تلاش روسیه برای حضور در خلیج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

تلاش روسیه برای حضور در خلیج فارس

پست توسط farshid1989 » یک شنبه 25 تیر 1391, 9:44 pm

به گزارش مشرق به نقل از مهر،رادیو اوستن نروژ از طرح روسیه برای اعزام ناوگان دریایی به دریای عرب و آبهای حوزه خلیج فارس در راستای تلاش روسیه برای حضور در مناطق بحرانی جهان به ویژه دریای مدیترانه و خلیج فارس برای حمایت از امنیت قومی اش خبر داد.

اوستن در گزارشی به نقل از منابع غربی بیان کرده است: بر اساس اطلاعاتی که دوایر اطلاعاتی آمریکایی و انگلیسی رصد کرده اند روسیه با نگرانی به حضور نظامی کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا در منطقه خلیج فارس و دریای عرب می نگرد.

در این گزارش آمده است: رهبران روسیه حضور نظامی آمریکا در آبهای خلیج فارس و نیز حضور هواپیماهای فرانسوی و انگلیسی را تهدید امنیتی مستقیمی برای خود می داند و آنرا تنها خطری برای ایران نمی داند.

این پایگاه می افزاید: براساس گزارشهای محرمانه روسی فرماندهان نظامی روس خطر حضور نظامی غربی در آبهای خلیج فارس و دریای عرب را برای امنیت استراتژیک روسیه به "ولادیمیر پوتین" گوشزد کرده اند و این حضور را از سال 2003 به بعد بزرگترین حضور می دانند.

نهرین نت بیان کرد: بر اساس این گزارشها ژنرالهای روسی درباره احتمال درگیری نظامی میان ناوگان دریایی آمریکا و ایران و وخامت اوضاع نظامی به شکل دراماتیک به رهبران مافوق خود هشدار داده اند و بر ضرورت آمادگی روسیه با هر تحول نظامی غیر مترقبه در آبهای خلیج فارس و دریای عرب تاکید کرده اند.

این پایگاه می افزاید: روسیه عصر پوتین به دنبال ایفای نقش جهانی و مقابله با انحصار طلبی آمریکا در دنیاست. روسیه در دریای مدیترانه و دریای سیاه حضور نظامی دارد اما تاکنون در دریای عرب و خلیج فارس حضور نداشته است و اعزام ناوهای خود به این منطقه پیامی به کشورهای غربی و آمریکاست.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”