در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

معاون وزیر ارتباطات: گوگل ارث هم می‌سازیم

توسط FREE MAN » يکشنبه 25 تیر 1391 20:33

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد و آغاز به کار موتور جست‌وجوگر بومی تا پایان امسال خبر داد و گفت: این موتور جست‌وجو قابلیت ارائه خدمات ارزش افزوده‌ای همچون بازی‌های رایانه‌ای و سرویسی مانند "گوگل ارث" را نیز خواهد داشت.

علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به آخرین وضعیت راه‌اندازی موتور جست‌وجوی ملی در کشور از اتمام فاز اجرایی پروژه در بخش فنی و نرم‌افزاری خبر داد و اظهار داشت: موتور جست‌وجوی بومی که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال راه‌اندازی و در اختیار کاربران قرار گیرد، مشکلی به لحاظ فنی و نرم‌افزاری نداشته و هم اکنون مراحل پایانی راه‌اندازی را می‌گذراند اما محدودیت هایی از لحاظ سخت‌افزاری وجود دارد که زمان راه‌اندازی این پروژه را اندکی با تاخیر روبرو کرده است.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی موتور جست‌وجوگر بومی، بازار کسب و کار ایمیل‌های بومی نیز رونق خواهد گرفت، افزود: در برنامه داریم که در کنار موتور جست‌وجوگر بومی، سرویس‌های ارزش افزوده‌ای مانند بازی‌های رایانه‌ای و موضوعاتی مشابه سرویس "گوگل ارث" را نیز در اختیار کاربران قرار دهیم.

حکیم جوادی تاکید کرد: سرویس موتور جست‌وجوی ملی که تا پایان سال رونمایی می شود هم اکنون توسط یک شرکت بخش خصوصی در حال انجام و در مرحله تدارک تامین تجهیزات است و به موازات آن نیز تعدادی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در حال راه‌اندازی یک موتور جست‌وجوگر هستند که در صورت اتمام، آغاز بکار این موتور جست‌وجو را نیز امسال خواهیم داشت.

به گزارش مهر، براساس نتایج تحقیقات منتشر شده به دلیل نبود موتور جست‌وجوگر جامع و کارآمد ایرانی در کشور، کاربران ایرانی روزانه به طور میانگین ۵ بار در گوگل جست‌وجو می‌کنند و میانگین سالیانه تعداد دفعات جست‌وجو در گوگل توسط کاربران ایرانی یکهزار و ۸۲۵ بار اعلام شده است.

کل سود موتور جست‌وجوی گوگل در سال ۲۰۱۱ حدود ۳۶ میلیارد دلار بوده که سود این موتور جست‌وجو از کاربران ایرانی در سال گذشته، ۴۴۳ میلیارد تومان – البته با قیمت دلار ۱۶۰۰ تومانی - تخمین زده شده است.

در این بررسی‌ها مشخص شده که ۴۰ درصد کلیک کاربران ایرانی روی لینک‌های تبلیغاتی ظاهر شده در نتایج جست‌وجو است و ۷.۳ بار تعداد دفعاتی است که کاربران ایرانی در سال بر روی لینک‌های تبلیغاتی کلیک می‌کنند. براین اساس میانگین درآمد گوگل به ازای هر کلیک بر لینک‌های تبلیغاتی ۱.۰۴ دلار و میانگین درآمد سالیانه گوگل از هر کاربر ۷.۳ دلار است و در مجموع این موتور جست‌وجو از کاربران ایرانی طی یک سال ۲۷۷ میلیون دلار درآمد کسب کرده است
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
SEAFARER, Cloor Master, anga2009, airplane, interceptor

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان