقم اول یعنیAAAAAA  TAC ((Type Approval Code نامیده میشود .دو رقم اولش کشور  مصوب را نمایش میدهد
2 رقم بعدی یعنی BB کد FAC یا( Final Assembly Code) نمایش دهنده کارخانه سازنده گوشی میباشد. مثلاً  41=Siemens
6 رقم بعدی  CCCCCC کد SNR یا همان شماره سریال موبایل است.
1 رقم آخر نیز SP کد Spare است ومعمولا 0 میباشد و بلااستفاده می باشد.
هر کد IMEI ذخيره شده در EIR دارای 3 طبقه بدنی میباشد که هر کدام از کدهای IMEI در يکی از این طبق بندیها قرار میگیرند:
·        سفيد : يکIMEI   مجاز
·        خاکستری :يکIMEI  که بايد مورد پيگيری قرار گيرد (عمدتاً گوشی های تاژه وارد شده و ثبت نشده توسط مخابرات در اين دسته قرار ميگيرند)
·        سياه : يکIMEI  غير مجاز و مسدود (عمدتاً گوشی های مسروقه يا غير مجاز در اين زمره قرار ميگيرند)

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 مرداد 1385 05:20

توسط pouria_xxx » سه شنبه 24 مرداد 1385 02:51

تمام گوشي‌هايي ه از ماه تير به بعد توليد شدن در شبكه ايران رجيستر نشدن و كار نمي‌كنند
براي اينكه اين مشكل رفع بشه بايد چيزي بين 25 تا 60 درصد قيمت گوشي رو به عنوان گمركي و ماليات پرداخت تا رجيسترش كنند و كار كنه
___________________________________________________________________________________________

:oاما من تو يه سايتي خونده بودم که ميشه .روششم ياد داده بود
ولي هرچي گشتم ديگه پيداش نکردم حالا هم دست به دامن شما
عزيزان شدم. :o

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 24 مرداد 1385 17:47

pouria_xxx تنها راه غير متعارف استفاده از باكس‌هاي تغيير IMEI هست كه اون رو IMEI مثلا گوشي قديمي كه با 35 شروع شده تغيير داد كه در اين صورت هم اگر هر دو گوشي در شبكه با هم رجيستر بشن رديابي و غير فعال بشن
در هر صورت با روشها معمول و متداول نمي‌شه چنين كاري كرد  :-)

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 6 آبان 1385 22:50

توسط dj tayeb » شنبه 6 آبان 1385 23:04

سلام. من موبایل نوکیا 7610 دارم قفلش کردم حالا کدش یادم رفته میتونید مستر  کدشو برام بزارید ممنون میشم.

Farhad3614 : طبق قوانین تنها زبان نوشتاری فارسی است و فینگلیش مجاز نیست. لطفا رعایت کنید.
با تشکر

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » يکشنبه 7 آبان 1385 00:07

dj tayeb با عرض سلام و خوش آمدگويي به شما دوست عزيز  :razz:

براي اين منظور ميتوانيد از برنامه موجود در مرکز دانلود استفاده کنيد . لينک مستقيم را براتون ميزارم  :D

http://www.centralclubs.com/dload.php?a ... file_id=89

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 10 آذر 1385 06:09

توسط HOGGATZARE » جمعه 10 آذر 1385 06:23

pouria_xxx نوشته است:تمام گوشي‌هايي ه از ماه تير به بعد توليد شدن در شبكه ايران رجيستر نشدن و كار نمي‌كنند
براي اينكه اين مشكل رفع بشه بايد چيزي بين 25 تا 60 درصد قيمت گوشي رو به عنوان گمركي و ماليات پرداخت تا رجيسترش كنند و كار كنه
___________________________________________________________________________________________

:oاما من تو يه سايتي خونده بودم که ميشه .روششم ياد داده بود
ولي هرچي گشتم ديگه پيداش نکردم حالا هم دست به دامن شما
عزيزان شدم. :o
سلام من 3220دارم ميخوايستم نحوه کار با راديوشو بدونم

قبليبعدي