در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

184

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1390 13:27

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 135 پست

زيردريايي هاي بدون سرنشين سی فاکس وارد خليج فارس مي شوند

توسط kdf » شنبه 24 تیر 1391 18:05

نیروی دریایی آمریکا در حال ارسال زیر دریایی های بدون سرنشین و کوچک به خلیج فارس به منظور کشف و خنثی سازی مین است.

به گزارش لس انجلس تایمز، به گفته مقامات آمریکایی، ارسال این زیردریایی های بدون سرنشین جزئی از برنامه های امریکا در جهت جلوگیری از مسدود کردن تنگه هرمز توسط ایران است.

این زیردریایی های بدون سرنشین 88 پوند وزن و 5 فوت طول دارد. این زیردریایی ها که "سی فاکس " نام دارد، از دور هدایت می شود و مجهز به دوربین و سونار است.

به گقته مقامات آمریکایی، نیروی دریایی ایالات متحده پس از درخواست فوری دریادار جیمز ماتیس فرمانده نیروهای امریکا در خاورمیانه 12 "سی فاکس" برای کشف مین به خلیج فارس خرید.

اولین محموعه از زیردریایی های بدون سرنشین در هفته های اخیر و در حالی که {آنها مدعي بودند} اخرین دور از مذاکرت با ایران با شکست مواجه شد، به خلیج فارس رسید.

مقامات امریکایی می گویند، باز کردن تنگه ی هرمز توسط نیروی دریایی و متحدانش 10 روز می تواند طول بکشد.

در کنار این زیردریایی های بدون سرنشین، پنتاگون اخیر چندین مین روب به خلیج فارس فرستاد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک با اشاره به اعزام چهارمین ناو هواپیمابر آمریکا و همچنین زیر دریایی های بدون سرنشین به خلیج فارس گفت : من نمی دانم هدف واقعی آمریکا از اعزام این همه ناو به خلیج فارس چیست. اما شاید می خواهد با این کار سعی می کند اسرائیل احساس امنیت کند اما هدف واقعی هرچه باشد باز می گویم این بازی خطرناکی است که می خواهد ایران را وادار کند که اول حمله کند. با مشخص شدن ناکارآمدی تحریم های نفتی علیه ایران، آمریکا در تلاش است اوضاع خطرناکی در خلیج فارس ایجاد کند تا ایران را تحریک به اقدام نظامی کند.

به گزارش مهر، "پاتریشا دگنارو" استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک در گفتگو با "راشا تودی"  اعزام ناوهای آمریکایی به خلیج فارس را بازی خطرناک از سوی آمریکا خواند.

وی گفت : هرچه آمریکا ناوهای بیشتری به خلیج فارس اعزام می کند موجب می شود که ایران بیشتر احساس نگرانی کند و همین امر احتمال بروز اشتباه را بیشتر می کند.

این استاد علوم سیاسی با اشاره به اعزام چهارمین ناو هواپیمابر آمریکا و همچنین زیر دریایی های بدون سرنشین به خلیج فارس گفت : من نمی دانم هدف واقعی آمریکا از اعزام این همه ناو به خلیج فارس چیست. اما شاید می خواهد با این کار سعی می کند اسرائیل احساس امنیت کند اما هدف واقعی هرچه باشد باز می گویم این بازی خطرناکی است که می خواهد ایران را وادار کند که اول حمله کند.

به نوشته "راشاتودی" هرچه زمان می گذرد نا کارآمدی تحریم های غرب علیه ایران بیشتر آشکار می شوند و همین امر موجب شده است تا آمریکا دست به تحریک ایران بزند.

در پی اجرایی شدن تحریم های نفتی اروپا علیه ایران که بیمه کشتی های حامل نفت ایران را ممنوع کرده بود خریداران عمده نفت ایران در آسیا برای دور زدن تحریم ها تدابیری اندیشیدند که در آخرین آنها شرکت هندی " یونایتد هند" اعلام کرد کشتی های حامل نفت ایران را بیمه خواهد کرد که ضربه بزرگی به تحریم های غرب علیه ایران می باشد.

پیشتر هم دولت ژاپن لایحه ای را در پارلمان این کشور به تصویب رساند که به دولت ژاپن اجازه می داد کشتی های حامل نفت ایران را بیمه کند.    


http://www.asriran.com/fa/news/223024/% ... 8%B3%D8%AA

http://www.khabaronline.ir/detail/22749 ... /diplomacy

http://khabarfarsi.com/n/2958699/%D8%A7 ... 8%B1%D8%B3

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.a ... ID=1648941
                                                                        
  ما یه مشت سربازیم جون به کف

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kdf تشکر کرده اند:
sandking, hany, zoornachi, reza4087, CAPTAIN PILOT, kaveh606, malmal1369, Ali$amir, nima-rad, Shahbaz, Mehrab373, peyp, SEAFARER

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان