در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

92

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 مرداد 1390 22:04

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 81 پست

تلاش روسیه برای حضور در خلیج فارس

توسط farshid1989 » يکشنبه 25 تیر 1391 20:44

به گزارش مشرق به نقل از مهر،رادیو اوستن نروژ از طرح روسیه برای اعزام ناوگان دریایی به دریای عرب و آبهای حوزه خلیج فارس در راستای تلاش روسیه برای حضور در مناطق بحرانی جهان به ویژه دریای مدیترانه و خلیج فارس برای حمایت از امنیت  قومی اش خبر داد.

اوستن در گزارشی به نقل از منابع غربی بیان کرده است: بر اساس اطلاعاتی که دوایر اطلاعاتی آمریکایی و انگلیسی رصد کرده اند روسیه با نگرانی به حضور نظامی کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا در منطقه خلیج فارس و دریای عرب می نگرد.

در این گزارش آمده است: رهبران روسیه حضور نظامی آمریکا در آبهای خلیج فارس و نیز حضور هواپیماهای فرانسوی و انگلیسی را تهدید امنیتی مستقیمی برای خود می داند و آنرا تنها خطری برای ایران نمی داند.

این پایگاه می افزاید: براساس گزارشهای محرمانه روسی فرماندهان نظامی روس خطر حضور نظامی غربی در آبهای خلیج فارس و دریای عرب را برای امنیت استراتژیک روسیه به "ولادیمیر پوتین" گوشزد کرده اند و این حضور را از سال 2003 به بعد بزرگترین حضور می دانند.

نهرین نت بیان کرد: بر اساس این گزارشها ژنرالهای روسی درباره احتمال درگیری نظامی میان ناوگان دریایی آمریکا و ایران و وخامت اوضاع نظامی به شکل دراماتیک به رهبران مافوق خود هشدار داده اند و بر ضرورت آمادگی روسیه با هر تحول نظامی غیر مترقبه در آبهای خلیج فارس و دریای عرب تاکید کرده اند.

این پایگاه می افزاید: روسیه عصر پوتین به دنبال ایفای نقش جهانی و مقابله با انحصار طلبی آمریکا در دنیاست. روسیه در دریای مدیترانه و دریای سیاه حضور نظامی دارد اما تاکنون در دریای عرب و خلیج فارس حضور نداشته است و اعزام ناوهای خود به این منطقه پیامی به کشورهای غربی و آمریکاست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farshid1989 تشکر کرده اند:
Warlock051, anga2009, airplane, rpm, moeen s m, hamid721, SEAFARER, HASAN BARATY, Cloor Master

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان